Na jeden nádych

• Česko Na jeden nádech (viac)

Paříž byla bez varování zasažena zemětřesením a z rozpukané země uniká smrtelně jedovatý plyn. Město ovládla panika. Mathieu a Anna jsou jedni z mála, kterým se podařilo uniknout do nejvyšších pater místního mrakodrapu. Jejich dcera Sarah, jež trpí oslabenou imunitou, ale zůstala daleko od nich v hermeticky uzavřené komoře, bez níž nepřežije. Pomoc ani po dlouhých hodinách nepřichází a oběma je jasné, že baterie, která pohání vzduchovou komoru, už dlouho nevydrží. Jak ji vyměnit dřív, než se úplně vybije a uvězní jejich dceru ve smrtící pasti? S vědomím, že je tlačí čas a že se musí spolehnout pouze na sebe, se Mathieu s Annou vydávají skrz vražednou mlhu za její záchranou. (Bontonfilm)

C0r0ner

Námět super, ale to zpracování... Nulové tempo, nulové napětí. To tak holt když si někdo dá práci vymyslet, o čem film bude, ale už ho vůbec nezajímá, co v něm bude. A přitom to mělo skvělý potenciál, který zůstal trestuhodně nevyužitý. Žabožrouti jsou prostě dobří v jiných žánrech. 30% ()

PROCESOR

Tak tady byl osvědčený recept, že když se stane nějaká katastrofa, tak o ní máme co nejméně informací, aby nás to nutilo spekulovat, co se vlastně stalo. Děj je jednoduchý a místy opravdu napínavý. ()

Juto

Napätie je obrovské, dokonca aj vo chvíľach, keď si myslím, že to teraz nebolo príliš chytré, film ma stále drží v napätí. A postavy sa snažia urobiť maximum, vzhľadom na situáciu, v ktorej sa nachádzajú. I napriek tomu filmu chýba ponoriť sa hlbšie do postáv, príbehu chýba hĺbka. 5/10 ()

PavelVanekArt

Dobrá myšlenka, špatný provedení, efekty mlhy shora hrůza, herectví na úrovni základů dorozumívání, stupidní postavy a twist bez impactu. 2* a.k.a 30% ()

majo0007

"Živúsmrť" vytočilo, že chlapík nevie zohnať suché veci. Totižto príbeh sa neodohráva na Champs-Élysées, takže je potom ťažko niekomu so svojím amantom vysvetlovať, že mimo centra zoženieš butik akurát tak na ružové Vuiton kabelky, ale možno jeho by to zahrialo. Juj, žužola moja ružovučká s tvojím teplým 10%! Ináč, "booblifuckové" decká s podobnou disfunkciou z Francie sme tu už raz mali, s trochu artovejším nádychom ☛ Tom et Lola ()

dr.fish

Ty řádky shrnující obsah filmu výše uvedené navodí pocit, že půjde o poctivý francouzský akčňák. Opak je pravdou. Jde o rodinné drama. Jedovatý plyn sice je všude, ale rozhodně nejde o něj, spíš o snahu režiséra nabídnout něco jiného, než je běžné. To se myslím povedlo, ovšem za cenu zklamání diváka, která po přečtení obsahu a pohlédnutí na plakát šel na katastrofický biják. 50% ()

sedm.1

Na jeden nádech by se v podstatě dalo označit jako komorní sci-fi, se ,,zabijáckou,, mlhou v hlavní roli. Problém této podívané každopádně je, že nemá čím zaujmout. Tvůrci se tu třeba jednak absolutně nenamáhají s jakýmkoliv objasněním, kde se ta mlha vzala, co jí způsobilo, co ona způsobuje, jak funguje, proč se zastaví v určité výšce a tak bych mohl pokračovat dál a dál, ale prostě až do závěrečných minut je divák stejně neznalý, jako veškeré postavy, ale prostě jakékoliv info o mlze je tabu, a s tím ať se jdou tvůrci pěkně vycpat. Zápletka je pak více než jednoduchá a především bez jakéhokoliv smysluplné dějové kostry a co se pointy týče, tak to je fakt pecka, myslím, že v tu chvíli mít většina diváků jejího tvůrce při ruce, tak ho ufackuje, a to radši ani nechci rozmazávat ty opravdu velké nesmysly, které tam z určitých scén a jednání postav vyplývají. Když jinak už zmiňuji postavy, ty bych úplně do koše neházel, jelikož vesměs působí poměrně výraznějším dojmem, a to i díky sympatickému obsazení, nicméně jen tak mimochodem chci podotknout, že ten film jsem chtěl vidět hlavně kvůli Kurylence, ale ta holčina už je fakt hodně za zenitem. Nejzásadnější nedostatek tohoto snímku pro mě každopádně představuje nefungující atmosféra, která tu měla mít vzhledem k obsahu filmu naprosto dominantní postavení, což se ovšem ani zdaleka nepovedlo a především kvůli tomu ztrácí celý film na jakékoliv působivosti. Přes to všechno ovšem nemohu ale tvrdit, že bych se u toho filmu nějak vyloženě nudil, což bylo možná způsobeno i i tím, že je vážně krátký, pravdou ale je, že se pořád něco dělo, i když zrovna ne nic moc podstatného, takže ve výsledku bych to hodnotil asi tak, že vidět lze, a to bez větší újmy, nicméně čistě z filmového hlediska je to zbytečný a vlastně i dost nepovedený. ()

iXtr3m3

Za slušné spracovanie dve hviezdy, ale za absenciu úvodu a záveru a aspoň akej takej odpovede na to, čo sa stalo, viac nemôžem. ()

Ashar

Námět dobrý, ale chování postav bylo vskutku velmi prosté až hloupé. Mnoho zbytečných chyb a zbytečné životy. Závěr mne překvapil. ()

Hanys_

Přijde mi, že někoho napadl úvodní a závěrečný záběr a pak hodně nasílu sesmolil ten zbytek. Hlavně v té druhé půlce teda dost slabé scífko, ()

filipvrbik

Celkem slušné francouzské sci-fi. Sice nevíme, kde se vzala mlha, ale atmosféru to nezkazí a nápad je celkem originální. Celý film se sice nic světoborného neděje, ale má to i světlé momenty, případně naopak temné. A konec je v rámci možností super, i když se vlastně dal čekat....60% ()

mosnak

Zvláštní film, který mě zaujal... ovšem potom mi přišlo finále takové podivné. Škoda dalo se z toho vymlatit víc - 33% ()

Garch

Líbí se mi nápad i decentní úsporné zpracování. Pokud zapomenu na neexistenci větru a přijmu, že: v nelogických situacích se lidé většinou chovají nelogicky, beru Dans la brume jako zajímavý film za minimum prostředků. ()

BOURQUE

Celkom rýchlo sa dostaneme do hlavného príbehu, ale tých „hlbších“ detailov (informácií) sa nedočkáme. Ani u konci filmu. Nádejný „apokalyptický/katastrofický“ film z Francúzka, ktorý napriek hviezdnym R. Duris a O. Kurylenko sa nedostal ani na lepší priemer. Dôvod v tom ja osobne vidím v nevypracovanosti jednotlivých detailov a v možno trošku narýchlo natočenom záveru. Tento (európsky) film by mal byť viac ako (nejaký) pokus. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

MickeyStuma

Rodina se snaží přežít masivní katastrofu. A ta ční v tom, že do města jen tak z ničeho nic vlétne něco, co vypadá jako mlha, kouř či oblak prachu v pískové barvě a nikdo neví co to je, odkud to je a jestli to není jedovaté. Originální název je v překladu ´V mlze´, tak dejme tomu, že je to mlha. Rapidně jednoduchý příběh v pomalém tempu vyprávění, ale nic významného nepřinášející. Po osmi minutách, kdy nám jsou představeny hlavní protagonisté, se objeví mlha a pak už děj sleduje jen jejich počínání. Vizuální efekty jsou dobré, ale scénář je napsán tak, že se děj velice táhne a nutí si během sledování několikrát zívnout. Myšlenka námětu není k zahození, ale děj bez patřičné dramatizace a zvýrazněného nějakého toho zoufalství ve snaze přežít za každou cenu zkrátka nemá takovou šťávu, jakou by mohlo mít. Na druhou stranu, není to Hollywood. Francouzští tvůrci americkou produkci nijak nekopírovali a šli si ryze svou cestou. Takže se vlastně jedná o film, u kterého záleží na úhlu pohledu. A tak tu máme další snímek o mlze, tentokrát evropský, který asi málokoho svým vyzněním nadchne. ()

Cinematrix

Za málo peněz hodně mlhy. Nedá se v ní dýchat, dosahuje cca do výšky třípatrového činžáku, rozprostírá se po celé zeměkouli a stoupá asi o 6 cm za 24 hodin. Divim se, že se nikde nenašel nějakej francouzskej monsieur Noe, kterej by sestrojil obří vzducholoď, na kterou by nacpal od každého druhu zvířete "nehomosexuální pár", který by si byl sympatický a nebyl frigidní, aby vše živé přežilo. Ale to bych chtěl moc, neboť IQ scénáristů zdaleka nedosahuje takové výšky, jako mlha, kterou stvořili, a v níž se poměrně úspěšně ztrácí každý zvídavější divák. ()