Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

Martin712

Nechápem moc tieto remake Disney filmy. Zvieratá majú taký "stále rovnaký" výraz a ten spev mi moc nesedí. Ale na druhej strane som si rád pripomenul tento skvelý príbeh. Ale stačila by mi pôvodná verzia. ()

Ratman

Moje dcera, které je teď 16, na originále vyrůstala. Ze zvědavosti jsme zašli i na remake a musím říct, že jsem se bál, že budu zklamán. Naštěstí to tak nebylo, i když originál je jen jeden. ()

Nessak

Královsky jsem se bavil. Od prvního záběru mě dostala naprosto realistická animace. Děti se bavili, zasmáli jsme, fandili jsme se. A netuším proč je tu tolik tradicionalistů zaprděných, že tenhle film ponižují a opovrhují jim, protože je to remake. Sakra dobrý remake! ()

Bednaa

Nostalgický návrat nestárnoucí pecky a nejoblíbenější disneyovky. Technicky naprosto dechberoucí, na nové dabéry se rychle zvyká a Pumba je snad ještě vtipnější, než kdy dřív. A jestli je to zbytečné? Asi jo, ale nevidím na tom nic špatného. Umím si docela dobře představit, že se jednou mým špuntům bude víc líbit tahle verze, než můj milovaný animák. Ten ale samozřejmě bude vždycky fungovat líp, protože si může dovolit spoustu gagů, které se do "reálné" podoby přetavit nedají, páč tohle prostě vypadá jako Our Planet. Ale hakuna matata. ()

Standey

Vizuální stránka mi doslova vyrazila dech. Co dnes dokáže CGY je prostě bomba. Chvílemi jsem fakt přemýšlel jakto že ta živá zvěř mluví :D Příběh se drží předlohy což mě vlastně taky potěšilo. 9/10 ()

BaT_M

Jako po vizuální a grafické stránce to je nádherný, co si budem, ale to je tak vše, protože to není nic novýho. Trochu mi to kazí ten pocit, že Disney tenhle film prostě udělal jen pro prachy, protože nevidím jedinej důvod proč dělat remake na film, kterej je po některých stránkách i lepší než tohle. Jinak nevím, co víc k tomu napsat, prostě klasickej Lví král, kterej pobaví a zabaví. I když je pravda, že to mohlo být trošku kratší. 70%. ()

dogrose

Připadalo mi, že se dívám na podivný dokument Království divočiny a přitom k tomu pouštím soundtrack z původního animáče. Výsledný kočkopes mi byl velmi nepříjemný a v podstatě nudný. Realistická zvířata nemohou dělat ksichty, nemají mimiku jako kreslená verze, tím to ztrácí na půvabu. Ani by mě nenapadlo na to koukat znovu. V celkem slušném českém dabingu mne zaujala Dagmar Havlová - je slyšet, jak pečlivě vyslovuje, ale bohužel jí chybí větší dabingová zkušenost, takže některé repliky vyznívají mechanicky a ne vždy nasazuje stejně hlas, nicméně bych si přála její kultivovaný projev slýchat v dabingu častěji. ()

dragonfire

Lvího krále miluju od malička, vlastně to byla jedna z prvních pohádek, kterou si pamatuju, že jsem viděl. Tohoto zpracování jsem se bál, ale zároveň jsem se na něj těšil jak dítě na Vánoce. Chvála Bohu, povedlo se! Přiznám se, že slza ukápla, tleskám. Celý tento projekt je skvost a já za něj mohu jedině děkovat. ()

pichta

Revolučne grafické spracovanie bolo jednou z prvých veci čo si človek všimne. Obsah a dejova linia nesklamala. Prakticky presne podľa pôvodného filmu. Pre deti ako stvorené. Mne trochu vadilo, keď postavy rozprávali. Nebolo to dotiahnuté do konca. Inak spokojnosť ()

medveed

Animovaná klasika v novém kabátě. Vizuálně skvělé, ale notoricky známý příběh mohl být ozvláštněn a okořeněn více zábavnýmy momenty. 70% ()

NeverEver

Ja na to koukala jen kvuli synovi, ktery to moc chtel videt. Moje nejvetsi rozcarovani bylo hlavne z "copy / paste" pristupu, ktery navic nevyzniva vubec tak hrave a roztomile jako puvodni verze.Vlastne na me nedokazali tvurci vubec nic emocne prenest - teda krome dojmu, ze dnesni digitalni technika umi fakt zazraky. Jak jsem byla unesene z "Jungle Book" tak tady nic, vubec nic - a cely film jsem si prala prepnout na starou verzi.... Davam 3***, protoze je to pro deti a tem se to libilo, za me za dospelaka 2** (s odrenejma usima). ()

KraLuban

Vizuálně nádherná podívaná...příběhově zůstává Lví král velmi jednoduchý, pohádka pro větší děti - z toho se moc uvařit nedá. Přesto, moc pěkná podívaná a za jedno pěkné kouknutí určitě stojí. ()

intheend

Nějak mě to nenadchlo. Vizuálně je to nádherný, některý části filmu jsou super, ale jako celek je to takový nějaký nekonzistentní. Co musim pochválit je originální dabing, kterej je výbornej a obzvlášť John Kani jako dabér tý opice je skvělej. ()

Pokri

Mám dosť problém s tým, či sa mi takáto animácia do filmu hodila. Na jednej strane je perfektná a zvieratá sú ako živé, na druhej však potom pôsobí ich ľudské správanie trochu zvláštne. Príbeh je klasický, žiadna invencia sa nekoná. ()

michalkop

Upřímně, remake animovaného Lvího krále je hlavně strašně roztahaný. Jeho animace je skvostná a vypadá skoro fotorealisticky. Avšak soundtrack je strašný. Příběh na chlup stejný a vidět realistické lvy, co mluví, je prostě divné. Taky ve filmu není ani kapka krve, ačkoliv se tam zvířata perou a na konci i žerou. Disney se holt nezapře. ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)