Vtedy v Hollywoode

• Česko Tenkrát v Hollywoodu (viac)
USA / Veľká Británia / Čína, 2019, 161 min

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern (viac)

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles. (Itafilm)

elpin

Tenhle film se nejde jen tak odsedět, zkouknout příběh co vás vede za ručičku a pak odfrčet z kina bez jakéhokoli ohlédnutí zpět. Tenhle film se sleduje se vším všudy, do detailu. Každý záběr, každé slovo, každý akt má hlubší smysl. Za mě naprostá paráda a nejlepší film první poloviny roku. ()

xSxEx

Tolik odkazů, že to bude chtít ještě párkrát vidět. Takový Tarantinuv pomník... Co si sám natočil. Nic pro konzumní obecenstvo ()

TheKniGht

Zklamani 160minut nudy, Nadherny zabery, sceny a vykony Hercu !hlavne Brad pitt !hudba,herci uzasny!klasika!ale celkove- film nuda..jen 5 minut u konce Brad Pitt a par scen.jinak zklamani ..film me uplne nastval,protoze jsem se tesil. ()

GNTRS

Jsem nadšenej! Konečně po dlouhý době film, co pro mě znamená událost! Troufnu si říct, že je Tenkrát v Holywoodu minimálně stejně tak zábavnej film jako Pulp Fiction. To srovnání není možná úplně na místě, ale každou památnou scénu z Pulp Fiction Tenkrát v Holywoodu dorovnává jinou, byť se zřejmě nestane tak kultovní. Žánrově je film trochu rozkročenej, ale je to asi jedinej Quentinův film, kterej může mít ve škatulce bez problémů i žánr komedie. A když komedie, tak takhle! Ve filmu je řada scén, kdy jsem měl chuť se opravdu smát nahlas (krmení psa/výstup s Brucem Lee/Leo v karavanu a zapomenutý text, finále, reklama a další). Pak je řada scén, který mi vyloudili úsměv tak jakoby mile samy od sebe. Bavilo mě se dívat jak se Rick Dalton jako vyhořelý herec trápí, nepamatuje si text, vzteká se právě v podání jednoho z nejlepších herců současnosti. Skvělý jsou scény, kdy je Leo – coby Rick Dalton – naroubovanej do dobových filmů. Jako alternace Steva McQeena v The Great Escape nemá chybu. Baví mě taky ta politická nekorektnost. Film řadu slavných lidí shodí (např. Roman Polanski, Bruce Lee, Steve McQueen). S hipíkama se moc nemaže – zajímalo by mě, co na to říkají např. americké ženy poblázněné kampaní MeeToo. A pokud se nepletu, ve filmu nehrál jediný černoch (ani Samuel L. jackson), což v USA bývá problém. 😂 Film je zase skvěle řemeslně zvládnutej – jak jinak. Skvělý střih! Herci výborní (hlavně ústřední duo Pitt–DiCaprio) – bomba! Věřil jsem jim to 100% – chtěl bych žít v tý době a chodit s nima na pivo a "mlátit" s Bredem hipíky. 😂 ()

LordDark

Tak takhle Quentine teda ne! Na to se nedalo koukat! Směsice naprosto do sebe nepasujících scének, kdy možná dvě tři za něco stály... Neskutečně nezajímavý film, kde nic nemělo hlubší smysl, žádný příběh, pouze vágně na sebe jednotlivé scény navazovaly, zbytečně dlouhé a nudné. A to, že si překroutili historii a k vraždě Sharon Tate a dalších nedošlo, to vě už tu pachuť v puse přebít nedokázalo... 2/5 ()

VirglCZ

"What did you do last night?" "Well, you know, I got some popcorn and went to a experimental film where nothing happened for three hours..." Bernard Black zkrátka dokázal poslední dva Tarantinovy filmy perfektně popsat již před dvaceti lety. Řemeslně skvělý, easter eggy a hit songy naplněný snímek je natočen v podobném duchu jako Osm hrozných, jen genralizuje interakci mezi postavami zavřenými v chajde na interakci postav se světem kolem nich. Po celé tři hodinky roztomile decentní stopáže jsem v kině napjatě seděl a čekal, kdy děj začne nějakým způsobem gradovat a...inu, nezačal. Všední rutina stiskem zvonku přešla na několikaminutovou skvělou třeskutou jízdu, která spíše než cokoliv působí jako fan service fanouškům alternativní historie. A tak, zatímco v kině se člověk nějakým podivným způsobem baví tím, že se vlastně příliš nebaví, po cestě z kina už je těžké zodpovědět dotěrné otázky jako..."O čem to teda vlastně bylo?" a "Co se ti na tom líbilo?" ()

swinevenca

Krátkej komentář: Pitt a DiCaprio jsou páni, Tarantino je krvavě úchylnej mistr vypravěčů a překrucovačů dějin, je to dlouhý, ale zábavný, konec neskutečnej nářez. P.S. Dech ("atmosféra") šedesátek je tak pro padesátníky a vejš, případně gerontofily, což ze zdejších komentátorů dělá nepěknou sociální skupinu. Konec krátkýho komentáře. Dlouhý komentář: Jako den D pro filmovou událost roku byl vybrán pátek 16. Zatímco skupina B dala přednost komfortu vozu Škoda Felicia a vyjela do Hradce Králové, skupina A zvolila s časových důvodů sraz přímo v Litomyšli dvě minuty před začátkem promítání. Příprava předcházející dny v týdnu nebyla ideální, posuďte sami: Kancl - stavba - spánek -nálada na film. 8,5-0-6,5-10. 8,5-4-5,5-10. 8,5-3-5-5. 8,5-4-5-minus 14. O lepší fyzické kondici jsem si prakticky nemohl nechat zdát a v takovém rozpoložení ta předlouhá stopáž věru nepotěší. Během vláčného úvodu byla naštěstí kadence hlášek, grimas, Sharon a zábavných střihů dostatečná k tomu, aby mně pravidelně snižovala hladinu melatoninu v krvi. A byly to rozhodně příjemnější impulsy, než několikeré archivní prsknutí reproduktoru plnící tento účel v méně zábavné prostřední části, kterou jsem vnímal především jako pro mě osobně vyčerpávající Tarantinovu hru na schovávanou s vlastním krvavým kultem. Při tom hledání krve a odpírání spánku jsem si ani namátkou nevzpomněl na Pancharty a z představy "Rudé svatby" u Polanského bazénku se mi dělalo dost špatně. Ale ten pocit se ani náhodou nevyrovná blaženosti, s jakou jsem se kosil u kosení Mansonových vylízanců. O týden později, v mnohem čerstvějším stavu, mám chuť sjet ten filmák znova. Ne kvůli strašně věrné retro atmosféře - auta, bannery hospod i většina filmových odkazů jsou mi naprosto cizí a zatím jsem ve věku, že když na mě dejchnou šedesátky, třeba náhodně kolemjdoucí, dostávám se spíš do katatonického než nostalgického stavu - ale kvůli pocitu osobní angažovanosti i opravdového vztahu tvůrce k jeho dílu. Mám chuť sjet další Tarantinovky, mám chuť dát si ještě delšího Sergia Leoneho a prostě sledovat něco, co vzniklo čistě pro radost. Třeba mám tou vnější informací podprahově roz-o-střený objektivní vnímání možná moc se loudajícího filmu, ale to sžití s postavam za to stojí. Jasně, že film má královsky hrající ústřední dvojici (kde je DiCaprio přece jen menší králíček), patent-waiting smysl pro humor a přepisování dějin nebo režisérsky vypiplanou kombinaci filmu a filmu ve filmu, ale hlavně dodatkovým číslem "filmař sobě" se nemůže chlubit každej. Dokonce bych řekl, že to může přímo málokdo. ()

CHILLYcze

Věřím že pro člověka, který se vyzná v USA pop kultuře a má přehled o starších filmech je to 5 hvězd. Bez toho celý linka s Margotkou nedává smysl. Opět několik referencí na Sergia Leoneho :) Ale to už je snad ve všech Tarantinovkách poslední doby. Dicaprio jako Clint easwood . Sergio tam je také. ()

eMeMko

Obrovské očekávání, ještě větší hype a ve výsledku mám rozpačité pocity. Rozhodně se jedná o Tarantinův film, který nejvíce vybočuje ze standardu, na který jsme u něj zvyklí. Méně dialogů, žádný souvislý příběh (či příběhy) a přesto je to snímek, který si zaslouží pozornost. Ale vezměme to popořadě. Herecky se jedná o koncert extrémně vtipného Brada Pitta a alkoholického "idiota" s tváří Leonarda DiCapria. Ani jeden z nich, alespoň dle mých znalostí, nehrál nikdy nic podobného, ale oba své party zvládli s přehledem. Ostatních postav/cameo rolí byla hromada, ale většina z nich proběhla bez větších pozorností, jelikož se na plátně ohřáli třeba jen minutu. Hudebně se jednalo o totální mišmaš songů z let šedesátých a vzhledem ke konceptu scén a střihu, z každé písničky bylo slyšet maximálně 30 sekund. S klidným svědomím tedy můžu říct, že tento film si Tarantino. natočil hlavně pro sebe, jelikož je plný odkazů na starší filmy, které podle mě skoro nikdo nezná (v ČR možná jen postarší páreček, který seděl v kině vedle mě a který se při každém ukázaném plakátu či zmínce o nějakém filmu smál až do zemdlení). Navzdory mému filmovému handicapu jsem si snímek užil a to především kvůli humorným scénám Brada Pitta, především té závěrečné. Zároveň jsme byl koncem příjemně překvapen. Finální hodnocení: Pokud očekáváte film v podobném duchu jako předchozí Tarantinova díla, budete zklamáni. Pokud se od toho odprostíte užijete se téměř tři hodiny zajímavých scén. ()

wallax

Tarantino v plnej kráse? Pre mňa nie tak úplne. Skvelý štart filmu s pomerne dlhým a tak povediac nudným jadrom až k skutočne tarantinovskému záveru. Takto nejak v skratke na mňa pôsobil jeho deviaty film. Patrím zrejme do skupiny ľudí, ktorý nepoznajú všetky odkazy nachádzajúce sa vo filme. Po skvelom Pulp Fiction, Nehanebných parchantoch, Djangovi či pre mňa užasných Ôsmich ()

PaTeXx

Kolaborace: Tarantino - DiCaprio, už jednou zafungovala a teď si představte že k nim mrdnete i Pitta. No, světě div se, spolupráce vyšla náramně (to jen tak pro začátek). Vlastně celý film asi každý čekal, kdy se stane něco pořádného, co přišlo až v závěru. Neříkám, že jsem taky nečekal, nicméně já tohle Tarantinovské zdlouhavé čekání, kdy se scény včetně dialogů natahují (ba i přetahují), mám rád. Z toho důvodu dávám pět hvězd místo čtyř, jako dala většina lidí. Jediná výhrada, kterou moje hlava nevzala, je vlastně zbytečné budování postavy Sharon, která sice v pravdivém příběhu měla enormně velkou roli, ale Quentin ji vlastně nějak "nezakončil". Respektive jsem její scény bral jako odreagovací od hlavního storylineu Ricka a Cliffa, a aby Tarantino nějak natáhl stopáž na svoje optimum. Two more to go, Quen. ()

ScarFace_V8

Tak jo, kde začít? Jako každý z Tarantionovo filmů i tenhle zaválel. I přes počáteční kontroverzi s Brucem Lee, čehož jsem byl též odpůrcem, jsem se i u této scény pobavil. Na jednu stranu chápu rozhořčení Shannon Lee, na druhou stranu já osobně jsem scénu bral hodně s rezervou jako satyru. Ale o tom přece film není! Krachující herec odsouzený snad už jen k záporným rolím, Rick Dalton a jeho stunt double a víceméně i jeho poskok Cliff Booth se zajímavou minulostí. Tyto dva předvedli opravdu parádní výkon jako duo na plátně, tak i před kamerou. Dalton/DiCaprio jako chlápek co mění nálady z minuty na minutu. Booth/Pitt zase chlápek s kombinovanou náladou pohodáře, mravnostníka a rváče. Ten Pittův typický americký přízvuk fakt žeru. Ale chválit jen tyto dva mi přijde poněkud neprofesionální. Tate/Robbie bude chválit asi každý a já samozřejmě také, ale ostatní herci, kteří se tam sice třeba jenom mihli na určitý čas byli také příjemným zpestřením. Kurt Russel, Zoë Bell, Al Pacino, Luke Perry, Damian Lewis, Bruce Dern a spousta dalších! Film i přes svojí delší stopáž pěkně příjemně utíkal, avšak když se pak dostal do určitého momentu (cca poslední půl hodinka filmu), kdy proběhl určitý časový skok mi přišlo, že se film až násilně snaží dostat ke skvělému finále. Scény byly prostříhané na přeskáčku a hlavní roli nad filmem převzal vypravěč, který popisoval, co se zrovna děje. Zatímco lidi nadávali na nataženou stopáž, já bych se nezlobil, kdyby byl film ještě tak o 20 minut delší. Celkově se QT v posledních svých filmech hodně odvrací od svého stylu natáčení i vyprávění. Kamera není statická, celkově už ani neklade důraz na své typické protáhlé scény z jednoho úhlu a vyprávění probíhá chronologicky. Ale však jde pouze o nezvyk a není to kritika, jen takové zajímavé poukázání. No tak myslím, že tímhle bych to mohl završit. Film mne dost nadchl a za mě *****. ()

stafino

Každé jedno gesto, každá jedna line rozhovoru a taktiež každý jeden záber kamery je megalomansky premyslený. Ja som to všetko zjedol. Na začiatku filmu som sa začal usmievať, úplne mi vyhovovali pomaly sa vyvíjajúce dialógy, ktoré boli zas tak klasicky Tarantinovsky nepostrihané. Leova scéna z natáčania westernu kedy to je movie in a movie mi priniesla zimomriavky na chrbát. Ale aj tak najväčší shout out patrí jednoznačne kamere. Od začiatku som sa sústredil na kameru, s ktorou bolo pracované unikátne a zároveň odvážne. Niekedy predĺženie záberu, niekedy záber na schody alebo topánky hercov tomu pridali neskutočný śmrnc. No a finish? To si pozrite sami (: Za mňa sa toto postavilo na úroveň Djanga a zaraďujem to do svojej filmovej topky. Uvidíme po druhom raze ale zatiaľ s tým nejdem hýbať.Bez jedinej pochybnosti 100% ()

psychohippo

Láska! Láska září z toho filmu jak lesy v Černobylu a dotýká se srdce silou stisku psí čelisti (což si budete po shlédnutí filmu ještě dlouho pamatovat). Tarantino je pořád zamilovaný. A té lásce, lásce k filmu, je Tenkrát v Holywoodu vše věnováno a též vše podřízeno. Chlapi jsou zas chlapi a ženy ženy. Auta duní silou koňských stád bez omezovačů a kouř z cigaret stoupá k nebesům, které křižují Jumba bez ohledu na uhlíkovou stopu. Barvy jsou barvy a songy jsou songy. Brad Pitt má téměř Redfordovské kouzlo a Leo DiCaprio neskutečně povýšil umění sebeprdele. Fňukna s plamenometem. Kouzelné. V mé psychologické branži máme takový sloužitý název jedné terapie: "Pozitivní transkripce traumatické události". Ve zkratce: Když si dokážete nějaký hrozný věci, co se Vám staly, po letech převyprávět, jakoby dopadly dobře. mozek to vyhodnotí, že to dopadlo dobře, nebo to alespoň kapku vyváží. A tuhle terapii jednoho z největší holywoodských traumat udělal Tarantino skvěle! ()

Bajo.

Film asi nedokážu objektivně okomentovat protože jsem se na něj těšil jako na Vánoce,Quentin je prostě moje krevní skupina(to samé platí o Bradovi a Leovi prosím víc filmů s touhle dvojkou!!!!).takže hned jak se film dostal do českých kin okamžitě jsem ho musel vidět,hodně jsem si od něj sliboval a můžu říct že film předčil má očekávání ve všech směrech.Brad a Leo si to valí jak nikdy Margot Robbie to neuvěřitelně sluší,s výběrem hudby se Quentin trefil do černého. Film má sice pro někoho dlouhé 2h40minut ,ale mně to uběhlo strašně rychle a za celou dobu jsem neměl potřebu se podívat na hodinky,(Cliff ani Rick mi to prostě nedovolili).Film nemá klasicky děj spíše jen tak plyne a vypraví životy hlavních postav. Konec filmu je pro někoho úplná třešnička na dortu(pro mě ) pro jiného zase vysvobození a taková menší satisfakce za předešlé 2hodiny"nudy".Nemůžu se dočkat až se na film podívám znova a zase se potkám s tím největším Hollywoodským sympaťákem Cliffem Boothem PS: K filmu nepotřebuje zase znát tolik do podrobná každý dobový serial a dobového herce stačí když se podíváte na https://www.slavne-dny.cz/episode/10011567/den-kdy-byla-zavrazdena-sharon-tateova-9-srpen-1969. Jinak nejlepší komentář má Matty ()

fimler

Čekal jsem od toho úplně něco jiného a něco úplně jiného jsem dostal. Bohužel pro mě nejslabší Tarantinovka. Příběh Sharon tam vlastně nehraje skoro žádnou roli, ale aspoň konec stojí opravdu za to! ()

matolos1

Niekedy coll-chill feel sixties, a niekedy strašný pocit nedynamicky rozťahaného príbehu. Je to stále skvost, brilantne natočený s perfektnou dvojicou, z ktorej Pittova postava jasne žiari a má aj lepšie scénky. Len niekedy na mňa to prestrihávanie medzi filmovými scénkami bolo až trochu moc. Nechám 4*, je to Tarantino ale keď si budem chcieť od neho niečo pozrieť, tak toto bude jedna z posledných možností. ()

EggO

Šel jsem do kina na jistotu, film od QT je vždy zaručenou kvalitou a jistotou, že dostanu parádní zážitek, děj plný zajímavých zvratů a nevšedního humoru. Brad Pitt a Leonardo jsou mými nejoblíbenějšími herci, takže jsem se fakt těšil jak malé dítě. Bohužel obrovské zklamání, pár scén bylo úžasných, ale film má především bavit a není to o čekání na nějakou dobrou scénu. Herecké výkony jsou TOP, bohužel nezachrání můj dojem z celého filmu. ()

megajalec

Tarantino si splnil sen a natočil snímok o tom, ako sa filmovalo v 60-tich rokoch, s viacerými reálnymi postavami. Nie som Tarantino a ani kultový fanúšik filmov v rokoch 1969, takže mi Vtedy v Hollywoode nič nehovorilo. Bohužiaľ, zmes ničnehovoriacich scén, ktoré ako celok nedávajú veľký zmysel. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

15.03.2023

Ačkoliv všichni pevně věří, že si režisér Quentin Tarantino (Kill Bill, Pulp Fiction) rozmyslí svůj plán na ukončení filmové kariéry se svým desátým snímkem, na jeho závěrečné rozhodnutí si budeme… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)