Keď skupina X-Menov vyrazí na celkom rutinnú záchrannú misiu na obežnú dráhu k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou a operácia prebieha bez problémov. Ale zdanie klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasiahnutá neznámou a smrtiacou vesmírnou silou, ktorá ju premení v jedného z najsilnejších mutantov. Jean musí zápasiť nielen so svojou novo nabitou a nestabilnou silou, ale aj so svojimi osobnými démonmi. Postupne sa dostáva do desivej špirály a stráca nad sebou kontrolu. Navyše jej myslenie začína ovplyvňovať tajomná postava (Jessica Chastain), ktorá prichádza s nebezpečnými návrhmi na využitie jej ničivej sily. Grey sa mení na Dark Phoenix a stáva sa hrozbou nielen pre svojich teraz už bývalých priateľov z radov mutantov, ale pre celú planétu. X-Meni tak musia čeliť svojmu najbližšiemu a najničivejšiemu nepriateľovi. (Cinemart SK)

Daertelon

Tak rozhodně to nebylo nejhorší, co z Marvelu přišlo, ale nejen děj poněkud drhne, co se smysluplnosti týče. Krásně se tady ukazuje, jak nás během vývoje filmu přestal zajímat příběh, jde do ústraní, vznikají nonsensy, a nikomu to nevadí, protože efekty jsou nade vše (budiž blahořečeno CGI). Já bych ocenil klidně menší míru efektů a zvýraznění červené nitě. Sophie Turner se neprojevila jako dobrá herečka ani v GoT, ani v X-Men. Emoce jí nevěřím, její oči mě rozčilují laxním padáním horních víček a ani její práce s hlasem mi nesedí... Myslím, že si tahle osobnost tolik prostoru nezaslouží, což v Dark Phoenix jen dokládá. Tenhle snímek představuje další bod v postupce trapnosti X-men, zmiňovaný komiksově-filmový kolos vytváří dílka jedno jako druhé, všechny stejně hrozné a přesycené komercí. Sbohem, Marvele! 40% ()

Danny723

Slušná marvelovka s perfetními CGI efekty, docela slušným příběhem a výbornou akcí. Zase nějaká ta neočekávaná smrt, ale vždy tomu bude něco chybět, když už od začátku víte, která postava to nakonec všechno zachrání, protože je totálně overpowered. ()

RyanRainheart

Film má úžasnou hudbu od Hanse Zimmera, která filmu sice neskutečně pomáhá, ale jinak samotný film je bohužel nemastný neslany a ráno si ho ani nebudu pamatovat. Sophii moc nemusím, je to sice pěkná herečka, ale hrát moc neumí, i když snaha tu byla. Její postavě chyběla nutná hloubka, to samé se mohu říct i o zbytku postav. Film bohužel neobsahoval jedinou postavu, která by mě nějak zaujala. ()

curfew77

Podepisuji prakticky vše zde i jinde řečené, s výhradou k herectví Sophie Turner, které sice není světoborné, ale ani tak tragické, jak se často hejtí. A připomněl bych pár na můj vkus nepochopitelně blbě vyhlížejících triků - odlet x-meního "raketoplánu" mi digitálním provedením silně připomínal zhruba pětatřicet let starý Návrat do budoucnosti. Přežít se to dá, ale jen tak tak, na lepší díly série, natož nedostižnou First Class, to nemá ani zdaleka. 60 % a globální procentuální hodnocení tady sedí přesně nachlup. Herecké supertrio McAvoy, Fassbender, Lawrence trestuhodně nevyužité. ()

Hemlock

Upřímně nechápu, proč má Dark Phoenix tak rozporuplné hodnocení, neboť se jedná o jeden z nejakčnějších dílů celé série. Hnací pohon filmu je postaven na přerodu Jean Grey v její stinné já - Sophie Turner je v roli přesvědčivá, škoda jen, že její temná stránka neudělá větší paseku. Každopádně film měl perfektní tah na branku, super efekty a hlavně ta řežba ve vlaku na závěr je opravdu důstojným rozloučením s mutantskými X-Meny. ()

Echoes

Koukám na to dvacet (35) minut a říkám si cajk, další normální xman spinoff. A pak do toho kurva vlezou ufouni s tím, že bude mass ress. WHAT, and more importantly, WHY THE FUCK? To dneska už děcka fakt potřebujou triple long island aby se ožraly? Fuck me, or better, fuck MoneyWood. (Jo a pak z toho byla family storka s ufounama...) btw: Halle Berry mluvila perfektně anglicky back then. btw2: Michael je #dyckyzaltíčko. btw3: GET IN DA CHOPPAAAAAAAAAA! :D btw4: Kdy dostala Raven ress? Nebo jak je tohle chronologicky poskládané? btw5: PROOOOOOČ tam jsou KURVA ti ufoni? btw6: Jen náš život potřebuje vodu. Používat to jako ufon k přesvědčování člověka je taktické, slyšet na to jako člověk je dementní. btw7: Proč neřekla "It tickles."? btw8: #metoo ()

murkl

Měl jsem pocit jako kdybych se díval na nějaký díl televizního seriálu. Není to tak špatný film, ale v porovnání s dalšími X meny těžce zaostává. Mohli tu umřít všichni mutanti a vůbec by to se mnou nehnulo. Magneto, který zabil miliony lidí v předchozím díle je zas hodný. Hodný profesor je najednou ten špatný. Omlazený X men tým je prostě špatný nápad. A je to dáno hlavně tím, že jsou to hrozní herci. ()

DoubleJack

Vlastně je to škoda..film by tak moc chtěl být emocionální pecka a místo toho dostáváme jen kýbl nudy. Efekty tu nejsou špatné, ale nápady, hlubokou myšlenku ani chytrý scénář tady nenajdete. Potenciál to mělo, asi....Abych nebyl jen negativistický...během těch dvou hodin v kině budete mít spoustu času si v hlavě rozmyslet, co si zítra dáte k obědu nebo rozmyslíte pár vánočních dárků... ()

Barbeeh

Prečo všade pchajú ten zdutý hrdzavý pysk neviem, ale aj keby tam zrovna neotravovala vzduch, tak by to šplhalo na slabší priemer. ()

Kimkong

Nejsme si jistý, že si film zaslouží takové špatné hodnocení. Film je natočené velmi dobře. Akční scény výborné. Slabý je ale scénář. Popis vzniku jedné z nejvíce OP postav univerza je poněkud náhodný a málo vysvětlený. Mimozemšťané jsou jen taková berlička aby bylo s kým bojovat. Závěr je bída. Nedovysvětlený, nedotažený. ()

mrclTV

Raven prevzala po Loganovi postavu "paličatého brečouna" a okrem toho máme nejakú novinku v tomto filme? Iba to, že mohol byt lepší. Neviem, nevidím veľký význam (okrem finančného zisku) robiť tieto doplnkové filmy, ktoré sa vracajú v deji a mimochodom už takmer dobehli prvotnú trilógiu. Navyše to vyzerá, že celá príprava filmu bola veľmi odfláknutá. Asi si tvorcovia mysleli, že to pôjde samo. No nešlo. Ani milisekunda invencie alebo niečoho zaujímavého. Totálna tuctovka. Tesné dve. ()

AgnesDee

Nejslabší ze všech čtyř nových X-Menů. Děj sice příjemně utíká, ale má spoustu děr, postavám často chybí motivace, nebo se jejich charaktery točí v kruhu. Nové bytosti nemají jasně definované schopnosti ani sílu, stejně tak nevíme přesné specifikace Jeaniných nových schopností. Místo skvěle napsaných postav jako v prvních dvou filmech a skvělých a zapamatovatelných bojových scén se nám přisere na scénu nepřehledný digibordel, o kterém si asi tvůrci myslí, že zahladí stopy špatně napsaného příběhu. Quicksilver, který měl v minulých filmech nejikoničtější scény a měl skvěle odhalený charakter i v těch pár scénách, ve kterých si dokázal získat každého diváka, je nyní odstaven na čtvrtou nebo pátou kolej a tři čtvrtě filmu vůbec nevíme, co se s ním stalo. A nakonec, Jeanina motivace je tak absurdní, že mi to hlava nebere. Když ví, na koho konkrétně je nasraná, proč prostě neútočí jen na Charlese? Proč chce zabít všechny okolo? Navíc v jednu chvíli vypadá, že ji to strašně mrzí, a v druhé už to dělá naprosto vědomě a bez výčitek. Vztek navíc ani nevytváří ta nová síla, ale ona sama ho v sobě potlačovala, tak proč se svaluje vina na onu novou sílu? O blbostech v tomhle "superhrdinským" bordelu by se dalo mluvit ještě dlouho, ale musím přiznat, že mě to ani nebaví. ()

PlysovyMacko

Jean sa odtrhne z reťaze a x-meni ju musia zastaviť, niektorí jej chcú pomôcť , iní zabiť. Problémom je, že dark phoenix je najmocnejšia mutantka, ale Sophie Turner sa nedarí pretaviť jej silu a intenzitu do svojej úlohy. Tí mimozemšťania sú slabí a jednorozmerní záporáci. Najlepšie scény sú súboje Magneta a Dark phoenix alebo Charlesova chôdza po schodoch. Triky a akcia sú dobré. ()

darkphoenix odpad!

Vzhľadom na moje meno asi nemusím nikomu vysvetlovať aký veľký fanúšík X-MEN-ov som. A zrejme nemusím vysvetlovať ani ako veľmi mám rád príbeh Dark Phoenixa. Tento film však nie je ani filmom o X-MEN-och a rozhodne ani filmom o Dark Phoenix (napriek svojmu názvu). Úprimne nerozumiem čo ste si v tomto filme mnohí našli, keď tu vidím veľa tých dobrých hodnotení. Ale o individuálnom vkuse pomlčím. Nie každý predsa potrebuje kvalitu aby sa zabavil. To, že som sa mal dôvod obávať mi bolo jasné už vtedy, keď sa ohlásilo, že Dark Phoenix bude režírovať producent a príležitostný scenárista tejto série, debutujúci Simon Kinberg. Človek, ktorý sprznil Fantastic Four a o režírovaní mega-projektu nemá z režisérskeho stanoviska ani poňatia. Potom prišla správa, že film sa presúva z pôvodne stanovenej premiéry (November 2018) na Február 2019. Zaváňalo to prúserom. Potom sa ohlásilo, že sa ide pretáčať celé tretie dejstvo. A film sa definitívne presunul na Jún 2019. To už naozaj nepôsobilo dobre. Napriek tomu som sa rozhodol, že nebudem súdiť, kým neuvidím. Látku aj postavy mám rád (aj keď som väčším fanúšíkom Singerovych filmov). A tak som sa tešíl. Dúfal, že snáď pôjde o malý zázrak a nie o staré dobré pravidlo - čím viac pretáčiek a odkladania - tým väčšia sračka. Opak je však pravdou. Dark Phoenix totiž začína celkom sľubne, ale akonáhle sa naši hrdinovia vrátia späť na zem (asi 5 minút po začiatku filmu), všetko ide dole vodou. Kinberg (ktorý si scenár sám napísal) totiž zliepa dohromady len hlúpe a otrepané motívy, ktoré sme už videli inde a lepšie, alebo naopak také, ktoré nedávajú vôbec zmysel. Čo prosím vás v 114 minútovom filme o psychickom rozklade jednej z najmilovanejších comicsových hrdiniek vôbec, robí ufónska invázia s naprosto nevyužitou Jessicou Chastain. Čo tam robí 99% toho papierového paškvilu? Väčšina replík je smiešna, a ak smiešne nie sú aj situácie, zaručím vám, že sú nudné. Keď som po prvej tretine pochopil, že toto nikam nepovedie, jediné v čo som dúfal bolo, že film snáď už čoskoro skončí a budem naň môcť zabudnúť. Ale bohužial sa vliekol ešte hodnú chvíľu a k ničomu zaujímavému sa nedostal. Singera z tejto série vyšachovali. Avšak ešte aj jeho (nie až tak skvelý Apocalypse) bol dokonalosťou, ktorá mala dej a pohybovala sa v inteligentných rovinách. Dark Phoenix je bohužiaľ len spleťou chaotickej a zmätenej mysle 7 ročného chlapca, ktorý má pocit, že takto nejak sa robí dobrý film. A bohužiaľ mu to vybuchlo priamo do tváre. Hansz Zimmer sa o projekte vyjadril, že jediný dôvod prečo súhlasil s ďaľšou komiksovou adaptáciou bolo to, že pri Dark Phoenix mal možnosť vyskúšať niečo iné, nové a jedinečné. Nepodarilo sa. Kde sú tie časy, keď X-meni začínali Ottmanovým výbušným a geniálnym hudobným motívom a foxovský font nám oznamoval, že prichádza ďaľší skvelý príbeh naších milovaných outsiderov. Dark Phoenix mal byť grandióznym zavŕšením 19 ročnej série. Je to však len kus hovna, ktorý spôsobil jediné. Dark Phoenix sa už tak skoro na plátne neobjaví, dva krát nám ho totiž Hollywood zničil a pošliapal. Obrovské, obrovské sklamanie. () (menej) (viac)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu