Všetko najhoršie

• Česko Všechno nejhorší (viac)

Ako by sa vám páčilo uviaznuť v časovej slučke, kde by ste prežívali ten istý deň, stále dokola? A práve na svoje narodeniny? A ako by sa vám páčilo, keby vás na jeho konci zakaždým niekto zabil? Pritom, keď sa vysokoškoláčka Tree prebudila, bolo všetko normálne. Hoci, otvoriť oči v posteli cudzieho chlapca, ktorý na vás vydesene zíza, a vôbec nič si nepamätať, to úplne bežné nie je. Lenže Tree je tak trochu neposlušné dievča, ktoré sa s ničím a nikým nepára, a podobné veci sa jej stávajú celkom bežne. A zajtra to bude asi podobné, pretože Tree má dnes narodeniny a večer sa chystá trochu žúrovať. Plány a krčnú tepnu jej však pretne indivíduum s maskou. Keď sa Tree prebudí, nie je ani v nemocnici, ani na onom svete, ale v rovnakej cudzej posteli rovnakého cudzieho chlapca. Že by to bol len zlý sen? To sotva, zvlášť keď sa to, čo sa v ňom odohralo, až príliš podobá prežívanej realite. S ďalším prebudením už Tree začína byť jasné, že sa ocitla v nočnej more, ktorá neskončí, kým neodhalí identitu vraha s maskou. A tak sa stáva vyšetrovateľkou vlastnej vraždy, ktorá má oproti vrahovi jednu veľkú výhodu – vie, čo sa stane v každej nasledujúcej minúte, a môže sa na to pripraviť. Doterajším správaním si však zarobila na peknú hŕstku nepriateľov a pod maskou zabijaka sa môže skrývať ktorýkoľvek z nich. Tree si navyše nikdy nemôže byť istá tým, že ďalšiu smrť prežije. (Cinemart SK)

ledzepfan

Vlastně je to hodně sympatické, svižné a dokonce i lehce inovativní.. Občas tam vybafne nějaký ten kiks. Jako vyloženě zbytečný vidím ten závěrečný twist (Předposlední den měl zůstat posledním-už jen pro to co vše bylo vysloveno).. Ale co už.. Ta očekávaná proměna Tree z čůzy na citlivou lidskou bytost je uvěřitelná a dobře zahraná a o to asi jde v prvé řadě. Fajn odpočinkovka. ()

hous.enka

Americká hororová komedie o tom, že i narozeniny se mohou stát ohromnou noční můrou. První tři čtvrtiny filmu mě bavily. Jak se Tree snaží to celé rozlousknout a jak to nakonec rozlouskne, všechno pořeší a hotovo. Jenže pak přijde posledních deset minut a všechno jde do kytek. Proč byla vrahem zrovna tahle postava? A hlavně: jak docílila toho, aby Tree ten den prožívala znovu a znovu? Nemyslím tím jakým způsobem, ale jak to provedla technicky. Po tomhle halloweenském koláčku (koukala jsem na film o Halloweenu) mi zbyla trochu pachuť na jazyku. A to tak slibně začal... ()

FFilipCZ

V podstatě se jedná o takového romantického Toma Cruise z Edge of Tomorrow. Líbí se mí námět. Herci jsou sympatičtí, všechno klape. Příjemná jednohubka. ()

zdepapepa

Příjemné nepřekvapení, spíše naplnění očekávání a využitý potenciál. Geniálně jednoduchý koncept, dotažený téměř k dokonalosti, kde se snoubí jak klasické hororové prvky slasheru (ať už ty pozitivní nebo ty negativní, kupodivu se však film drží hodně při zemi co se týče krveprolití), tak prvky černé komedie (s tímto žánrem je to nevyhnutelné, takže je jen dobře, že film se tomu film nesnažil vyhnout, ale naopak tomu šel čelem). Kaňkou na kráse tak pro mě bylo finální rozuzlení, které sice mělo dostatek indicií k rozluštění, ovšem ocenil bych i větší prostor pro prezentaci motivu. ()

SaNcHeZ_cz

Rádoby originální horor, který pod opisováním od Na Hromnice o den více nic moc převratného vlastně neskrývá. Tuctový horor z vysokoškolského prostředí tak končí jako ještě snesitelná jednohubka především díky tomu, že překvapivě rychle a nenásilně uteče. Ale ten záporák je zatraceně promarněná šance. A doteď mě sakra zajímá, proč se to hlavní hrdince vlastně dělo... [50%] ()

TomX2

Hlavnou hrdinkou príbehu je Tree, ktorá má práve narodeniny. Nenávidí ten den, pretože nemôže byť so svojou zosnulou matkou, ktorú veľmi milovala. Keď sa však chce dostať na jej narodeninovú párty, cíti že tu nie je všetko v poriadku a ešte v ten deň zomrie. Hneď na to sa prebudí a všetko zažije znovu a znovu, čím sa to po každej smrti bude opakovať. Teraz už len potrebuje zistiť, kto za tým stojí a kto sa jej snaží zo života spraviť ešte väčšie peklo. Celkový dojem: Happy Death Day je jedným z najvýraznejších hororových filmov roku 2017 a konečne som sa k nemu dostal aj ja. Aké som však z neho mal pocity pri úvodných niekoľko minút a aké pri konci? Začiatok bol slabší a mal trochu pomalší a nudnejší rozbeh. Hlavná hrdinka bola veľmi nesympatická a hneď po jej prvom úmrti mi bolo jedno, že niekoho takého postihla smrť. Po každej jej smrti som si ju však obľúbil stále viac a viac a spolu s ňou sa aj snažil zistiť, kto sa ju snaží zabiť - jednoducho som sa do filmu aj napriek blbému začiatku dokázal vžiť a bavil ma. Dobrý bol aj pohodový soundtrack, strih aj kamera. Priebehom deja sa zoznamujeme s niekoľkými postavami a spolu s hlavnou hrdinkou hádame kto je vrahom. Je to jej sestra? Otec? Spolubývajúca, ten chlapec v šltovke alebo snáď niekto iný? Pri filme som musel mať zapnutých dostatok mozgových buniek, hľadal som všetky nejasnosti a pokúsil sa zistiť ktorá postava vraždí. Je nutné spomenuť, že postavy sú prekvapivo dobre napísané, nájdete si svojho favorita a od každého viete vycítiť akú osobnosť človek má. A to mi práve pomáhalo k dopatraniu vraha a keď ste dostatočne pozorní zistíte, že to nie je až také ťažké. Hlavným podozrivým pre mňa bol Carter a tesne za ním aj spolubývajúca hlavnej hrdinky, ale viac neprezrádzam pretože by sa z tejto recenzie stál veľký spoiler. Môžem vám akurát prezradiť to, že hlavná hrdinka prišla s plánom pozorovať každého podozrivého a každého nevinného si vyškrtla z hlavy. Podarilo sa jej to? A urobili by ste to isté? Herci hrali pomerne dobre. Niektorí síce nemali väčší priestor (Jason Bayle & Rob Mello), no na hlavnú dvojicu sa pozeralo dobre. Jessica Rothe sa dočkala väčšej roli a hrala prekvapivo uveriteľne aj napriek tomu, že mi miestami vadili jej úškľaby. Poznámka: Ale predsa by mi len viac sadla v porne. Záverom by som ešte rád povedal, že hoci podľa môjho dojmu vyzeralo že sa mi to páčilo a je to len pozitivné, nie je tomu docela tak. Prvých 30 minút sa mi naozaj ťažko prežívalo a hoci sa mi to neskôr začalo páčiť a zlepšilo sa to, stále to nemenilo nič na tom že mi to prišlo ako sračka. Koniec bol nezáživný a keď sa film blížil k zakončeniu, tvorcovia doň vložili maximum klišé a nejaké múdrejšie zakončenie pochovali do kvietok. Ďalším problémom je veľká podobnosť s mojou obľúbenou hororovou sériou "The Final Destination". Čo je zlé na tom inšpirovať sa niečim známym a mainstream? Ja si žiaľ nemôžem pomôcť a celé mi to prišlo prebraté. Ďalším menej známym filmom, ktorý má tiež veľkú podobnosť práve so sériou The Final Destination je film "Tell Me How I Die", ktorý sa mi však páčil viac než tento. Pozitívom ešte môže byť množstvo dobrých hlášok, ale to film vôbec nezachraňuje. Moje hodnotenie: 55% edit (25.1.2019): Odčítavam hviezdu. () (menej) (viac)

Laxik

Přiblblý mix hororu a komedie, který je na horor málo děsivý a na komedii to postrádá určitou kadenci vtipů. Ale rozhodně se to nebere vážně, a to je plus. V takhle bezelstně vypatlanou béčkovou ptákovinu jsem doufal celý rok, ale ona ne a ne přijít. Jen mě mrzí, že se to i přes svůj sebeuvědomělý žánrový mix zásadně pohybuje UVNITŘ mantinelů hororu, univerzitní/středoškolské/romantické komedie i vykrádačky na Groundhog Day. Inovace hadr. Poctivá sedmdesátka... PS: Pořád zdůrazňuju, že je to blbý, ale zase nečekejte nějakou zběsilou jízdu. Všechno nejhorší se ale (bohužel) dost drží při zemi. ()

Praxis

Překvapivě zábavný mix Na hromnice, s Vřískotem (a trochou kriminální zápletky) a Na hraně zítřka. Je to vlastně tak neskutečně nablblé, až se tomu budete smát. Herci přehrávají, kde se dá, rejža výtečně cedí PG13tkový rating (v eRku to mohlo být ještě vyšperkovanější, ale chápu, že je potřeba nahnat teenagery) a celkově se sice vlastně nedozvíte, proč se to hlavní aktérce stává, ale to se prostě občas v takových podobně přitroublých filmech prostě... stává :-)) Za mě ale dnes palec opatrně hore, protože jsem asi měl zrovna náladu na takový, přesně ulítlý styl filmu... 72% ()

kaylin

Americký film „Všechno nejhorší“ je mainstreamový horor, ale v tomhle smyslu to myslím v dobrém. Je to určeno širšímu publiku, protože to není extra nechutné, ale má to příběh, který zaujme. Navíc jsou postavy celkem fajn a vy se s nimi dokážete vhodně ztotožnit. Navíc je zde finále, které rozhodně stojí za to a s tím, co měli tvůrci v rukou, dokázali udělat skutečně dobrou věc. ()

topi

"Připomíná mě to jako ve filmu Na hromnice o den více. Co to je, to neznám. No jak tam hrál Bill Murray z Krotitelé duchů. Kdo to je? Ty jsi to fakt neviděla, jak můžeš vůbec spát?" Tímto koncem tvůrci dali jasně poctu, komu byl film určen především. Já s tím neměl žádný problém a bavil jsem se parádně! Krásný obraz, vymazlený DTS HD MASTER zvuk a klasická hudba vyvražďovaček, kterou nahrála Pražská filharmonie ve studiu Smečky. Tahle směsice humoru a mysteriózna mě hodně bavila i díky hlavní představitelce Jessice Rothe, která párkrát zemře a prožívá stejný den pořád do kolečka. Blbůstka, ale strašně pohodová a nafilmovaná s nadhledem a fanouškovstvím k daným žánrům, které se filmem prolínají. Prostě hodit starosti za hlavu, vypnout mozek a fandit Tree, aby už konečně trefila na toho správného vraha :). ()

stration

Na Hromnice o mrtvolu více. Všechno nejhorší je celkem přesnou variací na tohle téma, ale poněkud brutálnější a stvořenou pro současné teenagery. Všechno šlape jak má, herci jsou sympatičtí, a tak odpustíte i mnou nenáviděné prostředí amerického školství, kde se to jen hemží různými spolky, kluby, Gama, Delta apod. Konec je celkem překvapivý a jenom zlepšuje výsledný pocit z filmu. A ten byl rozhodně příjemný. ()

Trevor

Vzhľadom k tomu, že vekovú hranicu cieľovej skupiny filmu Všetko najhoršie som už dávno prekročil pravdepodobne by som ho ani nezaradil medzi filmy, ktoré pozriem, ak by nebolo dobrého odporúčania skvelého priateľa a milovníka filmov. V podstate samotný nápad nie je nijako originálny (koniec koncov, ku cti štábu slúži, že Na hromnice o den více spomenú aj sami, a zdaľeka sa nejedná o jediný film z podobným námetom) ani páchateľ v maske a napokon ani rozuzlenie, avšak bolo to namiešaný s takou úžasnou dávkou skromnosti a detinského humoru až konečný výsledok naozaj stál zato. Je to jeden s kategórie filmov, ktoré sú tak jednoduché až v nich nie je možné nič pokaziť a práve preto sú dobré. Spolu s filmov Space between us sa jedná o jeden z najlepších filmov posledných rokov určených predovšetkým násťročnému publiku. 75% ()

AlistairMir

Moc jsem od toho nečekal a hele, ono je nakonec milý překvápko. Uvíznout v časový smyčce a stále dokola prožívat svůj poslední den, kdy Vás maskovanej vrah zabije, to asi neni úplně best, ale zas na druhou stranu kdo by za to co dal, kdyby mohl zvrátit svůj osud. Hlavní hrdinka je první den skutečně na zabití, než jí divák pozná tak jí tu smrt přeje, ale jak stále umírá a umírá tak začíná být sympaťanda. Nakonec může být vrahounovi vděčná, že se stává lepším člověkem :-D Teda pokud přežije, jelikož každá smrt jí bere trochu energie, takže je to asi jako když hrajete hru a máte posledních, plácnu, 10 životů. Lekačky tady zrovna nejsou, brutalita taky ne, ale i tak je to fajn horůrek, co člověka baví a těch několik vtipných momentů mi tam sedlo. Aneb krásná ukázka jak se člověk může chovat, když ví, že večer stejně zase zařve :-D PS : Vraha jsem trefil dřív než hrdinka takže bych si pár smrtí ušetřil. ()

Eldrick

Roztomilá kundovina s pěknou frndou v hlavní roli. Taková fůze NA HROMNICE O DEN VÍCE a SCREAM. Na dnešní dobu nenápaditých mrdek, příjemné ztopoření mozkových závitů. ()

j.bena

Super, od začátku do konce filmu jsem se opravdu bavila. Jednu hvězdičku dávám navíc, pač si myslím že by to rozhodně mělo mít větší hodnocení... ()

BoredSeal

Vtipná oddechová variance na Groundhog Day, kde mi chyběly jen pořádně krvavé smrti. Jaktože nikoho nenapadlo pořádně každou smrt načančat, abychom se na ní více těšili? ()

honajz2

Já si nejsem jistý, jestli to měla být komedie nebo ne. Jako jo, některé ty scénky tam jsou vyloženě na odlehčení a někdy tam prostě ten vrah zabíjí a hraje do toho nějaká úplně veselá hudba, což teda moc nepomáhá k vytvoření nějaké atmosféry. Překvapivě ale ten film funguje a nenudí, i když si úplně nejsem jistý, jestli tenhle žánrový mix byl chtěný nebo ne. Hlavní hrdinka mi zpočátku nesedla, ale později to celkem šlo. Nakonec to není ani blbé, což je taky celkem zázrak, když je to tady samý teenager. Takže celkově to jsou takové pohodové, lepší 3* ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky

31.08.2019

Čas od času se začne chystat film, který má tak bizarní námět, že jej zkrátka nelze ignorovat. Zatím nepojmenovaný snímek od studia Blumhouse je přesně tím případem. Film bude vyprávět příběh… (viac)

Horor Všechno nejhorší se dočká pokračování

Horor Všechno nejhorší se dočká pokračování

27.09.2018

Společnosti Blumhouse a Universal Pictures oznámili pokračování k hororovému hitu loňského roku Všechno nejhorší. Do hlavní role se vrátí Jessica Rothe (La La Land), snímek tentokrát ponese v… (viac)