The Orville

• USA The Orville (viac)
USA, (2017–2022), 31 h 43 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Seth MacFarlane

Seth MacFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, J. Lee, Mark Jackson, Jessica Szohr, Halston Sage, Anne Winters (viac)

Dej seriálu odohrávajúci sa 400 rokov v budúcnosti prináša dobrodružstvá prieskumnej vesmírnej lode Orville. Členovia posádky, ľudia a mimozemšťania, sa stretávajú so zázrakmi aj nástrahami vesmíru. (Disney+)

Recenzie používateľa HellFire k tomuto seriálu (18)

Season 1 (2017) (S01)

Nejsem fanoušek Star Treku a Setha MacFarlana považuji za nevtipného břídila (taky je po právu nejhorší postavou). Tohle odlehčené podání sci-fi žánru mi ale sedlo, ačkoliv většina vtipů vůbec nepadla na úrodnou půdu. Hodně situací bylo naopak skvělých, takže se to jaksi vynulovalo. Orville táhnou kupředu především výborné postavy, i když třeba takový Bortus měl dostat mnohonásobně více prostoru. Co se opravdu povedlo, tak jsou to přímo dokonalé masky a fakt, že přes obrovskou variaci ras a pohlaví jsem nikdy neměl pocit, že by se nám tvůrci snažili podsouvat jakoukoliv agendu. Každá epizoda vypráví samostatný příběh na ploše 45 minut, takže není moc času na zbytečné meditování a uvažování, jde se přímo na věc. ()

Ak sa objavia hviezdy (2017) (S01E04)

Nemám rád tyhle příběhy o civilizacích s šílenými náboženskými fanatiky, takže tohle byla zatím jednoznačně nejslabší epizoda, ale potěšilo aspoň cameo Liama Neesona. ()

Pria (2017) (S01E05)

Seth MacFarlane a Charlize Theron jsou nejspíš ve skutečnosti dobří přátelé, ale už v Million Ways to Die in West bylo poznat, že na stříbrném plátně to mezi nimi jiskří asi jako mezi rybou a slonem. Tahle dějová linka proto bohužel vůbec nefungovala. ()

Krill (2017) (S01E06)

Tohle se fakt povedlo. Kapitán a pilot se vydávají v přestrojení za nepřátele na výpravu za vzácným artefaktem a je z toho geniální komedie. Zvláštní, že když je MacFarlane v přestrojení, je vtipný jako nikdy. Humor je situační a dokonale mi padl do noty. Zároveň nám ale epizoda představí dva rozdílné světy, které nelze jen tak jednoduše odsoudit. ()

Amorova dýka (2017) (S01E09)

Rob Lowe jako modrý týpek je zpátky na scéně a okouzlí nejen Kelly a Teda, ale začnou se dít podivné věci více členům posádky. ()

Season 2 (2018) (S02)

V první sérii jsem si stěžoval, že MacFarlane je břídil a jeho vtipy vůbec nepadají na úrodnou půdu. Možná si to sám uvědomil, protože blbých vtípků je v celé druhé sérii možná pět. A celkovému tónu to hodně prospělo. Většina humoru je situační, ale celkově seriál zvážněl. Šanci dostaly vedlejší postavy a MacFarlane se drží hodně vzadu. A když už nastoupí na scénu, chová se konečně jako kapitán a ne jako šašek v převleku velitele. Musím přiznat, že Orville (a hlavně Bortus!) mi bude chybět a minimálně budu sjíždět scénky na YouTube. ()

Veľká úľava (2018) (S02E01)

Ne že bych neočekával lepší začátek druhé sezóny, tady se jen řeší vztahy, takže to působí jako Ulice. ()

Základné potreby (2019) (S02E02)

V první sezóně jsem si stěžoval na nedostatek scén s Bortusem, tady mi to MacFarlane vynahradil dosyta :). Bortus je závislý na pornu a kvůli jeho přičinění je loď napadena virem. Výborný situační humor mě nenechal vydechnout. ()

Identita, časť II (2019) (S02E09)

SPOILER: Skvělé zakončení Identity, které má jedinou chybu. Proč museli oživit Issaca? Takhle má jeho oběť poloviční dopad. ()

Pretrvávajúce dojmy (2019) (S02E11)

Úžasná epizoda. Vůbec nejlepší z celé série a jedna z nejlepších seriálových epizod vůbec. Na začátku je časová kapsle z roku 2015, která obsahuje mimo jiné cigarety, na kterých se stane závislý Bortus, ale hlavně telefon jedné dívky, so které se zamiluje Gordon v simulátoru. A protože to mezi nima opravdu jiskří, sledování bylo opravdu dojemné. ()

Cesta, ktorou nejdeme (2019) (S02E14)

Jsem v rozpacích. Na finálovou epizodu to nebylo vůbec „kulervoucí“ ani napínavé. MacFarlane se spíš zaměřil na svůj vztah s Kelly a zbytek byla jen omáčka. ()

Elektrická ovca (2022) (S03E01)

Už přestaňte toho Isaaca oživovat! ()

Paradox smrteľnosti (2022) (S03E03)

Z počátku to vypadalo zajímavě, ale nakonec to bylo hodně uspěchané a na konci nám jedna postava jednoduše vyklopí úplně všechno během 2 minut. ()

Jemne padajúci dážď (2022) (S03E04)

V první sezóně jsem si stěžoval na trapný humor, který bych teď bral všemi deseti. Tohle vážné politikaření mně fakt nebaví. ()

Z neznámych hrobov (2022) (S03E07)

Zčistajasna vynikající epizoda. Backstory o Kaylonech v kombinaci s úžasným humorem, který pramení ze vztahu LaMarra s Tallou a vyjednávání s matriarchální společností a nakonec dojemné chvíle s Claire a Isaacem, který se naučil vnímat lidské emoce. Jeho představitel Mark Jackson konečně dostal příležitost se ukázat a byla z toho jedna z nejlepších scén celé série. Přesně kvůli takovým epizodám jsem si Orville oblíbil. ()