Dvořané kují pikle, záhady se prohlubují a rostoucí nevyrovnanost krále Zoga a obavy o to, kdo bude vládcem Země snů, donutí princeznu Bean rozehrát svoji hru. (Netflix)

UhLee

Třetí série - (5,5/10). Třetí série mě jenom ujistila v tom, že Disenchantment má sestupnou tendenci. Začátek začal slibně. Ocitli jsme se v podzemí, kde bylo mnoho věcí k prozkoumání. Potom jsme se podívali do futuristického Steamlandu, který docela zklamal. Potom už to pomalu sjíždělo do větší a větší žumpy a já jsem si vyčítal, že jsem s tímto seriálem vůbec začínal. Matta Groeninga mám rád, a tak jsem jeho projektu chtěl dát šanci. To byla bohužel chyba, jak jsem si později začal uvědomovat. Světýlko naděje se rozsvítilo až v poslední epizodě, kde jsme se dočkali opravdu velkého množství zvratů. To tak trochu vykoupilo celkový špatný pocit z celé série a já dám díky poslední epizodě šanci i sérii čtvrté. Ale Disenchantment není seriál na který bych se příliš těšil. Spíš mi vyhovuje délka epizod, takže když nechci strávit hodinu u seriálu, nebo nestíhám, tak je tento průměr uspokojivou záležitostí. Nejlepší epizoda: Bean Falls Down (S03E10) ()

Malarkey

Prostupuju seriálem a musím říct, že si u mě pořád drží takovou odpočinkovou kvalitu, kdy po práci nadhodím půlhodinový relax a docela obstojně to funguje. Závěr je až nečekaně temný, ale díly v průběhu jsou fajn. Steampunkový svět mě hodně bavil a asi ho zde nevidíme naposledy. ()

3DD!3

U třetí série jsem nejčastěji usínal a i když si z generických zápletek tvůrci dělají legraci, jsou pořád generické. Některé díly nudí. Pořád jsou tam výborné humorné pasáže a finálový cliffhanger je neskutečně vnadící, ale mám obavu, že už to bude čím dál tím slabší. ()

Yoshitsune

První dvě série byli dobře vyvážené, ta vážnost dobře fungovala se sarkastickým humorem, ale třetí série je tedy fest vážná a taky dost depresivní, což mně zaskočilo. Jako jo furt se tu dějí šílenosti a humor furt funguje, ale to co se nákládá na Bean, Elfa a Lucika, je až moc vážné. Nemluvě o tom, že Elfo se stále nedokáže vyjádřit co cítí k Bean a Bean má problémy všude kam se hne. Líbí se mi, jak se ten svět rozrůstá o další království a různé národy, steampunkový svět má ten správný Bioshock nádech. Bez nějakých okecávek, lze říct že mi na kladných postavách hodně záleží a vážně doufám, v nějaký ten šťastný konec. ()

Ajinka126

Jediné zklamání je v tom, že nám tvůrci rozbíjí partu a je tu čím dál míň Lucíka. Vztah Beanie a Elfa stále funguje, ale i jejich interakcí se dost šetří. Doufám, že to bylo jen pro tutu sérii a trio se k sobě zase víc vrátí. ()

liquido26

Je to pořád moc fajn, ale už ne tak zábavné jako předchozí díly. Trošku mi vadí, že i v tomto animáku, stejně jako třeba u druhé série Pradise PD je humor čím dál tím víc založen na tom, že některé postavy jsou gayové. Ne že bych Beanie nepřál její vztah s mořskou pannou, ale přišlo mi, že do této série je to implantováno čím dál tím víc násilně. ()

Luicy

Jako oddychovka fajn, ale zatím nejslabší série. Počáteční díly ve Steamlandu byly po vizuální stránce pěkné, ten Steampunk feel se mi moc líbil, nicméně dějová linka už tolik atraktivní nebyla. Beanin románek s mořskou pannou mě taky zrovna nerajcoval. Nemám sice nic proti homosexualitě, ale to násilné vtlačování lesbiček/gayů do snímků opravdu nemusím. V druhé polovině tvůrci boří naše oblíbené trio a namísto sarkastického Lucíka tam máme šíleného krále Zoga, který se pořád snaží o cover Down With The Sickness, avšak neúspěšně a výsledek? Nic moc. Bylo to málo vtipné, zmatené a ve výsledku to nikam nevedlo. Očekávala jsem víc. ()

Lachtaan

Třetí sezónu Disenchantmentu jsem vyhlížel víc než konec pandemie, už jen proto mě kolem Vánoc potěšil trailer, který oznámil vydání přímo na mé jednadvacetiny. Sice mi chvilku trvalo těch deset epizod dojet a nejsem se všemi už příliš spoko, závěrečný cliffhanger mě ale navnadil se i tak těšit na čtvrtý "installment" do série. [viděno na Netflixu] ()

Jaro.Krafcik

Nuž animácia je stále pekná. Ale kvalita značne upadla. Od tvorcov Simpsonovcov človek čakal viac, keď sme už dostali novú sériu. Najlepšia epizóda jednoznačne posledná a tá Steampunková. Ostáva len dúfať že tvorcovia budú pokračovať a ďalšia séria bude rovnako výborná ako tie prvé. Táto bola vážne najslabšia. Zároveň ide aj o 8.300 hodnotenie. 4* ()

kenkaku

Děj opět plynule pokračuje a rozvíjí další příběhy (nástavbu toho co už bylo) a nějak si nejsem jist zda to zapadá (Trøgtown). Plus se přidávají další království (Steamland, ostrov mořských panen). Takže o různorodost je postaráno, nicméně přijde mi, že toho nekorektního humoru ubylo ještě víc… takže jsem se už tolik nenasmál. ()

cepice

Hodně kontroverzní série. Mám z ní ambivalentní pocity. Vtáhla mě nejvíc, nejvíc jsem se i smál, ale dějová linka se víc a víc zamotává, nikam nevede, některé epizody byly zbytečné. ()

e.Boďo

Jednoznačne najslabšia séria, v ktorej sa nanešťastie nestriedajú vtipné a menej vtipné časti (ako v predošlých sériách), ale od prvej po poslednú časť majú kvalitatívne klesajúci trend. Spoiler ahead - Za hlavný faktor nekvality považujem prejavy šialenstva kráľa Zoga, ktoré sa neustále a najmä nevtipne opakujú a taktiež nezaujímavú hlavnú dejovú líniu s princeznou Bean. Za menej nudné považujem dejové linky s Derekom a Oonou a jemné osvieženie v krajine Steamland. Po tejto sérii mám pocit že Dreamland už veľmi nemal čo ponúknuť a recyklovane otváral použité zápletky a postavy z predošlých sérii. Možno tomuto seriálu paradoxne škodí nadväznosť jednotlivých častí na seba.. ()

GejmronCZ

Tak to tu musím shrnout....POZOR SPOILERY Tohle je seroš, na který vyhlížím každou novou sérii s největším očekáváním, protože mě to extrémě uchvátilo. Když jsem uslyšel novou znělku, tak to bylo úplně jako nebeská hudba pro moje uši. Vtipných hlášek je sice méně se mi zdá, ale některé jsou fakt ultra top, hlavně s dabingem. Když byla ta scéna, kde se urážela Bean s Dagmar u toho vězení, tak nadávka "metráčku" mě sejmula nahned a okamžitě jsem dostal záchvat smíchu. Pak jak jí zase smashnula, když se za ní převlékla, to byl rekt jako svině a jenom "woooooooo, ooooo, coožee... XDDD". Nicméně se mi vývoj velmi líbí a jsem opravdu hrozně zvědavý, co se stane ve 4. sérii, protože poslední díl nám dává zatím nejvíc nezodpovězených otázek. Teď si vzpomenu na tyhle: Jak dopadne Zog? Kdo je tajemná postava v nebo pod peklem? Co bude s Bean a její matkou? Co bude s Lucíkem v nebi? Přežije Elfo? Jak to bude s královstvím? Co bude se Steamlandem? Jak je na tom Maru? OMG těch je!!!! ()

Víteček

Meh. Nějaké povedenější vtipy s čím dál tím většími rozestupy mezi sebou. Někdy tak velkými, že uplyne celý díl, aniž jsem se nějakého dočkal. Druhá polovina řady byla extrémně slabá, tam už to není skoro proč sledovat. Opakování pár blbostí dokola, hlavně se Zogem, tomu ani v nejmenším neprospívá. Hlavně, že jsem se dočkali velkého množství ptačích zvuků, ne? Velmi slabé 2*, druhá polovina prakticky celá jen za 1*. ()