Vtedy v Hollywoode

• Česko Tenkrát v Hollywoodu (viac)
USA / Veľká Británia / Čína, 2019, 161 min

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern (viac)

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles. (Itafilm)

kubilov

Natočit takový film by si v dnešní době mohli dovolit maximálně dva režiséři. Pro svou lásku ke starému Hollywoodu, filmařině jako ušlechtilému umění a samozřejmě nesporným schopnostem. Jedním z nich je Quentin Tarantino, druhým je Martin Scorsese. Kdo jiný než "blázen z videopůjčovny" může nechat děj takového obřího filmu dvě hodiny jen tak nechat plynout, vrstvit za sebe úžasně natočené nostalgické scénky a s rozběhnutím a vyústěním jakés takés dějové linky přijít až v posledních desítkách minut? Závěrečný twist oproti historickým reáliím dokonale tarantinovský. Velkofilm od milovníka filmů milovníkům filmů, pro běžného a nenáročného diváka postačí pohled na hlavní protagonisty. Margot Robbie snad nikdy nebyla tak přitažlivá, Brad Pitt po dlouhých letech netlumeně herecky září a Leonardo DiCaprio už si hraje svou vlastní hereckou ligu. Navrch je tam ještě Al Pacino, Steve McQueen, Bruce Lee a okolo se pohybuje se přízrak Charlese Mansona. 10/10. --- Po roce od prvního shlédnutí jsem si Once Upon in Hollywood pustil podruhé a nejenže mi přišel ještě lepší než napoprvé, dokonce se zařadil do mého seznamu top 10 filmů a na (zatím) druhé místo v Tarantinově filmografii. Ještě bych chtěl vypíchnout jednu věc, která okolo celého filmu nějak zapadla. DiCaprio ukazuje, jak vynikající herec je. Zahrát takhle skvěle špatného herce... to je opravdu kumšt. Soundtrack jsem si koupil a poslouchám ho v autě. ()

CrazymanM

Pro mě to není tak úplně "klasická" tarantinovka,ale můžu říct,že jsem z kina odcházel víceméně nadšený!Sice pomalejší rozjezd,spoustu narážek a odkazů jsem nezachytil(a následně je objevil tady v komentářích),ale prostě to stálo za to,především to rozuzlení!!! ()

Agonie

Zajímavý prostředí, v kterým se nic konzistentně neděje. Někoho to bude bavit, možná by to bavilo i mě, kdyby to nemělo tak strašně obrovskou stopáž s neexistujícím tempem. ()

solisoli

Tarantino , potvrdil svoje ambície, touto slušnou komickou drámou. Samozrejme so silným hereckým obsadením Brada a Leonarda, čo bolo pochopiteľné, že na to skočili z hľadiska nadneseného osobného populizmu, čo potvrdil drasticky záver v takom povznecujúcom naivnom prejave oboch hlavných postáv. Skutočnosti pri ich miliónoch melónov, by sa posrali, len tak v pohodovom prejave, ich opustiť. Namiesto tých hrdinských činov by feťákom v danej situácii za daných okolností, dali aj polovinu majetku, aby prežili. S konštatovaním, že dalo sa na to pozerať, aj napriek ich populistickým postavám, ktoré nie len herecky, ale osobnostne stvárnili. Lenže celý príbeh sa dal výrazne oživiť, ak by dej nabral iný kurz s iným rozuzlením, možno aj bez Brada a Leonarda. Mohla to byť poriadna pecka. ()

Fiijay

Nebýt film od Tarantina, člověk by na něho ani nešel. Herci super, ale celý to působí jako prvotina jednoho hodně šikovnýho režiséra co má rád 60tý léta. Pár scén super, Dicaprio jednoznačně tahoun, postava Margot naprosto zbytečná a Brad neurazil. Je to celý až moc vyšperkovaný a šedesátkový, takže to nepůsobí jako zpestření doby, ale spíš jako něco, co v té době běželo na obrazovkách jako jedna tuctová víkendovka. ()

Brock

Jednoduše nebavilo, bylo to hezké, výborně zahrané, ale úplně o ničem, nesleduji filmy jako turista, nepotřebuji vhled do doby minulé, stačí mi málo... příběh, kvůli finále se tady neuhvězdičkuju. ()

krumlajs

První půlka byla taková vlažnější, ale postupně to gradovalo a poslední půlhodina patří mezi to nejlepší, co jsem kdy v kině viděl. Herecká dvojice neuvěřitelná (Pitt si jasně říká minimálně o nominaci na zlatýho plešouna). Parádní 4 hvězdy ()

Spielbergo

Nemohu se zbavit dvou dojmů. Buď jsem za a) viděl jiný film, nebo za b) na čsfd se to hemží samými rádoby a pseudokritiky, kteří se před ostatními snaží vypadat strašně cool a informovaně. A i když, stejně jako já, nechápou 99% narážek a vzorů, které Quentin použil, tak jsou v pozici, kdy to prostě nemohou přiznat, aby se před ostatními pseudokritiky neodkopali. A aby nedej bože nepřiznali, že ví hovno o tom, co se v 50. a 60. letech v Hollywoodu natočilo. Oni jsou přece strašně sečtělí, mají nakoukánu celou US produkci, včetně seriálů, které v Americe běžely jen jednou, 5.srpna 1965 ve 4:40PM, a to ještě naživo. Každopádně pro mě tento film bude nezapomenutelným už z toho důvodu, že to byl první Tarantino, na kterém jsem se 2 hodiny nepřetržitě nudil. A ta závěrečná čtvrthodina už to fakt nevytrhla. Asi jsem nebyl sám, protože neustálé rozsvěcení mobilů a hodinek v sále svědčilo o tom, že většina přítomných buď nevěřila, že se na plátně tak dlouho nic neděje, nebo kontrolovali, kdy už to utrpení má končit. Abych byl ale naopak trochu smířlivý, Cliff Booth v podání Brada Pitta je postavou naopak naprosto božskou. Ženy by ho chtěly mít doma (alespoň tedy ta moje), muži by se mu chtěli podobat (alespoň tedy já). Kdyby někdo natočil film jen o Cliffovi a kdyby ho opět hrál Brad, byl by to větší přínos kinematografii, než celé toto stopáží přepálené a hodnocením přeceňované dílko. Brad se totiž sice snaží seč může, ale i když charakter jeho postavy je tím nejzajímavějším, co film vůbec nabízí, sám to bohužel nevytrhne. Paradoxně tak nejsilnějším momentem na celém filmu byl nějaký úchyla, který seděl v řadě přede mnou (6.9.2019, 14:40, Cinestar Plzeň, předposlední řada, sedadla 16-17), který se rozhýkal nekontrolovatelným smíchem právě v momentě, kdy na plátně probíhalo to nejbrutálnější a nejnechutnější tarantinovské násilí. To se jeden nefalšovaně vyděsí, když zjistí, jací vyšinutí jedinci se s ním volně procházejí po ulici... ()

Kinofil

|| R || Sony || Rozpočet: $90 mil. || USA: $140 422 518 - ČR: 67 942 988 Kč - Celkem: $368 940 070 || Spousta lidí bude tvrdit, že čekalo od Tarantita mnohem víc. Co to znamená? Znamená to, že nám naservíroval tolik kultovních pecek, které se těžko dají překonat a když občas zaklopýtne (Deadproof, Jackie Brown) nedá se pořád mluvit o špatných filmech. Vždy si umí pohlídat technickou stránku. Zde se znovu dokazuje svůj cit pro detail, zvukové efekty, kameru, násilí a zábavné dialogy s pointou. Sám několikrát tvrdil, že to bude jeho nejosobnější počin. Proto je tu tolik odkazů na dobové seriály, herce, reklamy, hudbu apod., které běžný (český) divák nepochopí. Mě to ani zdaleka neubíralo na zážitku, jelikož soundtrack znovu jede na plné pecky, herci ve svých cameí ze sebe vydávají vše (Kurt Russel a Zoe Bell jsou top) a kamera ždíme dobové kulisy na 120%. Příběh je znovu tvořen paralelně. Každý hrdina prožívá svůj příběh, takže se většina linek spojí až k závěru. Pitt skvěle sekunduje (možná i přehrává) Leovi a Margot slouží jako nevinný andílek v šíleném světě. Zbytek jsou malé role. Pro někoho bude spousta scén zbytečná, dlouhá a bez pointy, ale já si užíval i scénu krmení Pittova pittbula a dlouhou noční projížďku LA natočenou s neuvěřitelným citem. Citem, který v poslední době ve filmech chybí. QT nám naservíroval ódu na Hollywood 60.let a líp to udělat nešlo. SPOILER. Podobně jako roztřílení Hitlera na hadry v Parchantech tu rozmlácení hlavy, upálení a roztrhání Mansonova gangu (v explicitní, ale neuvěřitelně zábavné scéně) funguje jako satisfakce a náprava tragické skutečné události. Lidi v kině ji pochopili a nedělali si hlavu se skutečnou událostí. Pravda, bez ní bych dával o hvězdu míň. Kdyby to byl jeho poslední film, odešel by i tak s grácií. To spousta filmařů říct nemůže. 85%. ()

Marcas

Tarantino výborně pracuje s očekávaním, které divákovi vnutily nepřijemné historické události. K radosti všech však Tarantino na konci shodí očekávání ze stolu. Když jsem byl v kině, tak jsem se finále velmi bál a nebyl jsem si jistý, jestli ho chci vůbec vidět, když na něj ale došlo, tak jsem si ho náramně užíval a byl jsem šťastný, jak to dopadlo. Je to film, který si chci znovu pustit, až budu mít chuť si dát nějakou relaxačku a klidný film až na těch posledních 20 minut. Rozhodně tento film doporučuji všem, kteří ho ještě neviděli, protože kdo má rád filmy, neměl by tento vynechat. ()

elgreco

Tehdá na Barandwoodu - skvělý a labůžo - jak smaženej sauerkraut! Pod povrchem hodně melancholický, ne jako ohlédnutí, ale naopak jako do budoucnosti - když si domyslíte, kam posměřují kroky hrdinů dál - furt tam prosakuje vědomí, že síly už ubývají i největším frájům (je to od Tarantina sebereflexe?) - Clif při výpravě na ranč možná dělá výpravu do své budoucnosti a "italka" až se někdy po titulkách dozví, kde asi bude bydlet, tak Rick bude mít domácí pohodu přesně, co měl Clif na tom člunu, že jo:) Nemusíte vůbec nic tušit o Hollywoodu ani Mansonovi, aby se to líbilo - jak jsem viděl na názorném příkladě. Já naopak jsem o tom věděl hodně a celej film mě bolelo v břiše při vědomí, jak to skončí - jak (by) se asi cejtil Roman Polanski při koukání na tenhle film - br. (Jedna kámoška taky věděla jak to s Masonem bylo, a když to skončilo, byla rozhořčena protože!, ale já byl fakt rád.) Biják se dá užít si (nebo neužít) na mnoha úrovních - mužete bejt happy, že tam padne pár ran a fórků, můžete bejt nerd, co si bude dělat čárky za citace, můžete být cinefilní intouš, nebo instantní filmová plačka jako já - jestli si to neužijete, je ale vina na vás. Co mě na těhle filmech fascinuje - v základě příběhu stojí vlastně anekdota, nápad z nějaký hospodský debaty - jakejch máme všichni spousta - ale někdo si dá tu práci, že ten kousek pak rozvede do příběhu - hravě, vytrvale a dravě - a ten příběh rozkošatí a vypráví ho "všem" a dramaturgicky to všechno krásně sedí - tohle je podle mě přesně to místo, kde selhávají české filmy - neschopnost tu anekdotu dotáhnout do opravdového příběhu s hrdiny, který dramaturgicky funguje a oslovuje lidi - film co chce s lidma mluvit, bavit je (v dobrém slova smyslu) ne jim něco přednášet/nutit. (Dramtarugie v českých filmech je katastrofa - zajímalo by mě proč, ale to je přesně důvod proč na český filmy už téměř nechodím - nedržej pohromadě, nedržej Tě pod krkem abys je musel a chtěl prožívat.) Tarantino je Richard Wagner současného filmu - to si zapište za uši! ()

j.sorensen

Geniální.K tomu,aby člověk stopro film pochopil,musí bejt obeznámenej s příběhem Mansona a jeho krvavý rodiny.Jinak je to pro něj jen obyčejná tarantínovka.A podle zdejších komentářů je to znát ;) Takže spousta lidí film zkoukne,aniž by vůbec tušila pointu... ()

AndrewNewman

Brutálny záver vám nevynahrádi nudné pachtenie sa odvrhnutého herca za slávou a jeho kaskadéra, ktorému rola naopak sadla na mieru. Leo je v pohode ale zase nič prevrátne. Al je na plátne veľmi málo, Margot mala asi 5 replík v trojhodinovom filme, ktorý sa pôvodne točil kvôli smrti jej postavy. Ostatní herci fakt nič moc. Len zahrali svoj priemer, zbalili prachy a vypadli. Zrejme aj Quentin točil tento film s podobným zámerom, skrátka využil vlnu okolo Mansonovej smrti a spráskal ako tak zaujímavý scenár. Nebyť výkonu Brada Pitta, asi by to bolo ešte o hviezdu menej, pretože aj jeho výkon je vo finále to najlepšie z celého filmu. No aj velikán ako Quentin si môže dovoliť natočiť priemernejší film ako je tento. ()

petrsponar

Zajímavé,9 film Tarantina je zajímavý,a plný odkazů,Dicaprio a Pitt si to dávají,ale pořád mi k tomu něco chybí,neříkám,je to fajn film,ale asi to bude chtít vidět vícekrát,zatím 7/10 ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

15.03.2023

Ačkoliv všichni pevně věří, že si režisér Quentin Tarantino (Kill Bill, Pulp Fiction) rozmyslí svůj plán na ukončení filmové kariéry se svým desátým snímkem, na jeho závěrečné rozhodnutí si budeme… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)