V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (CinemArt SK)

Jeeff_95

Třetí Strážci Galaxie byli dobří, tentokrát ale asi opravdu jen dobří. Pokud by jsme odbočili od některých ne moc dobrých momentů a souvislosti které by fanouškovi série neunikly, potom dostáváme celkem dobrou "oddechovku" film od kterého člověk neočekává moc, spíše jen jednoduchý humor, chytlavý soundtrack a oblíbené postavy létající vesmírem sem a tam. Něco tomu ale v porovnání z předchozími díly chybělo, a to momenty kdy by se člověk spontánně a hodně zasmál (toto se mě a ostatně i celému osazenstvu kina, kde jsem film sledoval stalo víceméně v podstatě jednou) a i momentů kdy by se člověk jen usmíval a říkal si "ono to vlastně vůbec nedává smysl, ale je to prostě vtipné a užívám si to" bylo hodně málo. Připadá mi že se tady tvůrci hodně soustředili na kvalitní odvětrávání příběhu, což jim vyšlo ale snímek jako takový podle mě ztratil onu ikonickou energii a zběsilost předchozích dílů. ()

Tycygo

Smutné, veselé. Teda překvapivě více smutné než jsem čekal od strážců, až mě to trochu zarazilo. Nakonec ale fajnové a vizuálně nadprůměrné oproti jiným marvelovkám, takže na grafické orgie pojďte tudy. ()

Dalajlada

Dojení už jednou podojené krávy v přímém přenosu. Vedlejší příběhy absolutně ukradly Rocketovy příběh a tak se o něm dozvídáme jen z prostřihů. Tisíckrát slyšené vtipy a megalomanské akce jsou to, co diváka dotáhne do kina a znamená to prodanou Colu a popcorn. Na ničem jiném nezáleží. ()

Johny203

Obrie sklamanie.....v čase keď ma už MCU nedokáže zaujať, vyhorí jedna z mála vecí na ktorú som sa ako tak tešil. Nenávidím ten film. Je tam príliš veľa trpiacich zvierat čo je absolútny hnus pre mňa a dôvod prečo to už nikdy neuvidím celé, iba s pretočenými pasážami. Inak je fajn že ubrali na toxickom humore a ostalo ho tam len trochu, prevažne vtipného. Aj keď škoda niektorých Waititi momentov kedy zhodili vážnejšie scény. Dobrá správa je že špekulácie ohľadom zabíjania strážcov sa nepotvrdili. To je koniec pozitív. Negatíva: celý vizuál aj farebná škála je pozadu za oboma dielmi. Úvodná sekvencia (až po koniec akčnej scény) vyzerá ako videohra a podobných momentov vo filme ešte pár je. Akčné scény, nové postavy, zápletka, záporák, ešte aj tý zlatý ludia sú nezaujímavý. Adam Warlock je zle nakastovaný, celý jeho výraz pôsobí parodicky. Dokonca ani soúndtrack nestojí za nič, nieje tam jediná pecka, zatiaľ čo tie minulé sú výhradke zložené z peciek. Dokonca a postava Nathana Filliona je sklamanie oproti cameu ktoré mal mať v jednotke. Za mňa suverénne najslabší diel trilógie  a pokračovanie v letargií MCU kedy najlepší film od Endgame je snáď tretí AntMan a ten je teda tiež najslabší z trilógie. Ešte som zabudol že sa mi páčilo ako v prvej polke pôsobil Drax celkom múdry, akoby sa počas pôsobenia so strážcami vyvinul len škoda že to celkom negovali v druhej polke..  Sklamanie roku! ()

FildasCZ

Upřímně už to nejsou strážci. Je takový spin off a hodně slabý odvar pokračování. Film byl dlouho natahovaný vlastně se tam nic moc nedělo a záporák byt byl silnej, tak vlastně pak odpad, jak sirka. Ve filmu byl nějaký ten vtip a hlavně asi první díl, který byl místy smutný. Ovšem to nestačí. Jsem rád, že jsem na to nešel do Imaxu a ušetřil tak dost pěněz. Je vidět, že Marvel ztratil dech. Ten film byl tak dlouhej a přesto některé postavy nedostaly vubec prostor. Žádné epic bitvy, výběr hudby byl také slabší. Koukat na to podruhé by bylo asi dost utrpnení, ale abych byl spravedlivý, tak tomu dávám 55% ()

SirCrix

Marvel se ve své fázi 5 potácí od desíti k pěti. Celý pečlivě stavěný domeček z karet se bortí s tím, jak odcházejí jeho hlavní pilíře. Místo budování dalších pater se už jen lepí díry, a nutno dodat, že jednu z největších se podařilo zalátat třetími Strážci. I těm už ale dochází dech. Ač mě konec pořád ještě dostal, celý předchozí děj, kde se skákalo mezi CGI planetou, opravdu odpudivou CGI vesmírnou lodí a CGI flashbacky pro vymáčknutí nějakých těch CGI emocí mě prostě nebavil. Celý film tak stojí na bedrech stále sympatických hrdinů. A i když jejich vtipkování neunguje tak, jako v jedničce, jsou prakticky jediným důvodem, proč dát filmu šanci. Pro dobro Marvelu doufám, že se nevrhne do sequelu bez plné původní sestavy. ()

serbero

Krista-boha to bolo čo??? Chvála bohu, že sa partia rozpadla, lebo keby mali spolu hrať vo štvrtej verzii tak to by už bol Odpad!!! Už druhý diel bol žalostne slabý a nudný, no trojka prekonala aj slabú dvojku. ()

Salsecnew

Skvělý díl, akorát na začátku spíš zaujme akcí a blbinama, než dobrodružstvím. Adam Warlock má představitele známého, kdo jel hororovku na PS Dark Pictures: Little Hope. V tomto díle je to takové, že Rocket tam vlastně je i není, Star Lord a Gamora spolu vlastně nejsou i jsou, jinak je to paráda, ovšem ten závěr je rozporuplný. ()

MovieTom

Nejnovější Strážci rozhodně nejsou dokonalý po všech stránkách. Humor už pro mě není to, co býval a místy se film zastaví u zbytečných scén. Ale jinak se jedná o úžasnou rozlučku s našimi milovanými postavy. Každá z nich tu dojde do zdárného konce a uzavření svého příběhu. Především jsem ale nesmírně rád, že prostor tu dostává právě Rocket. Tragická a mnou vždy milovaná postava s ještě tragičtější minulostí. A už první scéna mluví za vše. Gunn jakožto režisér se též posouvá a filmu chvílemi dodává až hororový nádech. A znovu zde dokazuje, že jako tvůrce se svou osobitou vizí je úplně někde jinde. Miluje své postavy a ani jedna z nich zde nemusela zemřít a přitom mi tekly slzy proudem. 8,5/10 ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna