Jejich životy jsou v sázce. Profesorův plán vychází najevo a tým se musí zbavit nepřátel, jak uvnitř Španělské národní banky, tak za jejími zdmi. (Netflix)

hony23

Tenhle seriál je pro mně prostě srdeční záležitostí. A to i přesto, že bych na něm našel spoustu chyb. Do děje občas vstupuje faktor náhody a spousta věcí je ve skutečnosti nereálných, např. operace prostřelené plíce bandou amatérů konzultovaná s chirurgem přes Skype. Může vám lézt také na nervy neustálé řešení osobních vztahů ve chvíli, kdy je potřeba se koncentrovat na boj s nepřítelem. Jenomže přesto děj hltáte napnutý jak struna, protože neustále vznikají nové krizové situace a vy víte, že se tvůrci v této dechberoucí pohádce pro dospělé nebojí občas obětovat některou z vámi oblíbených postav. Čtvrtou řadu jsem zhltnul za jediný den a protože ta opět končí v tom nejnapínavějším okamžiku, nedočkavě budu vyhlížet další pokračování. ()

panki9922

Najviac ma baví fakt, že sa tento seriál tvári ešte stále ohromne vážne. Tie neustále dlhé zábery na Profesorov ksicht, Tokio v reťaziach a podobne sú na popravu. Absolútne nereálne prestrelky, z prsta vycucané zvraty, polícia tu vyzerá ako banda silných emancipovaných tehotných žien a mužov na práškoch. Tak ako celý seriál doteraz, aj v 4tej sérii bandu psychopatov zachraňuje ten najväčší z nich - Berlín - on ho ale aspoň hraje uveriteľne a s citom. Záverečný diel, kedy si z polície urobil Profesor 1. Apríl ma rozosmial - mali radšej na tej helikoptére utiecť aj s trochou zlata a bol by to 100x lepší záver. Ale to sa nestane, pretože Netflix chce prachy a ďalšie série a ďalšie nezmyselné naťahovanie. Užívateľ Trevor a M.i.k.e majú pravdu. Je to už v podstate Španielská telenovela, kde kedysi ako tak sympatické postavy menia svoje charaktery každý druhý diel. V piatej sérii Profesor na odlákanie pozornosti ako bokovku prapadne Pentagon. Jaque Mate! Jednu vec ale Papierovému domu nemôžem uprieť. O nelogických veciach by som mohol písať až do rána, ale napriek tomu je tento seriál úžasne návykový. Guilty pleassure ako vyšité. Nikdy sa však nebude môcť radi medzi seriálových velikánov. PS: Dajte mi jediný rozumný dôvod prítomnosti Arturita v tretej a štvrtej sérii. ()

Rian_witcher

zbytečná série odnikud nikam. Mimo čím dál hloupější chování postav je série až příliš akčně zaměřená. Psychologie či plánování jdou mimo na úkor neuvěřitelných přestřelek v malých prostorách. ()

Bumkybunny

Joder, tenhle seriál je fakt něco. Po třetí sérii bylo čekání na pokračování peklo a já si tak nějak myslela, že se to uzavře, v čemž jsem se spletla. Uznávám, že obě poslední série jsou úplně jiné ve srovnání s prvními dvěma, ale nemyslím, že by nějak klesly na kvalitě. Akorát mě trošku mrzí, že Profesor čím dál víc ztrácí svou chladnou hlavu a racionalitu, kterou jsem si na něm oblíbila. Naopak Tokio se podle mě maličko vyhrabala ze své debility, za což jsem ráda. Když se tam objevil prvek predátora, najdřív mi to k tomu nesedělo, ale zpětně to beru jako vítané zpestření jakéhosi stereotypu, kterému je těžké se vyhnout. Ke konci jsem si pobrečela a proklínala jedno město, kterému to prošlo až příliš snadno. Uvidíme, jak to půjde dál. Jo a vykopněte už někdo Arturita. Hijo de puta. ()

November481

Když si čtu ostatní komentáře, tak ten seriál asi vidím úplně jinak, za mně první a druhá série nebyla zdaleka tak dobrá jako ta třetí, kde byla akce za akcí, v čtvrté to opět zpomalilo a vrátili se i do nudnějších scén. Čtyři hvězdy jdou za poslední 2,5 dílu, kde se to konečně opět rozjelo. Nesmyslná přestřelka a stavba zdi byli opravdu už moc, celkově se děj i opakuje a dá se očekávat konec. Využití kamer a Pákistánců až v úplném závěru mi přišlo taky na hlavu, takovou možnost ovládat satelity a kamery? Proč to nepoužít už hned a zachránit si zadek v mnoha případech. Ale jinak celkem dobré pokoukáníčko, série na jeden zátah, jak jinak. ()

RavenSpector

Tohle už s první loupeží nemá společného vůbec nic. Je to teplé jako svině, je to hloupé, zmatené, přeplácané flashbacky a v poslední půlhodině tak šíleně nahuštěné, že jsem už už věřil, že se během posledních pěti minut stihnou dostat ven. No, nezklamalo mě. Pořád jsem toho názoru, že to všechno mělo druhou sérií skončit a byl z toho kult. Tímto parádní seriál rozje...ou a bude to mít sto tisíc dílů a výsledek bude ulice s bambitkama a hysterickýma ženskýma s koulema místo víte čeho. Mimochodem, může mě někdo rozumně vysvětlit proč Palermo přežil čtvrtou řadu? ()

Zorca

4. série byla tak hloupá, že k tomu musím napsat svůj historicky první komentář na csfd. Všichni v bance se chovají jak retardi. Jsou tam asi tak 6 dní, jde jim o kejhák a přesto se v jednu chvíli všichni rozchází, zamilovávaji, žárlí nebo se chtějí postřílet. Celý děj této serie by se dal shrnout tak v jednom díle a o nic podstatného bychom nepřišli. Mrzí mě to, 1. a 2. řada byly super. Kvalita šla opravdu rapidně dolů, že to nezachrání ani profesor se svým superplánem, hudba nebo nádherné prostory banky. ()

antolikopoli

Štvrtou sériou potvrdili absolútnu dominantu žánru, vplyv netflixu je vidieť na prvý pohľad, všetko nabralo na sile a jedna sa o prvotriedny lokálny produkt ktorý ľahkosťou dobije svetovú metu. Niesom schopný iného hodnotenia ako 10/10. ()

Kusbi

Dokoukáno už jen víceméně ze setrvačnosti. Čtvrtá série tohoto seriálu jde zatím úplně nejníž a nejsem si jist, zda se z téhle úrovně může seriál ještě zvednout. Zhruba 3/4 téhle řady jsou zbytečné, víceméně nic zvláštního se nestane, v bance pokračuje telenovela, Profesor si sem tam hodí nějakou chytrou vychytávku a to je tak celé. Zajímavější to začne být až ke konci, kdy jednak zemře jedna z hlavních postav (ty scény umocňující charakter postavy před samotnou smrtí byly až moc okaté) a dočkáme se cliffhangeru na další řadu. Problémem této řady je především to, že ztratila to, co seriál zdobilo celou dobu - a to spád, který sypal dramatické situace jak na běžícím pásu. Při několika epizodách této série jsem se bohužel hodně nudil a ani zajímavější epizody to moc nenapravily. A ještě si neodpustím poznámku k některým postavám. Nechápu, proč je v seriálu stále Arturo, který je tam úplně zbytečný a ještě aspiruje na nejvíce otravnou postavu ever. Palermo, Sierra nebo rukojmí ve věznici jsou také příšerní. Upřímně doufám, že to pátou sérií skončí, jestli by se tohle mělo natahovat ještě na další dvě řady, tak to bude nejspíš peklo. ()

Adelka123

Je to hodně o lásce a přátelství... Ale všechny postavy si zamilujete.... Už potřebuju pátou sérii :-) Jinak výborný materiál na studium španělštiny :-) Estás cachonda? :-) ()

boovol

Další příklad nezvládnutého pokračování slibně rozjetého seriálu. Promyšlenost a semknutost ustoupila nesourodé směsi v zásadě nahodilých výjevů, profesorova dikce při líčení plánů působí směšně vedle toho, co vypouští z úst, a poslední díl, který měl být vyvrcholením, jsem se sebezapřením dokoukal asi do dvou třetin a i v těch jsem místy přeskakoval. Dokonce i ten retrospektivní Berlin mě spíš sral, než bral. Dvě hvězdičky s přimhouřenýma očima za občasné silnější scény (Nairobi). ()

draxxi

Ja vim, ze je to plny nelogickych zvratu, chyb, nekdy az skoro zazraku, ale to je i James Bond, Jason Born apod. Tady jde o zabavu, napeti a divokou jizdu. Hlavni parta je neuveritelne sympaticka, profesor charismaticky a tempo paradni.... Ja se bavil kralovsky.... 16/2/2021 93% ()

motyka52

Naplno si uvědomuju, jaké blbosti se tam dějí, ačkoliv se to snaží tvářit hrozně sofistikovaně. Přesto mě to zase začíná bavit víc a víc. Možná je mi jen podvědomě líto času, který jsem s tím strávil, možná jsem si za tu dobu vytvořil nějaký větší vztah k novým postavám, které mě ve třetí sérii nechávaly chladným nebo mě přímo sraly. Možná je to něco úplně jiného. Nevím. Ale vím, že na pátou sérii se určitě podívám a pak si budu toužebně přát, aby žádná šestá už nebyla. ()