Kingsman: Zlatý kruh

• Česko Kingsman: Zlatý kruh (viac)

S tajnými agentmi ešte tajnejšej organizácie Kingsman sme sa rozlúčili trochu rozpačito. Síce na poslednú chvíľu zachránili svet a väčšinu jeho obyvateľov, sami na tom neboli práve najlepšie. Harry Hart (Colin Firth) skončil s prestrelenou hlavou a je teda potenciálne mŕtvy, za sebou to má aj klamár šéf Arthur. Mladý agent Eggs (Taron Egerton) síce prežil a skončil v náručí dánskej princeznej, ale inak by sa dal počet elitných agentov, ktorí prežili, spočítať na prstoch jednej invalidnej ruky. A teraz čelia zvyšní hrdinovia novej výzve. Ich tajnú centrálu totiž zničil niekto, kto má poriadny arzenál a celý svet sa stáva rukojemníkom ďalšieho šialeného zloducha. Ako inak, že? Kingsmanov čakajú nové úlohy a prekážky, a aj keď im hrdosť káže inak, spoja sa so spriatelenou americkou špionážnou organizáciou trefne pomenovanou Statesman. Konkrétne s agentmi nazývanými Tequila (Channing Tatum), Whiskey (Pedro Pascal), Champagne (Jeff Bridges) a Ginger (Halle Berry). Agentúry Kingsman a Statesman musia spoločnými silami poraziť riadne šibnutú a pravdepodobne aj mimoriadne nebezpečnú potvoru menom Poppy (Julianne Moore). A pri tom opäť zachrániť celú Zem a väčšinu jej obyvateľov. (Cinemart SK)

kklepkaa

Mírné zklamání, ale stále si drží určitý standard, že asi málokterý divák, kterému se líbil první díl, bude vyloženě zklamaný. Pár scén bylo vážně luxusních. Obávám se ale, že další díl by mohl lehce sklouznout k něčemu, co už ani vidět nechci. ()

cross

Já tyhle nerealistické přeplácané hovadiny nemám rád...ale... když odmáznete fakt hloupou úvodní scénu a necháte se v rytmu perfektního soundtracku naladit na neskutečně cool akci vyplněnou hromadou zvučných hereckých jmen, pak je dvojka Kingsmanů film který prostě musím akceptovat a u kterého jsem se neskutečně bavil... Jen by mě zajímala jedna věc - jak sakra přemluvili Eltona k takové roli!?!?:))) ()

m@cs

Jedna hvězda dolů za Roxy (to tvůrcům nikdy neodpustím) a druhá za Merlina (ani tohle ne) ... jinak to tak hrozné nebylo, ale sakra, zabít hlavní a hlavně ty nejlepší postavy jste fakt neměli ... ()

Autogram

Menej je niekedy viac a v tomto filme toho bolo oveľa viac, ako je znesiteľné. Teda priveľa agentov, akcie, spomaľovačiek, robotických zabijakov a zachraňovania sveta a asi aj priveľa Eltona Johna, ktorý v bondovke fakt nemá čo hľadať. Že sa nakazenie vírusom a jeho liečba rieši na lyžovačke v Taliansku, tak to je v dnešnej dobe fakt prorocká záležitosť. Len či aj dnes miestnych talianskych dôchodcov ochráni americká vlajka, ako vo filme, alebo aj tá bude nakoniec posraná. Oceňujem prekladateľov, ako si dovolili prepašovať do dabingu náš miestny slovenský politický folklór s maznákom a bozkávaním. –––– Pozývam vás na vyjednávanie kvôli najväčšej rukojemníckej dráme v histórii. Pred pár týždňami sme cez rôzne moje produkty vypustili medzi populáciu vírus. Cez marihuanu, kokaín, heroín, ópium, extázu a pervitín. Niektorí z vás už nakazení sú, takže počas ďalších dní môžete očakávať toto... –––– Neboj sa, cica, čo sa stane v Taliansku, zostane v Taliansku. –––– Pán prezident, zomrie nespočetne veľa ľudí, môžete ich zachrániť! –––– Bozkávaj ma všade, ty maznák. ()

Jaro.Krafcik

Rovnako ako aj jednotka dvojka je tiež dobrá. Tušim som aj na nej bol v kine. Elton John sa tu nachvíľu objaví. A neskôr ho Taron sám zahrá v rocketmanovi. Ale to už rozprávam o inom. Služba hbo pripomenula túto filmovú sériu . Škoda že už nie je k dispozícii trojka. snáď ju nepokazili. 4* ()

Akret

Velmi dobré obsazení, staré (Taron Egerton) i nové (Julianne Moore), a opět skvělý humor. Hudba byla snad lepší než v jedničce. Změnilo se ale tempo filmu, místy extrémně akční (občas až malinko nepřehledné), místy pomalé. Svět se velmi přetechnizoval a je mnohem drastičtější. Každopádně stále je to velmi dobrá podívaná. Postava amerického prezidenta vede k zamyšlení. A srdcovka - poslední scéna s Markem Strongem: „If I'm lying here, will you take me home?“ ()

Darth_AK

Samozřejmé SPOILERY. Je mi ctí, ohodnotit svůj 550.film a jsem rád, že je jím právě pokračování Kingsmana. A fláknu ho lasem pořádně hned ze začátku - je to horší než jednička. Říkám to bez zklamání, bez zášti, je to konstatování. Být však horší než skvělá jednička, na tom není nic špatného. Matthew Vaughn je nesmírně talentovaný a hravý režisér a pokračování dostálo tomu, co predikovalo, jen nahodilo pár věcí, které se do něj nehodí. Takže předně - je to skvělý film. O tom bez debat. Co ho sráží? No..takže - nové charaktery většinou neskórují. Agent Tequilla se zhulí a nechá se zmrazit a stejně tak se zmrazí i jeho potenciál. Ginger chvíli posedává s Merlinem, ale jinak také nevyužitá. Kdo docela válí je agent Whiskey, který je sice taky dost zjednodušen, ale aspoň nějáký prostor dostane. A Champagne, o tom se snad ani není potřeba bavit, také nic. Záporačka sama o sobě slabší než Valentine, ale zase na druhou stranu krásně úchylná (mlýnek na maso) a něco na "Poppy land" ukrytém v kambodžské džungli prostě je. O dost více mě uchvátila její pravá ruka, s doslova ocelovým stiskem a Elton John řvoucí "Fuck!" na každého v dosahu. Robotičtí psi a robotická slečna jsou nádherné nápady s obřím potenciálem, který se ale zase ztrácí. No, kdo ale nezklamal je americký prezident, který si jakoukoliv vteřinu na plátně, kdy na něm byl, ukradl pro sebe. Bruce Greenwood je prostě sympaťák a v tomhle filmu je jeho postoj tak skvostný, že se tomu prostě musíte smát. No a stará parta - princezna Švédka kromě scény s rodinou nadbytečná, ale staré trio Eggsy - Harry- Merlin prostě zase válí (škoda že scénáristé nedokázali vytvořit dost místa pro Roxy, takže ji radši odklidili). Akce je pořád skvělá a závěrečná v Poppy landu a obzvláště Harry + Eggsy vs. Whiskey, to je pastva pro oči. Co pokulhává je hlavně fázování první hodiny, od festivalu v Glantobury už je ale film v ráži. No a hudba jako vždy skvělá. Takže si tenhle chaotický komentář shrnu - staré postavy kvalitní, nové kromě amerického prezidenta nesplnily úplně svůj potenciál, ale sranda s nimi je, kvalitní hudba, horší fázování a výtečná akce. Solidní 4* bez přemlouvání. A co říci na závěr? Nejlepší scéna co se vtipnosti týče je pád lanovky v Itálii ("Takhle jsem se nevysr*al už měsíc") aneb "USA vlajka save the day) a všechny scény s prezidentem a jeho "řešením nákazy". Nejdojemnější scéna je smrt Merlina, nádhera - úžasný zpěv a hrdá smrt, krásné zpracována pro skvělou postavu."Almost Heaven, West Virginia, Blue Rich mountains, Shanador river. Life is old there, older than the trees, younger than the mountains blowing like a breeze. Country roads, take me home, to the place I belong, West Virginia, Mountain mamma, take me home, Country road." ()

Hollohlaway

Sice silně solidní, ale přeci jen tři hvězdy. Svět Kingsmana je parádní jako vždy, tomu nemůžu nic vytknout. Ale. Scénář je slabší, světová hrozba a záporná hrdinka jsou prostě slabé, dlouhá stopáž je příčinou několika hluchých míst a akce je celkem málo. Herecky slušné, až na Poppy. Bavil jsem se dobře, ale vyčítat se tomu oproti prvnímu dílu dá leccos. ()

Hugo01

První díl byla opravdová pecka, a tak bylo jasné, že dorovnat nebo dokoknce trumfnout ho se sequelem s podtitulem The Golden Circle, bude těžký oříšek, i když se toho neujmul nikdo jiný než opět Fajnšmekr s velkým F, Matthew Vaughn. Dvojka je parádní film, super akce, je to v podstatě to samé jako jednička, akorát o čtvrt hoďky delší, což logicky nevyústí v takový boom, protože moment překvapení už nebyl na Vaugnově straně. Myslím, že to si lidi měli uvědomit a že jejich přehnaná očekávání dala možná vzniknout mínění, že dvojka už není tak dobrá, což ona je. Z obsazení bych určitě vypíchnul Marka Stronga, který si to vyloženě užíval. Pedro Pascal byl taky hrozně fajn a i sir Elton mě bavil. Doufám, že uvidíme trojku. ()

Fox85

Jednička byla vtipná přirozeně, dvojce to bohužel moc nešlo, i když se hodně snažila. Ale pořád je to nadprůměrná akční komedie ()

P1tr

První Kingsmani byli super, jinak to říct nejde. Dvojka už super není a jde pouze o kvalitní, nadprůměrnou zábavu, která se marně snaží předchůdci vyrovnat a nemá již takový drajv a díky malému počtu novinek nepůsobí tak svěže a jedinečně, jako minule. Zlatý kruh obsahuje překvapivě hodně serióznějších momentů, které se ve zvoleném množství k této značce příliš nehodí a nejen díky nim tempo často značně kolísá. Když už dojde na akci, je to zase pecka, ale výplň mez akčními scénami nefunguje příliš spolehlivě a působila často velmi vyčerpaně. Je škoda, že se dvojka nepovedla více ale je třeba mít na mysli, že jde stále o dobrý film, jen po obrovském úspěchu jedničky byly nároky velmi vysoké a bohužel se je nepodařilo naplnit. ()

spikey1

Ono... ono jde o to, že tohle je prostě druhá část příběhu. Protože vnímáme Kingsmany jako oddělené filmy a moc se soustředíme na to, že tu už byla první část. Druhá část totiž není o nic málo zajímavější, jen bohužel perspektivu nikam nerozšiřuje, jen pokračuje v zajetých kolejích. Ostatně ta dvacítka filmů o Bondovi vždy též hraje dle předepsaných not:) P.S. dost se divím že Elton John nevyužil svého camea aby v patřičné chvíli někomu vynadal a zároveň se dotkl nějak Madonny:D ()

Ironfood

Kdo se bavil u prvního dílu, ten se myslím ani u dvojky nudit nebude. Nicméně (jak už to tak bývá) už to není jako jednička, aneb kdo chce druhý díl bíti, hůl si vždycky najde. Zlatému kruhu lze vytknout klasické "dvojkové" chyby jako slabší příběh, zbytečné nové postavy (v podstatě zbytečná celá nová organizace, i když krkem mi lezl hlavně agent Whiskey) a naopak zbytečné lpění na starých postavách (švédská princezna, ze které byli v prvním dílu všichni (muži) u vytržení, už tu působí spíš otravně). Celkem dobře z mého pohledu dopadla změna na postu "ulítlého" záporáka. Ona teda Julianne Moore nepředvádí žádné zázraky, ale pořád je to lepší než Samuel Jackson, který mi v jedničce hodně lezl na nervy (i když je pravda, že k tomu do značné míry přispěl český dabing). No a zlatým hřebem Zlatého kruhu je Merlinův pěvecký výstup s písní Take Me Home, Country Roads (tu prý složili nějací američtí čičmundové, opravdový hit z ní ale udělal až Pavel Bobek). A za Merlinovu příkladnou hlavičku by se nemusel stydět ani odborník Gerard Depardieu... ()

Kaceris

I keď to na jednotku nemá, stále je to veľmi decentný a originálny sequel. Trošku mi síce nejaké veci vadili, ale záverečný verdikt to veľmi neovplyvňuje. Za prvé som veľmi rád za to že Colina Firtha, Harryho, vrátili do deja v podstate v rámci kingsmanov celkom logicky a nebolo to niečo že doslova povstal z mŕtvých. Za druhé, i keď má film menej akcie a scénku z kostola tu nič poriadne netromflo, aj tak akcia ktorá sa vo filme nachádza má čo ponúknuť. A za tretie, Elton John. Ako vás preboha napadne zakomponovať takúto osobnosť tak absurdne do takéhoto deja? Scenárista sa vyšvihol no. Jedna z hlavných vecí ktoré mi vadil dej okolo postavy Whiskeyho. Nejdem spoilovať, ale skončilo to veľmi predvídateľne. Tak teda, film by mal odomňa právom dostať 3/5 ale keďže sa podaril a nesklamal (na čo má potenciál každý sequel), tak mu o tú hviezdičku pridám. ()

Maynard.

Famózní jízda pokračuje. Tentokrát v kině s Čajem, což není zrovna uplně ten největší kino fanda, ale nechal se zlomit a stejně jako já, tak i von si užil tuhle krasojízdu... Oproti jedničce je tady mnohem víc postav, na který si ale divák velmi rychle zvykne. Hlavní záporačka - Moore dokonalá. Lidskej mlejnek na maso, ze kterýho ti rovnou udělá hambáče a donutí sníst svýho kolegu :o). Bylo to na můj vkus asi zbytečně "vtipný" některý věci hodně trhlý. Asi největší džouk - Elton John, ten to jako hodně dával a je hezký, že je takovejhle formát schopnej si udělat prču sám ze sebe. Hudba stejně tak jako u jedničky vychytaná a přesně sedí k tomudle druhu filmu. kamera, tak to je labůžo... Tohle tenhle geniální rejža prostě dává.nejvíc sem se bál toho jak vzkřísí Firtha, ale i tohle se docela zmáklo (prostě když ti někdo prostřelí hlavu, nevadí, jen se kolem hlavy dá taková lepší náplast a jedeš dál :o) ). Jo a ještě mi divný přišli ty robotický čoklové, jako psy nemám rád ani normální, natož pak takovýhle robotický bestie. Ty bych ze scénáře s chutí vyškrtnul. No, nevím, esi na tohle půjdu 3x do kina jako na jedničku, ale stát se může cokoli :o). ()

Sdoom

Sequel, který neměl vzniknout. Matthew Vaughn sice narozdíl od dvojky Kick-Assu sednul opět i do režisérského křesla, ale příliš velký dopad to na výsledek nemá. Více akce, ale méně originální a zábavné. Julianne Moore se snaží, ale žádným supervillainem neni. Statesman je sice dobrej nápad, ale celé to působí hrozně vychtěně a do děje to zapadá pramálo. Abych jen nekritizoval, pořád je to celkem zábavná jízda, ale o tolik méně než jednička, že je to bohužel doočíbijící. Trochu lepší 3 hvězdičky. (kino Cinestar, orig.) ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Miluji původní Kingsman. Miluji nápad kombinace gentlemanství bondovských filmů s břitkým vulgárním humorem stylu Kick-Ass, nebo nově spíš Deadpool (to ale není Vaughnův film). U prvního dílu jsem se maximálně bavil. Druhý je ale natahovaná vata. Trénink gentlemanů v jedničce kombinovaný se záchranou světa je o několik úrovní výše než nový "revenge hunting" spojený s návštěvou Ameriky a ani sem tam se objevící Tatum/Berry to nezachrání. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (viac)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (viac)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)