Súboj s rodinou

• Česko Souboj s rodinou (viac)

Životopisný film o britskej zápasníčke WWE Paige, ktorá vyrastá v bláznivej wrestlingovej rodine a má šancu bojovať v americkej lige... Saraya (Florence Pughová) a jej brat Zak (Jack Lowden) Knightovci nežijú v obyčajnej rodine. Otec Ricky Knight (Nick Frost), ktorý zanechal neistú kariéru malého kriminálnika, cestuje po Anglicku ako zápasník, ktorý bojuje v ringu s matkou Juliou (Lena Headeyová). Ich podnikaniu sa však nedarí veľmi dobre a mladým tiež nič nevychádza podľa plánu. Na oplátku rodičia aktívne pomáhajú svojim deťom pri výučbe wrestligového zápasenia. Je to veľmi dobrá škola, ktorá sa neskôr oplatí. V 18-tich rokoch Zak a Raya vstúpia do zápasníckeho šoubiznisu pod menom „Zak Zodiac“ a „Britani Knight“ a dostanú príležitosť zúčastniť sa konkurzu do prípravného tábora pre WWE v USA. V najväčšej americkej wrestlingovej organizácii sa nestretávajú iba s hviezdami ako Dwayne „The Rock“ Johnson, John Cena alebo Mike "The Miz" Mizanin. Ujme sa ich profesionálny tréner Hutch Morgan (Vince Vaughn) a pod jeho ochrannými krídlami musia tvrdo trénovať. Šancu vstúpiť do profesionálneho ringu a skutočne bojovať však dostane iba Saraya, ktorá si zvolí umelecké meno Paige, pod ktorým sa preslávi. (TV JOJ)

Likan7

Plakáty jako by lákaly na rodinnou střeštěnou komedii s Rockem v hlavní roli. Díky bohu jsem tohle nedostal. Pokud přejdu fakt, že Johnson je ve filmu ve 2 scénách a asi 5 minut, tak jsem dostal vlastně skvělý sportovní drama o vzniku současný hvězdy wrestlingu. Osobně tenhle sport vůbec nesleduju a znám tak maximálne Cenu, ale pokud Paige fakt vznikala jako je popisováno tady, tak všechna čest týhle holce. Souboj s rodinou je totiž dobrý drama, které má občas vynikající atmosféru. Je sice pravda, že všechno zajímavý obstarává boj bratra se svým osudem, ale na mě to fungovalo. Dobrý! ()

E lan

Velmi příjemná záležitost z ne úplně tradičního prostředí. Dobré herecké výkony, sem tam humorná scéna a celkově hrějivý pocit ze skutečného příběhu. ()

ER

Příjemné, zábavné a přitom je tam kus životní reálie, která je inspirativní, aniž by nám předkládala moudra,jak na běžícím pásu. ()

mira.l

Já sice o wrestlingu vím kulový, celý to mlácení se mezi sebou jde zcela mimo mě, ale na tohle se koukalo dobře. Moc dobře. A jak jsem zjistil, ono to fakt tak nějak bylo:). Florence Pugh v roli Paige byla skvělá, ať už jako černovlasá, ale i jako blondýna měla něco do sebe, malinko víc jsem čekal od Leny Headey, ale bohatě to vynahradil coby filmový mažel Nick Frost. Velmi poctivé čtyři. ()

Nix

Hodně příjemný film o wrestlingu, byť je tu Rock jen krátce. Sympatická hrdinka, které jsem fandil. Jsem rád, že vznikl po delší době zase dobrý film z tohohle prostředí. ()

GTS_PUNK

Životný príbeh anglickej wrestlerky Paige, známej tiež ako Britani Knight, takmer kopíruje stereotypný scenár získania úspechu, slávy a uznania. Pôvodom z malého anglického mesta a pochybne pôsobiacej rodiny to nikdy nevyzeralo, že v živote dosiahne na tie najvyššie méty. A jej sa to predsa podarilo, dokonca spôsobom, ktorý vyznieva ako z filmu. Lenže je skutočnosťou. Skutočnosťou, ktorú režisér Stephen Merchant a producent Dwayne "The Rock" Johnson spoločne preniesli na filmové plátno. Vďaka tomu sa im podarilo vytvoriť nielen pohľad na cestu Paige zdola hore, ale najmä životopisne-športovú komédiu, ktorú si užijú aj diváci, ktorí doposiaľ wrestling ani raz nevideli. Hoci treba skonštatovať, že snímok je priemerným kúskom, je jedným z tých priemerných kúskov, u ktorých priemernosť nie je prekážkou. Má atraktívny námet, zaujímavý, na skutočnosti postavený príbeh, plejádu svojských a jedinečných postáv, či zasadenie do prostredia, ktoré sa vo filmoch často neobjavuje. Rovnako dôležitý je tu aj spád samotného príbehu - ten je veľmi dynamický, film nemá "hluché" miesta, a necelé dve hodiny minutáže prejdú veľmi rýchlo. Hereckému obsadeniu dominuje skvelá Florence Pugh, za zmienku stojí aj anglická časť hereckého ansámblu či samotný The Rock, ktorému by neuškodila aj väčšia rola. Ale možno si sám povedal "Know your damn role" (interný humor pre wrestlingových fanúšikov), vďaka čomu má tých niekoľko scén s ním o to väčšie "grády". Fighting with My Family je filmom, ktorý určite má potenciál osloviť aj diváka, ktorý sa o wrestling vôbec nezaujíma. A primárne by mal osloviť najmä jeho, pretože mu dáva možnosť nazrieť do zákulisia fungovania biznisu, ktorému sa v očiach mnohých ešte stále úplne nepodarilo zbaviť sa nálepky "falošného športu". Ale hlavne dáva všetkým divákom možnosť pozrieť si životný príbeh talentovanej mladej wrestlerky, ktorej sa podarilo preraziť v ringu najznámejšej wrestlingovej značky sveta. Tí, ktorí poznajú históriu skutočnej Paige či spoločnosti WWE, vo filme ľahko nájdu tisíc a jednu chybu, vynechané momenty a pasáže, ako aj dobové či iné nezrovnalosti, ale s trochou zhovievavosti sa nad tým dá prižmúriť oko. 7. apríl 2014 - deň, ktorý zmenil život 21-ročnej Angličanky a zapísal sa do histórie profesionálneho wrestlingu. ()

Pafnuc

Zřejmě opravdu doslovný přepis skutečnosti, jinak si nedovedu vysvětlit, že by to bylo tak nudné, nezajímavé a předvídatelné. Plus nůše patosu a vagón klišé. ()

Brooks

Schematicky napísaná životopisná dramedy, ktorá sa takto nejak naozaj stala, takže jej tú schematickosť nemožno vyčítať. Finálny zápas mal byť dlhší, dramatickejší a emocionálnejší, pokojne aj za cenu odklonenia sa od reality. Takto som nedostal šancu si ten pocit zadosťučinenia, ktorý Paige prežívala, vychutnať s ňou. A to ma zamrzelo. Čo naopak potešilo bolo citlivé skĺbenie komických a dramatických momentov a presný casting. Vtipne hláškujúci rodičia Frost a Headey, vo vážnejších scénach excelujúci brat Lowden, presný mentor Vaughn a predovšetkým úžasná Florence Pugh, ktorá tu potvrdzuje svoj razantný nástup na scénu. ()

Mkartaylas56

Skutečně příjemná feel-good dramedy, která jede primárně na skvělé osobní notě, herecký ansábl v čele s úžasnou Florence Pugh to taktéž velmi táhne a vlastně byste si ani neřekli, že jde ve skutečnosti o životopisný film. Za mě jednoznačně parádní jednohubka, která potěšila a můžu ji s klidem doporučit. 75% ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Rádoby "zábavný""sport" Wrestling "neuznávám", ale dal nám super herce - Bautistu, Rocka a Cenu. Film spíš taková komedie, než aby se bral vážně. +++ SPOILER 20ti slovy: Mladá holka si splní sen, dostane se do WWE, kde "jakože porazí" šampiónku, je z ní borka největší a její brácha závidí, protože mu to nevyšlo. ()

pushover

Sportovní dramedie z prostředí ženského wrestlingu, která je zajímavá hlavně autorstvím a režií Stephena Merchanta, který se tu co se humoru týče hodně krotil. ()

Vera2613

Tak za prvé vôbec som si nemyslela, že sa mi tento film bude takto páčiť. Začiatok ma okamžite nadchol pretože tam bolo plno humoru a takej tej pohodovej atmosféry z anglického mestečka. Postupne humoru bolo menej a menej a viac priestoru dostali dramatické scény a tiež niekoľko dojemných scén. Koniec filmu bol jasný ale to nemení nič na celkovom dojme. Herecky to bolo na výbornú na čele s mladou Florence Pugh, ktorú si odteraz budem viac všímať. Taktiež ma veľmi potešila Lena Headey a.k.a Cersei. Fighting with my family je určite jeden z najlepších filmov roku 2019. ()

HEED

Wrestling mě vlastně nikdy nezajímal, i když vlastně tu a tam jsem si pustil nějaký sestřih na youtube. Možná jsem se nechal unést, celým tím sociálním cítěním a takovou tou pochmurnou nadějnou a přitom trochu tíživou atmosférou. Ale hlavní hrdince jsem fandil tak, až to skončilo upoceným mrazem, který mi běhal po zádech. Od Rockyho je to už spoustu let, ale ten stejný pocit, stejné zázemí a to pozadí wreslterů. Ten feeling tam prostě je. Hlavní hrdinka má srdce, vedlejší role nejsou toporné, taky mají své příběhy. Všechno mi to tam tak nějak pasuje a dává smysl. Ryzí přirozenost s velkým důrazem na příběh, vlastní životní příběh. Docela malinkaté klišé se taky najde, ale nejde o nic, co by vyloženě rušilo. No a za poslední, herci co hrají sami sebe. ()

Mamlas odpad!

Nějací tupouni žijou wrestlingem a o tom je tento film. Nechápu, koho tento sport může za mák bavit, nechápu, proč se o takové hovadině točí film, a nechápu, jak se na takovou tupou blbost může někdo dívat. Nedodíváno ani zrychleně. (0%) ()

PlysovyMacko

Zivotopisny film o wrestlingovej rodinke. Keď sa dcére naskytne príležitosť dostať sa na vrchol, sama pochybuje o tom ci na to vôbec má. Skôr drama ako komedia a Florence si kradne celý film pre seba. ()