Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Jindra_S

Při čtení nadšených komentářů a hodnocení se nemohu ubránit podezření, že jsme se díval na jiné seriály. V tom, kterém jsem viděl já, je sice potenciál, několik dobrých nápadů při bankovní loupeži, ale také spousta věcí, které hraničí s parodií - tým vybraných zločinců, kteří se pět měsíců připravují na největší loupež v dějinách a chovají se jak parta puberťáků naprosto ignorující, na co je šéf připravoval. A šéf samotný sice ví všechno několik kroků před policíí, ale zároveň balí inspektorku která vede vyjednávání - a to nedělá problémy, protože při práci na případu, který sleduje celá země má inspektorka čas řešit svůj osobní život. ()

bonsetti

První dvě série jsou i přes pár nedostatků fakt dobrý. Ty nedostatky jsou především velmi nesympatičtí mladí herci a dále ženské postavy, jednající, jak kdyby měly prázdnou hlavu. Tretí série to ale zkazila. ()

Petr.Siman

Dokonalost, co můžu říct ještě nikdy mě nic nechytlo jako tenhle skvost a finále druhý série... Mám za to že jsem měl celou dobu slinu u huby a asi tak 5x orgasmus. Nemám co vytknout a trailer na 3 sérii, ehm už se nemůžu dočkat až se opět vrátím s naší partičkou do další akce. Díky netflix, tohle se kurva povedlo. ()

Lubikem

1 séria za 5*, 2 séria za 4* a tým to malo byť aj ukončené, ako to bolo pôvodne plánované, lenže fanúšikovia chceli pokračovanie a takto aj dopadlo, 3 a 4 séria - žiadna originalita, nový prepad a viac španielskej telenovely. ()

ricardo2803

Další ze seriálů Netflixu, který mě rozsekal. A jako u každého z nich, jsem i tentokrát měl problém s postavami. Ze začátku jsou mi všichni neympatičtí a protivní, a pak je začnu milovat. A španělština je prostě dokonalá. Chci 5. sérii... P.S. Po páté sérii jsem musel bohužel ubrat o jednu. Zhruba tak do pátého dílu jsem měl dojem, že se dívám na film o první světové válce. Škoda. Asi to mělo skončit tou tiskárnou cenin, vše ostatní už bylo zbytečné. ()

stanjel

Miestami až hlúpo nelogická kriminálka na stredu večer.. (rozumej Béčková).. vyšetrovanie polície je väčšinou veštenie z gule, "perfektný" niekoľko mesiacov plánovaný prepad je trápne zmätený.. až smiešne situácie a mieriacimi zbraňami vypĺňajú priestor slabučkých dialogov.. o milostných vzťahoch tychto "expertov" s rukojemníkmi nehovoriac. Čerešňa na torte je konverzia vyšetrovateľky polície na lupiča po dvoch skoro rande, jednom šuku a dlhej vete ohľadne devalvácie meny. 3etia séria: lepšia výprava a účes Tokyo sú stále slabá náplasť na opakujúce sa utrpenie postradajuce zasa kus logiky.. Originalita sa len opakuje a scenár neponúka nič nové! postavy sa zasa len mieria zbraňami a správajú ako závislí na odvykačke :/ (zamýšľam sa ako našiel dron dodávku v lese.. alebo ako preniesli dekompresnu komoru, býbušniny na zaminovanie vchodov, červené montérky pre rukojemníkov vo všetkých veľkostiach, guľomet s granátmi a muníciou, potápačské prístorje, taviacu pec aj ventiláciu do priestorov banky) fakt som sklamaný po toľkom ospevovaní.. nárek a utrpenie :( a všetko by bolo ok, ale verbal dal 5* ?!!! 🤦 ()

mp5991

Začíná to nesmírně slibně, celkem originální nápad, velmi slušné obsazení a především geniální plán, který vzbuzuje dojem, že by to vážně mohlo v reálu fungovat. Ovšem jen prvních pár dílů. Jak čas ubíhá, začíná se značně improvizovat, důležité dějové zvraty čím dál častěji nastávají náhodou nebo zásadními rozhodnutími, která jsou někde na úrovni "V Lidlu neměli rohlíky, tak jsem jim ukradl pokladnu". Ne že by to byla čistě blbost scénáristů, všechny ty extrémně nepravděpodobné situace mají jasný úkol, dotáhnout už tak napjatou situaci do takových extrémů, kdy pro samé napětí občas zapomenete i dýchat. A ano, funguje to, proto také zůstávám u 5*, přesto bych byl raději, kdyby se celý seriál nesl v duchu prvních dílů, bohužel třetí série naznačuje, že už bude jenom hůř. ()

TonyXX

Tak tady je to hodnocení silně přepálený, už v první sérii v půlce se to dost vleče, všechny postavy jsou nesympatický, nulový souznění, je mi fuk co se s nima stane a to je asi dost špatně.. ()

BR23

Videl som prvé 2 série... no a asi mi stačilo, hádam :D Jako je to celkom dobré ale žebyto bolo "AŽ TAK" dobré za seba nemôžem povedať. Zaverečné časti 2. série sa naozaj začali viac podobať na telenovelu (vzťah Elprofesora a Inspektorky wtf?) čo sa mi moc nepozdávalo. Aj preto som 2. sériou (zatiaľ) skončil... no možno znovuoživenie Netflixom je práve to orechové, prečo sa seriál všeobecne teši pozitívnemu ohlasu. Preto nevylučujem, že sa k tomu ešte vrátim. ()

ngel01

*SPOILER ALERT!!!* "Kámo, na ten seriál se podívej. Je to pecka." "Má to téměř 90 procent." No, tak jsem si to teda pustil. Přetrpěl jsem první díl. Dal jsem i druhý. Hodně předvídatelné, nudné postavy a navíc... Hovno, od prvních minut mě seriál přikoval. Hltal jsem každou minutu. Postavy byly nezvyklé. A sympatie k nim se přelévaly. Jednu dobu jste postavu milovali, další díl ji nenáviděli, aby jste ji zase v dalším díle opět milovali (pro mě tou postavou byl Berlin). Byla tu ovšem jedna postava, kterou si tvůrci vymazlili, aby ho lidé opravdu nenáviděli. Pokaždé když se objevil, stoupl mi tlak. Arturo Roman byl zahrán výtečně. Nenáviděl jsem toho slizáka. Tvůrci dokázali stupňovat napětí a svým hrdinům všemožně házeli klacky pod nohy. Fakt mě tím srali. První a druhá serie byla parádní, ale třetí a čtvrtá byla propracovanější. Dokonalý plán se kazil mnohem častěji, až se sesypal úplně. Hlavní postavy opět nebyly černobílé. Tokio byla na ránu. Berlín byl v prvních dílech okouzlující (no homo). Pak si to řádně posral. Nairobi jsem si zamiloval už od prvního dílu. Pro mě byla nejlepší postavou. Tvůrci si tedy řekli, že by bylo fajn, kdyby ji Gandia popravil. (To mě opravdu dostalo). Nejinfarktovnějším dílem byl bezesporu poslední díl třetí série. Ten byl na šest hvězd. Bohužel byl i díl, kdy jsem seděl v křesle zaražený, omráčený, smutný a hodně, ale hodně v šoku. Pro fanoušky to byl bezesporu šestý díl čtvrté série. A hned v sedmém díle zahráli tvůrci na emotivní strunu a rozbrečeli 90 procent fanoušků. Jen málo seriálů mě dokázalo takhle chytnout. Ale byla tam i slabší místa. Když si poprvé začnou hrdinové mávat bouchačkama před obličejem, tak to bylo napínavé. Když to udělali po třetí nebo po čtvrté, páté atd., tak to bylo únavné. Hysterické záchvaty Tokia mě už taky iritovaly. Ale vše jsem připisoval horkokrevným jižanským hlavám. Rád bych se na ten seriál podíval ještě jednou, ale bojím se, že bych u 0406 a 0407 opět bulel. ()

adam2311

Po dlhom case ma nejaky serial chytil, myslim si vsak, ze by mu prospelo na realnosti viac mrtvych alebo menej vystrielanych nabojov. Flashbacky a niektore vylevy mi tiez pridu obcas trochu nasilu. 4 serie ale dokopy stale hodnotim na 90%. SPOILER!!!!!!!!! Gandia da headshot Nairobi a pritom ju nepouzije ako stit a 4 vykradaci z 5 metrov netrafia automatickymi zbranami a pod. Vojak vybehne po 2 RPG z obrneneho transporteru a ma nejake tazsie popaleniny, to ma vylozene nastvalo. ()

Monika95

Po dlouhé době seriál co mně fakt chytl a každej den jsem se těšila na další díly! První dvě série super, třetí a čtvrtá slabší, ale díly v Národní bance oživila inspektorka Alicia, fakt hrála dobře, taková mrcha :). Ale tím jak to skončilo, prostě musí být další série, akorát se bojím, že na základě výdělků dosavadních sérií natočí něco, co už nebude dosahovat takových kvalit. Říkala jsem si, že by bylo lepší skončit 4.sérií a napsat úplně nový seriál se stejnými herci. :) ()

hori14

Čekal jsem úžasný seriál, ale vyrazilo mi to dech o 100% navíc. Miluji filmy a seriály o loupežích. Do mého žebříčku kde se nachází na prvním místě Prison Break, musím na toto místo začadit i Papírový dům. Nadupaný seriál plný napětí do kterého je zasazený i romantický děj, což dává neuvěřitelný elán v každém dílu. Scénáristé psali scénář po každém dílu na poslední chvíli, což dává seriálu právě to nečekané drama. Doufám, že Álex Pina přistoupí na natočení dalších dvou sérií o které Netflix požádal. !TOP! ()

Gart10

Papírový dům je něco jako časovaná bomba, u které nevíte kdy vybouchne. Příběh je velice napínavý s dobrým tempem, kde vlastně netušíte co všechno se může stát a hltáte každou minutu jednotlivých dílů. I když se v seriálu vyskytuje hodně šílených, skoro až nereálných nápadů, do příběhu to tak nějak všechno zapadá. Hlavní postavy jsou ale jenom lidi, kteří dělají jak všichni víme, chyby a po nějaké době zjistíte že i ten nejvíce propracovaný plán na světě ty chyby má, takže se v seriálu vyskytnou dosti nečekané a možná i unáhlené reakce, ale příběh má stále dobré tempo a skoro v ničem nezaostává. Za mě 90% ()

Hidoshito

První dvě série byly naprostá bomba! Dostihly mě tak nějak ve správný čas a byla radost koukat se na vskutku originální loupežníky moderní doby. I když se nové řady (3. a 4.) "konzumují" podobně dobře - na jeden zátah, tak je to zároveň i hrozné utrpení sledovat, jak připitoměle se hlavní postavy chovají. To už bohužel těžce hraničí s telenovelou, což je sice taky oblíbený formát pro španělsky mluvící, ale na ten u takového typu seriálu opravdu nejsem moc zvědavý. Chápu, že pro nečekané zvraty je to občas potřeba, ale čeho je moc, toho je příliš. Je vidět, že tvorba na vynucenou zakázku výrazně ubírá na kvalitě a fanoušek je nucen hodně přivřít oči, aby nesnížil své hodnocení celého seriálu. Dalšího pokračování se upřímně bojím, ale jsem samozřejmě zvědavý, jak to se všemi městečky dopadne.;) ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi