Posádka sa stretne so starou loďou, ktorá voľne pláva vesmírom. (Disney+)

hrona

Tento díl, mě moc potěšil. Pravá a nefalšovaná Star - trek výprava s nápadem, pravda nejsem tak zběhlý v tomto žánru, takže srovnání nechť provedou jiní, ale mě se díl moc líbil. O to víc, díky účasti mých oblíbenců Roberta Kneppera a Liama Neesona. ()

Martrix

Obsahově je to kříženec mezi SG a ST, byť příběh je námětem více než 30 let staré knihy. Orville narazí na loď, v jejichž útrobách žijí lidé, kteří zapoměli... . Sice je tam pořád spousta podivností...kapitán, první důstojník, vědecký důstojník, bezpečnostní důstojník...všichni se seberou a jdou na misi.... Kapitán má nulovou autoritu a vědomosti, vztahy mezi všemi jsou velmi neformální... . Ale co už.. Jde to. Teprve začínají. ()

LukyHell

Téma generační loďě není pro žánr science fiction nic nového, na mysl přijde třeba příběh Sitorci obholy od Heinleina. V téhle epizodě davá MacFarlane jasně najevo jak velký fanda žánru a Star Treku vlastně je a že velmi dopře chápe jak využívat reálie, který mu příběh nabízí. To hlavní ale je, jaké má příběh srdce, Seth si rýpne do náboženského dogma a zárověň ukáže sílu lidské zvídavosti a touhu o překročení limitu dostupných znalostí. Nemůžu jinak než za 5* a jen se divím jak rychle se The Orville stává mým oblíbeným SF seriálem. ()