Jack Ryan - Season 3

(séria)
USA, 2022, 6 h 54 min (Minutáž: 46–65 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

John Krasinski, Wendell Pierce, Nina Hoss, Peter Guinness, Alexej Manvelov, James Cosmo, Betty Gabriel, Michael Kelly, Michail Safronov, Adam Vacula (viac)

Ve 3. sérii seriálu Tom Clancy’s Jack Ryan závodí Jack s časem a křižuje Evropou, aby zabránil nebezpečné frakci ruské vlády obnovit sovětské impérium a rozpoutat třetí světovou válku. (Prime Video)

kenkaku

Klíčová část děje se odehrává v České republice (lokace jako Pražský hrad, letiště Čáslav, Americká ambasáda jsou perfektní). Bohužel scénárista s Googlem udělal mizernou práci: vygooglil prezidentkou na Slovensku, tak ji šoupnul i do Čech. Hraje jí Němka a děj tvrdí, že její otec je z Ruska (?!), SPZ na autech mají špatný formát a samolepky STK a emise jsou nalepené vpředu (mimochodem je vtipné jak u Americké ambasády vedle sebe stojí dvě policejní auta, jedno s falešnou a druhé skutečnou SPZ). Taky mě pobavil název lokace “Bohemia, Czech Republic”. Nicméně, prezident Ruska taky není Putin a Ruská vojska se volně pohybují po celé Ukrajině (!?). Takže celkem prapodivně nastavená politická situace platí nejen pro ČR. Nicméně pro tuto kotlinu je to dost citlivé téma a proto chápu, že hodnocení šlo automaticky u některých dolů. U mě to bylo naopak. Hodně jsem ocenil i kvalitu natáčení a pobavil i kompars (jak český policajt - hraje ho Maďar - řve “stoj!” místo “stůj!”, nebo Vica Kerekes - zástupce české televizní smetánky - jako křoví postávající někde vzadu). Tohle jsou drobnosti, které spoustu naštvou. Mě neskutečně bavilo je hledat a exploze (evokující paralelu Vrbětice) byla dokonalá hra na “co kdyby”. ()

iXtr3m3

Perfektná séria, perfektná. Dokonalý studenovojnový staromilský konflikt medzi USA a Ruskom s perfektným zapracovaním Českej republiky. Jasné, pri dnešnej situácii človek takmer zažíva DejaVu pri sledovaní, tie podobnosti s reálnym svetom sú fakt že zaujímavé, napr. Česká prezidentka ála Čaputová (blondýnka s dlhými vlasmi, samozrejme tam podobnosť končí), zmienky o Ukrajine a podobne. Samozrejme potom sa to rozbehne inak, tie intrigy, postavy pred aj za oponou, zdánlivý koniec dve časti pred koncom, aby sme následne dostali nervydrásajúci záver, ktorý mi pripomenul tie najlepšie snímky s Ryanom na filmovom plátne. Veľmi dospelý a veľmi atraktívny seriál, ktorý fakt stiera rozdiely medzi VOD a kinom na minimum. Bavilo ma to od prvej minúty po poslednú a postavy tu boli aj charakterovo aj castingovo fakt vynikajúce, okrem hlavného tria (Ryan, Greer a November) fakt sadla najmä postava Luky, doslova som hltal všetky tie veci, ktoré predo mňa tvorcovia predostreli. Ešte jedna posledná séria a máme koniec éry Krasinského a už teraz mi to bude nesmierne chýbať. Odporúčam všetkými desiatimi a nechápem, čo čakali od toho tí, ktorí tomu dali tak slabé hodnotenia. Chápem, že v druhej sérii v Rambo zakončení človek možno čakal aj tu niečo podobné, ale toto je dokonalý špionážny politický triler, presne ako filmové verzie s Fordom, Baldwinom či Affleckom. ()

mira007

Agent Jack Ryan v podání Johna Krasinskiho ve třetí sérii zabraňuje atomové válce mezi Ruskem a Západem a to v levelu James Bond křížený Rambem. Oproti brilatní S01 scénářem i žánrem přestřelené do slabšího akčňáku a nevím jestli bych tomu dal víc než dvě hvězdy, ale tohle se odehrává u nás a když člověk slyší pojmy jako Praha, česká prezidentka, Čáslav nebo Doksy, tak je to tak milé osvěžení pro diváka jako jsem já, že dám tři hvězdy. A klobouk dolů jak velkou roli tady má takový zlatolabuťovský Vacula, jeden díl byl prakticky o něm, z dalších tváří něco výraznějšího jen Srbová nebo slovenský Mitaš a v pátém díle jsem tam na sekundu zahlédl Vicu Kerekes. ()

warrenur

Zabavna a pomerne akcna seria, kde jedna z hlavnych postava je i zenska prezidentka hrana sympatickou Nemkou, Ninou Hoss. Ryan ma ten klasicky psikovsky vyraz a akcie su hodne naivne. Ale zrezirovane je to cele velmi pekne. Holt mi ale dost veci bilo do oci. Poslabsie. Ale odsypa to - jednoducha zabavicka. Fanusikovia urcite skusknu. ()

tavlas

Jak jsem se těšil. Samozřejmě scénář zas psal idiot z USA.... Koukám, že John Krasinski, bude hrát v jakékoliv blbosti. P.S. Komentář Raid91, mě zas uvrzuje v tom, že přímá volba prezidenta je blbost. A mimochodem, mávání ruskými vlajkami a řvaní Česko, Česko tomu nasadilo korunu. ()

Daiker

Třetí série je akčnější než ty předešlé..... Problém je v příběhu..... Ten je docela nesmyslný..... Zapojení české prezidentky s otcem z ruské jednotky? Opravdu nesmysl..... Nato versus Rusko by nevadilo, ale trochu zapojit mozek..... Spíš to vypadalo že v Nato a v Rusku jsou samí idioti a zpravodajské služby nefungují. Problém je i s lokacemi v ČR, ty občas neseděly a některé záběry z Ruska byly z ČR.... Příjmení prezidentky taky mohli vybrat jiné ..... Bohužel seriál má i s dnešní dobou společnou jednu věc .... Stáří vydávají rozkazy, mladí umírají..... ()

ER

Tvůrci se chtěli v této sérií vytáhnout velmi aktuální situací a od prvních minut až do té poslední je děj dynamický s řadou mrtvol v každé epizodě, ani Bond by se nemusel stydět. Děj je tentokrát méně kompaktní, překvapení se dalo odhadnout vcelku brzy. Velmi se povedlo provázání zápletky na událost v minulosti, která vykreslila motivace hlavních postav, navíc se skvělými herci. Plukovník Gončarov v podstatě až odsouvá Ryana na druhou kolej. Navazující česká linka je ale trochu povrchní, především dění kolem prezidentky, tam to trochu skřípe. Bohužel to je důsledek až příliš akčního záměru, jen aby se pořád něco dělo. Ale jak říká klasik "někdy méně je více" a tady to fakt platí . Dokonce mám dojem, že i scénu s výbuchem bomby v tunelu si tvůrci"půjčili " z nějakého filmu, poslední 2 epizody jsou už jen rutinním doběhem do cílové roviny jinak opět solidně natočené série. ()

bearmeedek

Zatím nejslabší. První - islámistická série byla super a dobře zpracovaná. Tato třetí série je už úplně někde jinde. Celkově je zde hlavně politikaření - Amerika, Rusko, Česko. Ne, že by to pletichaření bylo špatné, ale je toho moc a seriál byl původně nastaven jinak. Od půlky začnou i akce, ovšem na úrovní běžných béček. Co ale udržuje v pohotovosti je plnohodnotné zařazení české republiky do děje. Máme prezidentku, Rusové u nás plánují činnost, kterou by vtáhli Ameriku do války a dokonce u Nymburku dojde k utlumenému výbuchu atomové nálože. Líbilo se mě, že všechno, co se točilo jako Česko, bylo v autentických lokalitách a pražské ulice nebyly točeny v Budapešti. Rovněž běžné naše názvy (Mladá Boleslav, Doksy, Nymburk), které v zahraničí nikomu nic neřeknou, zde byly a pracovalo se s nimi. A Jack Ryan? V předchozích dvou sériích měl sex. Tady ani ťuk. Nedivím se. V tom politickém bordelu to ani nešlo. ()

panPatejl

Velice sofistikovaný napínák o tom, jak chce ruský otec české prezidentky vyňůkovat Nymburk! Těším se na další sérii. Doufám, že bude o tom, jak egyptský král severní Korei podnikne full scale invazi do Kozodírek. ()

P.H.

Ale tak když u té třetí série přimhouříme oko nad tím, že česká prezidentka má pravomoci jako její protějšek v USA a že čeští zpravodajci nemají nejmenší dohled nad tím, kde a s kým skotačí její pan otec... Bylo to zábavné. :) ()

Solverino odpad!

Tak to je super sračka! Klišé jak z doby studené války, špatní Rusové, v ČR je prezidentka (no to určitě) a Američani opět zachraňují svět! Ty woe, jako že by už konečně pochopili v US ty demokratický tupouni, že je mnohem úskočnější žlutý Asiat, co má všechny jejich technologie okopírované, než pomalé a těžkopádné Rusko?! Kdo se má na takový hlouposti dívat!? Odpad! ()

Dejvecd

Jack Ryan sa vracia v tretej sérií, ktorá už je ďaleko za hranicami reálnosti a tým pádom aj trochu sklamaním. Áno, tento seriál má skvelú akciu, lokácie (výlet po Európe bol super), dobrú výpravu a hercov, lenže celý príbeh a dej pôsobí hrozne jednoducho, naivne a skôr ako keď som si ja vymýšľal backstory k súboju svojich lego panáčikov. To, že Česká Republika hrá v seriály veľkú rolu je samozrejme super, ale popravde, niekedy som nevedel rozlíšiť, či sledujem špiónsku akciu, alebo Búrlivé Víno/Kriminálku Anděl/Kmotra s Vetchým. Ona táto, skreslená a detská variácia na hrozbu tretej svetovej môže byť docela sranda, ale dúfal som viac. 4/10 ()

Ivoman

Sice jsem dal stejné 4 hvězdy jako minulým dvěma sériím, ale zůstává ve mě takový ten patos, jak vykrádá Tom Clancy sám sebe. Zase Rusko stále dokola, místo ponorky loď, no prostě takový Hon na ponorku promíchaný s kubánskou krizí a hodně špionáže. Česká stopa je pro našince spíše směšná, protože to vypadá, že český prezident (ka) si mohou běhat po Moskvě nebo pod přímo pod Kremlem v tunelech jak se jim zlíbí a to bez ochranky, že český prezident má nějakou pravomoc něco řídit a rozhodovat sám a také, že českého prezidenta nikdo nehledá, když odjede mimo kolonu jen s jedním řidičem.     :-))) ()

j.sorensen odpad!

První řada výborná, druhá slušnej průměr, ale co je tohle za sračku? Američtí soudruzi už v létě dobře věděli, kdože bude u nás příští rok prezidentem...kou. ()

ibex

Rozhodně zklamání a nejslabší série Jacka Ryana. Tohle téma šlo zpracovat daleko lépe a to ani nemluvím o chybách ve scénáři a obecně v logice uvažování postav. Alespoň zasazení do ČR tomu přidává nějaké body (ale těch nesmyslů bylo taky dost, značky, obrácená vlajka na taktické vestě atd. ...) P.S. Postava české prezidentky mi naopak naprosto nevadila a přijde mi jako to lepší v téhle sérii. ()

Sebule

Za mě spokojenost. Téma bylo velice aktuální, hudba byla skvělá a taky to bylo odlišné od dvou předešlých sérií. Bylo tam hodně politiky a mně to vlastně nevadilo, mohlo být víc akce a bylo by to ono. Hudba byla naprosto skvělá, časté střídání prostředí, což mi vyhovovalo a celé to vypadalo velice dobře. Poslední dva díly už byly nudné... Už se to moc natahovalo, akce skoro žádná a vlastně se už jenom čekalo na ten závěr, který mohl přijít daleko dřív. Hodnocení: 7,5/10 ()