Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

EwE.EwE

Tak tady to bylo trošku zklamání... V žánrech nevidím, že by se mělo jednat o romantický film, protože tady bylo chvílemi fakt hodně přeslazeno. Dokonce mám pocit, že tam nepadla snad ani kapka krve - krom jejího ramene. Dějová linka byla jak z pohádky od Disney - kouzelná láhev, nikdo nebyl zraněn, všechny kolem sebe zachránila, láska vítězí nad zlem. Čekala jsem trošku něco jiného, prostě více akce. Plusové body jsou za skvělou hudbu a posledních cca 30 minut, kde to bylo konečně opravdu akční. ()

MilesTeg

Kdyby bylo víc exkurze do poznávání 80. let, třeba ve stylu Starlorda a jeho walkmana, bylo by to mnohem lepší, ale tady máme jen Maxlorda a to není takovej borec, ale zkrachovalej byznysman s charismatem rozšlápnutýho hovna. Škoda že Cheetah nezapojila ve rvačce víc zadní drápy, ty jsou pro každou kočku nejsilnější zbraně. WW je pořád super, ale ve slabým příběhu. ()

quip

Jak byla původní Wonder Woman špatná, Wonder Woman 1984 je špatná taky...ale míň! Gal Gadot nejlíp hraje když nemluví a zhrouceně leží u zdi v Bílém domě, Chris Pine je na svůj věk nějak velmi použitý a dehydratovaný, Kristen Wiig, ježiš chvála bohu za ni a Pedro Pascal hraje Nathana Filliona hrajícího Ricka Castla hrajícího postavu Maxwella Lorda (to je jako pochvala - kouzelně ujeté). Málo synth-popu ale : / ()

Cerion

Tento film má překvapivě spoustu skvělých myšlenky a nosných témat. Nutnost žít v realitě a v pravdě. Dvojsečnost vlastních přání, snů a naivity. Neochota žít svůj život jinak než jako oběť, která se dříve či později změní v zatrpklost, závist a skončí v nenávisti. Powerful stuff. Zároveň ale celý film nedrží moc dobře pohromadě, je tu plno nesmyslných scén, asi 3 minuty létání v mracích bo co, letadlo s palivem v muzeu a spousta, spousta ledvinek... Celkově myslím nevyužitá šance. ()

Sharpooter

Wonder Woman 1984 je oproti jedničce hrozně, ale opravdu hrozně špatný film. Velmi mi vadily schopnosti Wonder woman, jako například /spoilery/ létání na blescích pomocí lana, chytání kulek lasem, super rychlost, apod. Dále mi vadily akční scény, které byly udělané trochu random a chtěl bych se zeptat kdy Wonder woman vyměnila svůj štít a meč za instantní používání lasa. V první akční scéně si vzali příklad asi ze spider-mana nebo já fakt nevím. Vadilo mi prvních 10 minut filmu, které se odehrávají na ostrově amazonek v dětství Diany, těchto 10 minut bylo fakt o ničem a já se nudil. Ještě jsem se chytal za hlavu za to, jak si film protiřečí. Nejprve nám naznačí, že o Wonder Woman nikdo nevěděl a pak se stane, že se nikdo nezeptá na to, kdo k nim promlouval, aby si své přání odmysleli a navíc. Nevěřím, že by si přání odmyslela celá planeta, vždyť by stačilo, kdyby jeden člověk řekl ne (například někdo kdo si přál navrátit člena rodiny, apod.) a bylo by to GG. Strašně mě štvalo, jak ve filmu řekli, že kámen může splnit jenom jedno přání, a proto se ptám proč hlavní záporačce mohl splnit dvě??? Co se příběhu týče tak Steve je zde oživený a objevuje kouzlo a technologie nového světa ostatně dělá v podstatě to, co Diana v jedničce... Téměř žádná originalita, nehledě na to, že některé věci jako například metro nebo třeba odpadkové koše už v jeho době existovaly!/konec spoilerů/ Velmi se mi líbil Pedro Pascal jako hlavní záporák a musím říct, že mu role absolutně sedla a kdyby ve filmu nebyl, byl by to odpad. Film je nereálný ve všech ohledech, a hlavně si protiřečí. Akční scény jsou hrozné a co se příběhu týče, tak to je první díl obráceně. Film mě dokázal zabavit, ale neustále jsem se chytal za hlavu. 5/10 čistý průměr. ()

Kvasekus odpad!

Gal Gadot je vážně pěkná žena...to se musí nechat, ale ten film je strašná kravina. Tam je úplně všechno špatně. To nemá cenu ani vypisovat... ()

bearmeedek

Ještě že nešlo do kin! Pohádka o kouzelném kamínku, který každému splní každé přání. A v případě nouze stačí jen říct: Odvolávám! Patty Jenkins natočila výbornou původní WW. Co chtěla dokázat teď, nepochopím. Jestli má problémy (třeba neunesla slávu z WW), měla začít chodit na terapie. I když tento obřad ve filmech taky nesnáším. Ve WW 84 je ukrutná naivita, nedbalost, absolutní odpoutání od původní vize. Je to až zhanobení tohoto tématu. A navíc z filmu čiší aktivistické myšlení: zachráníme svět a všechny za každou cenu, všichni si zaslouží žít, tudíž ti zlí nezahynou, bylo by nám to líto. A vrchol na konec. Největší padouch ze všech si nechá ukázat to zlo, pochopí, polepší se (s pláčem) a vrátí se pečovat o rodinu ... Fakt to dá úsilí, neposrat se z toho. A taky je mi líto. ()

Inozuka

Viděl jsem nadvakrát, což asi trochu ovlivnilo mé vnímání filmu. V kuse by možná moje hodnocení bylo horší, protože ten film je fakt hoodně natažený. Takhle se to ale dalo, a nepřišlo mi to zvlášť blbější než jiné komiksové magorárny. Na jedničku, která se mi fakt líbila, WW84 nemá, ale jako totální průser, jak naznačují jiní, bych to také neviděl. Děj je spleskaninou bez ladu a skladu, o tom žádná, ale stále je tam patrná nějaká nosná myšlenka a ač by to určitě zasloužilo prostříhat, v těch detailech je možná WW84 nejzajímavější. Pro starého hardcoristu navíc plus za plakát Minor Threat a trička Bad Brains a Cro-Mags. ()

E lan

Takový docela nudný spektákl jehož slabinou je především scénář a herecké obsazení. I to zasazení do osmdesátých let je tak nějak mimo. Závěr je ale docela zábavný, tak se to jen tak tak dostalo na 3*. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra . Mám otázku. Čo sa stalo? G. Gadot a Ch. Pine sa snažia ale ten scenár je hrozný. Úvodná scéna je skvelá. Pozrieme sa trochu do tradic amazoniek. Viem, že sa to odohráva v 84 ale je to na mňa trochu moc. Bohužiaľ ok nich dvoch herecky je to slabé. Je tu máme c nelogickych veci napr. Diana tu má jednu novú schopnosť, ktorá není v žiadnom inom filme spomenutá. Kamera je zlá. Vo filme je síce rok 84 ale akcia mohla byť omnoho lepšia. Scéna, ktorú som si najviac zapamätal je, ťa kde Diana letí ako Superman. Tá scéna je vyslovene natočená hrozne. Ak by sa písal rok 84 tak by som si povedal, že to bolo dobré ale nie dnes... Zbytočne natiahnutý film. Kľudne stačilo aj 120 min. Chémia medzi Gall a Chrisom je fajn ale nemá to tú istú iskru ako v prvom filme. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

waska

Jak jsem předpokládal, bylo to fiasko. První díl nastavil laťku vysoko a bylo těžké se udržet. Nebojím se říci, že to byla nejhorší komiksovka DC a Marvelu dohromady. Naprosto nevýrazné, televizní béčko. ()

Demonic189

Po 20min som to mal 100 chuti vypnuť, ale akosi sa to od tych úvodných priani rozbehlo a vcelku uspešne dobehlo do cieľa. Prekvapivo tu vcelku uspesne funguju emocie a romanticka linka, ešte aj Pedro zvladol záporáka s nadhľadom. ()

Nix odpad!

No řekl jsem si, že to může být lepší. Tyjo ještě, že jsem se spletl, aspoň můžu tu postavu hodit opravdu hluboko pod zem a už se o ni nezajímat. Tohle bylo snad nejhorší filmové zpracování komiksové postavy co jsem kdy viděl. Už se nechci mučit. ()

DD

Jednička byla fajn romantické dobrodružství, tohle je jen rozpadající se bordel. Gadot čím dál krásnější, ale jinak to nemá co nabídnout. A k tomu ta stopáž... fakt to chtělo dát 20 minut pryč. ()

GameboyNES odpad!

Ty vole! 35. minut a tam se furt nic neděje. To ta vypatlaná baba umí točit jen nudný telehovnely ala růžová ulice? Kdybych měl za tuhle nudu platit, tak si radši vytrhám kombinačkama nehty i zuby! A to jsem se na to i docela těšil bo mylujy 80.tkyNo hlavě že tam furt ty vypatlaný nány kupují nový botky a furt se přeslíkají! . scénář o kouzelným kaminovi asi vykradli v Arabelovi. Tu Schlitze v hlavnim roli už taky mohli vyměnit za nějakou pěknou prsatici. Takže seriál pokračuje už 4. den, déle než 20. minut v kuse se na to dívat nedá. V kině to mohl vydržel leda nějaký masochysto nebo teplajzník. Prostě jen natahovaná módni přehlídka, nic víc. Ten Čita vypadá jak z buzikálu kočky. Tu Patlu ženkins, by měli od filmu vyhodit a posadit ju za pás v kauflandovi, na to její schopnosti tak akorát stačí. ()

LdaVinci

Ale to snad ne :D. Vždyť to byla slátanina.. ach jo, však jednička se povedla, co to tady udělali? to ani tak nedávalo smysl všechno.. Jako já si film užil, mělo to svoje momenty a některý akční sekvence byly fajn, ale prostě jako celek. Jako to nechápu, že to dělala ta samá režisérka. Čekal jsem o dost víc, škoda. ()

Mr.Baboon

Fajn kamera, pěkné baby (Gal a Kristen), super Pedro, ze všech účinkujících rozhodně nejlepší, a... a... a to je asi tak všechno. Já nevím, přišlo mi to strašně tupé, laciné a předvídatelné. Ono by to asi zafungovalo před deseti lety, kdy byly komiksovky teprve v rozjezdu, ale dneska fákt né! Než jsem se do WW84 pustil, říkal jsem si, že to nemůže být horší jak Birds of Prey. A hele, ono to k tomu má víc než blízko. Škoda, oproti jedničce razantní pád na prdel a ta dvouapůlhodinová stopáž tomu taky vůbec nepomohla. Sakra i ta finální bitka byla nudnější jak 483927. díl Ulice. Na trojce se už prý pracuje a "já si přeji, aby se od ní Patty Jenkins držela co nejdál!" ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)