Objav zmrzačenej mŕtvoly mladého chlapca prostitúta privádza psychológa k spojeniu zločinu s predchádzajúcou vraždou detského pacienta. Na zhromaždenie dôkazov o prípade si vyžiada pomoc svojej bývalej spolužiačky, dnes ilustrátorky v novinách. (Arsenal83)

jackalsc

Hodně špatný start, nevím, možná před pár lety by to vypadalo krutě a zajímavě. Tvůrci sází na to, že člověkem zatřese když vidí mrtvolu dítěte a zhrozené obličeje, v dnešní době je divák zvyklý na mnohem horší věci a tento motiv hodně zaspal dobu. Absolutně mě to nebavilo, dám tomu určitě ještě šanci, ale pochybuji, že se něco změní. +Hrozný surround zvuk, připadá mi, že jen chtěli nějakou fajfku, že mají 5.1 zvuk, ačkoli z 99% vše hraje přes stereo a center channel i tam, kde by to nemělo. ()

ALIENka_

Tak místo toho, abych dokoukala rozkoukaný seriály, začínám zase nový. No klasika. :D Celkem mě to sere, ale na druhou stranu tenhle fakt vypadá skvěle. Pořádnou detektivku už jsem dlouho neviděla, a tahle zatím vypadá fakt slibně, no je podle knihy, takže to tak napůl zaručuje úspěšnost. Zkrátka nelituju svýho rozhodnutí kouknout na něco novýho. Ilustrátor a psychiatr (dejte mi čas, ke konci série si ty jména určitě už budu pamatovat) jsou dobrá dvojka. Všechno to má pěknou depresivní atmosféru, tak doufám, že to tak i zůstane, a nenahradí to rádoby vtípky, to bych se fakt nasrala, potřebuju trochu deprese v životě zase. Fun fact na konec - absolutně jsem do teď netušila, že Roosevelt měl něco společnyho s policií. :D Hodnocení: díky bohu, že nejsem cvok v 19. století/10 ()

DonBraso

Že bych byl úplně odvařenej to určitě ne,ale dvou dílům ještě dám šanci.Daniel Brühl určitě seriál táhne a jako Dr. Laszlo Kreizler po pilotu možná ještě ukáže co v něm je.Jestli se trochu rozvine děj i mimo hlavní dějovou linku s brutální vraždou dítěte tak budu více spokojen.Malinko se bojím,že seriál nemá co více nabídnout,jen dobře udělanou kriminálku s historické doby.Snad se pletu. ()

emma53

Závěr prvního dílu byl zakončený tak zajímavě, že jsem rozhodně zvědavá na další pokračování............a vzdala jsem to po třetím dílu, vůbec jsem se nechytala. Ještě co se týká mých pocitů, tak to je fakt, že noc, tmavé tunely, sklepy, zkrátka tma, kde vidím někdy jen obrysy kohosi, ještě dobrou atmosféru nedělají. Když je to občas a plní to tutově svůj účel , tak to se dá snést, ale pokud je to téměř imrvére, tak to neberu. ()

filmsim

The Alienist se v žádném případě nedá po úvodním dílu nazvat zklamáním. Famózní herci, ambiciózní originální příběh a skvělá dobová výprava vybízí bez pochyby k dalšímu sledování. Jen jsem z pilotního dílu nebyl tak uhranut, jak jsem očekával, to však nic nemění na tom, že takových krimi sérií s vlastním obličejem a ještě k tomu zasazených do ulic New Yorku roku 1896 vážně moc není. 7/10 Mé kompletní první dojmy zde ()