V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

adamix

Po akčnej i vizuálnej stránke fajn. Hlavne tej akčnej, ktorá sa prejaví v druhej adrenalínom nabitej drsnej polovici. Prekvapivo je tu viac vojnových kulís a rekvizít, ako v priemernom vojnovom filme, čo je tiež plusom. Herci trochu nevýrazní, zato nie otravní. Pilou Asbaek v roli eSeSáckeho veliteľa bol dobrou voľbou a Wyatt napreduje v otcových šľapajach. Téma nacisti - genetické laboratórium okukaná, ALE sakramentsky dobre využitá. Nebyť nedostatku emócii a tých otrepaných hrdinských skutkov spätých s neustálym prežívaním, možno by som začal uvažovať aj na lepšom hodnotení. Za mňa 4* a 75%. ()

Hovadin

Skvělý nápad. J.J. Abrams nezklamal. Trošku jsem čekal, že to bude laciné "Béčko" - což mám i celkem rád. Ale tenhle film je daleko víc. ()

Stejšn

Return to castle Wolfenstein. Mně se to líbilo moc. Celou dobu jsem se bál, aby to autoři nepřešvihli a nenacpali tam zmutované příšery ala Resident Evil, ale ustáli to se ctí a já jsem byl spokojen. I kdyby byl film celou dobu ve stylu první půlhodiny, kdy nejde o nic jiného než druhoválečnou řežbu, tak bych se nezlobil, protože je natočená parádně. ()

PlysovyMacko

Na to ako strašne lacno znie námet o zombie nackoch na papieri, sa film celkom vydaril. Škoda, že prvú hodinu sledujeme štandardnú vojenskú akciu a zombici sa objavia až neskôr a moc času na nich neostane. Nešetrí sa krvou a nechutnostami. Atmosféra slušná a masky výborne. ()

curil

Spojení hororu a válečného filmu mi sedlo, protože se jedná o dva mé oblíbené žánry (kromě jiných). Ohodnotil bych příběh jako kvalitní výpravné béčko, kde nechybí akcí nabitý děj od začátku do konce. Sice nemusím zombie, ale tvůrci situace s oživlými mrtvolami nepřeháněli a tak je film v rámci horroru snesitelný. Lze vyzvednout dobrý začátek se seskokem výsadku v zázemí nepřítele, na druhé straně se vyskytne pár nelogičností, které se při dobré vůli dají přejít a zařadit k nadsázce. Potěšily i scény, které vyznívají humorně, což je také jistě záměrné. Obsazení herců málo známých také vyhovuje. ()

jokino

Úprimne povedané, na film som sa fakt celkom tešil, ale čakal som niečo teda podstatne lepšie.. 2* dávam za slušné Gore efekty a občasný fight. Inak film pre mňa celkovo oničom. (70%) dejovej línie úplne zbytočných kecov, ktoré sú doslova oničom a zvyšných (30%) už tvorili len bitky a efekty. O absurdnosti a ne-logickosti postáv, ani radšej nemá zmysel hovoriť. Ako jasné, od takéhoto typu snímku sa asi nedá veľa očakávať, ale predsa len, mohlo to byť podstatne lepšie prepracované.. ()

mivr

A ja že dám plný počet, niekoľko mesiacov som sa tešil na tento film, kombinácia hororu a vojnového filmu mala svoje čaro. Trochu škoda, že v prvej polovici sa to trochu vlieklo a dalo sa z nápadu vyťažiť viac. Podobný film ako je tento som ani nevidel, zistil som že je ešte jeden "Frankensteinova Armáda" ten niekedy tiež zhliadnem, ale za "Overlord" dávam 4/5 takže spokojnosť :) ()

DonBraso

Náměť byl doopravdy spolu s celkem slušnýma efekty to jediné co stálo za řeč.Říkám si jaká to mohla být pecka a přitom se z toho stával více debilnější film.Dost komentů je odkaz ke hře,což sice zahřeje,že někdo tam vidí Wolfensteina,já tam vidím i nějaký díl Call of Duty.Bohužel zde nehrajeme hru a jsme jen ty pasivní diváci.Co naplat,ale čistou 1:10 min můžem konečně začít s tím,na co film sází.On ten balast skoro celý film není tak hrozný,ale ten casting je tragický.Ještě dlouho budu rozdýchávat toho černocha Boyce,který neumí hrát a ještě zde hraje neskutečnýho dobráka,který by zachránil pokud možno celou zeměkouli.Jak se otáčel při běhu po tom výbuchu?Z toho budu mít normálně noční můru dlouho:) Tvůrčí špeky,kdy se neustále mluví o vysílači,který je 50 metrů za vesnici je fakt jak z hororu, spíš Ptáci.Nejdřív tam parta jde obklikou,lesem ,aby se tam dostala ve střihu.Bravo.Napětí je absolutně nulové,přitom zde to měla být ta hlavní priorita.Nakonec jsou zde přestřelky,které díky efektům nejsou špatný,tak to občas nějak aspoň vypadá.Pilou Asbæk zde nemá moc co hrát,přitom je to jediná postava,která má zkušenosti s kvalitním filmem.Celý snímek nemusel vypadat jen tak na oko,že tam hodíme nacisti a laboratoř,kde jsou pokusy na lidech a "zázračný" lék.Vše pak vypadalo nesmírně směšně až béčkově.Chvilku se bavil,dlouho jsem nechápal a nakonec jsem se unudil. ()

Aywes

Nápad na solidní béčkovku sice Overlord má, ale ve zracování a implementaci hororových prvků selhává. Celkem škoda. Přibližně od poloviny filmu se totiž dají události do pohybu a začne to vypadat, jako slušná zábavička. Takhle je to ale nedotažený. Kupodivu mě klasické "válečné" pasáže bavily asi nejvíc. Přesto se jedná o celkem v pohodě nenáročnou zábavu. Mohlo to být ale určitě lepší. ()

The_soloist

Overlord je typickým příkladem toho, když tvůrci nevědí, jakou cestou se ubírat a jaký žánr zvolit. Dále se podivuji nad odvahou tvůrců, že se pustili do zfilmování výsadku. Samotné provedení nebylo zlé, ale Band of Brothers bylo opravdu hodně jinde. Ještě musím dodat, že mě z černošského velitele výsadku u 101. výsadkové pálily oči. Pokud jde o zbytek filmu, tak ten byl šíleně přeplácaný, předvídatelný a chaotický. Potenciál na Wolfensteina to nemělo, ale trochu více důrazu na dobrodružství to mohlo mít. Také mi přišla škoda, že hlavního hrdinu nehrál nikdo s charismatem. ()

martingaga

Už davno som nevidel poriadne krvavý film, ktory by poslednou dobou prišiel do kín a tento je určite najkrvavejši film roku. Postavy su sympaticke a vlastne nonstop sa tam niečo deje od prvych minút. Téma zobies počas 2. svetovej vojny mi podla možnosti prišla aj dosť neopozeraná a film rychlo odcípa k zaverečnym titulkom, takže neni čas sa nudiť. Gore nie je ani zbytočne prehnany a všetko mi sadlo, tak akurat na jedno zhliadnutie. 5* je asi moc, ale už davno som sa takto pri horore nezabavil. ()

Mikecat

čierna opica so svätožiarou na hlave a stelesnená dokonalosť sama, ktorej sa kamera venuje asi 80% filmu, chudáčika rovno od roboty ho vytrhli na front, to néééé! Akože nič v zlom, ale nakéto násilnosti na divákoch to NIE. Nebyť tohto prešľapu, z ktorého mi je na blití, celkom dobrý námet: nemecký doktor s armádou, ktorý pracuje na oživovacom sére pre mŕtvych vojakov. Prostredie aj príbeh veľmi dobre, masívne hradby s pivnicami, malebná francúzka dedinka, oživlé mrtvoly, 4 vojaci sa postavia celej nacistickej mašinérii a keď vyhodia vežu do povetria, zrazu je dedina plná amíkov zaklincované titulky feťáckou temeraff hatlaninou, ktorá sa sem ale že úplne vôbec NEHODÍ!!!jedine že by to bol výkrik opici do džungle!ws ()

srolyma

Prvních deset minut to vypadalo na klasický válečný film o spojenecké záškodnické akci v okupované Francii, ale kdepak. Kvůli tomu by si ti obtloustlí Amíci popcorn a colu nekoupili. Takže tajná německá laboratoř, šílený profesor, zombíci a tak dále a tak podobně. Místo vojína Ryana kapitán Amerika. Nic hlubokého, jednorázovka na jedno zkouknutí. ()

ScarFace_V8

Wolfenstein… Jiné přirovnání mne nenapadá. Film začal jako klasický American Badass snímek, kde nám frajer vykládal o tom, co všechno náckové už stihli zničit. Celkově mají za úkol něco, co by mohlo WWII posunout blíže k definitivnímu ukončení. Naneštěstí je posádka ihned rozprášena a zbývá pár paragánů, na kterých to bude celé záviset. Úvodní scéna jako vystřižená z Battlefieldu byla hodně působivá a zbytek byl prostě Wolfenstein. Film si zprvu držel takové klidnější pojetí – prvně šlo hlavně o infiltraci hradu s tichým postupem, objevováním, co se tam vlastně děje a film dokázal držet i dost v napětí. Poslední třetina filmu však vystřídala tento postup za svižnější akci, neboť jim neúprosně ubýval čas a museli rychle jednat, což filmu docela uškodilo, protože doposud si to udrželo vážně skvělou atmosféru. Působilo to tam docela nepřirozeně a podle mne by to šlo udělat i lépe. Za mě 65%. ()

Facerr

Ale jo. Proč ne? Když to někomu přišlo, jako horor slabý, dohnali to akční scény. A jestli to někomu přišlo slabý, jako akčňák, dohnal to zase hororovej bonus. Při asi docela slušným rozpočtu, kterej je vidět hned ze začátku se z toho dalo vytřískat víc, ale nenudil jsem se. ()

StormyWhispe

Akože... ha ha. Dokopy som o tomto filme nevedela nič, akurát niečo o supervojakoch. Najprv sa to naťahuje ako sopeľ, potom sa to akože rozbehne a síce ku koncu je to nabité akciou, krvou, padajúcimi telami... stále je to také prázdne, človek si to vôbec poriadne neužije. Ako keby tvorcovia pozliepali jednotlivé scény dokopy bezozmyslu. A akokoľvek je Wyatt Russell na zožratie? Jeho herecký výkon stál za prd a ani raz som mu neverila to jeho dupkanie vojaka, ktorý si musí splniť misiu. Slabé 2*. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)