Eda a Gordona vyšlú do nepriateľského priestoru. (Disney+)

ScarPoul

Trošku slabšie, ako predchádzajúce diely, ale rovnako to má nielen presah, ale aj prísľub vedľajšej dejovej línie, ktorá sa môže pravidelne opakovať. Katnees Everdeen ma rozosmiala k slzám. ()

HellFire

Tohle se fakt povedlo. Kapitán a pilot se vydávají v přestrojení za nepřátele na výpravu za vzácným artefaktem a je z toho geniální komedie. Zvláštní, že když je MacFarlane v přestrojení, je vtipný jako nikdy. Humor je situační a dokonale mi padl do noty. Zároveň nám ale epizoda představí dva rozdílné světy, které nelze jen tak jednoduše odsoudit. ()

cyphercz

Pro mě nejlepší z prvních šesti epizod, člověk má velký "Star Trek feeling", který tak moc postrádám u Discovery. Kvalitní Star Trek epizody, alespoň pro mě, byly o těžkých morálních dilematech a v této epizodě máme opravdu velké - je ok zabít děti nepřítele, který se navíc chystá chladnokrevně vyvraždit stovky tisíc našich civilistů? Ústřední duo se nakonec rozhodlo zachovat co nejvíc humánně a děti ušetřit, zůstala však otázka, jestli nenechali žít své budoucí vrahy co půjdou po pomstě za zabití jejich rodin. Nečekal jsem, že bude tahle show tak kvalitní a že se to vše dá ještě skloubit se skvělým humorem, nezbývá mi než doufat, že nás čeká ještě mnoho řad a epizod, jako byla tato. ()

• Při modlitbě v kapli zakončí kněží svou řeč slovy „Temeen Emideen“, na což poručík Gordon (Scott Grimes) odvětí „Katniss Everdeen“. Katniss Everdeen je protagonistkou knižní (a později filmové) série Hunger Games spisovatelky Suzanne Collins. (HellFire)
  • Poručík Gordon (Scott Grimes) u večeře pronese jednoduchou modlitbu: „Avisi, snažíme se víc“ (Avis, we try harder). Jedná se o narážku na slogan pronajímatele aut Avis. V další scéně pak dětem řekne, že lidé uctívají boha Hertze, což je další společnost, která nabízí pronájem aut. (HellFire)
  • Odrezaná hlava, použitá počas scény v kaplnke, bola vyrobená podľa podobizne maskéra Toma Saviniho. (koba)