Liam se probere po autonehodě a nepamatuje si, kdo je. Když se vydá do města pro pomoc, nachází jen mrtvá těla s podivně bledýma očima. Liam se nejprve domnívá, že to způsobil virus, který je přítomen ve vzduchu. Záhy však odhalí děsivou pravdu – každý, kdo se k němu přiblíží na vzdálenost 15 metrů, okamžitě zemře. (Cinemax)

JohnCZ

Zajímavej námět, místy dobrá atmosféra, levné zpracování a šikovné odvedení pozornosti v závěru, díky kterému divák ani není moc nasraný, že je ústřední záhada vlastně docela odbytá. Pěkné béčkové scifko. ()

slunicko2

Zmatená mystery s pěknou i když očekávatelnou pointou. 1) Postavy řeší jen osobní rozměr. To, co se zdá mít skutečný význam - jakýsi druh vesmírné invaze či co vlastně, nikoho nezajímá. 2) Film není skutečná scifi, scifické prvky tu slouží jen k ozvláštnění děje. 3) No...vlastně je to celé nesmysl. 4) Ale na 2* si to vydělá, protože tu jsou pěkní mužní herci: 38letý Diego Klattenhoff (hlavní postava Liam) a 31letý Brett Donahue (manžel). ()

raimi

Partička z RKSS, která má na svědomí režijní zářezy v podobě legendárního Le Bagmana, Turbo Kida a hlavně úžasný a nedoceněný Summer of 84, vyprodukovala tenhle chytrej, atmosférickej mysteriózní thriller, kterej se ale v druhé půlce bohužel plácá v současných "liberálních" klišé. Takže se najednou v příběhu s pěkně vyprofilovanýma a uvěřitelnýma postavama objevují karikatury zlých a tupých policajtů, redneck dezolátů, a celý to završí relativizace "zla". Škoda toho, mohl to být pamětihodnej kultovní biják. ()

honajz2

Nápad je skvělý a jeho provedení taky. Navíc tu máme nečekanou pointu, kterou možná nikdo dopředu neodhadne, což je velké plus. Celé je to dokonce vyprávěno i jako road-movie a je tady spousta záběrů v polích (což je pro mě taky plus). Problémem je, že v některých částech to začne být nudné a nedostalo se mi vysvětlení jedné věci, v jejiíž vysvětlení jsem tak doufal. Jako jo, je to taková ta sci-fi, která nemusí mít extra akční děj na to, aby byla zajímavá, ale i přesto je dobrá, ale víc jak 3* to ode mě nedostane... ()

bourec

Parádní příklad,jak režiséři nevěděj ,co točit.Jo,zezačátku to bylo tajemný,jenže ten konec tu slabotu poslal úplně do hoven.Neskutečný,co dokážou některý jedinci vytvořit.Asi něco jako Hruška a jeho smažená tláča.taky hnus.10%. ()

Rodriguez

Výborný Kanadský scifi béčko, které sice vše vykecá na samém začátku, ale stejně Vám to nedá dokoukat až do samého konce, kde se ukáže pravá tvář celého potenciálu filmu! Mě se hodně páčilo, proto... 70% ()

Jimmi

SPOILER Ja som nieco podobne urcite videl..ale tam to fakt bol nejaky virus a malo to 2 dieli tusim... a neviem si ani za nic spomenut ako sa to volalo.(Ak niekto viete kludne mi napiste do spravy ) Naspat k filmu. Dost dobre mini scifi so zaujimavou zapletkou...v case korony velmi pozeratelne ()

Martrix

Výborný nápad, který byl víc než polovinu filmu dobře rozvedený. Pokud by se pokračovalo v tomto duchu, tzn. žádný záporný hrdina, ale spíš mysteriózní sci-fi se vztahovou zápletkou, bylo by vše OK. Jenže tvůrci chtěli vyprávět jiný příběh. Chtěli udělat na diváka dojem nějakým twistem...jehož výsledkem je podivná zavlasypřitaženost. Díky tomu, že se tvůrcům nepodařilo vztahy mezi postavami vyprofilovat, nedávalo jejich jednání smysl. Ono vám dojde, jak to asi scénáristi mysleli, jenže jako režiséři to nebyli schopni zprostředkovat divákovi Je to škoda, že je to tak nedotažené...potenciál tam byl. ()

Johnny.ARN

Ja už keď vidim, že to točila Kanada, nepríjemne ma zmrví a idem do toho s tým, že další odpad. Výnimka ale potvrdzuje pravidlo. Radius neni nič svetoborné a prvá polka je na vraždu, ale tá druhá polka je napísaná veľmi umne a čím bližšie je záver, tým viac sa to rozmotáva a postupne sa odhaľujú veci, na ktoré počas filmu neprídete. Aj sci fi prvok s výbojom je síce trochu retardovaný, ale funkčný. V kalných kanadských vodách je toto skvost. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Mám prostě rád takové ty filmy, které pracují s celkem jednoduchou premisou - zde týpka, který způsobí smrt všemu živému v okruhu cca 10 metrů. Děj mě udržoval v neustálém napětí a střípky konečné pravdy odhaloval postupně. A musím říct, že vůbec nezklamal! I když jsem si od onoho fenoménu sliboval nějaké konkrétnější vysvětlení, ve výsledku jsem vlastně spokojený s tím, jakého se mi dostalo - zajímavý paradox. Zpracování skvělé. Díky venkovskému prostředí dost ušetřilo a mohlo si tak dovolit celkem slušné efekty. Zkrátka to nevypadalo jako jen nějaký typický levný film, ale tohle si dost dobře dokážu představit i v kině (styl zpracování pro přiblížení byl na úrovni Tichého místa). Takže jo! Nečekal jsem až takovou kvalitu a rád tomuto komornímu scífku přihodím hvězdu navrch. ()

oveckaoa odpad!

Při sledování filmu mě napadlo tyhle slova nejprve WTF a pak to je,ale píčovina. Díval sem se na to na několikrát jelikož je to tak nudný film, že jsem dvakrát u toho zaspal.Na sci-fi je to slabé a nedává to smysl (i na poměr sci-fi tady je to taková souhra náhod ve stylu 1 ku miliardě) a na thriller je to měkké. Celé je to v podstatě o tom, že jakýsi chlápek se probudí po autonehodě a kam chodí tam nachází mrtvé lidi a jediný kdo přežije je ženská s kterou je jaksi propojen. 5 procent dám jen za bodycount kdy zde umře více jak 10 lidí za film což je slušné za 87 minutovou záležitost. ()

blackJag

Nápad to má, herci sice neznámí, přesto snaživí, nejde to proti nastavené logice a v závěru to koresponduje... Snad jen ten vizuál a režie, hrozně laciné. 60% ()

iXtr3m3

Celkom slušné mysteriózno okolo hlavného "hrdinu". Žiaľ rozvinutie, resp. odhalenie jeho identity a samotné zakončenie už trošku zaboleli. ()

misstake

Mám rád takováhle béčka, kdy nevíte, co čekat, co se z toho vyklube a jak to nakonec dopadne. Většinou to nakonec skončí tak, že překvapivý konec je naprostá kokotina a vy jste buď nasraní a nebo zklamaní. Víceméně nejinak tomu bylo v tomto případě. Ale musím říct, že jsem byl spoko, protože jsem dostal přesně, co jsem chtěl. ()

kolemjdouc

nesnáším ty "inteligentní " nabušené scifi.Tady jsem byla mile překvapena jednoduchostí zpracování.Na nic si nehraje pár herců a krimi zápletka.Sympatičtí herci,dobrá kamera a scénář,který si s vámi chvíli pohraje jak kočka s myší aby až vás pustí vám naservíruje překvapivý konec.Za mě dobrý ()

Cement73

veľmi zvláštny námet. Chalan sa stal po nehode inhibítorom smrti... a nájde aj neutralitátor. Hoci B-čko, aj tak mi ostane v pamäti, kvôli divným zvratom, ktoré zaskakovali pár krát počas filmu. Ale celkovo dejové náväznosti mali nie daleko do šnupania koki :) ()

warrenur

Velmi pozitivne hodnotim napad a prevedenie. Zvlast pociatocny rozjazd tomu da to spravne mysticno. Obaja reziseri tiez celkom osvedcene stavili na atraktivitu postupneho odkryvania minulosti, ako sa filmovym postavam postupne vracia pamat. Volba ustrednych postav tiez moc nedrazdi. Zial, napriek urcitej benevolencii v logike v zanri sci-fi, aj tu je pritomnych par vylozenych hluposti a preslapov. Mna osobne "dostali" najviac tie "nahody", ci zhody okolnosti v zavere filmu. Skoda, stacilo popracovat na scenari a mohli sme tu mat nadpriemerne sci-fi. Pre zaujimavost odporucam, ako fungujuci celok vsak nic extra. Slabsi priemer na dobru noc, ked uz mozno mozog divaka nepracuje na plny vykon. ;) Trojhviezdie ber s rezervou, kvoli vyzdvihnutiu pozitiv na zaciatku mojho komentara. ()