Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

KolarikKing

Po zdejším hodnocení jsem očekával nejhorší. Ale nakonec to tak hrozné nebylo. Samozřejmě pořád je to kravina, která většinu času nedává smysl a to CGI je místy hodně špatné. Škodí tomu přepalená stopáž, ve které jsou 3 nebo 4 akční scény. Ale jinak se WW84 dá snést. Konečně v DC pochopili, že barevnější je pro ně lepší. Největším kladem celého filmu je ovšem Hans Zimmer (ten by mě svoji hudbou strhl i u černobílého filmu). Celkově je dvojka WW zklamáním, ale ne takovým jako tvrdí zdejší hodnocení. 6/10 ()

JokerBaby

Hudba Hans Zimmer . Film sa jednoznačne oplatí pozrieť. Patty Jenkins režíserka a scenáristka použila vo filme rôzne akcie podobné z iných filmov. V minulosti som to kvitoval dnes mi to trochu začína vadiť že sa kopíruje. Je totiž ťažké vymyslieť niečo nové. Jadro filmu ale novo vymyslené je . Ostatné scény ako cez kopírák z iných filmov. Obsah filmu , vnímam takto : Je to niečo nové čo tu ešte nebolo. Keby bolo keby tak by to dopadlo tak a tak. Áno , čo by si si želal ak by ti niekto požičal Arabelin prsteň alebo keby si stretol Džina a splnil by ti najtajnejšie želanie alebo by si chytil zlatú rybku . V tomto filme sa nájde niečo alebo niekto čo plní želania. Ale v modernej dobe si už nikto neželá trebárs sieť na ryby či flintu na zajace. Čo by si želal ? Ja by som si želal byť milionár a mať najkrajšiu ženu na svete a veľa dobrých kamarátov a skvelú rodinu. No ale môj sused by si tiež mohol niečo želať napríklad aj moju smrť pretože ma nenávidí. Čo by sa splnilo ? A čo by stalo keby sa tá rybka, či Džin či ten prsteň rozhodol že splní naraz susedovi aj mne to želanie alebo napríklad všetkým ľuďom naraz na celom svete. A čo s tým má Zázračná žena / WV/ ?. Nebudem prezrádzať. Čo by sa stalo sa fakt oplatí pozrieť. ()

Scaevola

Shodou náhod se mi poštěstilo v poměrně krátkém období vidět po sobě dvě hrdinky z DC univerza v jejich samostatných filmech a musím říci, že oproti všem očekáváním z přímého souboje s Harley Quinn vychází Wonder Woman jako poražená. Nejde o to, že stylizace do jalových 80. let vyznívá do ztracena a nadějný odkaz na Orwella jakbysmet, ani o to, že se hrdinka tváří strašlivě vážně a dospěle, a zároveň se chová jako nevybouřený teenager (scéna s létáním?), neboť zabolí především scénář a samotná zápletka, za niž by se nemusely stydět "Kačeří příběhy". Už jsem si zvykl na přestřelenost dějových oblouků u DC komiksů, ale (spoiler) kámen přání už je trochu moc. Magický předmět s takovou mocí totiž mimo přesně vymezené hranice skutečné pohádky lehce poboří sebelepší pravidla fikčního světa: Z konce světa vyrobí zmateně pobíhající civilisty, ze záporáků udělá tragické postavy, sympatického side-kicka promění ve zbytečnost a z potenciálně nosné protihráčky hlavní superhrdinky vytvoří chlupatý žert. A tak ač jsem byl prvním dílem příjemně překvapen, druhá výprava do nitra amazonské bojovnice naopak zcela zklamala vyjma solidní vizuální stránky a chytlavého hudebního motivu. ()

kacer4

Po dlhej dobe píšem komentár. A iniciuje ho negatívny dojem. DC sa poučuje veľmi nesprávne. Snažili sa napraviť prechádzajúce filmy tak, že toto spravili farebné. Ale to nie je to, čo bolo chybou v minulosti. Chybou je zlý scenár a slabý záporák. Toto bolo veľmi dlhé, kľudne mohlo 30 minúť zmiznúť (viď úvodná scéna...). Záporák, ktorý plní priania je veľmi tenký ľad a obdivujem, že sa na to tvorcovia dali. Ale bol úplne mimo môj záujem. To dievča, ktorej meno si už nepamätám, mi prerodom náramne pripomínala Electra. Na druhú stranu, palec hore, že zmizol digitálny bordel a vesmírne potvory, ktorých už bolo dosť. A Hansík sa tiež vytiahol. ()

PanPyzamo

Wonder Woman se mi líbilo, tudíž jsem neměl problém s pokračováním a tak jsem si řekl, že to zkusím. Vcelku rychle jsem byl zklamán. Dlouhou část filmu, jakoby se ani nejednalo o superhrdinský film a jen tak se povídá. Zápletka úplně o ničem. Záporák též nic moc. Až dojde konečně na nějakou tu akci, tak ta stojí stejně celkem za nic a celkové vyvrcholení je též špatné. K tomu všemu je zde i pár pasáží, kde jsem si říkal, že to je prostě kravina. Ve zkratce je Wonder Woman 1984 podle mě podprůměrný film a jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Nedoporučuji a to ani DC fandům. 4/10 ()

Psychous

Díky bohu, že je to free na HBOGO. Ačkoliv nevím proč, DC komiksy se nedaří hodit na plátno tak, aby byly nějak výjimečné nebo zajímavé (od doby Dark Knighta). WW1984 je na tom dokonce ještě o stupeň hůř. Jediné na co se dá dívat je Galdotka a zajímavá je “rodičovská” linka hlavního antagonisty a pak... no to je vlastně všechno. Docela bída za ty dvě a půl hodiny což? 30% ()

klara.leb

DC universe prostě vedle Marvelu nemá šanci. Filmy z DC vypadají jako debut začínajícího nadšeného režiséra, který objevil všechny efekty moderního filmu, za každou cenu je chce vyzkoušet a rozhodl se tak zrovna na svém oblíbeném komiksu z dětství. Neskutečně zdlouhavé, nesmyslné, přehnané. Jedna hvězda za: 1. to, že začátek byl dech beroucí; závody Amazonek, mezi nimi malá Diana, šíleně to na film navnadilo, vypadalo to TAK slibně, jaká škoda, kam se to ubralo. 2. že Gadot a Pine to táhli na alespoň tu jednu hvězdu spolu od začátku až do konce. A druhá hvězda je pro Mistra Zimmera, o tom snad není žádná diskuze. ()

Franki69

Píši po cca 24 hdinách od shlédnutí…a nic se mi z toho filmu nevybavuje. Takhle zklamanej jsem nebyl už dlouho. Výhrady jsem měl už k první WW, ale říkal jsem si…dvojka bude lepší. A vono ne! Naopak! Jak se dočtete v komentářích zdejších uživatelek, chválících silné ženské vyznění, krásnou milostnou romanci a tak podobně…pak už asi lépe chápete, proč tomuhle filmu, i když v něm stále hraje Gal Gadot, dám 25%. V DC by se měli na adaptace comicsů vykašlat… P.S. Pokud toužíte po filmovém díle, v němž se dozvíte, že nechat si splnit jedno přání nemusí bejt to nejlepší, co vás v životě potká, dejte si Trpaslíka z produkce České Televize. ()

veverysiak

No dobre, zase som sa raz bláhove pomýlil a nepočúval som vnútorné hlasy o mizivej úrovni filmových komixoviek, padol som do siete tupej komercie bez akéhokoľvek nápadu, invencie, fantázie, logičnosti a aj kumštu, je to po všetkých stránkach trapošina a mierne to zachraňuje zatiaľ trvajúci šarm Gal, hrá síce ako ochotníčka z Hornej Lehoty, ale fajne sa na ňu kuká, takže 20%. ()

belinko

Cez nejaký kamienok, ktorý plní priania si hlavný záporák niečo želá a zastaví ho hlavný hrdina, pričom za každé želanie sa mi stane niečo zlé.. nevideli sme už niečo takéto? Už i Simpsonovci v Treehouse of Horror a s príbehom "Opičej Pracky" zparodovali podobný príbeh. Tak prečo by sa mi mala táto feministicky poňatá kopírka páčiť? ()

bonovox

Naozaj veľmi veľmi zlé, ak mal byť tento film veľkolepým návratom do kín po prvej korone tak to vôbec nevyšlo. Paródia na 80-te roky, trápna akcia a aj hlavná predstaviteľka tu nemá žiadny šmrnc. Za mňa najhorší DC, 30% ()

Kvajet

Po mdlé Wonder Woman DC nadělilo diváctvu další povedený kousek. Od odpadu zachránil Wonder Woman 1984 pouze nápad na relativně kreativní zápletku, která nabízela spousty příležitostí. Bohužel, stejně jako u prvního dílu, se zde nachází lichá místa a absolutně zbytečné scény, které neprohlubují děj (ba se ho ani netýkají), nerozvíjí postavy a většina z nich ani nedává smysl. Chápu, že ve filmech tohoto typu moc logiky a vysvětlování dějových děr nelze hledat, ale zde se každá postava chová jako by měla 3 inteligenční body a pravidelně zapomínala dýchat. Vizuální bordel a pokus o očím líbivé gimmicky skutečně nezachrání podprůměrné herecké výkony, nekonzistentní a nelogickou dějovou linku a pokus o divácký pláč. Na tuto stopáž se mi film zdál několikanásobně delší, vlekl se a hlavně 151 minut vůbec nebylo třeba. Zachraňte svůj čas a vyhněte se tomuto, lépe už předchozímu dílu. 𝗦𝗣𝗢𝗜𝗟𝗘𝗥 Postava syna se mi zdála jako náplast, která přišla za 5 minut dvanáct poté, co si někdo uvědomil, že jim tak trochu chybí solidní odůvodnění pro finále𝗞𝗢𝗡𝗘𝗖 𝗦𝗣𝗢𝗜𝗟𝗘𝗥𝗨 ()

tchempi odpad!

Je fajn, že i děti mohou napsat scénář a lidé bez špetky talentu jej mohou zfilmovat. Mělo by to ale probíhat v rámci workshopů v DDM, ne v Hollywoodu. ()

Tomko87

Toto je veľke zle. Veľké. Prvá WW bola výborná. Ale toto, režisérke riadne vypráža na hlavu. V tomto filme apsolútne nič nefunguje. Nič. Ani akcia, ani príbeh..nič. Gal je stále krasna, no hrať nevie. A ani nebude. ()

Ironhead

Bože proč a jak a nač? Tak krásný plakáty to mělo a tolik potenciálu, jak vytěžit přítomnost WW v osmdesátkách. A oni (ona) natočí tohle? Z osmdesátek ej tma pár vtípků (ledvinka, koš,...) které ukázal už trailer jinak nic. Celá zápletka se záporákem a jeho "mocí" byla strašlivě špatná. Konec úplně příšernej. A nejhorší na všem byla létající a plachtící Gal Gadot (jinak pořád kočka :_) v oblacích. Nechápu, že sem to dokoukal... ale byl to tak velikej bizár, že se nešlo odtrhnout :_) ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)