Posádka sa musí vyrovnať s katastrofickými následkami Kellynho rozhodnutia. (Disney+)

Martrix

Naposledy jsem asi tvůrce přechválil. Pokud v jedné epizodě akceptuji, že cestování časem vlastně neexistuje, protože jakýkoliv zásah do minulosti vytváří novou časovou osu...jaký má smysl snažit se vzít tuto změnu zpět? Nebudu spoilerovat, ale je to haluz. To je jedna výhrada. To druhé, co mám k této epizodě snad ani není výtka, jako spíš udivené konstatování. Občas se v The Orville objeví nějaký zajimavý herec, režisér...tentokrát jsem měl od první minuty pocit, že MacFarlane ukecal nějaké skladatelské eso. Monumentální, napínavý, rozverný...hudební motivy se střídaly v nevídané intenzitě, jakoby někdo použil zvukovou stopu z některých Star Wars. Dokonce motiv z Aliena... . Nebylo to vysloveně rušivé, ale nějak mi to k tomuto seriálu nesedí. A to i přestože byla speciálně tato epizoda velmi výpravná a trikově nabušená. Ano...věřím, že tvůrci mají na víc, než točit polobéčkový seriál, ale ...v kvalitě hudby, triků, nebo výpravě, kouzlo Orville není. Takže za mě...bylo toho všeho zbytečně moc. ()

MasterD

Aha! Zdání klame. Až při svém druhém shlédnutí (30.4.) mi došlo, že epizoda se musí brát jako parodie Sci-Fi žánru jako takového (stejně jako celý Orville, tak to mistr MacFarlane zamýšlí - vážně). Třeba úvodní akční sekvence je parodií na podobné akční přestřelky v jiných seriálech (seriously, kdo by měl za to, že technicky dokonalí roboti nedovedou trefit cíl pár metrů před nimi!). Hrdinové tady navíc kradou "mikrovlnku" a proto riskují život. Nebo: "Holka, která mě před sedmi lety odkopla zrovna předpadla můj raketoplán" a tvrdí mi, že na našem vztahu závisí budoucnost lidstva a vesmíru. Normálka :) A co třeba ten Mariánský příkop na zničené zemi? Nikoli další klišé, ale tvůrcův cíl a parodie sebe sama: Loď Orville je zrovna na tom nejhůře dostupné místě na planetě, kam je téměř nemožné se bez cíleného lidského přičinění dostat (navíc zcela funkční a nepoškozená s poklidným Bortusem na palubě). Paráda! Nemá se to brát vážně a takto tato epizoda překvapivě dobře šlape. Takže o hvězdičku víc. 80%. Původní komentář z 26.4.: Je vcelku podivné se na to dívat jen den po Endgame (následují spoilery) a týden po poslední epizodě druhé řady ST Discovery. Se nám s tím cestováním v čase nějak roztrhl pytel. Naneštěstí byla časová zápletka Orvillu z nich asi nejméně zajímavá. Ovšem bylo zajímavé sledovat, jak odlišně k časovým paradoxům přistupují různí současní tvůrci (v Avengers to vždy vytvoří nový paralelní vesmír, Discovery má něco jako kauzální smyčku, zatímco tady se vše odehrává v jediném vesmíru a budoucnost se přizpůsobuje minulosti). Vesmírné bitvy byly fajn, připomínalo mi to Odyssey a Asurany z třetí a čtvrté řady SG Atlantis. Z Adrianne Palicki jsem tu taky nemoh spustit oči, že jo. :) Ale to je asi tak všechno, bohužel jen 55% (tři hvězdičky). ()

cyphercz

Pro mě hodně průměrné season finale a nevyužitý potenciál... příběh byl hodně uspěchaný aby se vše vešlo do 45 minut a i když měli tvůrci krásnou možnost popustit uzdu fantazie a pohrát si s postavami, jako to v podobných epizodách skvěle udělala Hvězdná brána či TNG/VOY, nic se nestalo a všichni byli stejní a chovali se stejně jako v hlavní časové lince, jen měli špinavý hadry a Ed nebyl kapitán... Co se mi líbilo bylo vidět zničenou Zemi, malá rolička Alary a skvělé vizuální efekty. ()

JindraLne

Teď už jen zbývá doufat, že dostaneme i další sérii. Celkem slušné finále a líbí se mi, že nakonec všechno do sebe zapadlo a časová logika nedostává větší trhliny. Jak jsem si ještě rok a půl zpátky myslel, že nový Star Trek bude bomba a The Orville jen další MacFarlaneovina s lehkým záchodovým humorem (nic proti tomu), akorát hraná a zasazená do budoucnosti, tak teď to mám úplně jinak. Star Trek sice sleduju, ale žádné wow to není a i tak je to na míle vzdálené původnímu stylu Star Treku. Orville je na druhou stranu "dospělé" sci-fi, které se nebere moc vážně, ale je z toho cítit ta Sethova věrnost původním Star Trekům. ()

Shakaar

Finále bylo vcelku průměrné, stejně jako celá druhá řada. Ne že by Orville až tak nudil, ale na rovinu, děj je strašně předvídatelný a finále nebylo o nic lepší. Navíc zápletka byla už v rámci TV tolikrát recyklována, že je to pasé jako klobouky - namátkou mě napadlo ze Star trek: Voyageru epizoda "Timeless", z SGA epizoda "The Last Man", z TNG přímo záver "Yesterday Enterprise". Narozdíl od předešlých epizod, tato i seriál samotný zapadne spíše do šedi. Sice je to vesměs sázka na jistotu u scénaristů, ale seriál se nikam tím neposune - v konečném důsledku je to další resetovací tlačítko, které jsme tak nesnášeli u Voyageru. Jestli se dočká seriál prodloužení? Na rovinu, kdyby seriál zrušili, asi by mě moc nechyběl. postavy jsou vcelku fajn, ale v podstatě u nich bylo už vše řečeno, možná bych byl pro miniserii šesti epizod aby zakončili válku s cylony...ehmm ty nemám na mysli, ale asi víte kam tím mířím. ()