Profesor a jeho tým se znova setkávají, aby osvobodili Ria. Tentokrát míří do Španělské národní banky s odvážným a nebezpečným plánem. Rezistence pokračuje. (Netflix)

ANTYCHRYST

Nová výzva nové dobrodružství..prostě to člověka donutí koukat pořád dále a dále..:) plán dobrej Nová nehotna vyjednavacka to je nebeská sviň tvl.. opět mě maximálně sere debilní chování a reakce postav..závěr jako vždy žádný a otevřený a tvl trošku divoký a ztrátový..no uvidíme co prinese 4.serie..koukano celé na jednou po více dílech..a pak chodím do práce nevyspalej :) 80% ()

ACDCKL

Přesně to, čeho jsem se bál. Druhá série byla to nejlepší, co seriál měl, tato série je již strašidelně překombinovaná, ztrácí to drive, logika jde už vyloženě stranou. I tak tento seriál nadále patří mezi to jedno z nejlepších, co pod Netflixem vzniká. Nové postavy nemají takové charisma, např. Palermo, ať se snaží, jak může, Berlína nikdy nenahradí. Ale 4* si to určitě zaslouží. ()

Gamekeeper77

Po vstupu nových, ještě víc nesympatických členů týmu na scénu, po namachrovaným chování všech a po ustavičným dohadování se a měření si piňďourů jsem po třetím díle ztratil chuť pokračovat a se znechucením odkládám na neurčiro... ()

adamix

Okrem zdravého rozumu a mojej trpezlivosti tu klesá hlavne kvalita, ktorá si ešte predchádzajúce dve série držala ešte ako-takú úroveň. Lacné zvraty, postavy nevzbudzujú rešpekt a správajú sa ešte viacej ako idioti, ktorých strašne ovplyvňujú aktuálne pocity. To, čo bolo minule s božou pomocou znesiteľné, je tu maximálne otravné. Smiešne, ako sa tvorcovia snažili nasilu vštiepiť do príbehu mŕtveho a všetkými obľúbeného Berlína, aby z toho vyťažili maximum a diváci zostali očarení, pričom príbeh ani celé dianie nijako neovplyvnil. Záverečný cliffhanger poriadne navodí záujem o ďalšiu sériu, ale nervy a odvahu mi pravdepodobne neprinesie. Pod 3* nejdem, nakoľko je to stále zábavná blbina. ()

Mamlas

3. série začala nadějně a hodně mě bavila. Vydrželo to je chvíli. Pak už Netflus pokračoval tak, jak to umí nejlíp, tzn. nahradit smysluplný děj a akci řešením vztahů zúčastněných a balastem nekonečného žvanění o zbytečnostech. Ten ansámbl červených punkáčů mě svým přístupem postupně přesvědčil, abych začal fandit policii a přivítal jejich vyhlazení. Série klasicky neskončila nijak, tedy se prodá i jistě hrubě nadbytečný počet dílů ze série další. (37%). ()

DonBraso

Tak trojka vůbec nenadchla.Jak jsem psal už u prvních dvou dílů plné nesmyslů,tak se díky bohu od 4 dílu začlo se stejným štítem jako kdysi.Bohužel nevím kterej blbec tam cpe do všeho příšernou hudbu plných tanců.Tokio a Rio je hrozně napsaný až do posledního dílu.Tahle dějová linka je absolutní shit.Jelikož Profoser už není sám,tak do policejních složek přijdou dvě nové postavy.Tady by to vše bylo v pohodě,ale proč se člověk musí koukat na něco,co už dávno viděl.Vlastně trojka jede na vlně stejné,jen ve flashbackách vidíte Berlina.Palermo se snaží být právě Berlinem,takže postava se stane spíše triválním pojítkem,který by měl narušovat vnitřek skupiny jako právě skvělý Berlin v minulých sérií.Pravda je,že když zapomenete,že byly nějaký další série,tak přes těch pár berliček to má pořád skvělé tempo.Vlastně i přes ty všechny neduhy jsem to v pohodě dodíval,ačkoliv už vím co bude víceméně následovat,když si myslíte,že někdo má zemřít.Už je to okoukané a tudíž napínavé jen na oko.Ale říct si narovinu,že seriál už jen vykrade sám sabe,je bohužel fakt,který nabije svoje zásobníky i u čtvrté série.65% ()

hwnd

Tak samozřejmě, laťka první série je tak strašně vysoko, že je nepřekonatelná. V S03 udělali tvůrci maximum, aby děj vyloženě neznásilnili, a aby to nebylo úplně stejné. A to se, myslím, povedlo na jedničku. Většinu série jsem se opravdu dobře bavil a o tom to je. Jen ta původní laťka je pořád někde nahoře.... ()

B3n

Uff, už v predchádzajúcich sériách mi vadilo nelogické správanie niektorých postáv, v tejto sérii scenáristi naplno popustili uzdu svojej fantázii a priviedli niektoré situácie až do extrému. Som Profesor, mám všetko naplánované do najmenšieho detailu, ale povyberám si nezrelé psychické trosky s absolútne nelogickým správaním, aby mi pomohli s mojím geniálnym plánom na vykradnutie národnej banky.... Pri vykonávaní plánu budú samozrejme trosky vystavované psychicky náročným situáciám a preto si tam dám feťáčky, dve matky malých detí, nezrelých chlapcov, samozrejme ako v každom programovacom seriáli nemôžu chýbať ani devianti... To je tak, keď natáčam niečo len preto, že predchádzajúce série mali úspech, nie preto, že mám nové nápady. Výrazný kvalitatívny pokles oproti predchádzajúcim dvom sériám. Štvrtú sériu dopozerám už len so zaťatými zubami, aby som vedel, ako to skončí. Piatu, ak bude, si už nepozriem. Seriál mal skončiť po dvoch sériách - má silný antiglobalistický náboj. Stal by sa kultovým, sú tam prvky (červené kombinézy, maska Salvatora Dalího, nenásilie, boj za vyššie dobro a pod.) Takéto príbehy majú veľký vplyv na formovanie informačného poľa. Možno preto natočili ďalšie diely, aby sa prvé dve série stratili v množstve balastu... Ktovie. ()

palmovylist

Třetí série je pro mě výrazně nejslabší. Většina postav postrádá jakýkoliv charisma. Postava, se kterou jsme se rozloučili na konci druhé série hrozně moc chybí a náhrada této postavě nedosahuje ani po kotníky. Jako možná největší problém bych v této sérii viděl to, že jednotlivé strany jsou teď až přehnaně černobílé. Co mi na prvních dvou sériích přišlo super bylo právě to, že nebylo až tak jednoznačné komu fandit a divák více balancoval při rozhodování, jestli třeba nebude fandit i inspektorce. Tady je inspektorka sice super prohnaná, ale naprosto šablonovitě vykreslená tak, aby to bylo jakože cool a aby to ještě víc podtrhovalo černobílost stran. Seriál stále obsahuje množství zajímavých nápadů a prolínání skutečného děje s profesorovými přípravnými přednáškami mě stále dost baví, ale různé nelogičnosti, které mají za úkol někam rychleji posunout děj, jsou stále víc a víc vidět. Negativním výpisem nechci říct, že by série byla vyloženě špatná, ale ve srovnání se sériemi předešlými už to vůbec nebylo ono. Nicméně samotný závěr na čtvrtou sérii rozhodně nalákal....50% ()

IZFNP

La casa de papel pokračuje v krasojazde. Áno, pribudli veci, ktoré sú len na efekt, pribudli zádrhely v logike a postavy majú občas sklony chovať sa ako telenovelové telatá. Ale to má jednoduché odôvodnenie - seriál prvými dvomi sériami nastavil laťku tak vysoko, že je ťažké prísť s ďalšími dvomi sériami, ktoré nebudú diváka nudiť a posunú heist vyššie. Takže áno, chyby sa tu nájdu. Nájde sa tu však aj kopec vymakaných momentov, po technickej stránke nemám čo vytknúť, postavy bavia (hlavne nová inšpektorka je rana do čierneho), herci (noví i starí) bavia a napätie je chvíľami až neúnosné. Väčšia pozornosť sociálnej situácii je zaujímavá a v momentoch ala V for Vendetta som mala zimomriavky. Za mňa teda stále krásnych 5 hviezd, pretože rada nad nedokonalosťami prižmúrim oči - niektoré seriály si to zaslúžia. ()

Raskoslav

Bohužel, je strašně moc vidět, že je to psané už jen proto, aby seriál pokračoval. Mělo to skončit druhou sérií. Třetí série je sice furt lepší jak čtvrtá, ale už jsou zde bohužel zárodky nesmyslného chování hlavních postav a v podstatě celé kouzlo jejich loupežnického umu je po pár dílech pryč a zbyde místo toho jen banda dementů zamotaných v nějakých vztazích z telenovely. ()

Dejf4

Kopie předešlých dvou řad a to skoro ve všem. Nulový posun postav, logika a díry ve scénáři jsou ještě větší, strašně předvídatelné. Nečekané zvraty již také postrádají svoje kouzlo a začínají působit spíše otravně. Už to zkrátka moc nefunguje. Ale na druhou stranu téma je to stále zábavné a vděčné.Má to sympatické herce. Zkrátka a dobře chcete vědět jak to dopadne. Stále přijatelný zábavný výplach. 5/10 ()

hony23

Sláva, máme tu dlouho očekávané 3.pokračování. Tvůrci rozhodně nestáli před lehkým úkolem. Udržet laťku znovu tak vysoko se zdálo skoro nemožné a navíc to, že ve 2.sérii nechali zemřít možná nejoblíbenější postavu, vyvolalo dilema, zda a jak jí vrátit do série třetí. No musím říci, že nakonec se obojí docela povedlo, byť první půlka 3.řady o něco slabší byla a scénáristé navazovali na vlastně ukončený děj trochu krkolomně. Závěrečné díly ale přinesly opět dechberoucí podívanou a i proto považuji za nelidské týrání své osoby to, že série skončila vlastně uprostřed strhující akce a veškeré otázky zůstaly nezodpovězeny. Ne, to se opravdu nedělá, to je jak kdyby se milenka těsně před vyvrcholením zvedla a řekla, že to přijde za rok dokončit! Čekání na 4.sérii bude nekonečné :-( ()

Meleth

Opět nesnesitelná "drama queen" Tokio, její věrný zastydlý puberťák Rio, Palermo, který chce být Berlínem další řady a těžce pokulhává, osina v zadeli "hrdina" Arturo, inspektorka všemu najednou udivená Raquel... Prostě tohle za mě už vůbec nefunguje a k nastavené laťce se tato série ani zdaleka nepřiblížila. Bohužel, ač nerada #Bella Ciao ()

panki9922

Tretia séria sa snaží byť údernejšia, máme tu viac akcie a viac veliteľov polície v stane (každý diel velí niekto iný :D). Tiež je ešte viac naivnejšia, hlúpučka až komická. Niekto z produkcie by im vážne mal povedať, aby prestali s tými dlhými a spomaľovanými zábermi. Ak to robíte takto často, stráca to svoj účel a pôsobí to neskutočne iritujúco. Viackrát som využil možnosť posunúť video o 10 sekúnd dopredu, aby dotyčná osoba konečne povedala vetu ku ktorej sa odhodláva. Nežartujem, skúste to. Rovnica - čím viac spomalených záberov, tým epickejšia scéna - nefunguje. POZOR, SPOILER!!! Tie časté narážky na feminizmus, patriarchát, sexizmus vyznievajú v spoločnosti kriminálnikov komicky. Motív prepadnutia národnej banky je na oko oslobodenie Ria, ale v skutočnosti nevedno. "Nenápadné" vtrhnutie Arturita. Prečo? Načo? Nevyčítal by som tomuto seriálu ani steblo trávy, ak by sa netváril tak ultra vážne, prepracovane a originálne. Ak máte chuť na guilty pleassure, kde môžte (a musíte) vypnúť mozog a chcete si užiť modernú telenovelu, budete hodnotiť plnou paľbou len sa tak zapráši. Objektívne sa ale nejedná o tak inteligentnú a prepracovanú tvorbu, ako sa navonok zdá. ()