Tí, ktorí si nemôžu zarábať na živobytie, musia nájsť iný spôsob, ako si zabezpečiť príjem. Príbeh sa sústreďuje na dvoch policajtov – staromódneho Bretta Ridgemana (Mel Gibson) a jeho mladšieho partnera Anthonyho Lurasettiho (Vince Vaughn). Používajú svojrázne metódy a keď sa do médií dostane ich videozáznam, suspendujú ich. Títo dvaja zatrpknutí bojovníci bez peňazí a bez ďalších možností zostupujú do zločineckého podsvetia, aby si vydobyli svoju spravodlivosť.  No namiesto ľahkého zárobku ich čaká jedna z najťažších výziev ich života. (TV JOJ)

jizvoun

Popravdě to bylo moc dlouhé. Akce byla super, zápletka postupně gradovala a já čekal super jízdu, která ale nakonec vyústila v něco docela jiného. I tak to je zajímavý počin, který se mnohým bude líbit. Já bohužel nedávám dvouhodinové diskuze jako z jiné planety. ()

LoArmistead

Mám rád dlouhý filmy, ale DAC ta skoro tříhodinová stopáž spíš škodí. Děj by se dal krásně upravit a minutáž zkrátit, aniž by film utrpěl, ba naopak. Takhle snímek působit po většinu času dost vláčně. A to nejen během "přípravné části", kde se to dá pochopit, ale bohužel i během akčního vyvrcholení, kde už to chápu mnohem méně. Film není špatný, investovaného času nelituji, ale znovu si to asi nepustim. Nicméně scény v bance, přepadení večerky a hlavně pasáž s Jennifer Carpenter jsou takřka geniální. Za 3*. ()

Yamatosan

Po neskutečném Bloku 99 nemohu zastírat jisté zklamání. Film je až moc dlouhý, respektive až moc dlouho se neděje skoro nic. Chápu ten záměr, ale IMO je to přestřelené. A jinde se s časem šetří, proč třeba není scéna v bance celá? ()

Kamil111

Zahler se po předchozím rozpačitém Bloku 99 opět pochlapil, a přes veeelmi rozvláčné tempo jsem si postupně začal vychutnávat téměř každý záběr. Mel Gibson skvělý. Byť Bone Tomahawk zatím nepřekonal, je to na několikeré zhlédnutí. ()

ferri222

Nuda nuda. Nic sa poriadne nedeje. Zbytocne vyse 2 a pol hodiny keby to malo tak o hidinu menej by to bolo znesitelne (dejovo). Vyzera to akokeby by bol film spomaleny. Ale ako odychovka na podriemanie bohate staci. Neviem preco to ma 76% asi som nieco prespal,za mna z tazka 50% aj to je len za percentualneho Mel Gibsna. ()

Mark1983

Film zpočátku plyne pod žánrem drama a je pravdou, že tento styl není pro každého. Ale s postupem času díky délce stopáže se film přesouvá pod žánr krimi s občasným nádechem thrilleru a děj začíná poté být zajímavější a zajímavější. A nakonec - nemůžu jinak, než filmu věnovat celých 80%. Zahler zatím nezklamal. ()

Raziel811

Prvních 100 minut bych si nejspíš odpustil a zkrátil je na 40. Místy až moc pomalé tempo mi kazilo atmosféru, která byla hutná až v posledních 20 minutách. ()

brkerez

Dlouho sem něměl takovej obří problém něco zhodnotit, po skončení sem s otazníkama v očích a zmatkem v palici seděl a netušil, jestli dám dvě nebo čtyři. Pořád sem trochu na pochybách, budu muset aplikovat další projekci, ale uzrálo to do vyššího hodnocení. Nejen barevnou paletou mrazivej, syrovej, nekompromisní thriller, prostej klišé, s pomalu odvyprávěnou, jednoduchou zápletkou a v detailech s tunou super nápadů, kterej je prostě jinej. S čim sem paradoxně měl trochu problém, bylo to, na co sem se nejvíc tešil a to ústřední herecká dvojka. Oba moji oblíbenci museli hrát podle mě ne dobře napsaný, nebo možná spíš špatně nacastovaný postavy. Melovi sem toho naivního, najednou na starý kolena prozřivšího policajta s knírkem trochu nevěřil, Vincovo násilně do dialogů naroubovaný komentáře k současný epidemii politický korektnosti mě tam vyloženě hrozně sraly a rušily a to, že s Melem do tý mely šel, sem mu vzhledem k jeho situaci a načrtlýmu psychologickýmu profilu taky uplně nevěřil. U přechytřelýho nesympatickýho Tory Kittlese sem litoval, že ho hned z kraje nevodkráblovali. Kdo tam ale za mě měl perfektní štěk, byla Jennifer Carpenter, tyhle malý scény, detaily, s kterýma si někdo vyhraje, pro mě dělaj nezapomenutelný filmy. A parádní byli studenokrevný řezníci bez tváře, co vypadali jak Karl Ruprect Kroenen z Hellboye. I když ty zrovna moc hrát nemuseli :) ()

Agnostik

Po dlouhé době kvalitní drsnější krimi oldschoolového rázu.Mel Gibson jako stárnoucí polda a jeho kolega Vince Vaughn si řádně podávají bandu lupičů.Nečekané drsné konečné finále,film jěště zvedají na kvalitě.Paráda! ()

Fredolino

Zbytečně dlouhé, utahané sledovačky, chvilková akce, relativní myšlenka nebyla zlá až na to vyvrcholení, kdy jeden kriminálník přechytračí všechny a nikdo si nevšimne, že najednou žije v přepychu a ještě srdceryvně pošle deset cihliček na pomoc osiřelým? Jedna hvězda z připomenutí, že strážci zákona jsou usurpováni nesmyslnými lidskými právy, ač jde o šmejdy, co škodí, nedělal bych to ani za peníze. ()

bigmatko

ani som netušil že GIbson takýto film natočil a náhodou sa mi objavil na HBOGO. A keďže Gibson si zaslúži pozornosť tak som tomu dal šancu a dočkal sa veľkého prekvapenia. Napriek pomalému tempu sa dej odohráva v temnej atmosfére s nádychom osobných konfliktov. akcie tam nie je spočiatku veľa ale zas keď sa objaví tak ide o rýdzu a čistokrvnú drsnosť, z ktorej mohli miestami ukázať aj viac. Jediná vec, ktorá mi celkom nesedela bol zlom v myslení detektívov ku ktorému dospeli po pomerne obyčajnom konflikte. objavia sa aj sociálne témy v pozadí príbehu, ktoré reflektujú politické dilemy. Neočakávane dobrá kriminálna dráma. ()

lubica1995

nechcem kaziť dojmy...ale... ( vždy je nejaké ale..) toto fakt nemôže mať tak vysoké hodnotenie... Je to bez štipku reality ( justice??) spravodlivosti.. v ničom to nepripomína nič.. to je možno to, prečo to má také hodnotenie. Že takéto tu ešte nebolo. Ale u mňa slabota. ( a nemyslím tým, že ... nechcem byť tá, čo prezrádza.. tak nedopíšem myšlienku..Proste nemyslím tým ten záver.. ten bol fajn.. nepredvídateľný, ale aj tak.. proste slabých 45.. max do 50. ()

Jarv

Podle zdejšího hodnocení a komentářů jdu tedy bohužel proti proudu. Z celého filmu mě zaujala snad jen chemie a hlášky mezi Gibsonem a Vaughnem. Možná jsem nepochopil smysl toho všeho. Naprosto neopodstatněná stopáž, kdy sleduji celou řadu zbytečných dialogů a celkově se toho stane v podstatě celkem málo. Snad hodinová sledovací akce je rovněž zbytečně natahovaná, přičemž ani v nějakém snímku z 80. let bych podobnou nenalezl (lépe řečeno si žádnou nevybavuji), a to tehdy bylo úplně jiné tempo vyprávění, takže se jen sotva jedná o to, že by film v tomto směru ztrácel kvůli moderním neustále akčním blockbusterům. Evidentně na mě vůbec nepůsobily různé aspekty jako třeba napětí, jelikož se dá tušit, kdo nakonec schytá kulku (maximálně atmosféra fungovala alespoň trochu). V neposlední řadě ani jedna scéna nesrší zapamatovatelnou nápaditostí. Tentokrát ne, Mele. Asi bych šel ještě níže, nebýt Gibsonova cyničtějšího charakteru (toho filmového samozřejmě). 30% ()

medveed

Filmový opus tak našlapaný nápady, že by to vydalo na seriálovou sérii HBO. Některé pointy se daly čekat, ale herecké výkony jsou tak věrohodné, že jsem doslova hltal každé slovo a každý jemný pohyb ve tváři. 85% P.S.: Mel Gibson TOP! ()

zimaa77

Bohužel jsem vůbec nefandil Hanrymu, kterej byl pěkná svině...Silné části: matka první den v bance, vyndávání klíčku, procentuální vyhodnocování. ()

Bogrant

Veľmi pomaly plynúca, sofistikovaná hra na zlých a zlých, pri ktorej si nemôžete byť ničím istý, pretože Zahler opäť mimoriadne piluje svoju kreativitu a vytvára osobité, jemu už vlastné čierno-drsné "kúzlo" bez väčších morálnych zásad. A do toho zasadí svojich dvoch antihrdinov, ktorým nevadí vyčkávať, ani riskovať a v závere rozpútať dosť prekvapivo vymyslenú a prevedenú akciu, ktorá pohltí najmä svojou odlišnosťou. Možno nejde o tak psychicky náročný počin akým bol Block 99, no i tak je to niečo, čo sa bude dlhšie predýchavať a načo sa tak skoro nezabudne. A Gibson tu podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (viac)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (viac)