Vražda v Orient exprese

• Česko Vražda v Orient expresu (viac)

To, čo začína ako luxusná jazda vlakom z Istanbulu do Londýna, sa rýchlo premení na jeden z najnapínavejších a najzáhadnejších detektívnych príbehov, aký bol kedy vyrozprávaný. Predloha Agathy Christie opisuje osudy trinástich pasažierov uviaznutých v luxusnom vlaku Orient exprese kdesi v snehových závejoch na Balkáne. V okamihu, keď vo vlaku dôjde k záhadnej vražde amerického obchodníka, každý z nich sa stáva podozrivým. Vo vlaku našťastie nechýba jeden neobyčajný Belgičan s veľkým fúzami a dokonale pracujúcimi šedými mozgovými bunkami. A práve tento najslávnejší detektív na svete, Hercule Poirot, musí pretekať s časom, aby vyriešil smrtiacu hádanku skôr, než neznámy vrah znovu udrie. (Cinemart SK)

Gamine

Nemohla jsem se ubránit srovnání s knižní i předchozí filmovou verzí, oproti kterým byla tato vizuálně mnohem velkolepější, ani tomu, že právě ta komornost se k příběhu hodila mnohem víc. Tady v té vší pompéznosti (až na hraně kýče) pointa skoro zanikla. Tato verze Poirota se sem svou umělostí (včetně kníru) skoro hodila, jediné co z původního charakteru zůstalo byl přízvuk a ten mi po chvíli docela vadil. První polovina (?) filmu, než Johnyho potkal jeho osud mě bavila mnohem víc. ()

Raziel811

Původní film jsem neviděl a knihu nečetl. Proto jsem k filmu přistupoval bez předsudků. Stylizace i vizuální pojetí se mi velmi líbí, Branagh je přesvědčivý a jeho pojetí postavy zajímavé. Samozřejmě tu máme i další hvězdy, které jsou spíše upozaděné a pouze pomáhají dokreslit příběh svým umem. Finálové rozluštění se sice asi dalo odtušit, ale tohle jsem nečekal. Mohu jen doporučit jako takovou odpolední jednohubku. ()

ogstas odpad!

Tolik financí se do tohoto snímku vložilo, tolik zvučných jmen. A výsledek? Agatha Christie se musí otáčet v hrobě. Už vidím, jak si představuje detektiva, jemuž je nejméně 60, jak běhá po střeše vlaku, nebo v konstrukci mostu, kterýžto se tváří, že co nevidět spadne. Jsem také zvědav, co by řekla na zařazení postav, které tam nemají co dělat a měly raději slavit s Poirotem Vánoce, místo sympatičtější Švédky, kterou již pět let provází Ježíš. Ale co naplat, museli nějak do filmu nacpat Penelope Cruz, jinak by to nebyl přece hollywoodský trhák. Poslední věc, kterou bych rád zhodnotil, je výkon hlavního herce. Já rozumím tomu, že ne každý dosáhne kvality napodobení Davida Sucheta, ale Kenneth Branagh se ani jednou nesnažil, aby zněl Poirot alespoň trochu belgicky. Kdyby zněl alespoň irsky, ale celé to byla jedna velká hollywoodská slátanina a jsem udiven, že nebyl zvolen držitelem jistého zlatého ovoce, i když to by si především Agatha Christie nezasloužila. Normálně bych dal takovému špatnému filmu alespoň jednu hvězdu, přeci jen, jde o poměrně zajímavý příběh (i když v tomto případě plný nepřesností). Žel Bohu, nebo spíš jemu díky, jal jsem se srovnávat s Poirotem představovaným Davidem Suchetem. A to se, přátelé, nedá srovnat. Snad jen, kdyby byl Poirot Američan. A on nejenže nebyl, ale ani k nim neprojevoval přílišnou náklonnost. Dovětek na závěr: špatný snímek korunovali čeští dabéři, kteří vybrali na hlavní roli člověka, jenž dabuje v Suchetově sérii Hastingse. Vtipněji to obsadit opravdu nemohli. ()

ardeas

Nejako tejto verzii som neprišla na chuť. Skôr pre tych, co nepozerali Poirota s Davidom Suchetom, ta verzia mi prišla neuveriteľnejšia a viac autenticka. Tu to malo taky veľmi šarmantný vizuál ale dialogovo, ak opomeniem zaujímavé prirovnania, neoslovilo ma to. Najhorší vykon J.Deppa a to bol väčšinu filmu mrtvy :D ()

BaHa

To tak někdo sedí nad dokonalými příběhy od Christie a řekne si: To chce víc akce. Z Poirota uděláme OCD hrdinu, kterému nejsou cizí přestřelky, z hraběte magora, o dalších zbytečných změnách v postavách ani nemluvím. Jediné, co na Orient Expressu stálo za to, byla obrazovost, záběry na vlak řítící se zmrzlou krajinou byly boží. Tím to bohužel haslo. Postavy člověk nemá čas vůbec poznat, navzdory hvězdnému obsazení jsou všechny vyobrazené povrchně. Symbolika poslední večeře na konci působila směšně, ale cenu za nejstupidnější scénu si s přehledem obnáší nůž zabodnutý do ramene. Možná, kdyby někdo nechtěl z Poirota zuby nehty dělat nového Sherlocka... ()

amanda7

Toto nie je Poirot ale nejaký americký colonel z Kentucky s bajúzami a k tomu ešte aj bitkár. Naozaj americké spracovanie a pre mňa ako fanúšika knižného aj seriálového Poirota pomerne málo stráviteľné. Neviem si predstaviť Poirota naháňajúceho zločinca v akčnej scéne. Jednoducho znova trapný pokus všetko prerobiť a napasovať na súčasné merítka zábavy (detektív musí byť akčný hrdina ), estetiky (detektív musí byť kus chlapa) ako vždy ospravedlňovaná priblížením sa mladému, modernému divákovi. Žiadna úcta ku klasike a podceňovanie diváka. Veľké sklamanie, zbytočný film. ()

P@\/EL

Film kolem mne prosvištěl tak rychle, že jsem snad ani nic výrazného, co by mě vyloženě strhlo, nezaznamenal. Filmu se ovšem nedá upřít napínavá atmosféra, kterou někdy zbytečně kazí nezajímavé dialogy. Knižní předlohu ani žádný přechozí film jsem nečetl respektive neviděl, takže rozuzlení pro mne bylo hodně překvapující. ()

Sansnom70

u tohohle filmu muže člověk porovnávat s původním filmem z roku 1974. Všechno je trošku jinak než v tom původním a musím uznat že stará verze je o trošku lepší než tato nová a nepomohli tomu ani hvězdní herci. Pokud ale chcete vědět jak to scénáristi nově vymysleli tak se určitě podívejte :) ()

camomilla

Famozni zalezitost s paradnimi kostymy a kulisami v uzavrenem prostredi. Predstaveni, ktere si radi pustite znovu (jen skoda, ze vite - vetsinou jiz z knihy - jak to cele dopadne). Orient Express je stejne brilantni jako treba zanrove podobna "klaustrofobicko-divadelni" podivana 8 Zen. ()

anaad

Pěkná výprava a dobré herecké výkony postav ve vedlejších rolích, ale co je jim to platné, když si Brenagh uzurpuje prakticky celý prostor pro sebe. Jeho Poirot předčasně prozrazuje stopy, a to ještě s přehnanou dramatičností, a jednotlivé motivy postav jsou tak rozsekané na jednotlivě stojící "kostičky", že člověk neznalý předlohy nebo neznající pointu, bude mít potíže s uvěřitelností rozuzlení. Film je místy akční (což rozhodně není Agatha) a ten vlastně dvojitý, zdlouhavý a emocionálně přehnaný závěr mu taky nedodá. ()

finkie

Kenneth Branagh má svůj specifický režijní styl, který si přenesl z divadla: výrazový patos, melodramatičnost, okázalé kulisy (výpravu), vedení herců ústící v jejich přehrávání mnohých replik (typicky shakespearovské deklamativní herectví). Někomu toto pojetí sedí méně, někomu více, za sebe mohu říct, že v tomto případě mi Branaghův osobitý rukopis nevadil při zpracování v principu beztak dosti divadelní látky zdaleka tolik jako ve Frankensteinovi. Závěrečné morální dilema je ale proti o sedm let starší seriálové verzi kupodivu podstatně slabší. Tam, kde Suchetův Poirot coby rigidní a silně konzervativní katolík viditelně kypěl zlobou, vztekal se a trpěl, tam si Poirot Branaghův nakonec jen rezignovaně pohladí knír, popřeje spolucestujícím hodně štěstí a v nejbližší stanici vystoupí. Mimochodem, jsem opravdu jediný, kdo si povšiml neuvěřitelné a do očí bijící shody historických náhod, kdy fiktivní rodina Armstrongových z příběhu Agathy Christie sdílí jméno s kosmonautem Armstrongem (prvním člověkem na Měsíci), přičemž její příběh byl inspirován skutečným případem rodiny letce Charlese Lindbergha (prvním člověkem, který přeletěl Atlantik)? ()

Royaldell

Geniální příběh, který bohužel když znáte, už nemá své kouzlo. Stejně jsem si ale film i Branagha jako Hercula Poirota užila. Až na ten KNÍR. They did poirot dirty. Krásné scenérie, krásný vlak, a krásná realizace mého tajného snu o uvíznutí v teplíčku kvůli sněhové bouři. ()

XTrader

Naprostá bomba. Trochu kýčovité scenérie, ale hodilo se mi to k tomu. Herecký výkon Kennetha Branagha naprosto úchvatný, hudba se skvěle hodila k příběhu. Nemám co vytknout. ()

Koral11

Film přetékající kvalitními herci, to vždy není záruka stoprocentní kvality. Něco mi tomu scházelo, ačkoli se profesor Lockhart snažil. Nevím, příliš obří knír a hodně humorné.. malé seznámení s postavami, takže mi žádná nijak zvlášť neutkvěla v paměti až na herečku ztvárňující kněžnu Dragomirovovou. :) Pro mě jednohubka, radši se podívám na starší adaptace. ()

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

30.09.2018

Filmová adaptace klasiky Agathy Christie Vražda v Orient expresu v loňském roce vydělala 352 milionů dolarů a potěšila jak diváky, tak kritiky – zaslouženě se tak dočká pokračování. Snímek s názvem… (viac)

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (viac)