Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

v.indruchova

Film je vytvořený na sílu. I když máte otevřenou mysl na tolik, že se nepídíte po smyslu jednotlivých pohybů a řeknete si že já nevím v jiné dimenzi. Tak spoustu scén a dialogů je mimo. Ten celkový pocit není nic moc. Jediné co to zachraňuje je krásný závěr s hlubokým posláním. Oceňuji práci grafiků a kostymérů. ()

Chonka

Zatím co filmy od Marvelu mají spíše narůstající tendenci kvality u DC se filmy řítí přímo do propasti. Tak dlouho jsem se těšil na pokračování WW s krásnou Gal Gadot a co jsem dostal? Odpad jakoby se vytratila síla hrdinky a veškeré bojové prvky z prvního dílu , oproti tomu se přidala fádnost a nudnost spojená s doplňujícími věcmi jako létání (krásná kopie Supermana). Podtrženo a sečteno 151minut naprosté hrůzy a nudy na kterou se takřka nedalo dívat. ()

Dexter666 odpad!

Úbohé, nelogické (takmer každá scéna, motivácia postáv aj zápletka nedávajú žiaden zmysel), idiotské, genderovo poznačené, nepozerateľné a zbytočné. Ruky preč! ()

BlackAdder87

Celý motiv 80´ je až trestuhodně nevyužitý, na tu správnou retro atmosféru zkrátka nestačí poslat na plac Chrise Pinea s ledvinkou. Tvůrci nakonec mohou být rádi, že film šel do kin v době korony, protože alespoň mají alibi pro potenciální zasloužený neúspěch. ()

HNTR

Pedra Pascala mám rád, ale ani on nezachránil tuhle kravinu... První díl mě bavil, tady 2,5 hodiny úplně zbytečně. Děj byl strašně předvídatelnej. Gal se snaží, ale když zbytek stojí zaprd, tak to nic nezachrání. Ani nevím jestli je na co se těšit ve třetím díle. ()

HennessyVSOP

Doprdele to byl pruser... Jedna hvězdička za to, že mám rád Gal Gadot a stejně jako vždy, i tady ji to zase strašně sekne. Jinak všechno velmi, velmi špatné. Nejvice mě mrzí, že se do toho hnoje namočil i Pedro Pascal. Vlastně moc nevím, co na to říci. Špatný scénář s hloupou zápletkou je věrným zrcadlem dost nekvalitní komiksové předlohy. To možná někteří čekali. Co mě ale zarazilo byly některé cgi triky, které jsem na kinoplátně už hodně dlouho neviděl... Posunulo mě to zas tak o 10 let zpátky. Chápu, že filmový průmysl má teď fakt hodně zlé období a bude se hledat, ale doufám že to celkově na takhle hrozivou úroveň neklesne. ()

halberdier

Pokračování Wonder Woman měl být po obrovském úspěchu jedničky pro DC po Aqumanovi další sázka na jistotu. Bohužel se díky Covidu s úspěchem podobný prvnímu dílu musí rozloučit (a myslím, že by by ho nedosáhla ani v normální situaci). Samotný film není nakonec tak špatný, jak naznačuje většina recenzí. Zasazení do 80. let zde bohužel není nijak zásadně využito. Hlavní zápletka není vůbec špatná, dokonce v některých momentech dokáže vyždímat emoce. Nicméně určitě z ní šlo vytěžit trochu víc. Akčních scén je ve filmu poskromnu a ničím nepřekvapí, závěrečný souboj se stejně jako v jedničce raději odehrává ve tmě. Na Gal Gadot se stále dobře dívá, ale její postava se nikam nevyvíjí a v celé herecké sestavě patří k tomu slabšímu. Dvojice "záporáků" je ale fajn. Pedro Pascal ztvárnil spíš tragického hrdinu a Kristen Wiig mohla dostat trochu víc prostoru a její přeměna na šelmu je tristně nevyužita. Chris Pine je pak třešnička na dortu. První Wonder Woman byla lehce nadprůměrná komixovka, která přinesla do DC ženský element, dvojka jde v podobných šlépějích, ale nepřinesla do žánru nic nového a jde tak o standartní sequel, který navíc nepřináší příliš blockbusterových propriet. ()

SmajdalfCZ1

Na tuhle recenzi jsem se musel vyspat, protože jsem nechtěl psát něco škaredého hned po první vlně nechuti při sledování tohohle filmu. Ani teď popravdě moc nevím jak popsat působení filmu na mě. Celý film na mě působil uměle. Akční scény kde CGI letu Gal Gadot nebylo ani moc povedené, proslovy co se úplně nehodily nebo mě tam prostě nesedli a v neposlední řadě zápletka celého filmu byla trošku nad mé chápání? Nedávalo mi to vůbec smysl ... Tenhle typ filmu je dobrý pouze tak, jako je dobrý hlavní záporák. Byť Pedro Pascal je skvělý herec, tahle role co dostal nebyla vůbec dobrá. Tenhle film je tak ženský ... Nevím jak to lépe popsat, prostě je to opravdu jakoby filmy Angelika z minulého století a tohle si podle mě první dil Wonder Woman nezaslouží, aby sequel bylo něco takového. Něco co opravdu podruhé neuvidím, protože na to nebudu mít žaludek. Oproti tomuhle i Sebevražedný oddíl a Daredevil s Affleckem jsou Oscarové kousky. ()

SamGee

Prešlo tri a pol roka odvtedy, čo super-hrdinský počin Wonder Woman zožal celosvetový úspech vďaka sympatickej protagonistke, dych-berúcim scénam a hrdinskej tematike. Štúdio Warner Bros. neotáľalo a natočilo pokračovanie, ktoré malo priniesť divákom nielen lepšiu akciu, ale aj hodnotnejšie posolstvo. Bohužiaľ, tohtoročný film nie je bez chýb. Najprv však k deju. Ocitáme sa v 80. rokoch minulého storočia, keď vládol svetu break-dance a pestrofarebné oblečenia. V tejto dobe hrdinka Diana Prince (Gal Gadot) pracuje v múzeu a súčasne zachraňuje ľudí pod pseudonymom Wonder Woman. Počas hrdinských povinností sa pretne jej osud s vedkyňou Barbarou Minervou (Kristen Wiig), biznismenom Maxwellom Lordom (Pedro Pascal) a v neposlednom rade bývalou láskou Stevom Trevorom (Chris Pine). Táto „komiksovka“ má v rukáve jeden tromf, ktorý sa v tomto žánri nevidí často – hlbokú myšlienku. Tá funguje ako prekážka pre Dianu, Barbaru a Maxa, ktorí sú ochotní urobiť čokoľvek pre svoje sny a túžby. Napriek skvelej idei nevie snímka narábať s časom, resp. má mnoho nadbytočných scén, ktoré by sa v kľude mohli vynechať. Gal Gadot perfektne zobrazuje Dianine silné stránky i dilemy a má skvelú chémiu s charizmatickým hercom Chrisom Pinom, ktorého postava sa zázračným spôsobom vrátila do sveta živých a spoznáva 80. roky. Okrem hlavného dua chválim herecké výkony zloduchov. Kristen Wiig a Pedro Pascal zosobňujú tieto charaktery ako ľudí, ktorý bojujú s vlastnými problémami a snažia si získať uznanie od okolia. Ako fanúšik filmovej hudby tlieskam velikánovi Hansovi Zimmerovi za jeho nové hudobné motívy, z ktorých vyžaruje originalita, veľkoleposť, hravosť a optimizmus. Po vzhliadnutí filmu vás tak rýchlo neopustia. Oproti minulému dielu je technická stránka na poľutovanie. Samotná akcia je nevýrazná a chýba jej napätie. O nič lepšie na tom nie sú špeciálne efekty. Pri nich je vidno, že neboli dokončené počas postprodukcie, napr. pri scéne, kedy Diana nechá odletieť náboj alebo pri Minerve, ktorá sa premenila na zmutovaného geparda. Keby počítačoví dizajnéri strávili viac času na chybách, grafika by vyzerala krajšie. Očakával som, že Wonder Woman 1984 prekoná svojho predchodcu. Namiesto toho som dostal slabšie pokračovanie s mdlou choreografiou, nepodareným vizuálom a prepálenou minutážou. Nehľadiac na tieto chyby, si u mňa tento film získal sympatiu vďaka uveriteľným postavám, zábavným momentom a silnému odkazu. Príbeh: 6/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 8/10, Akcia: 6/10, Špeciálne + vizuálne efekty: 6/10, Celkovo: 7/10. ()

marekspanel

Nemyslím si, že by to lepší kvalita obrazu, která mi v této netradiční projekci chyběla, něco na mém hodnocení změnila. Gal je nádherná a charismatická, přesto je i místy dost příšerná herečka, takový zvláštní hybrid. Ale mám jí stejně rád. Nejvíc to zabil ten scénář, jako asi nechtěný mix pohádky a akčního filmu s prvky telenovely, celkově působící jako nemístný vtip. Okatě feministická zbytečná nuda. ()

jirka25

To točili na 3x různý režiséři a pak to někdo další slepoval dohromady ne? Nemuselo to tak bejt špatný, kdyby to někdo natočil normálně proboha... Šílenost... ()

Fuksinka

Natočit naivní komixovku ala 80. léta není špatný nápad. Ovšem to by to musel dělat úplně někdo jiný. Musel by to dělat s humorem. Toho je tady po málu. Na první pohled obrovské díry v logice, přepálená stopáž, nulová atmosféra. Kupodivu vůbec nefunguje ani romantika. Já jsem schopná brečet i u reklamy, ale tady mě to nechávalo naprosto chladnou. Strašně špatné jsou i triky. To houpání na laně je opravdu tragické. Na tak drahý film to fakt nechápu. Pokud to má být nějaký příspěvek k feminismu, tak taky nevyšel. Jako baba, která 40 let truchlí po chlapovi tak, že nemá kamarády ani kamarádky a vůbec se nesnaží žít dál? To má být co? ()

Rian_witcher

Počáteční nápad s kamenem přání se roztříštil ve víru digitálních efektů a Pedro Pascal mohl být slušný záporák. Místo toho se stal mentorem lidské nátury a jakousi snahu o DC "kočičí ženu" (přitom splněné přání být jako Diana mohlo být rozehrané skvělým způsobem) bídně ztvárnila téměř 50 ti letá Kristen Wiig. Nakonec jsem byl rád, že jsem na to nemohl jít do kina a pro TV vysílání to byl vcelku slušný večerní film. ()

anakinzlo

Koment od SNCIS ,ktory je asi uplne vpredu a za 5 hviezd,..nesuhlasim!!! Tam vidno,ze niekto je tu velky fanaticko-fanusikovsky fanusik :D a nevidi nedostatky filmu. Ze bitka medzi zenami nakonci,.zabavna,skvela a akcna?! Totalna nuda!!! Chvilkove hupanie na lane ,..tamta trubka jej poobtrhala kridla atd,..ty vole,..ziadny fight,proste sa tam hrali a akcia nikde. Takze,.velmi zly komentar od tohoto uzivatela. Za mna velke sklamanie. Prvy diel bol velmi dobry,ale akosi,.DC je hold DC,..na Marvel sa nechyta. A to som milovnik fantasy,scifi,..a fanusim Marvelu,..ale proste DC tieto superhero filmy nevie robit. Dm1tr1j a Chlemtilka maju skvely komentar :) ()

BrusVejn

Toto je veľmi zvláštny film. Nie je to trainwreck typu Suicide Squad alebo Justice League, ale rozhodne to nie je nejaký výborný film. Je to strašne goofy, taký závan minulosti a nemôžem povedať, že by ma to nebavilo (určite lepšie ako generický komiksový film). Z filmu je napriek všetkým indíciam cítiť režisérsku víziu (konieckoncov si to pani režisérka aj sama napísala), síce nepodarená, ale vízia, a to sa musí oceniť. Čo sa týka postáv a ich príbehových línii je to z veľkej časti bieda. Samotná Diana znova naráža na herecké limity Gal Gadot, ale to už sme si zvykli. Môj obľúbenec Chris Pine je v tomto filme bohužiaľ len prizerajúci sa a nespomínam si, že by jeho postava spravila čokoľvek hodnotné. Kristen Wiig má takmer identicky strašnú postavu a jej prerod ako Electro v Amazing Spider-Man 2, ale kto si pre mňa kradol všetky scénky bol Pedro Pascal. Jasné, jeho herectvo bolo over the top, ale bola to strašná prdel a ten jeho záporák teda rozhodne nebude trpieť tým, že by sa naňho, ako je to v toľkých komiksových filmoch bežné, zabudlo. Síce som vôbec nerozumel jeho motivácii a ani ako fungovali jeho schopnosti, ktoré vysvetľovali za pochodu, ale to je chyba pani scenáristky. Akčné scény sú šialene a nepochopiteľne zlé, ale robí ich to strašne zábavné. Obávam sa, že tu Patty Jenkins naozaj nechali voľnú ruku vo všetkom a toto je nechcený výsledok. Celý film je proste taký malý bordelík so smiešnymi postavami, tragikomickým scenárom a so strašnou akciou. Vo veľa aspektoch mi to ako celok pripomenulo Spider-Mana 3, ktorý bol podobne zábavný bordel. Niektoré scénky vo WW84 boli super a veľmi podarené, niektoré bohužiaľ jednoducho hrozné. Možno by to bolo aj na smutno-smiešne 4 hviezdy, ale okolo scénky s neviditeľnou stíhačkou scenár nabral strmhlavý smer nadol a záverečný patetický atak na divácke srdiečka bol už fakt cez čiaru. ()

HellsAngel

Ak by som v súlade s hlavnou premisou tejto DC novinky mal k dispozícii jedno želanie, dosť možno by som ho minul na to, aby sa z Wonder Woman 1984 stal dobrý film. Dobre, priznávam sa, že trocha zavádzam, snímka by to ale skutočne potrebovala! Úvodná sekvencia na Themyscire je podľa mňa zbytočná a navyše mierne narúša logickú kontinuitu Dianinho životného príbehu, po remeselnej stránke ide ale o najlepšiu časť filmu. Akonáhle sa totiž dej prenesie do 80. rokov, Patty Jenkins zaradí spiatočku a všetky akčné scény začne podávať v béčkovom duchu. Možno preto je aj dobre, že ich vo filme vlastne veľa nie je a pomerne dlhú stopáž vypĺňajú primárne klišé dialógy medzi ústrednými postavami. Obzvlášť sa mi páčila Kristen Wiigová, ktorá mi bola dokonca sympatickejšia než hlavná hrdinka a nesklamal ani záporák v podaní skvelého Pedra Pascala s relatívne fungujúcou motiváciou (najmä jeho nenásytnosť skvelo vystihuje ľudskú povahu). Problémom však je, že film operuje s príliš stupídnou premisou, aby ho divák mohol brať rovnako vážne ako to evidentne zamýšľali scenáristi. Navyše aj tým zopár dobrým momentom – napríklad scény so zmäteným Chrisom Pineom spoznávajúcim moderný svet – podrážajú nohy neustále sa množiace logické diery a pomyselnú korunu tomu všetkému nasadí „veľké finále“, nad ktorého absurditou som len žasol. Ak je tento film autorským vyjadrením režisérky, tak nech, ale považujem ho za veľmi nešťastné pokračovanie veľmi dobrej jednotky. P.S.: Hlavu som krútil dokonca aj nad potitulkovou scénou, čo sa mi ešte nikdy predtým nestalo. Až tak zlé to je... ()

KukulienkaHO

Objektívne musím hneď na úvod napísať, že sa nejedná až o takú veľkú sračku. Na druhej strane hnev a frustrácia fanúšikov je úplne oprávnená a pochopiteľná. Jednotka bola dosť slušný film, no "Wonder Woman 1984" je... nudné a nezáživné čudo. Stopáž 2 a pol hodiny si zvyknú brať na seba filmy, ktoré majú fakt čo odrozprávať. Tento film aj napriek tomu, že sa tu toho deje skutočne dosť, je tu množstvo postáv a príbehov, rýchlo sa menia lokácie... to spracovanie je však extrémne prázdne. Akcia, ktorá bola pri prvom filme asi najlepším článkom, tu vôbec nefunguje (slow motion zábery veľmi zle vybrané) a navyše je jej extra málo. Záporáci tomu takisto nenapomáhajú, zahratí sú však slušne. P.S.: Patty Jenkins sa po prvej Wonderke stala dosť populárnou, to bol samozrejme aj dôvod prečo si ju Lucasfilm vybral ako režisérku ďalších Star Wars, no vzhľadom na tento jej najnovší počin by som nebol prekvapený, keby jej angažmán dopadol podobne ako v prípade tvorcov GOT. ()

Kenji

Kde asi urobili soudruzi z DC chybu? Dopozeral som to asi na desiaty pokus a musel som sa premôcť. Nech robím čo chcem, tak filmy z DC u mňa prehrávajú na celej čiare, nech už sa vám zdá Marvel ako bezduchá popcornová zábava, tak je to aspoň bezduchá popcornová zábava a človek nemá potrebu to pretáčať a vypínať ale aspoň sa bezducho baví. O ww84 najviac vypovie asi to, že za dve a pol hodiny nudy som si prešiel od štádia, že aspoň tam hrá Gal Gadot, ktorá je vcelku šmrncovná, cez to, že jej hranie fakt pokulhává až k tomu, že sa mi nepáči jej čelo a že v Izraeli nájdem na ulici desať krajších, ktoré to dokážu zahrať rovnako biedne. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)