Po stanovení profilu vraha sa okruh podozrivých zužuje. Moore a Sara sa dostanú do intímnej chvíľky, Kreizler dostane radu od svojho starého mentora a Roosevelt začne konečne konať. (Arsenal83)

JIRKKA

U třetí epizody jsem napsal, že je nejlepší z prvních tří. U páté musím napsat stejně, nejlepší z prvních pěti. Knížku jsem ještě nečetl, podle recenzí je výborná, ale také má pomalejší, hodně podrobný rozjezd. Tady se mi líbí moc ta scéna, jak John Moore vyjdou se Sárou na ulici a on si nechá čistit ty boty, ten její výraz ve tváři a ten dialog :) Jinak jsem zjistil, že pták zvaný leskoptev, opravdu existuje. Já myslel, že to je překladatelský oříšek. Ptal jsem se lidí kolem a nikdo tohohle ptáčka nezná, zajímavý. ()

H_K

Kreizlerův team analyzuje dopis od vraha, odhadnou věk mezi 25-35, a ukazuje se, že Dr. Kreizler má také hajzlovskou stránku. Potom co Sarah nadhodí, že by za vrahovou agresí mohla být dominatní matka, Kreizler se značně rozčílí/řve, Sarah to nebude mít s Kreizlerem asi jednoduché. Při odchodu na ulici si nechá Moore čistit boty a Sarah je pohoršena, že má čekat, až mu vyčistí boty, u toho ji požádá o ruku, myšleno vážně. Sarah nastoupí do kočáru a nechá jej bez pořádné odpovědi. Kreizler s Moorem navštíví vězně v Bostonské věznici, hustá scéna, temno a děs, no, říkám si, to musel být ale komparz:-) Kreizler uznává, že asi neví dost. Při projíždce na koni krásným parkem, Central park?, Roosevelt narazí na starostu, který požaduje ukončit vyšetřování člena bohaté rodiny. Od Kreizlera se doví, že je to mladý Van Bergen, kapitán Crawford dostane úkol získat jeho adresu. Mezitím Kreizler hledá jiného kandidáta na vraha, v církevních kruzích, protože si všimne, že vraždy se staly vždy na svátek podle kalendáře. Roosevelt dorazí do jiného domu, než mu bylo slíbeno a Crawforda propouští. Mezitím Van Bergen je ve společnosti mladého muže v šatech, tančí a připravuje mu drink s čímsi podivným (celkem kouzelná scéna), a místo Roosevelta na něj přijde jeho maminka:-0. Znaky korupce policie, církevního zneužívání. Celkově se mi to fakt líbí, je to návykovka, děj je pomalý, ale takový byl asi i život v minulém století, a to už je tohle pátý díl. //mám si pustit další díl ještě dneska? ()

Anderton

Najnapínavejšia paralelná montáž dopadne presne tak ako očakávate, ale aj tak bola dobre nakrútená a mala grády. Najmä ale to, čo po nej nasledovalo. Takže vrahovi sme už do očí videli, už sme ho aj počuli, stále je ale vyšetrovanie zaujímavé, pretože všetci traja vyšetrovatelia prichádzajú na nové a nové súvislosti. Máme tu tak dátum predpokladanej ďalšej vraždy a dá sa očakávať, že naša trojka sa bude snažiť vopred zistiť, kde by sa mohla uskutočniť. ()

ALIENka_

Ta chemie mezi hlavníma postavama je tak strašně divná a fakt si užívám ten pohled na to. Dr. Kreizler je arogantní zmrd, John většinu času neví, co tam vlastně dělá a Sara je nezávislá žena, která se nemůže rozhodnout jestli teda bejt sama a vysrat se na chlapy, nebo se teda spářit s Johnem, protože je to fakt sexy cápek. Nevěřím, že to říkám, ale tohle je větší zábava, než to samotný vyšetřování. Jo a ty návštěvy v léčebnách, vězeních jsou naprosto úžasný, ta temná atmosféra je vždycky tak hutná mmm. Příběh je možná trochu pomalejší, ale už jsem si na to asi nějak navykla, protože mě to vůbec nesere, naopak každýho času s těmahle postavama si cenim. Začíná se mi to fakt hodně líbit ajaj. Hodnocení: prostě 8/10 ()

Necrotongue

Pátá epizoda by ode mě dostala čtyři hvězdičky (4+), trojku jsem udělil jen proto, že mě tvůrci naštvali neuvěřitelně profláklou scénou s klepáním na dveře. Tohle je už tak provařená záležitost, že by měla být oficiálně zakázána. K čemu to bylo dobré? Takhle mělo vzniknout nějaké napětí? Fakt mě to vytočilo. ()