1948. Jacques Cousteau žije so svojou ženou a dvoma synmi v raji v nádhernom dome s výhľadom na Stredozemné more. Ale Cousteau nemyslí na nič iné, iba na dobrodružstvo. Ako spolutvorca aqua-lungu (potápačského prístroja s otvoreným okruhom) objaví celkom nový svet. Všetko, čo chce teraz urobiť , je prebádanie tohto sveta. A na dosiahnutie svojho cieľa je ochotný obetovať úplne všetko... (Film Europe)

janabel

Mohl by to být zajímavý film o zajímavém dobrodruhovi, kdyby to nebylo natočeno tak nezajímavě. A k dobrodružnému žánru to má opravdu hodně daleko. ()

Renfield

Ten příběh by dal na seriál! Sám o sobě je úchvatný, ale v této velkolepé zrychlené podobě, není čas na jeho řádné vykreslení a procítění. Co na tom, že je z velké části o vztahu otce a syna, když to ani jednomu vlastně nevěříte. Co na tom, že syn zemře, když prakticky není možné mít k některé z postav větší sympatie. Výjimkou potvrzující pravidlo je Simone Cousteau v podání výborné Audrey Tautou, důkaz, že k velkému výkonu stačí minimum prostoru. Což se potvrzuje v závěru, kdy alespoň na moment přichází skutečné drama, scéna poslechu vážné hudby! Dále je nutné vyzdvihnout fantastické podvodní záběry, Antarktidu... jednoduše dokumentární část, ve které funguje na výbornou ono spojení kamery Matiase Boucarda a hudby Alexandra Desplata. To je tedy v některých částech vyhnáno do extrému, idylického extrému, čímž vlastně pravděpodobně záměrně trpí celý film. Možná by bylo zajímavější, kdyby tvůrci zmapovali nějakou kratší část života Jacquese Cousteaua a vyhnuli se kýči! To snad především. v takové podobě by mohl být film filmem.65% ()

JohnyD

Krásne vizuálny film so skvelou ústrednou melódiu, ktorý žiaľ trpí klasickými životopisnými nešvárami a to povedať všetko za 120 min, aby vlastne nepovedal poriadne nič. Stačilo si iba vybrať dve základné dramatické linky - vzťah syna a otca + dobývanie prírody vs jej chránenie - a venovať sa im poriadne a bolo by to lepšie. Takto iba kĺza po povrchu lebo musí zabrúsiť do ďalších 4 tém a tu konfrontáciu medzi synom a otcom im proste nakoniec neveríte. 6/10 ()

BOURQUE

Pekne natočené obrázky a ešte lepšie zachytený podmorský svet (aspoň ten minimum, čo vidíme). Ale celé je to bez väčších a hlbších emócií. Herecky slušne zahraný, ale režírované na priemernej úrovni. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

anatheman

Výborný meditativní film s úchvatnými záběry a melancholickou hudbou. Ti, kteří mají rádi životopisná dramata, nemohou být zklamáni. K tomu zde máme tradičně fascinující Audrey. Co více si přát? Jediná drobná výtka směřuje k tomu, že stopáž je opravdu přestřelená a některým tématům je zbytečně kladen příliš velký důraz. Nicméně to není nic závažného. Koneckonců mohu tvrdit, že jsem si Odyseu patřičně užil a vřele ji doporučuji. ()

Ombak▼Penari

Standardní, leč vcelku povedený životopis, kterému se nedá nic moc vytknout a který mapuje dlouhou a patrně nejdůležitější etapu života J.Y.C. Samozřejmě potěší především fotogenické podmořské záběry. Jako pohled do života velkého oceánografa a pod povrch mediálního obrazu je to více než dobrý počin. ()

Inozuka

D: "Tebe to bavilo? Já si málem uhryzla ruku nudou." I: "Tak ty podvodní záběry byly dobrý a některý dokonce nádherný." D: "Ale nemělo to vůbec žádný spád, pořádnou zápletku ani děj." I: "No, bylo dost vidět, že je to zfilmovaný životopis a první půlka byla fakt dost suchá. Ale ke konci to už mělo nějakou zápletku a napětí. A zajímavá byla proměna Cousteau v ekologa" D: "Jo, to už se dalo, ale stejně nic moc." I: "Je to trochu promarněná šance, kdyby to vzali tvůrci odzadu, nechali tam ty podmořské záběry a minutáž zkrouhli o takových 30 minut, mohlo to být dobré." ()

johnny01

Úchvatným mořským záběrům příběh nestačí. Místy to hodně sklouzává do rodinného dramatu, je škoda, že více prostoru nedostal i druhý syn. Nepovedl se ani výběr herců (herec v hlavní roli měl být mladší). Přerod v ekologa není uvěřitelný. Nejsilnější je film při výpravě na Antarktidu, z které je velmi cítit objevování. ()

SAINTS

Po remeselnej a technickej stranke nie je filmu čo vytknut.Odysea sa može pochvalit peknou dobovou vypravou a krasnymi podmorskymi zabermy.Scenaristom sa však nepodarilo pretavit film do celistveho a dramatickeho pribehu.Odysea pôsoby utržkovito a divak ma problem sa naplno do pribehu ponorit.Aj žanrovo je film nevyrovnany ,ide v nej o rodinnu dramu,enviro agitky a prirodovene dokumenti.Pochvalit treba hudbu Alexandra Desplata ktora je uchvatna a aj herecke vykony na čele s Audrey Tautou.Salle natočil film ktory by sa mal pačit čo najširšiemu publiku ,komerčny film ktory je len priemerny a skutočne malo povie ,premarnena šanca natočit kvalitny životopisny film.65% ()

blondboss

Odysea je peknou biografickou sondou do života človeka, ktorý sa významným dielom zaslúžil o zvýšenie povedomia ľudí v otázkach životného prostredia. Zároveň rozpráva jeho osobnú túžbu a zároveň traumu, ktorá z tej túžby vzišla. Film obsahuje množstvo zaujímavých a scénických výjavov z podmorského sveta, ale mne tu chýbalo trošku viac hlbšieho poznania Cousteauovho života. Z tohto uhla pohľadu to bolo natočené teda dosť povrchne a plocho, ale celkový dojem to až tak veľmi nepokazilo. 65 % ()

yanw

Objektivně (pod)průměrný film, pro mě subjektivně až těžko snesitelný, i když pod mořem o něco lepší než nad hladinou. Vysoká hodnocení si nedokážu vysvětlit a přičítám je kultovnímu statusu skutečné předlohy hlavní postavy, která je ve filmovém světě ale vyobrazená spíš jako penězi posedlý, na všech třech (žena a dva synové) frontách selhávající otec, před kterým se bližní i veřejnost z nějakého důvodu plazí a pokládají za něj charakter, rozum a ultimátně vlastně i životy. Naprosto neodpustitelný je finální přerod hlavního hrdiny v ekologa, přeložený do filmového jazyka ve skoro idiotské záběry na lidi pokyvující ve stále více se zaplňujících hledištích nebo v poznámku o oleji na botách, zanechávajícím stopy v oslnivě bílém sněhu, které si pak polárnící vzorně otřou rukavicemi. To vše na doslova zdrcující dvouhodinové stopáži, bez konce a bez vyznění. ()

allegria

Dojem mi zkazilo to, že to nebylo poutavé ani jako hraný příběh, ale ani čistě jako dokument. Rozhodně to víc připomíná dokumentární film, ale ten by zas byl ve svém žánru jistě zajímavější. Takhle z toho vzniká rozpačitý dojem, protože to není ani ryba, ani rak. Škoda. ()

fafejt001

WILSON a TAUTOU se výborně zhostili svých rolí o podmořském neprobádaném světě . Nádherné podmořské záběry a Antarktida jsou za * * hvězdy . Škoda , že se v tom mrazu netočilo , jinak by šla pára od úst . I tak krááásné záběry . Příběh má spád , tempo , někdy až moc . JYC a jeho parta vytvořila skvělé dokumenty o tajemství moří a oceánů . Také hodnotím vznik nadace na podporu života na planetě a snahu nedrancovat Antarktidu . Škoda , že HOMO ZABIJENS jde přes mrtvoly a devastuje zemi a moře jak může . No příroda se brzy razantně ozve , ale to už bude docela jiný film . ()

Tomas_PO

Oddychovka s ekologickým rozmerom a viacerými dejovými líniami, možno až príliš prekombinovanými. Niektoré navyše dynamiku filmu naštartujú, no iné až ubijú. Morálny a ekologický rozmer bol okej, no chýbalo hlbšie prepojenie s tichými, nekončiacimi a fascinujúcimi hlbinami. ()

brasek

Sklamanie. Veľmi nudný film. Životopisné filmy majú vyzerať inak. JC je osoba, ktorú uznávam, ale po tomto filme som zmätený. ()

PTuranyi

Výborne natočený životopisný príbeh Jacquesa Cousteaua. Nezasvätený divák, ktorý pozná Cousteaua len ako moreplavca skúmajúceho hlbiny, sa dozvie množstvo informácií zo súkromného života. Vzťah s manželkou, synmi, finančné problémy. Výborná produkcia a herecké výkony vytvárajú výbornú atmosféru a dodávajú príbehu na dôveryhodnosti. ()

Dawe2

Nuda k uzoufání. Možná hezké záběry, hezky natočeno s poklidným tempem, ale téměř nic se neděje takže je to nudné. A na filmy se přece nedíváme proto, aby jsme se nudili ... Životopisný ano, dobrodružný v tom nevidím. Je to více dokument než film a podle toho to také vypadá. Pro zaryté příznivce žánru možná, za mě ne. ()