Alara sa musí ujať velenia. (Disney+)

MasterD

Hned od začátku mně bylo jasné, že je to past. Stejně jako mně od začátku předchozího dílu bylo jasné, že kapitánův XO bude jeho bejvalka (foreshadowing v úvodní scéně). Parádní character development nové kapitánky. Celkově ale byla epizoda slabší než ta první předchozí. Konec epizody byl trapný i na parodii jakou Orville je. Též mi přijde, že režisér a scénárista byli fanoušky Voyageru a v úvodní znělce si konečně splnili svůj dětský sen (protože je fakt na jedno brdo). ()

Martrix

S výjimkou rádobyvtipného konce, to byla atrapa nějakého rozvernějšího trekovského dílu. Tomu žánrovému zařazení mezi komedie nerozumím. Jakékoliv pokusy o vtip končí trapností. Tvůrci si dali spoustu práce s tím, aby Orvill vypadal stejně dobře jako ST, měl podobně dětinsky laděné příběhy a výsledek není španý, ale pokud měli ambici přinést i trochu vtipu, tak to nefunguje a myslím, že po chatrné kopii Star Treku, kde se občas někdo pokusí zavtipkovat, snad ani poptávka není. Vysoká hodnocení nechápu...to musí být sledovači seriálů a la Legends of Tomorrow...nebo totálně vyprahlí trekies, kteří by sledovali i časosběrný dokument, jak Picardovi rostou vlasy. ()

ELDoctorow

Mizéria pokračuje. Humoru stále poskromne a čo je horšie nefunguje tu ani dráma. Herecké výkony sú v pár prípadoch (doslovne - MacFarlane a Palicki) ok, vo zvyšných je na ne až bolestivé pozerať. Pri "they can bite me, we´re going anyway" som sa cítil trápne za všetkých zúčastnených. MacFarlane si bude môcť gratulovať ak mu seriál nestiahnu z vysielania ešte pred dokončením prvej série. A ak sa tak stane žiadna škoda to nebude. ()

tron

Fúha, on to ten Seth MacFarlane myslí vážne a mieni pokračovať v podobnom duchu, ako v prvej časti? Zrejme áno. V takom prípade to vidím ešte na jednu max. dve epizódy a s The Orville končím. Je tu VEĽMI drobný krok dopredu oproti prvej časti. V druhej už sú aspoň náznaky humoru. Síce nefunkčného a trápneho, ale aspoň to nie je vážny sci-fi seriál, ako v prvej epizóde. Ale inak "klasika" - nesympatické a natvrdnuté postavy, nevtipné dialógy, detské hlášky, vizuálna stránka nízkorozpočtová... ()

• Holografická loď, kterou se vydá posádka Orvillu zachránit, se jmenuje Bleriot, což je narážka na Louise Blériota, francouzského vynálezce a leteckého konstruktéra, který v roce 1909 uskutečnil první let přes kanál La Manche v letadle těžším než vzduch. (HellFire)
  • Celá epizoda se odehrává na ploše tří týdnů, protože na začátku se Bortus (Peter Macon) zavře ve své kajutě, aby vyseděl vajíčko, které se na konci epizody vyklube. (HellFire)