Vražda v Orient exprese

• Česko Vražda v Orient expresu (viac)

To, čo začína ako luxusná jazda vlakom z Istanbulu do Londýna, sa rýchlo premení na jeden z najnapínavejších a najzáhadnejších detektívnych príbehov, aký bol kedy vyrozprávaný. Predloha Agathy Christie opisuje osudy trinástich pasažierov uviaznutých v luxusnom vlaku Orient exprese kdesi v snehových závejoch na Balkáne. V okamihu, keď vo vlaku dôjde k záhadnej vražde amerického obchodníka, každý z nich sa stáva podozrivým. Vo vlaku našťastie nechýba jeden neobyčajný Belgičan s veľkým fúzami a dokonale pracujúcimi šedými mozgovými bunkami. A práve tento najslávnejší detektív na svete, Hercule Poirot, musí pretekať s časom, aby vyriešil smrtiacu hádanku skôr, než neznámy vrah znovu udrie. (CinemArt SK)

BigJohn02

Výborné zpracování detektivní klasiky, Velkolepé vizuální orgie Kennetha Branagha. Člověk si jen musí zvyknout na jeho extrémní knír. ()

TomTopG7

Vražda v orient expresu se mi líbila a dal jsem ji 4 hvězdy. Po dlouhé době tady máme vysokorozpočtový crimi film. Prvni věc co se mi líbila byl samozřejmě špičkový cast herců jako Johny Depp nebo Kenneth Branagh. Líbilo se mi jak film pracuje s odhalováním informací s jak víme jen tolik kolik ví hlavní postava. S každým dalším důkazem a výslechem je to divnejší a divnejší nejste si nikdy na 100% jistí tím kdo ten zločin zpáchal, protože jeden je víc podezdřelý než druhý. ()

peproch

Největší předností této adaptace je angažování tolika super filmových hvězd, jejichž identifikace s podezřelými osobami byla přínosná a výstižná. Děkuji. ()

Stanislav.Ba

Branagh odviedol skvelu pracu na oboch frontach.Ma to dej ktory sa rozbieha a ide si svoje no na koniec to stoji za to.U mna prekvapenie a o to viac dajsia obludena detektivka ;) pozerane uz asi 5 krat :D ()

LarisaDavid

Som zvyknutá na staršieho Poarota zo seriálu. Bol taký záhadnejší. Ale ani tento nie je zlý. Modernejšie poňatie. A stále mi jeho tvár, že kruci odkiaľ mi je ten chlap povedomý. A to "Lockhard" 😅 veľa známych tvárí ako Daphoe, Penelope  či Depp. Nikdy som ale nečítala knihu ani nedopozerala túto zápletku, takže som vôbec netušila kto by to mohol byť. Takže som si film užila, možno by som inak hodnotila keby poznám dej. Veľmi ma zaujalo napríklad nezvyklé točenie z vrchu v uličke vlaku. ()

Duffman 97

Nejsem znalec Hercule Poirota a ani románů Agathy Christie. Nicméně už jsem samozřejmě o Vraždě v Orient Expresu slyšel. Rozhodl jsem se vrhnout se rovnou do nejnovějšího zpracování a nelituji toho. V žádném případě nejde o TV film. Naopak se vizuál, atmosféra i scénář skvěle povedly a film se může opřít o herecká jména jimiž jsou Johnny Depp, Michelle Pfeiffer nebo Willem Dafoe. A Kenneth Branaght byl jako svérázný detektiv skvělý. Filmu vlastně ani nemám co vytknout. ()

Lukango

Povedená detektivka, která se samozřejmě může chlubit velkými jmény. Scénář je dobrý, a ať už se bavíme o dialogách či samotném vyprávění příběhu. Co Branagh do svého díla dávat nemusel je pár akčních scén, které odtrhávají tu komorní atmosféru filmu. Pochválím také kostýmy, výpravu, nasvícení a kameru, kterou však místy kazí příliš viditelné cgi (lavina). Za co filmu strhávám hodnocení, je až přílišná náhoda a střetnutí osudů. Ano, vím, je to součást Poirota, ale tohle je filmové dílo a tvůrci si s mohli dát víc záležet s uvěřitelnějším vysvětlením a objasněním, proč se tato postava nachází právě tady, jaký má k tomu důvod a co jí k tomu vedlo atd.. Asi největší tahounem filmu jsou herci, kteří odvádí přesně to, co se od nich očekává a miluju filmy, kde i velká hvězda má malou roli. Co se týče Branagha jako Poirota, tak s ním nemám sebemenší problém a myslím, že to takto funguje. Celkově se jedná o dobrou detektivku, na kterou bych měl být o něco přísnější, přece jen těch důležitých a náhodných setkání tu je spousta jako například důvod, jak se Poirot do vlaku dostal, a mohl bych takto dále pokračovat (na nic dalšího si zrovna nevzpomenu). Vražda v Orient expresu se tak stává dobrou detektivkou, která kromě hvězdnému obsazení dokáže také nabídnout slušný příběh s nečekaným zvratem. Známka: 7/10 ()

drkaldj

Pěkný vizuál. Branagh se většinou snažil držet předloh. Role Poirota mu jde dobře. Spousta známých osobností. Škoda jen že už ze staršího díla vím jak to dopadne. ()

Petbrab

Knihu jsem neviděl. Pouze jsem samozřejmě viděl původní film od Sidney Lumet  z roku 1974, který hodnotím lépe. Kenneth Branagh mně jako Poirot nevadí, vizuálně je film rovněž téměř dokonalý. Ale chybí tomu trochu to tajemné kouzlo, jaké měl film z roku 1974.Vražda v Orient expresu Vadí mi i jistá poplatnost doby na herce různých ras, které by v době, kdy se děj odehrával jistě neměli takové zaměstnání. ()

ferrari2

Ja len nechápem ako toľko filmov mohlo vzniknúť o Vražde v Orion exprese?... Každý jeden príbeh o Poirotovi má svoju schému- niečo sa stane, potom pár myšlienok o odhaľovaní vinníka a nakoniec session všetkých a "múdry" /a ako dokonca tu povedal, že on je asi najmúdrejší detektív na svete/ detektív vysvetľuje čo a ako prebiehalo atď atď. Nudné, rozvláčne. Tri hviezdy dávam za herecké obsadenie ()

ClassyBitch

Vizuálně nádherný film, dlouho mě nic tak neuchvátilo. Poirot mi byl v knižním i filmovém ztvárnění vždy děsně nesympatickej, taková přechytralá bukvice. Tady je okouzlující, takovej sexy otec Fouras. Už samotný rozjezd v Jeruzalémě by mi stačil k plný spokojenosti. ()

Contti odpad!

Nuda, špatně udělané triky...režisér kašlal na detaily, zápletka tvořená jak z pera školního dítka. Johny Depp asi byl v osobní krizi, že vzal tenhle štěk.Všichni znali rodinu nebohého Amstronga, snad i strojvedoucí a dozajista i ti dělníci co nahazovali lokomotivu. Film dobrý leda tak do vlakové čekárny. ()

Harding164

Na filmu se zjevně nešetřilo. Vizuálně nádherná adaptace se špičkovým hereckým obsazením. Kamenem úrazu se stalo rozhodnutí znovu adaptovat dost možná tu nejprofláklejší detektivku v dějinách lidstva. Osobně neznám jediného člověka, který nezná děj Vraždy v Orient expresu, a proto je při sledování nemožné cítit jakékoliv napětí. Další nemalý zádrhel je v castingu hlavního hrdiny. Kenneth Branagh sice hraje dobrého detektiva ale naprosto otřesného Hercula Poirota.  Film navíc obsahuje hned několik Hollywoodských akčních scén, a tak můžeme vidět detektiva skákat po střechách vagónů, nahánět podezřelé ve vánici a mlátit lidi holí, což by skutečný Hercule ani ve snu nezkoušel. Celkově je film OK a koukat se na to dá ale upřímně nechápu kdo by si ho pustil, když už existuje výrazně lepší adaptace s Davidem Suchetem v hlavní roli. Myslím si, že kdyby s tímhle ansámblem adaptovali kteroukoliv jinou detektivku tak by to dopadlo o dost líp. ()

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

30.09.2018

Filmová adaptace klasiky Agathy Christie Vražda v Orient expresu v loňském roce vydělala 352 milionů dolarů a potěšila jak diváky, tak kritiky – zaslouženě se tak dočká pokračování. Snímek s názvem… (viac)

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (viac)