Posádka lode Orville vedie delegáciu Únie, aby podpísala mierovú dohodu s Krillmi. (Disney+)

probablito

No konečne. Trvalo tri sračkové časti, kým sme sa dopracovali k výbornej epizóde. So vzťahom Mercera a Teleyi to trochu pripomína obdobnú vzťahovú "romancu" z výbornej prvej sezóny Star Trek Discovery, ale to vôbec nie je na škodu, aj tu to funguje skvele. Jedinou výtkou tak asi ostáva ono inštrumentálne rámusenie počas vesmírnej bitky - kto nechápe, nech sa pozrie, ako je ohudobnené Picardove skotačenie v La Sirene pred romulanskou flotilou (posledný diel prvej sezóny Picarda), verím, že zachytí ten rozdiel. No a na stranu záporov by som ešte prihodil občasný úchylný úsmev Eda Mercera, ktorý si nezadá s tými najchlípnejšími úškľabkami Johna Sheridana! ()

CaptainPixel

Velmi povedena epizoda, dost dobre mozna zatim nejStarTrekovejsi. Penezma se na trikove strance rozhodne nesetrilo i kdyz bych se teda bez te ohlusujici Kelvinovske akce obesel.  Zretelne citelne odkazy na nedavne udalosti v USA, jak nepredvidatelne. Take ta scenaristicka berlicka kolem Eda me prisla az moc otrepana. ()

cyphercz

Mám stále větší problém s tím, že tento seriál nepřináší skoro nic nového, jako je mi jasné, že v dnešní době je celkem těžké, možná až nemožné přijít s nějakou novou a netřelou zápletkou či myšlenkou, ale opravdu musím mít při sledování Orville pocit, že se dívám na Star Trek Discovery?!? Vždyť ta zápletka s utajeným miminem Eda a Teleyi je skoro jak přes kopírák dění kolem fakana L'Rell a Voqa... navíc mi přijde, že ony volby na krillské domovské planetě měly být asi nějakou parafrází na Trumpa, máme tu i scénu s potraty, což je opět velmi ožehavé téma v USA, opravdu má tento typ preachingu MacFarlane zapotřebí? V čem se tedy jeho seriál liší od hloupého Kurtzman Treku? Má míň otravné postavy, ok, co dál? Někomu se možná líbila velkolepá vesmírná bitva, ale vždyť to je jak Ctrl + C, Ctrl + V oné kaylonské bitky z minulé řady. Bohužel je čím dál víc patrné, že tato řada bude, alespoň pro mě, velkým zklamáním. 40% ()

SSE

85% - perfektní příběh i zpracování. Námětem byl možná Star Trek 6, tady jsme se ale dočkali záchranné operace. Námětem byl skoro jistě i vztah L'Rell a Voqa, a jejich dítě, zde ale dítě zůstalo v utajení. Výborné byly Trumpovsky populistické pasáže Teleyi, ale i snaha udržet si moc nedemokraticky u jejího soupeře, byť byl vlastně v právu, ukázali i u něj na chvíli Trumpovo myšlení. Efekty úchvatné. ()

gumbo

Mezigalaktická politika, velké vesmírné bitvy. Vážné společenské problémy, narážka na zákaz potratů v USA, ani špetka humoru. Prostě solidní vážná space opera s celkem drahou výpravou. Jenže tohle já do Orville nečekám, to by mělo být třeba ve Star Wars nebo v Avatarovi. Tady chci space operu s kupou humoru a nečekaných situací a zvratů. Takže 3. serie je zatím obrovské zklamaní. Jdu si pustit další díl Strange New Worlds a nevím jestli se mi k Orville ještě bude chtít vracet. ()

• Epizóda je venovaná Lise Banes, ktorá tragicky zahynula 14.6.2021. 26-ročný vodič skútru nerešpektoval červenú farbu semaforu, zrazil ju, a následne ušiel z miesta činu. Herečka utrpela zranenia hlavy, ktorým podľahla. (koba)