Nově povýšený kapitán se dozvídá, že jeho bývalá žena mu byla přidělena jako první důstojník. (Disney+)

RedRose

je to fakt dobre! ale pokud to mela byt parodie tak se to asi moc nepovedlo... toho humoru aby to byla parodie tady moc neni a je to spise takovy "star trek lite", coz by nebylo vubec na skodu pokud se to udela spravne... blby je jen to, ze to vychazi ve stejnou, doby kdy se na obrazovky vraci i skutecny star trek discovery, ale uvidime... ()

tron

„Žiadna pizza párty. Opakujem! Žiadna pizza párty.“ Seriálový prepadák roka? Je to možné... Zostal som v nemom úžase. Toto nielenže nebolo vtipné. Toto ani NEMALO byť vtipné. Nie, že by prvá epizóda obsahovala nefungujúci humor. Ona neobsahuje prakticky ŽIADNY humor. Občas padne hláška ako od 12-ročného chlapca z 90-tych rokov a z „toho“ humoru kontroverzného Setha MacFarlanea, ktorý Griffinovcami zbúral skutočne množstvo a množstvo mysliteľných (a i pár nemysliteľných) tabu, je tu spolu možno tak 30 sekúnd, viac nie. Nepochopiteľná je aj na sitkom dlhá minutáž cca 45. Ale je to vôbec sitkom? Vzhľadom na neprítomnosť humoru mi to pripadalo ako „normálny“ sci-fi seriál á la Star Trek, pričom niektorí herci to doslova hrajú ako z vážneho seriálu (doktorka). Na to je ale prvá epizóda neskutočne detská, naivná a nuž, hlúpa. Toto ak niekto chce brať ako plnohodnotný sci-fi seriál, mal by sa dať liečiť. Výsledkom je hybrid, u ktorého skutočne nechápem, prečo vznikol, o čo mu išlo, pre koho je určený a čo si MacFarlane myslel, že nakrúca. Asi si zo zvedavosti pozriem ešte jednu časť. Veľkým mínusom sú aj podpriemerné postavy, plno nesympatických a lacných hercov a nízky rozpočet. ()

pilarius

Kde Star Trek jako hrdinský epos mlčí, tam Orville kecá, kecá a kecá. Chlapík vybaluje boty a čuchá k nim, velitel stanice si nepamatuje jméno jedné z postav (stejně jako já - Orville se prostě nebojí kontaktu s divákem). Postavy vypadají zajímavě, ač ne všichni herci mi sedli. Efekty i hudba v normě, designově zajímavá variace Star Treku. Pochválit musím naprosto parádní masky. Těším se na další díly. ()

filmsim

Pilot je neoriginální sci-fi, které na poli televizní zábavy nepřináší zhola nic nového. Vtipy a hlášky jsou ohrané. Neúměrné vykrádání Star Treku si může dovolit jen přiznaná parodie a ne seriál, který se očividně rozhodl být něčím víc, avšak svým oddechovým tvůrčím zápalem jen skomírá a přiživuje se na svém sci-fi vzoru, kterého nevychytrale zbůhdarma napodobuje ve všech směrech. Nevím, čím přesně chtěl Orville zaujmout a ani nevím, jestli to chci nadále zjišťovat. Což mě jako MacFarlanova fanouška značně rozhodilo. 5/10 Více v mých prvních dojmech na webu Fandíme Seriálům. ()

Bingos

Poslední dobou se obecně v námětech hodně hraje na nostalgii. A pokud se netlačí moc na pilu (nebo jinak, pokud zatím je spíš nadšení tvůrců, so si plní klukovský sen a ne zřetelně čitelný, zeleně šustivý kalkul - dívám se tvým směrem, The Force Awakens..), tak je to vážně recept na úspěch. Seth je jasný fanboy a tenhle kulometně ukecaný Star Trek s lehce klaunským nosem mi dává ten parádní pocit vesmírného dobrodrůža, stejně jako kdysi Nová generace aspol. Jasně, není to ani zdaleka tak vtipné a inventivní jako Firefly, ale atmoška je fajn. Fakt fajn. Asi zkontroluju i další díl. ()

• Scény z výzkumného centra Epsilon 2 se natáčely ve stejné budově, která posloužila jako sídlo policejního oddělení San Angeles ve filmu Demolition Man (1993). (HellFire)
  • Bezpečnostní pásy v raketoplánu jsou vtipnou narážkou na seriál Star Trek (od r. 1966), kde docházelo ke zranění posádky při srážce nebo během nebezpečného manévru, protože sedadla nebyla opatřena žádným zádržným systémem. Seth MacFarlane je znám tím, že často poukazuje na nepřesnosti ve slavné sci-fi sérii. (HellFire)
  • Halston Sage si kvůli roli Alary Kitan oholila obočí, ale původní záměr tvůrců tvrdě narazil na testovacích projekcích. Herečka tak po zbytek první série nosí falešné obočí. (HellFire)