Základna

• Kanada Firebase (viac)
Krátkometrážny / Sci-Fi / Horor / Vojnový
Kanada, 2017, 27 min

Experimentálny film od režiséra a zakladateľa spoločnosti Oats Studios Neilla Blomkampa (District 9, Elysium) zachytáva udalosti počas vojny vo Vietname, kde sa obe strany stretnú s novou a nečakanou hrozbou, na ktorú nebol nikto pripravený. (fichilles)

ledzepfan

Manýristicky překombinovaná ptákovina která se tak moc a křečovitě snaží zaujmout svou coolovostí až je nakonec otravná. Přitom, potenciál tam určitě je obrovský. ()

Helo

Stylový, místama až moc čistý, ale i tak pořád parádní jednohubka (doufám, že to přeroste i ve vícehubky - nevím, jak přesně to maj Oatsáci naplánovaný). ()

M.i.k.e

Vietnamská válka podle Blomkampa je kousek slabší než Rakka,ale na nízkorozpočtový kraťas je to pořád velmi dobré a některé nápady jsou fakt super...70% ()

Lenka.Vilka

Co se to tady děje? To budou všechny konce takový? Jenže tentokrát jsem se chytla hned na začátku a nepustila. Chci tím říct...je to skvěle natočený. Úplně jsem se tam ocitila, protože dost toho působí vážně jako dobový záběry. Jenže to má úplně stejný problém jako první kraťas: tak dlouho se o tom mluví na začátku, až na konec není čas. Jenže tentokrát mi to nevadilo. Končí to správně a úderně. Jenom je škoda, že o té jedné věci se nedozví víc. Ale to jenom zamrzení, ne vada na kráse celku, kterou nezvládnu odpustit... ()

Rocky88

Skvělá atmosféra a vizuál, průměrný scénář a debilní zrození Říčního boha. Každopádně Blomkamp umí a chci vidět druhou část, protože mě zajímá, jak to s vietnamským Dr. Manhattanem dopadne. ()

PavelVanekArt

Tohle už se začíná solidně dostávat jinam. Blomkamp mě už nemusí přesvědčovat v tom, že je králem mezi idioty. Co vyplivne, to je vizuální a chytlavá pastva pro oči, uši i penis. ()

Martrix

Působivé prostředí Vietnamu, opravdu pěkné zpracování a vcelku originální myšlenka, která by si ale zasloužila mnohem více péče a mystična. CIA bych z toho ale úplně vynechal, to vysvětlování bylo úsměvně pitomé. Celé to mohlo být pojmuté jako boj chlapa proti nějaké entitě. Ale i tak...mě se to líbilo. Má to atmosféru a vcelku mě mrzelo, když to v nejlepším skončilo. I tady bych se na celovečerák moc rád podíval...tedy pokud by se scénář výrazně zjednodušil. Jako režisér je Bloomkamp o třídu lepší, než jakožto scénárista. ()

alchac

Tak. A jestli ve velmi dohledné době, kurva, už někdo v Holém Údu nenasype Blomkampovi dostatek dukátů na to, aby se ve svých úchylných emzáckých vizích řádně celovečerně rozparádil, zašátrám v kešeni já, zakoupím letenku do Los Engelsova a zajedu dodávkou šéfům filmových studií předvést aktuálně frčící verzi džihádu v podání nasraného filmového fanouška! Proč by si taky mělo nejnovější hit herního světa, tj. Carmageddon Live, užívat jen importované uzené, že. Tento večerníček s podtitulem „Rákosníček a hvězdy (a pruhy)“ na mě totiž masivně (od slova maso) zapůsobil a přivodil kompulzivní cukání v pravici a záchvat slintavky. Takže MGM, Lišky a spol. – v hlavní roli bych si prosil novopečeného Boha, neboť již Elysijský Kruger mu padnul jak Totenkopf herr Hössovi a i svým vzrůstem se na specialistu pro boj ve vysoké trávě hodí, a stopáž alespoň 120 minut, jo? A samozřejmě vyvrcholení, vyvrcholení! ()

David.Darco

Ak bolo Zygote tak trochu Blomkampovym votrelcom, tak toto je Blomkampov Predátor. Predátor s dosť biednym wannabe drsným scenárom, ale za to zaujímavým prostredím. Opäť však nijak zvlášť intenzívnym diváckym zážitkom. ()

drackula

Nadprirodzený Predátor v pekle vietnamskej džungle. Neill Blomkamp a Oats Studios vypustili do sveta tento kraťas už v roku 2017, ale ja som naň narazil na Netflixe až teraz. A je to pecka. Drsné, krvavé a miestami nechutné. Pokojne by som absolvoval aj celovečerák. 😎 80% Netflix ()

Forsberg11

Rovnako dobré ako Rakka, len ešte o niečo brutálnejšie a hlavne násilnejšie. Neill Blomkamp a borci z Oats Studios by mali jednoznačne natočiť celovečerák. Schopnosti na to majú a zmysel pre detaily taktiež. Firebase je medzi kraťasmi po technickej stránke špička, príbehovo to už trochu zaostáva. 80 %!! ()

kenkaku

Myšlenou neskutečně debilní. “On se proměnil v Boha řeky”… vizuál (samozřejmě) a zasazení (válka ve Vietnamu) je fenomenální. Ale ta kostra a neschopnost uzavření příběhu… sorry jako. ()

JamesSi

Vizuálně pěkný, nápady fajn, ale co tím chce Blondkemp vlastně říct? Je to směs myšlenek, co nikam nevedou a nápadů, co jsou vizuálně super, ale neslouží žádnému smyslu. Žádný symbolismus, žádný skrytý význam, jen zaobírání se myšlenkou - nebylo by cool, kdyby ve Vietmamu bojovali paranormální bytosti? ()

iXtr3m3

Audiovizuálny masaker v malom. Toto nepreviesť do celovečernej podoby, to bude hanba hanbúca. Neill je maniak, z Oats produkcie zatiaľ najlepšie s tesným náskokom pred Zygote. ()