V zajatí snehu

• Česko V zajetí sněhu (viac)

Kedysi slávny hokejista Eric LeMarque prežíva ťažké a neúspešné obdobie, je osamelý, nezamestnaný a čaká ho súd. Vyrazí do hôr so snowboardom, pod vplyvom drog brázdi nebezpečné svahy a nedrží sa vyznačených zjazdoviek. Vôbec mu nevadí, že začína snežiť a viditeľnosť sa zhoršuje. V silnej snehovej búrke sa stratí v neznámom teréne. Čaká ho osem dní čistého zúfalstva v zmrznutej divočine, s vybitým mobilom a bez vyhliadok na záchranu. Nik totiž nevie, kam sa vybral, nikto na neho nečaká, nikomu nechýba. Na vlastnej koži tak spozná, aké to je bojovať o holé prežitie. Alebo že by predsa len niekomu ešte na ňom záležalo? (TV JOJ)

Johnny.ARN

Najsmutnejšie na tom filme je to, že on si za to mohol sám. No kerý chuj by sa už len išiel lyžovať keď vidí, že sneží a zhoršuje sa to. Preto vlastne od začiatku som k nemu mal antipatiu a fandil všetkým pohromám čo ho postretli. A zase raz real príbeh, ktorý je len veľmi ťažko uveriteľný. Hlavne po tom vykúpaní sa a nedostatku jedla. Ale tak prežil, sme radi. 2 z 5 ()

blackJag

Příběh asi šlo podojit, vymáčknout nějakou tu slzu a inspirovat (stačí vzpomenout na famózních 127 HODIN) , to by ale otěže nesměly třímati v rukou nedomrlců s omezenou dávkou talentu a představivosti. 30% ()

JohnSmith

Příběh smažky, která se svou blbostí ztratí na sjezdovce v bouři a je ve finále vzorem pro mladé. Nebylo to zlé, ale s tímhle opěvem se nemůžu ztotožnit. ()

Mičl

Srovnání s žánrově podobným filmem 127 hodin se nabízí, i díky společným antonymum jako teploXzima rukaXnohy, ale hlavně i díky stejným synonymu jako francoXhartnett oba ve svých single rolích hráli skvěle. S těmi flashbacky z trosecnikova života jsem nakonec takový problém neměl a tenhle zázrak je s tím Boylovym více méně srovnatelný . ()

666Carnage

Další snímek podle skutečné události a hlavně s Joshem Hartnettem, který měl poslední pořádnou roli ve snímku 30 dní dlouhá noc. Zde hraje egem a perníkem našňupaného sportovce co musí přežít v krutých podmínkách zimy a sněhu. Nekoná se nic převratného v tomto žánru ale díky svojí krátké stopáži to docela uteče a i mě bavil ten styl toho jak to bylo natočeno. Taková zajímavá jednohubka. 60% ()

AngiS

Vážně? Polofeťák kteréj přijde o nohy má být námět na dobrej film? 20minut jakžtakž.. Zbyla hodina nuda jak hrom. ()

filipvrbik

Vzhledem k tomu,že jak český, tak zejména anglický název je spoiler, tak bylo jasné jak to dopadne...I když?! No, mně se to líbilo, mělo to takovou hutnou, klaustrofobickou atmosféru a nehrálo si to na nějaký velkofilm. Bohužel podobných filmů (aŤ už na horách, nebo na moři) už bylo spousta a jak říkám, název je spoiler- takže to hodně snížilo napětí. Spousta lidí tu píše, že zažil jen smečku vlků, já myslím, že toho za těch osm dní zažil až až- a navíc se málem utopil a defakto skoro umrzl, takže jako docela realisticky pojatý film- což je částečně dáno tím, že je to film podle skutečné události, a zde je právě patrný rozdíl proti Hoře mezi námi, která je de facto skoro o tomtéž...80% ()

mosnak

Mám rád Joshe Harnetta. Vím, že je to na první pohled film, který nestál moc peněz, ale srdci zkrátka neporučíš :-) 52% ()

Dlubal David

Jestliže jsem u Soul Surfer psal, že je to: "nevýrazné, suché, nicotné zbla", tak zde to je to samé, jen mořské vlny byly vystřídány mořem sněhu. ■ Od začátku jsem se s hlavním hrdinou prostě a jednoduše nemohl vůbec ztotožnit, a to milí dámové a pány, je průser, kterej se nedá odpárat. Tento příběh mě prostě za srdce nevzal a hlavní postava, místo toho, aby si získala mé sympatie, tak právě naopak, byla mi silně odporná, a když už se konečně začalo schylovat k tomu, že bych své stanovisko začal alespoň trochu přehodnocovat, tak byl konec... ■ Mira SORVINO, coby starostlivá maminka, je sice krásná, a oproti zbytku osazenstva hraje, ale i když je to dobrá herečka, tak tady jsem jí to prostě nežral a celkové vyznění se utápí v tichu sněhové nadílky a odplouvá za hory do ztracena... ◢ ■ ◣ (R) [40/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [51/100] ■ (H) Joshua "Josh" Daniel HARTNETT [25/100] ● Mira Katherine SORVINO [51/100] ● Sarah Dumont [36/100] ■ (♫) [55/100] ■ (E) Soul Surfer (2011) ● Miracles from Heaven (2016) ● What If... (2010) ● Everest (2015) ● Heaven Is for Real (2014) ● The Cokeville Miracle (2015) ● Avalanche (1994) ■ (Č) 1 ■ (P) [Sobota, 28-X-2017; 04:38] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [40/100] ■ (CSFD) -OverLord-TosiCinematrix(C) [40/100] ()

BOURQUE

True-based film o človekovi, ktorý dostal od života druhú šancu. Boj Erika s horou a so zasneženou prírodou je zachytený na dostatočnej úrovni. J. Harnett hrá ako len môže. Trošku mi vadí, že nedostal viac priestoru „druhý“ Erikov život. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

MickeyStuma

Příběhů o záchraně života buď vlastního či jiných lidí na základě skutečných událostí se poslední dobou roztrhl pytel. A vlastně je to i dobře, poněvadž se nejedná o výmysl scénáristů, ale napsal to sám život. A stejně jako u jiných i tady na konci filmu můžeme vidět jak skutečný hrdina příběhu vypadá. Zahrál si ho Josh Harnett a dobře. Roli pojal více lidsky. Jen obyčejná vůle a snaha přežít. Příhodná je i reakce a následná práce záchranné horské služby. Žádné výmluvy, žádné zlehčování situace, žádné braní na lehkou váhu, zkratka absolutně žádná byrokracie. Příběh se tak veze bez zbytečně přepálené dramatizace, psychologických běsů, či lecjaké děsivosti. Jen obyčejná snaha jednotlivce přežít a nic víc. A tak je škoda, že se to žánrově spíše více netáhlo do artu. Diváci hledající nějaké dobrodružství budou očekávat hlavně popcornovou zábavu, což tady nenajdou. V zábavné atmosféře byl na podobné téma natočen český snímek 'Synové hor' (1956), který je taktéž na základě skutečné události. Takže se v podstatě jedná jen o takovou obyčejnou nenáročnou vyprávěnku, co se asi tak stalo, a nic víc. ()

Cinematrix

Eric LeMarque v podání Joshe Hartnetta si v tomhle výborně nasnímaném horském survivalu za všechno mohl sám. Předně si měl ujasnit priority, zda chce sjíždět piko nebo nezmapovanej svah. Ani jedno z toho se mi nezdá jako kdovíjak moudré, natož obojí dohromady. LeMarque však nebyl žádná smažka na baterky, takže si s sebou vzal pytlík s fetem, a aby mu to lépe svištělo, tak si k tomu pytlíku přibalil i snowboard a čtyři zvlhlé zápalky, kdyby náhodou, a drama mohlo začít. Orientační smysl měl na ještě větším bodu mrazu, než jaký panoval všude kolem, takže se neustále motal dokola mezi svahy, jako stará bába, kterou líznul Alzheimer mezi panelákama. To by ještě tak nevadilo, u smažky nějakou tu dezorientaci a ne vždy příliš logické chování očekáváte, obzvláště v krizové situaci, ale co mne dorazilo, byly neustálé otravné flashbacky do minulosti, kterými se režisér snažil příběh nastavit do takové délky, aby ho mohl vydávat za film. Dávám 3 hvězdy za brutálnější detox, než jaký jsme viděli v trainspottingu. ()

DAPDO

Slaboučký dvě hvězdy. Nevadí mi, když v 80% filmu je jen jeden herec a mluví sám se sebou, ale musí se tam aspoň něco dít. Když to srovnám s jinýma filmama na podobný téma, tak tohle značně pokulhává. ()

Pavel82

Já mám pro tyhle survival one man show velkou slabost, takže pokud to není Váš šálek, jednu hvězdu si uberte. Podobnost s pro mě bezchybnými 127 hodinami byla prohloubena několika záběry, nutkáním ke vzpomínkám na rodinu a poznámkou "Always do". Josh to odehrál dobře, ale nebylo to tak silné jak bych si přál. Chyběla pořádná hudba, zajímavější kamera, poutavější flashbacky, možná nějaká akčnější sekvence s vlky, nebo jinými mazlíčky. I když toho bylo dost třeba ve Frozen nebo v Canyonu. Scéna s ochutnáváním vlastního těla byla tou třešničkou, která přehoupla misky vah ke čtyřem. I když bych opět mohl namítnout, že se tak trošku vykrádá Přežít. Ale inspirace konkurencí je přeci stará, jako konkurence sama. A těchle filmů prostě není nikdy dost, i když už bylo zřejmě všechno jednou řečeno. ()

Acrobat

Zažil očistec na zemi, tak ho nechajme pokojne žiť. Waugh bez prehnaných vecí natočil spoveď jedného muža. Nehádžem doň kameňom, ale nech pamätá, kto ho zachránil. Josh skvelo a príroda ako nádherná sparingpartnerka. Výživných 90 minút prechodu Očistcom. (videné 04.12.2019, Joj archív) ()

Likan7

To si chtěl Hartnett zahrát ve svým 167 hodin? Ten chlap je totálně ztracený nebo má nejhoršího agenta v historii. To totiž není možný, do jakých projektů se upisuje. V zajetí sněhu je solidní prvních 30 minut. Žádná velká vysvětlovačka, prostě šup na to a Eric je ztracený. Jenže tady taky film prakticky končí. Ve velmi špatných vysvětlovačkách, proč se chová jak ču*ák se dozvídáme, že to je fakt dodální idiot, tudíž mu nejde tu záchranu přát ani v nejmenším. Je to prostě pitomec od A do Z. Problém je, že Hartnett prakticky nesleze z obrazovky, ale nezvládá to moc herecky, a ani scénář mu nepomáhá. Většinou tu jen leží, pajdá, jde a kníká. A když narazíme na potenciální střet s vlky, tak stačí zakřičet, vlci odběhnou a do konce filmu u nich už neslyšíme. Špatný film od 30. minuty do konce. ()