Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

keoma26

Nabubřelý, naprosto plochý (a v tomto smylu "tupý") film, který se možná snaží pracovat s ironií a parodií, ale mezitím ironie a parodie pracuje proti němu, vrchol "barokního" akčního filmu dosáhl Bay ve Skále... toto už není baroko, to je burleska;-) ()

Lencha

Řadím tenhle film mezi nejoblíbenější. I když film i Willis dostali od kritiků přes prsty, tak mě prostě baví. Je tam pár vtipných okamžiků, pár chvil na slzu. Když už mise působí jako propadák, tak se objeví Affleck a záchrana Země může pokračovat, když se Willis rozhodne zůstat na asteroidu, aby zachránil Zemi... Tomuhle všemu jsem věřila a fandila. Takže ať si kritici udělují malinu či třeba růžového slona za co chtějí a komu chtějí, pro mě tohle není film na oskara, ale je zábavný a mám ho ráda. :-) ()

see_sawandrew

Celkem švanda. Tuhle nechtěnou parodii prostě nemůžu mít nerad. NASA musí Baye milovat, takhle ji v celé její historii ještě nikdo nezesměšnil. 50% ()

Wally

Nemyslete, vypněte mozek, nesnažte se pochopit zjevné nesmysly a nestandardní chování 'kosmonautů' a budete se parádně bavit. Nesmíte prostě tento film brát vážně a pak vám ani nepřijde divný, jak hnedka po přistání jsou všichni astronauti schopní jít či běžet po svých. B. Willis je prostě tvrďák se vším všudy a zachrání nás i před obřím meteorem a já mu a jeho bandě vždy neskutečně fandím. Parádní filmeček na odreagování a pobavení... ()

jondoe

V tomto pripade sa nejdem hrat na mudreho a nebudem zasahovat do neloickeho scenara. To by som mohol dat filmu maximalne jednu hviezdicku za vyborne Bayove efekty. Nie. V tomto pripade mi nevadi absolutne nic. Uz hned od zaciatku ma bavil Bruce Willis, vzdy perfektny a hlaskujuci Steve Buscemi, Krasna LIv Tyler, rozvazny Will Patton a vlastne aj vsetci zucastneny na tomto americko patriotskom megahite. Pre mna je Armagedoon najlepsim filmom Michaela Baya ku ktoremu sa vzdy rad vraciam a vzdy sa na nom neskutocne bavim. A Peter Stormare ako rusky kozmonaut je zo vsetkych najlepsi. :-))) ()

Mistickzz

Moja srdcová záležitosť na ktorej si ulietam od svojich 12 rokov. Možno keby to vidím v tomto momente prvý krát, tak by som si Armageddon vôbec nezamiloval, ale na tomto filme som jednoducho vyrástol. Pre mňa je plný výborných hercov (Willis, Thornton, Tyler, Buscemi, Fichtner, Affleck, Patton, Wilson, Stormare), ktorý hrajú postavy, ktoré som si obľúbil. Je plný fantastickej hudby, ktorá mi spôsobuje zimomriavky, plný skvelej akcie, drámy, lásky a napätia a naopak aj humoru a nezabudnuteľných hlášok. Pre mňa jedno z najlepších sci-fi so skvelou réžiou Michaela Baya, ktoré si vždy rád pozriem. 85% ()

Nemik96

Mohl by to být průměrny katastrofický ákčňák na který všichni časem zapomenou, ovšem díky dobrému hereckému obsazení a kulervoucího příběhu, se všichni rádi k ARMAGEDDONU znova vrátí, aby mohli probrečet celou roli toaleťáku. Vlastním BLURAY verzi tohoto filmu obraz je slabší, ale da se to zkousnout, český dubing jsem po 5 minutach vypnul a rozhodně doporučuji původní jazyk tudiž angličtinu. Uděluji 4****. ()

xaver

Nehodnotím technickou stránku věci, protože pak i odpad by bylo hodně. Asteroid o velikosti Texasu (rozloha státu Texas je cca 695 000 km2), to už není asteroid, ale planetka o průměru v řádech stovek km. Lidstvo v současné době nemá a ještě dlouhou dobu nebude mít dostatek prostředků, aby včas na takovou „planetku“ vyslalo dostatek techniky a dostatečně silné jaderné nálože, aby ji vychýlily z dráhy, natož aby ji rozbily. To ale jenom na okraj. Nevím proč si režisér vymyslel tak obrovský asteroid, když i těleso o průměru kolem 15 km spolehlivě stačí na vymazání současné civilizace z povrchu země. A takové těleso je v moci současné techniky odklonit z dráhy. Jinak je to katastrofický film s celkem primitivní zápletkou, s jakými se v poslední době doslova roztrhl pytel. Možná jinak vděčné téma, ale již příliš zprofanované. A tak oceňuji pouze technické a trikové zpracování snímku. Nezachrání to ani Bruce Willis s Benem Affleckem. Celkový umělecký a technický dojem mi pak vychází na 2*. ()

figgo jr.

Výborné sci-fi, na kterém je jednoznačně nejlepší jeho obsazení.Herci jako Willis,Buscemi,Stormare,Wilson nebo Fichtner jsou pro mě naprostá elita.Vše navíc podtrhuje úžasná skladba od mích oblíbenců Aerosmith. ()

Chipsonator

Michael Bay na vrcholu! Nejlepší katastrofický film co byl kdy natočen. Vůbec nevadí že je to nasáklé americkým patosem, že je to obrovská slátanina a že je to klišé, no a co! Hlavně že tam je monumentální akce, kulervoucí hudba která dokáže zvednout sakra vysoko váš tep a hlavně je tam neskutečný zástup sympaťáků v hlavních rolích (naposledy jsem takhle nadupanou hlavní sestava hrdinů viděl v Postradatelních což je trochu zvláštní vezmu li v potaz datum uvedení obou filmů). Bruce Willis, Ben Affleck, Owen Wilson, Steve Buscemi!, Michael Clarke Duncan (budiž ti země lehká méďo), William Fichtner a Peter Stormare kterému bych za roli rusáka napařil Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli a když ne jemu jak Buscemimu, a Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli samozřejmě několikanásobnému spasiteli světa Bruci Willisovy!. 95%. ()

Chegi

Až dnes jsem si uvědomil jak hrozně za vlasy přitažený je tento film. Nejen tím poskakováním na asteroidu, či snad výbuchem ruské vesmírné stanice v nejnevhodnější chvíli a ještě tak efektivně. Celý ten příběh, od fyzikálních interpretací, až po let raketoplánů (!!!) okolo Měsíce je jedna velká fáma, která se ani nesnaží působit věrohodně... Milovníci vesmírných letů pláčou, ALE takhle se ten film hodnotit nedá. Je to prostě AMERICKÝ akčňák v každém smyslu toho slova. I když v porovnání s takovým Jádrem, to zas tak velký rozdíl není!! ()

SheenaStaley

nemám rada katastrofické filmy, nespomeniem si ani na jeden, ktorý by som videla a páčil by sa mi, plus tá preamerikanizovanosť ma dokáže neuveriteľne vytočiť( a to nejsom nejaký anti america hater, ale tak všetci vieme ako to dokážu niekedy preháňať, že?) ale voči tomuto som mala slabosť už ako malý špunt. Dnes som to po vela rokoch videla znovu a napriek tomu, že to obsahuje všetko to, čo ma na týchto filmoch vytáča, tuto je to jednoducho o niečom inom. Neviem, či je to vďaka Bruceovi Willisovi, ktorý aj keď je stelesnením všetkého vyššie spomenutého, tak je proste úžasný a jemu jedinému to odpustím, ale je to tak. PO všetkých tých rokoch som si na tom šialene poplakala a jednoducho nedokážem zanevrieť... plus dokonalý soundtrack a máme v mojom filmovom živote výnimku, ktorá potvrdzuje pravidlo :) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... tak já teda nevím, apokaliptycký spektákle moc nemusím (proto na ně koukám ze studijních důvodů 15 let po premiéře) ale čerte vem si mě - mě se tohle náhodou docela líbilo... Nebere se to tak vážně (v globálu) jako ostatní podobný kousky, chlapi hláškujou jak vo život, parta herců výborná, pár patetických scének k tomu patřících přetrpíme ale jinak celkově jsem se rozhodně nenudil a dostal to co jsem očekával a na co jsem se i těšil - tedy zábavný spektákl, který mě pobaví, vizuálně rozseká, místy dojme a mnohokrát rozesměje div mi nevypadnou zuby... tohle všechno bylo splněno - takže v rámci žánru rozhodně za 5 ()

-Dawe-

Nahláškovaná pecka s neuvěřitelným obsazením! Celá tahle parta je strašně vtipná a Billy Bob Thornton vypadá tak 20 let pořád stejně... ()

jirijost

Taková známá Sci-fi klasika ke které jsem se ale dostal až dnes. Obsazení v Armageddonu je neskutečné, tolik hvězd po boku se často nevidí. Nejvíc se mi líbil Steve Buscemi, který tady neskutečně hlásí při každé jeho scéně. Filmů s tématem záchrana světa je mnoho, málokterý se ale povede, většinou je z toho spíš ztracený čas a hrůza pro oči. Armageddon se ale moc povedl, váhám mezi pěti a čtyřmi nakonec se ale přikloním k tomu nižšímu hodnocení, protože těch věcí co se mi nelíbilo se prostě pár našlo. Například z návratu na zem šlo určitě dostat ještě trošku víc. ()

JamesSi

Tolik klišé, že s českým dabingem se na to dá dívat jako na hodně drahou parodii. A s kvalitou parodií (Epic Movie) - to je jedna z mála koukatelných parodií z posledních let. ()

iXtr3m3

Ak bol drvivý dopad katastrofický, tak toto je čisté sci-fi, ale tak skvelo natočené, tak skvelo obsadené, tak skvelo ozvučené a tak skvelo emotívne a patriotisticky podané, že je to už legenda. A jednotlivé výkony totálne sympatickej posádky? Kde začať, Bruce drsňák, Billy skvelý civilný výkon, Benovi som to žral, toho frajírka ale so srdcom na správnom mieste, Liv Tyler extrémne sexi, Will Patton srší charizmou jak sviňa a jeho dve scény so synom sú najemotívnejšie v celom filme, Steve je Steve, Williama mám rád všade, Owen správny kovboj, Michael C. Duncan king kong a Peter ako neskutočný ruský geroj a hláškar? Ostatných už menovať nejdem, ale toto všetko, to už je len čerešnička na torte. Tam, kde Drvivý dopad staval na vážnosť a realizmus, tam Armageddon stavil na sci-fi a každému zo snímkov to vyšlo presne tak, ako chceli. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)