Bacurau

(festivalový názov)
  • Česko Bacurau (viac)

Lehce psychedelický western z blízké budoucnosti... Městečko Bacurau zející v divokém brazilském vnitrozemí truchlí nad ztrátou vůdkyně Carmelity, která zemřela ve věku 94 let. O několik dní později si místní obyvatelé všimnou, že jejich vesnice záhadně zmizela z mapy světa a nad hlavou jim krouží drony ve tvaru UFO. Vlek napjatých událostí se rozjíždí. Objeví se zlé síly, které je chtějí vyhnat z jejich domovů, a zanedlouho do města dorazí skupina ozbrojených žoldáků. Vesničané, kteří se svými až mytickými charaktery tvoří autonomní společenství, rázně čelí vnější hrozbě... (Cinemax)

barteca

V důsledku kruté sociální drama o exploataci vody, místních obyvatel je podané s nadsázkou a v duchu tragikomedie. Je to tak zajímavá podívaná, že člověk neuhne s pozorností. Je to rozhodně originální ()

Saur.us

Krvavá ale hlavně velice osobitá alegorie západního vykořisťování (tvůrci jasně ukázali, že doslova ojebávání) třetího světa. ()

Rathalos

Hrozne cudna zalezitost,ale na druhej strane zase velmi zaujimava,skoda len tej prvej polovicky filmu,ktora bola velmi nudna,uspavajuca,ak by tuto sialenost natocili v takom tempe uz od zaciatku ako v druhej polovici,bola by to pecka,ale v takomto pripade je to len priemer,ale vyplyva z toho jedna vec a to,ze sa ku*va neserte do brazilcanov,lebo skoncite bez hlavy...:-) ()

Lobotomas

Ani po jedné hodině jsem nedokázal pochopit o čem to vlastně je. V podstatě by se jednotlivé scény mohli odehrávat v libovolném pořadí a výsledek by byl pořád stejný. Nekončící nuda - žádný scénář, naprosto nudní ochotníci bez špetky charisma. Žádná akce nebo vtipné momenty. Klidně bych mohl koukat z okna paneláku a nevidím v tom rozdíl, tedy až na to, že by nikdo nemluvil portugalsky. ()

Kalimero13

Twist ve změně stylu filmu dneska překvapí málokoho. Koukat hodinu průměrnou sondu do srdce chudé brazilské vesničky, abyste pak přepli na x krát viděnou, dystopickou, špatně zahranou a trapnou druhou část filmu, není nic revolučního. Bacurau není žádná alegorie na zobrazení do extrému zkažené západní společnosti ani óda na schopnost utlačovaných vzít práva do svých rukou. Jde do morku kostí tupu podívanou bez hlubšího smyslu, která se snaží svoji plochost zamaskovat rádoby wtf scénami, které jsou zcela mimo kontext filmu. Třešničkou na dortu je pak HLAVNÍ ROLE Bárbary Colen. Herečky, která se krásně rýsuje na plakátech, je uvedena na prvním místě v seznamu herců, aby přilákala publikum, načež ve filmu může uplně chybět. Zbytečnější postavu ve filmografii nenajdete. Ta postava tam nemá absolutně žádný význam. Vystřihněte ji z jakékoliv scény a ten film zůstane zcela stejný. ()

Maximilianus

Veľmi záživná a osviežujúca multižánrovka, ktorá prekvapuje takmer počas celej svojej dĺžky. Tomuto filmu sa treba otvoriť a nechať sa unášať. 7,5/10. ()

ANTYCHRYST

Po první půl hodině jsem to chtěl vypnout.. Ta kamera mě zabíjela.. Hudba ta ještě víc.. Ale vydržel jsem..ke konci jsem zase zíral co to jako je.. :) jeden z nejdivnejsich filmu.. 50% ta délka byla ale fakt umorna.. ()

SAINTS

Mlada Teresa prichadza do svojej rodnej dediny aby sa zučastnila pohrebu svojej 94-ročnej babičky.Miestni obyvatelia zistuju ,že ich dedina sa už na mapach neobjavuje.Fyzicka izolacia je takmer uplna a u obyvatelstva začina prevladach strach a čoskoro začnu pribudat mrtvi.Bacurau je inteligentny western,ktory lahko kombinuje žanre a dokaže vytvorit silnu politicku alegoriu,ktora presahuje hranice Brazilie.Bacurau je nazov dediny,uprostred severovychodu krajiny,je to fiktivne miesto ktore reprezentuje opovrhnuty kut Brazilie.Bacurau zhromažduje zabudnuty region zmietany politickou korupciou,nedostatkom vody a lekarskych potrieb.Vdaka skorumpovanym politikom môže skupina američanov praktizovat strašidelny druh turistiky.Tato nemilosrdna skupina môže slobodne vraždit mužov,ženy a deti z tejto komunity,za to si pripisuju body.Co však nevedia,že tvarou v tvar imperialistickym peniazom a sebeckeho individualizmu stoji milujuca zjednotena,vzpurna a odvažna komunita. ()

Hemlock

Výjimečně začnu s hodnocením od konce, protože ten stál opravdu za to. Bohužel to čekání na finiš se vleklo jako čekání na popravu a lhal bych, kdybych řekl, že jsem se nenudil. Každopádně musím vyzvednout prostředí cikánské vesnice, nechyběly šlapky, drogy, zbraně a i nějaká ta koza se objevila v záběru. Prolínání žánrů taky fajn, takže jako celek průměr - 50%. ()

adamix

Plagát ako na tarantinovku ale tarantinovka to nie je. Tri štvrtiny filmu sa schyľuje k niečomu veľkému a keď má k tomu prísť, od napätia nemôžete dýchať a potom zúčtovanie prebehne tak rýchlo, že si to ani nestihnete uvedomiť a máte tu koniec. Neznámi herci na čele so známejším Kierom dobrí, ale na tej psychologickej necelistvosti tiahnúcej sa všetkými a všetkým nemajú v podstate čo uhrať. Idea dobrá, ale nečakajte žiadnu brazílsku KRAJINU STRELCOV. A čo je na tomto preboha science fiction?? ()

Pitryx

Velká škoda, že to bylo tak zdlouhavé. Ke stejnému cíli jistě mohla vést kratší cestička. Herci byli skvělí, což o to, ale postav bylo jak na orloji. Závěr je velmi dobrý, přesně dle mého gusta. Jenže, vzhledem právě k té stopáži, přichází poněkud pozdě. ()

hurki

Otevřenou pusu jsem skutečně neměl, vím totiž, že by mi tam mohlo něco vlétnout. Nicméně je to velmi slušná podívaná :) ()

solisoli

Plochy krvák o bezprecedentnom vraždení, prízemnou sexuálnou zvrátenosťou ponúka príbeh zo sertao, čo je suchá severovýchodná oblasť Brazílskej púšti. V dedinke Bacurau žijú rozmanití obyvatelia, ktorých sa rozhodne gang zabijakov nemilosrdne vyvraždiť. Roztrieštený neidentický dej nedáva mnohokrát zmysel. Takýchto rozporných stavov je tu hodne, až to pripadá, ako by bola réžia a scenár neutíchajúcom delíriu. Našťastie tento avantgardný stav má svoje špecifikum a je pozerateľný. ()

srolyma

Celkem zajímavá brazilská vyvražďovačka. Partička prohnilých bílých amerických kapitalistů si zaplatí lovecké safari v zapadlé brazilské vísce v domnění, že hloupí domorodci nebudou klást jejich střelným zbraním žádný odpor. Tento nápad se však záhy ukáže být poněkud bezhlavý. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

25.05.2019

Letošní ročník filmového festivalu v Cannes je oficiálně u konce a tak je na čase podívat se nejen na jeho vítěze, ale i poražené a vůbec všechny důležité snímky, které se festivalu zúčastnily.… (viac)