Psychiatr

• USA The Alienist (viac)
USA, (2018–2020), 14 h 28 min (Minutáž: 42–56 min)

Predloha:

Caleb Carr (kniha)

Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, David Wilmot, Eugenia Caruso, Ted Levine, Matt Lintz, Douglas Smith, Dan Bradford, Clare Calbraith, Brian Geraghty (viac)

New York, 1896: policejní komisař Theodore Roosevelt si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. (Netflix)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (10)

The Boy on the Bridge (2018) (S01E01)

Tak místo toho, abych dokoukala rozkoukaný seriály, začínám zase nový. No klasika. :D Celkem mě to sere, ale na druhou stranu tenhle fakt vypadá skvěle. Pořádnou detektivku už jsem dlouho neviděla, a tahle zatím vypadá fakt slibně, no je podle knihy, takže to tak napůl zaručuje úspěšnost. Zkrátka nelituju svýho rozhodnutí kouknout na něco novýho. Ilustrátor a psychiatr (dejte mi čas, ke konci série si ty jména určitě už budu pamatovat) jsou dobrá dvojka. Všechno to má pěknou depresivní atmosféru, tak doufám, že to tak i zůstane, a nenahradí to rádoby vtípky, to bych se fakt nasrala, potřebuju trochu deprese v životě zase. Fun fact na konec - absolutně jsem do teď netušila, že Roosevelt měl něco společnyho s policií. :D Hodnocení: díky bohu, že nejsem cvok v 19. století/10 ()

A Fruitful Partnership (2018) (S01E02)

Saakra teď jsem fakt ráda, že jsem narazila na tenhle seriál. Není to sice nic převratnýho, vlastně tam není vůbec nic novýho, co by nebylo už v miliardě jinejch detektivkách, ale na to pěkně seru, kouká se na to dobře (a teď nemluvím zrovna o tý scéně v bordelu ;). Ale je tady něco, co v každý detektivce nenajdete - atmosféru smradlavýho 19. století a jeho pochybnejch uliček plnejch lidí, co by vám nejradši strčili péro rovnou do prdele, nebo vás podřízli, nebo obojí. :D Hodnocení: hmm jestlipak existujou takový bordely i teď, ptám se pro kamaráda/10 ()

Silver Smile (2018) (S01E03)

Hlavní trojka má mezi sebou hrozně zvláštní chemii a sakra se mi to líbí. Speciálně fandím Saře a Johnovi, ty se k sobě tak moc nehodí až se k sobě hodí, jestli to dává smysl. Zase ale doufám, že z toho nebude milostnej trojúhelník, to ne děkuji. :D Ale příběh už by se mohl taky trochu posunout, je to pěkně tajemný a atmosférický a všechno, ale přijde mi, že kromě toho to pořád stojí celkem na místě, což mě za chvíli začne patřičně srát a to nechci. Ráda prozkoumám životy postav, ale něco lepšího než "vrah má něco společnýho s vodou a sexem" bych ocenila, ale už to naštěstí vypadá, že se někam dostávaj, já doufám. Hodnocení: příběh trochu urychlete, prosila bych/10 ()

These Bloody Thoughts (2018) (S01E04)

Už jsem si říkala, že příběh celkem stagnuje, a pak přišel ten konec. No do prdelee, ten byl brutální. Konečně se nám zjevil cápek se stříbrným úsměvem a ještě k tomu rovnou při hledání další oběti. Tomu říkám nastolení atmosféry. Tenhle seriál je celkem závisláckej musím říct, ta tajemnost Ameriky před sto lety je prostě tak úžasně udělaná, a postavy jsou strašně zajímavý, to prostě nedokážete přestat koukat, věřte mi. :D Jen tak mimochodem, už jsem říkala, jak skvělej vizuál má intro? Jedno z mála, který na Netflixu nikdy nepřeskakuju, na to by se dalo koukat klidně hodinu. Buď to nebo už jsem z toho seriálu zešílela. A poslední věc - dokonce se tam objevil i Edison, no to mě poser, tvůrci těma mrtvejma celebritama neplejtvaj, nejdřív Roosevelt, teď Edison. Tak budu čekat na Marka Twaina. Hodnocení: stříbrný úsměv hehe/10 ()

Hildebrandt's Starling (2018) (S01E05)

Ta chemie mezi hlavníma postavama je tak strašně divná a fakt si užívám ten pohled na to. Dr. Kreizler je arogantní zmrd, John většinu času neví, co tam vlastně dělá a Sara je nezávislá žena, která se nemůže rozhodnout jestli teda bejt sama a vysrat se na chlapy, nebo se teda spářit s Johnem, protože je to fakt sexy cápek. Nevěřím, že to říkám, ale tohle je větší zábava, než to samotný vyšetřování. Jo a ty návštěvy v léčebnách, vězeních jsou naprosto úžasný, ta temná atmosféra je vždycky tak hutná mmm. Příběh je možná trochu pomalejší, ale už jsem si na to asi nějak navykla, protože mě to vůbec nesere, naopak každýho času s těmahle postavama si cenim. Začíná se mi to fakt hodně líbit ajaj. Hodnocení: prostě 8/10 ()

Ascension (2018) (S01E06)

Tak příběh teď nabral nečekaných směrů. Cápek prostě jen tak zastřelí Van Bergena na mostě. Hádám, že když ztratil práci, tak už nemá, co víc ztratit. A já už fakt myslela, že to celý dělá Van Bergen a on byl přitom jenom gay. No chybička se vloudila. :D Zkrátka díl byl naprosto skvělej, poslední naháněčka pěknej napínák. Zatím se příběh posunul nejdál, a přitom se našel i prostor pro postavy, tak cože?! Tenhle seriál mě strašně navnadil přečíst si předlohu, kupuju nahned. Hodnocení: Stevie jako holka lul/10 ()

Many Sainted Men (2018) (S01E07)

Laszlo je taký bezcitný zmrd, já to miluju. Ne fakt, myslíte, že existuje vůbec ještě někdo, koho nenasral? Já o tom totiž fakt silně pochybuju. Každopádně je zřejmě na dobrý cestě, protože se líbal se svoji služebnou (ta večeře byla jedna z nejvíc trapnejch věcí, co jsem kdy viděla, a že jsem si to taky řádně užila), která je jen tak mimochodem trochu šílená pyromanka. A takhle to začíná dámy a pánové, oběť příštího dílu je sám psychiatr, co uhoří ve vlastním domě. (To že si z toho někdy dělám prdel nic neznamená ok? Stejně je to naprosto skvělej seriál.) Ale fakt ty postavy jsou úžasně napsaný. Žádný vztahy nejsou nijak urychlený a vyvíjí se společně s příběhem. Prostě to působí opravdově jak svině. A doufám, že se odhalí velký tajemství Laszlovo ruky, protože proč na to jinak koukám sakra? Nějaký vyšetřování jeežiš na to seru, potřebuju vědět, co má s rukou! :D Hodnocení: jestli John teď umře tak to nedám/10 ()

Psychopathia Sexualis (2018) (S01E08)

Tak to nee. Laszlo sice umí bejt někdy pěknej zmrd, ale teď když konečně vyjádřil svoje city, to si teda nezasloužil. Jestli to byla karma, tak se celkem překonala. Saakra, pěknej napínák toto. Laszlo a John měli svůj kamarádskej moment, všude mír a pohoda, a pak najednou v další scéně Mary mrtvá. Tak to je drsný. Ale Laszlo má pěkně oddaný služebnictvo jen tak mimochodem. Jasně Mary ho miluje a všechno, ale i Cyrus vypadal, že by pro něj taky klidně umřel. A souboj Mary s tím zrzavým kapitánem (ani si nebudu snažit pamatovat jeho jméno, myslím, že když mu prostě budu říkat velkej kokot, všichni to pochopí) byl napínák jak svině, musím říct, že Mary rozhodně umění zacházet s nožem nezapomněla. Hodnocení: vážně jsem právě skoro dokoukala seriál asi za 2 dny? Nice (nehodnoťte to podle toho, kdy to sem přidávám, sem to dávám většinou pozdějc, protože jsem líný debílek, děkuji)/10 ()

Requiem (2018) (S01E09)

Jestli jde umřít z napětí, neměla jsem od toho daleko. Posledních pár dílů se to pěkně rozjelo a fakt si to užívám jak svině. Vrah už je skoro chycenej, ale vypadá to, že jednoho ještě stihnul (ok to znělo víc morbidně, než jsem zamyslela, no nevadí), možná rovnou dva. Laszlo se mezi tím utápí v žalu, a saakra, dlouho mě takhle nebolelo se na něco dívat, ten moment, kdy promluvil k tý fotce a všechno potom, tenhle seriál je fakt něco. Doufám že se o Laszlovi dozvíme něco víc, protože jeho postava je tak zajímavá a tak tajemná, sakra potřebuju odpovědi, hned! :D Hodnocení: příští díl už poslední? Hej tak to ne ještě/10 ()

Ex Ore Infantium (2020) (S02E01)

Je to tady! Je to tady! Druhá série! A je.. docela na nic? Nechápejte mě špatně, ta atmosféra je skvělá, možná ještě lepší než minulou sérii - určitě temnější, což se mi sakra líbí. ALE. Nějak to prostě necejtím. Ráda bych nasála zhluboka historickou Ameriku 19. století, ale přijde mi to celý strašně umělý. Je to, jako bych se místo dejchání čerstvýho lesního vzduchu pomalu dusila novičokem (Too soon? Pardon, tento vtípek jsem si nemohla odpustit.). Roosevelt se někam, neznámo kam, vypařil (potřebuju zdůraznit, že to mě fakt sere) a celej detektivní štáb teď tvoří Sara Howard a detektivové, který vypadají tak na 15 a mají maximálně pár měsíců zkušeností. A hlavně jsou to všechno strašně samostatný ženy, který nikoho nepotřebujou, a už vůbec ne chlapy, a chystají se svrhnou patriarchát. Hmm, tak to vypadá na úspěšnej případ. Chápu, Sara je teď velice samostatná ženská, která nikoho nepotřebuje, vede vlastní agenturu a bůh ví co, ale do prdele, doslova vyřešila jeden případ a teď si bere tenhle?? Vraždění dětí? A jde do toho sama? (Nepočítám Johna a Laszla, ty se nedaj považovat za detektivy). Žádný konzultace s někým zkušenějším? Ne? Hodnocení: já to vzdávám, proč jsem si přála druhou sérii/10 ()