Asterix a tajomstvo čarovného nápoja

• Česko Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (viac)

Príbeh z prostredia svojráznej Galskej dediny sa točí okolo ich čarovného nápoja. Ten účinkuje tak, že kto ho vypije tak sa stane nadpozemsky silný. A vďaka tejto sile, odoláva dedina neustálym útokom Rimanov. Starý a popletený druid Panoramix, ktorý ako jediný vie tento nápoj pripraviť, však jedného dňa spadne pri zbere imela zo stromu. Pri páde si nielenže zlomí nohu, ale si aj uvedomí, že ak sa s ním niečo stane, tak budúcnosť Galov je ohrozená. Preto sa rozhodne odovzdať tajomstvo čarovného nápoja niekomu mladšiemu. Pri hľadaní toho správneho druida si vezme na pomoc dvoch „osvedčených “hrdinov z dediny – Asterixa a Obelixa. A dobrodružná cesta za budúcim nositeľom tajomstva čarovného nápoja môže začať... (Magic Box)

FilipStinef

Čekal jsem, že to bude taková zmodernizovaná volovinka bez příběhu, ale vyklubal se z toho jeden z nejlepších Asterixů. Úžasný příběh, který jen nerecykluje starou zápletku, přináší nové postavy, humor, moderní animace, které ale hodně připomínají starý styl a hlavně - šťastné a hezké ukončení. "A ještě mi řekněte, že je to k ničemu!" ()

cogi

Dlouho jsem "nesesmolila" žádný komentář. Ale z nepochopitelných důvodů jsem nucena okolnostmi se rozepsat u tohoto filmu :-D. Zaprvé bych chtěla upozornit, že jsem se na snímek snažila dívat očima mladého díváka. Jako by mi bylo opět třeba 8 let. Ano, je to jiné, než jsou originální filmy o Asterixovi a Obelixovi, ale starší diváci si musí uvědomit, že i dnešní generace dětí je jiná. A právě se mi líbilo, že téma Asterixe a Obelixe zpracovali tvůrci tak, že je to bližší dnešní generaci (teda aspoň myslím :-) ). Sice tam byly dvě velké nelogické chyby (jako rychlý přesun zpět do vesnice, počet kotlů s lektvarem před závěřečnou bitvou), ale nakonec u mě převládly čtyři hvězdy místo tří. ()

Torgal

Zmlsaný skvelým Sídlom bohov som sa tešil na ďalší nášup 3D animovaného Asterixa, no bohužiaľ blesk dvakrát na rovnaké miesto neudrel. Zápletka o hľadaní Panoramixovho nástupcu je triviálna rutina bez pridanej hodnoty akú malo práve Sídlo bohov. Humoru tu skrátka nie je toľko ako by som chcel a ten, čo tu je, je príliš jednoduchý. Ta tam je sociálna z satira predošlej časti. Finálny mega súboj mi navyše k Asterixovi hrubo nepasoval, toto bolo niečo ako Godzilla vs. Kong, akurát v infantilnom prevedení. Celkovo teda riadne sklamanie za ktoré hodnotím prísnejšie ako by si film objektívne zaslúžil. 5/10 ()

kukkik

Moc mě potěšil tenhle film. Klasika v novém hávu, který jí ale neskutečně sluší. Všechno nové, včetně animací, ale nějakým způsobem zůstalo to kouzlo, které znám ze starých komiksů. Opravdu krásná pohádka, mám z ní velikou radost v dnešní době :) 5/5 ()

rublik05

Je až neuvěřitelné, že i po těch více než 50 letech letech dokáže Asterix a Obelix stále překvapit a dostatečně dobře pobavit. Tentokrát se naši oblíbení galští hrdinové vydávají na dobrodružnou výpravu s cílem najít nástupce druida Panoramixe, a tak jsme svědky všemožných humorných situací, příběh má příjemnou atmosféru a poměrně svižné tempo, plno sympatických postav a v neposlední řadě dobrý soundtrack a pěknou animaci. Trochu mi však vadila občasná neoriginalita, i když chápu, že po tom množství filmů je těžké přijít s něčím již neviděným. Závěr mi přišel jako totální úlet, který by snad ani Fantasmagorix nevymyslel. Ale jinak spokojenost, kvalitní oddechovka, která pobaví jak děti, tak i dospělé. 7/10. ()

vikino1

Příjemné, vtipné, barevné a i po 30 letech neokoukané. Mě prostě se baví dívat na to, jak Římani dostávaj na prdel, i když tentokrát byl opravdový záporák někdo jiný. ()

cineboy

Z dějového hlediska to vidím  na 3+, ale tahle digitální animace nesahá ani po kotníky té původní klasické, neumím se nad to povznést ()

neo250

Rozprávka ktorá sa mi naozaj páčila. Od nej som skoro nič neočakával a milo prekvapila. Pekná animácia, príbeh, vtipné scénky. Za mňa 70% určite ()

vaava

Celkem zklamání. Novodobý ztvárnění Asterixe po vzoru disney. Zápletka nudná jen aby byla, od začátku víš, co se má stát a fakt dlouho se k tomu film snaží dohrabat. Tam, kde už doufáš, že se děj posune, se zase vrací zpátky. Nevim, kdo tenhle model filmu vymyslel, ale můžeš si pustit cokoli jinýho a bude to vlastně stejnej film. "Zábavnost" má asi vyvolat trik, že ve filmu furt někdo řve nebo metoda rychlých střihů, kdy obrazovka bliká jak šílená. Dialogy jsou pro pro děti nudné, pro dospělé hloupé. Boj Power Rangers na konec je jen blbou tečkou za celým tím pokusem o pohádku. ()

kaprson

Po povedeném "Sídlišti" pro mě mírné zklamání... a ten přemrštěný konec ala TF si mohli odpustit. Ve výsledku slabší 3* - pořád ale o dost lepší než "Amerika" nebo "Vikingové". Tím pádem také zvyšuju hodnocení "Sídliště" na 4* ()

Renie42

Bylo to pěkné, i když tak jako obalené v něčem moderním a chybělo tomu cosi, co bylo třeba ve 12 úkolech nebo překvapení pro Césara, prostě ty animované filmy z 60 až 90 let. Líbili se mi tam ti piráti a jejich stokrát potopená loď a jak si lektvaru cucají nejenom lidé, ale i některá zvířata. A teď mi bude v hlavě zpívat https://www.youtube.com/watch?v=PGNiXGX2nLU :-) ()

Tominni

Tak za mě příjemné překvapení a návrat po delší době k legendárnímu Asterixovi a Obelixovi, tentokrát o hledání nástupce, který by se mohl postarat o výrobu vzácného lektvaru. Dostatek vtipu, pěkná animace, to vlastně u Asterixe stačí. ()

ostravak30

Animáky s Asterixem a Obelixem si pamatuji už z dětství. Tento nejnovější jsem si tak nenechal ujít a chtěl jsem si zlehka připomenout dětství. Nutno říct, že příběh se tentokrát točí kolem Římanů jen okrajově, naopak se dozvíme něco o Panoramixově mládí. Pro mě je důležité, že animace vypadá skvěle, ovšem ještě důležitější je humor, který funguje bezvadně. Jde o opravdu zábavnou podívanou, která baví, nenudí, je svižná a navíc ctí tradice klasické předlohy, o čemž můžu něco vědět, neboť jsme komiksy doma měli. ()

v3s

Hehe, svým jedním procentem jsem poslal film z modrých do červených. Tak tedy proč? Viděl jsem v kině a užil si parádní grafiku, vydařené vtipy, střídání stylu grafiky animace (cesta po mapě, historie hlavního klaďáka a záporáka), drobné vtípky. Kdybych měl něco vytýkat, tak bych asi popíral Asterixe samotného - vše se řeší ranou pěstí, Římani jsou všichni špatní a hloupí. Došlo mi to asi díky tomu, že jsem na tom byl s dětmi a tříletý syn nadšeně poskakoval při každé bitce. V tom se mi víc líbilo Sídliště bohů, na které jsme koukali den poté v menším formátu. Ale to zas nebylo tak zábavné. Spoiler: Váhání mezi třetí a čtvrtou hvězdou rozhodl znuděný druid Ježíš :) ()

Durdas

Na nového Asterixe jsem se moc těšil. Ostatně, jako vždy. Z kina jsem se vracel nadšený! Je vidět, že se stále dají vymýšlet nové a nové příběhy s našimi galskými hrdiny a dají se vymyslet rovnou pro velké plátno (toto je první film, který nemá předlohu v komiksovém příběhu). Navíc se mi líbily odkazy (easter eggy) na jiné reálie, ať už na komiksové (staré Asterixovy příběhy) nebo na skutečné. No, prostě, skoro se mi to příčí říct, ale tohle je jeden z nejlepších Asterixů ze všech! ()

Kethryn

Francúzsky fenomén svojej generácie znovu skúsil uzrieť svetlo sveta filmových reflektorov. Naskytá sa mi otázka, či tvorcovia dobre využili potenciál postáv ako sú Asterix a Obelix alebo sa už námet vyčerpal. Každopádne animák pekný, ale chýbal mi dabingový hlas Janka Kronera stvárňujúceho Obelixa. Videorecenzia ku filmu v mojom profile. ()