V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (CinemArt SK)

Rikoz99

James Gunn dokázal vytvořit skvělý snímek, který by měl dle mého vidět každý fanoušek. V této době, kdy Marvel tvoří průměrné filmy, je tento snímek příjemná změna. Jakožto posluchač převážně hudby pre 2000 si nemůžu soundtrack vynachválit. Taktéž vizuální efekty. Tohle není Thor, u kterého vypadá VFX jako něco, co nevytvořila společnost s hodnotou 53 miliard dollarů. Film vypadá opravdu skvěle. Ohledně příbehu: čekal jsem, že Adam Warlock bude mít větší roli, ale zaměření na původ Rocketa se mi líbí. Akční scény byly cool a zahrnutí postav jako kačer Howard, nebo Lajka taktéž. Nevím pořádně, co filmu vytknout - užil jsem si to od začátku až do konce. ()

SirAduard

Po všech těch zklamáních a nenaplněných potenciálů co nám 4. a 5. fáze MCU ukázala, už má člověk nízká očekávání. To ovšem neplatí u filmů Jamese Gunna, u kterých si režisér nenechá komandovat a nedopustí, aby jeho milované postavy byly na konci jejich cesty studiem pošlapány. Rozlučka se Strážci Galaxie je naprosto grandiózní komiksový film, skvělé zakončení trilogie, a hlavně s obrovskými emocemi. Kloubit opravdu vtipné gagy přesně pasující k postavám s vážnými, až deprimujícími scénami dokáže snad jen srdcař Gunn. Audiovizuál je zase pecka jako vždy, obzvláště akce, neboť v tomto filmu je snad jedna z nejlepších akčních sekvencí, co jsme kdy mohly v MCU spatřit. Jde vidět, že tu byla obrovská péče a láska k filmařině, na rozdíl od mnohých až odfláklých marvelovek z posledních let. No a nakonec Rocket, jehož postava zde dostala srdceryvný příběh s krutým backstory. Něco tak silného jsem už od Endgame opravdu neviděl a nestydím se říct, že mi skoro až slza ukápla pohledem na zmrzačeného tvorečka jménem Rocket. Ode mě obrovské doporučení, pro milovníky Strážců Galaxie naprostá nutnost vidět a Gunnovi přeji hodně štěstí v DC universu. ()

UncleMorty

Do hajzlu a to jsem chtěl napsat nějakou sarkastickocringe recenzi a dělat si z Jamese Gunna prdel. Jenže ten šmejd mi to celý pokazil tím, že natočil jednu z nejlepších trilogií vůbec a ukázal všem že je skutečně PAN režisér. Ona už jen ta představa kdy vám někdo strčí do ruky scénář o scifi ujetý bandě ze šílených koutů galaxie musela být docela oříšek. A on to zvládl na jedničku a ještě ustál vlnu těch přitepleně uražených vloček, které se ho snažily sesadit z režiserskýho postu. Třetí díl strážců je emocemi nabité rozloučení epických rozměrů, kdy končí obří trilogie co začla jako malý nevěruhodný projekt. Navíc se tohle rozloučení netýká jen hlavních postav, ale s veškerým respektem a díkem se pomrkává i k vedlejším postavám, či postavám co se dříve jen někde mihnuly. Nemá cenu vypisovat jak moc úžasný to je, má cenu si zaplatit lístek a jít do kina, protože tenhle klenot bude dlouho opěvován jako ukázka toho jak se má správně velká série zakončit. ()

soukyd33

Poznámka: Po skončení filmu, následují další dvě scény. Film je nabitý od začátku až do konce. Jsou zde vtipné: hlášky, scény. Herecké obsazení TOP! 👍 Herecké výkony TOP! 👍 Soundtrack TOP! 👍 Jsou zde scény nabité emocemi. Efekty již dobře známé. Poznámka: V kině se to moc sledovat nedá. Některým divákům nebylo ani 10 let, a tak to tam chvíli vypadalo, jako ve školce. Viděl v kině Praha, Westfield Chodov, 3D. Hvězdiček 5 ()

HMTD

Co dodat, Gunn a všichni v týmu to neodflákli a přinesli luxusní rozlučku. Jako čekal jsem, že to bude dobré a protože jsem fanoušek prvních dvou filmů, že se budu bavit, ale tohle byla jízda na kterou bych šel snad i dvakrát po sobě. Emoce to vzbuzuje snad ještě víc než konec dvojky ale je to celá paleta emocí, stejně jako ten film je paletou kreativity. Když teď bude Gunn šéfovat DC filmovému universu, máme se na co těšit. Jsem docela zvědaví, zda si Marvel řekne, že Strážci jsou tímto uzavřeni a nebo co spíš, že to ještě podojí a pak je otázka zda tomu dá alespoň polovinu snahy a schopností které byly věnovány tomuto filmu. Po pravdě osobně si myslím, že tohle netrumfne ani příští Avengers film a Marvel by měl najít nové talentované režiséry kterým dá víc svobody, jinak mu totiž hrozí, že poslední legendární film MCU budou třetí Střážci. ()

Thalin

Ze začátku mi film přišel nic moc a říkala jsem si, ať to jen není taková hrůza, jako byl poslední Ant-man. Protože po něm jsem neměla už vůbec chuť na cokoliv od Marvelu koukat, jaký to byl prázdný a vizuálně  překombinovaný digi bordel. Tady to vlastně je v mnohém podobné a přesto úplně jiné. Celé se to odehrává ve vesmíru, je to plné barev a spousty řečí o rodině a přátelích, ale narozdíl od Ant-mana a jeho nemastného neslaného ansámblu, mají tady postavy charakter a pracují na něm. Už v jedničce mě napadlo, co se všechno asi Rocketovi stalo a že by nebyl na škodu nějaký flashback. No a tady jsme tu srdceryvnou omáčku dostali. Možná by neškodilo lehce ubrat (to hraní na city skrz zvířátka a děti...), ale jinak mi to přišlo jako zase jedna z těch starších Marvelovek a udrželo si to pořád toho ducha Strážců. Nepřišlo mi to lepší než první dva díly, ale ani horší. Nemělo to sice hluchá místa, ale i tak si myslím, že se to mohlo trošku zkrátit, to natahování přes dvě hodiny prostě není ono. ()

Trageeed

Bohužel... Je to silnější než poslední Marvel produkce, ale selhává to v nejsilnějších aspektech Strážců. Je tu hrozně slabý a vlastně i hloupý humor a emoce, které to slibovalo se také nedostaly, čest pár výjimkám. Jamesi Gunnovi buď došel trochu dech a nápady a nebo už měl plnou hlavu chlápka se spoďáry přes legíny... ()

Skyw4lker7

“We’ll all fly away together, one last time, into the forever and beautiful sky.” ❤️ #GuardiansOfTheGalaxyVol3 Krásne ukončenie príbehu. James Gunn vie presne ako sa to robí. Má to jasne jeho rukopis. Guardians vynikajú pretože to je v prvom rade film o postavách a ich príbehoch a v druhom rade Marvel film. Guardians si absolútne neviem predstaviť v rukách niekoho iného a dúfam ,že toto bude jedna z tých sérii ktorú nechajú na pokoji aspoň chvíľu. Na druhej strane na konci sa nám sformuje jedna skupina ,ktorú by som si vedel predstaviť napríklad ako sériu na Disney+ no jedine v prípade že by na to dohliadal sám Gunn :) . Už to je asi otrepané no od Endgame najlepší MCU film. PS: "Come and Get Your Love" :) Videné včera 2x (07.07.2023) skoro dva mesiace po premiére a stále skvelá a emóciami nabitá akcia ,ktorá nikdy neomrzí :-). ()

Menrisek

Když jsem odcházel z kina cítil jsem radost, ale zároveň i neskutečný smutek z toho, že to byl poslední projekt od režiséra Jamese Gunna v MCU. Strážcům Galaxie nechybí nic co by měl správný superhrdinský film mít. Od začátku do konce jsem byl ponořený v ději až po uši. Napětí v dramatických scénách je perfektní a film se ho nesnaží nějak podkopávat zbytečnými vtipy přidanými nuceně, tak jak to Marvel v posledních letech dělal. Film se ovšem nedrží jen vážného tónu, to by přeci nebyli Strážci Galaxie tak jak je známe z minulých dvou dílů, ale humor, který film předává divákovi je úžasný (až na nějaké výjimky). V neposlední řadě bych chtěl ocenit neskutečně dobrý soundtrack, na který jsem čekal celou dobu a nezklamal. Jediné co mi na filmu vadilo byla postava "Cosmo". Přišla mi zbytečně otravná a nesympatická. Jinak určitě doporučuji je to skvělý zážitek. ()

Krkavec

James Gunn svoje působení v MCU ukončuje a lepší rozlučku ani nemohl přinést. Konečně jsem byl spokojený na 100 % a konečně to zase byla Marvelovka jak se patří. Zacílení na Rocketovu minulost byla opravdu správná volba a konečně se dozvídáme co všechno musel zažít, což v nás vzbuzuje hodně soucitu a už chápeme proč měl v předchozím díle takové mindráky z toho, kdo je. V podstatě celý film je o vyřešení nevyřešených problémů z minulosti, kterým čelí každý člen strážců a to vše při záchraně, dá se říct, toho nejdůležitějšího člena z celé bandy. I když je tento díl o dost vážnějšího ražení a místy je tu opravdu temná atmosféra, tak je i tak vše protkáno humorem jak jsme zvyklí z předchozích dílů. Krom toho je vše vážně perfektně zpracované. Efekty, hudba, postavy, plynulost příběhu... všechno za 1*. Z kina jsem odcházel spokojený, i když mi je opravdu líto, že původní team strážců nejspíš dlouho, nebo možná už vůbec neuvidíme. Zatím je to tedy hodně velká náprava za 4. fázi (která spíše vzbuzovala rozpaky) a (společně s Quantummanií) vcelku dobrý start 5. fáze. Jen doufám, že MCU neusne na vavřínech a bude v tomto duchu pokračovat. ()

Venom

No tak ty vole! Tretí Strážci Galaxie sú nádhernou rozlúčkou s pôvodným tímom strážcov. James Gunn skvelo ukončil túto trilógiu a cesty niekoľkých postáv. Veľmi silné, emotívne scény pri ktorých nie jedno oko zostalo suché, sú krásnym príkladom toho, že aj Marvel po Endgame dokáže urobiť film nie len o hláškach a akcii ale aj o postavách. Lenže v tomto filme nie je jedna hlavná postava ale celý tím a ajtak dokázal James Gunn dať pár skvelých momentov v príbehu pre každého strážcu. Tu je vidno aký má talent na písanie postáv ale zároveň aj na réžiu. Bol skvelý nápad dať na konci filmu bojovú scénu na jeden záber kamery. Osviežilo to celú akciu vo filme ktorá už aj tak bola skvelo nasnímaná. Tak isto perfektne vybratá hudba dopomohla každej scéne byť ešte lepšia. No ako som spomínal na začiatku je to film hlavne o postavách, primárne o Rocketovi, no a ten tu má fakt skvelo ukázaný origin ktorý vie diváka fakt dojať. Celkovo celý film pôsobí komicky zároveň aj vážne a miestami smutne. Hlavne koniec keď niektorí členovia tímu odišli tak mi bolo ľúto že už sa s týmto pôvodným tímom lúčime. Zároveň som veľmi rád že v potitulkovej scéne nám ukázali noví tým strážcov, kde mám jeden problém. Nechápem načo je tam s nimi to malé dievča ktoré na konci zachránili. Ale t nechajme na najbližší film/projekt v ktorom strážci budú. Celkovo som veľmi s týmto filmom spokojný a veľmi sa teším na budúcnosť Strážcov. ()

GalahadCZE

Jelikož předchozí díl strážců galaxie jsem si zamiloval a považuji jej za absolutně bezkonkurenční, tak jsem měl od pokračování velká očekávání. A vzhledem k tomu jakým směrem se nyní Marvel ubírá jsem pociťoval jisté obavy. Naštěstí James Gunn znovu nezklamal a má očekávání bezchybně naplnil. Proporce vtipů a smutných scén byly perfektně vyvážené a výběr muziky opět skvělý. Líbilo se mi zapracování Rocketovy minulosti do děje a motivace hlavního záporáka. Za mě skvělý film, na který si do kina zajdu nejspíš ještě jednou. Téměř stoprocentních 5*. ()

Woitisek

Slova nemůžou popsat pocity, jež ve Vás tenhle film vyvolá. Je to film, do než bylo vloženo srdce. Má svou vlastní tvář, svou vlastní vizi. James Gunn zde dokazuje svou lásku a zájem o postavy, s nimiž tu pracuje a na téhle rozlučce a zakončení trilogie Strážců Galaxie si dal opravdu záležet. Nechybí tu nic z toho, co jsme dostali od dílů minulých, příklady byť úžasný hudební doprovod, skvělá dynamika postav naší ústřední skupinky či povedený humor. U filmu se budete smát a bavit. Budete žasnout nad scénáristickou prací. Co je však nejdůležitější, budete zde slzet. Je tu spousta SILNÝCH momentů a pan Gunn nás všechny přiměl se do ním stvořené fikční rodinky naprosto zamilovat. Jako třešničku na dortu zde dostáváme akční scénu, kterou bych byl schopen prohlásit za jednu z nejlepších ne-li nejlepší z akčních scén, které nám kdy MCU mohlo nabídnout. Na všechny tři díly budu s láskou vzpomínat. Rocket je skutečné srdce příběhu. James Gunn je mistr svého oboru a pro Marvel je jako tvůrce obrovskou ztrátou. Miluji to. ()

Wojtusss

James Gunn zase valí a nebojí se toho! Strážci galaxie je za mě 3 nejlepší Marvel film. Každá scéna byla top a emoční scény mě rozeslalo a vtipné momentky nebyly trapné ale zábavné. 9/10  jen tak dále Marvele! ()

Sashmen13

Není to 5, prostě ne. A to, že je to 4 je hlavně proto, páč to uzavřelo příběh strážců relativně ok, i když pořád nejsem moc fanda, jak MCU miluje kopat Starlorda opakovaně do rozkroku. Nevím, nevím, dal bych si radši něco ve stylu lidí, co dělali na hře Marvels guardians of the galaxy, ta hra, to bylo přesně, jací mají strážci být  + sami vývojáři proto udělali totálně najetej soundtrack, to byl dobrej příběh, i když hratelnost byla tak 6/10. ()

charles3

Předchozí dva díly jsem neviděl, což mi nebránilo zorientovat se v postavách a dobře se bavit. Zarazily mě jen vulgární překlady některých replik, které jistě bylo možno (i u filmu do 12 let nehodného, v cizině do 13 s doprovodem rodičů) si odpustit. Nevím, jak tyto repliky zněly v originále, ani jestli podobné perly zazněly v českém dabingu i u jedničky a dvojky, ale okamžitě mě napadlo, jestli to nepřekládal Fuka... Ale kupodivu ne, na svědomí to mají pánové Kostiha a Žďánský.. :-O ()

majka02

Ačkoliv jsou noví Strážci nepopiratelně kvalitním filmem, vzbuzují ve mně lehce rozporuplné pocity. Rozlučkový kousek v sobě totiž slučuje to nejlepší a zároveň i to nejhorší z dané trilogie. James Gunn má ke svým postavám vztah a na výsledném díle je vidět, že se jejich příběhové linky pokoušel uzavřít maximálně důstojně; nikoliv kvůli divákům, ale spíše kvůli sobě samému a postavám jako takovým. Středem pozornosti je pochopitelně Rocket, jehož tragická minulost vzbuzuje neskutečně silné emoce. Trochu jsem se obávala, že ta snaha vyvolat emoce bude působit nuceně, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti si myslím, že by filmu dosti prospělo, kdyby se příběh skutečně soustředil jen na tuto dějovou linku a nehledal zlehčující odbočky stranou. Některé scény v první polovině filmu totiž působí jako výplň, jejíž relevance stojí jen na pouhé snaze Jamese Gunna dosadit si do filmu své blízké kamarády a rodinné příslušníky, pro příběh jako takový ale tyto scény nemají sebemenší význam. Kdybychom se drželi čistě jenom Rocketovy backstory a jeho role ve finálním rozuzlení, působil by na mě film výrazně konzistentněji. Dalším nedostatkem je nevyužitý potenciál Adama Warlocka a místy až přespříliš hloupé vtípky (gag o hodném a zlém psovi je tak bolestně předvídatelný, až se tomu nechce věřit). Napříč tomu ale filmu nelze upřít, že je opravdovým závanem čerstvého vzduchu v rámci novodobé éry MCU. Závěrečná akce je nápaditá, energická, a krásně si hraje s očekáváním diváka. Nejen v rámci toho, kdo zemře a kdo přežije, ale taktéž v rámci prohloubení vztahů mezi jednotlivými hrdiny. U závěrečné scény si člověk skutečně uvědomí, že každá z postav za sebou skutečně má nějaký vývoj, nikdo není tou samou osobou, kterou jsme poznali před lety. Toto uvědomění dodává skutečný pocit satisfakce, který činí celé rozloučení se Strážci jak je známe překvapivě fungujícím. Trochu se obávám, jestli úspěch tohoto filmu nebude pro MCU větším hřebíčkem do rakve nežli nadějnou vyhlídkou do budoucna. Ta nostalgie nad starými dobrými časy totiž v divákovi umocňuje tu hořkou pachuť, kterou současná rychlovýroba vyvolává. Sama musím přiznat, že jsem při sledování filmu lehce smutnila nad faktem, že High Evolutionary je výrazně charizmatičtějším záporákem než ku příkladu Antmanův Kang, proti kterému máme fakticky vzato stát v rozsahu několika budoucích let. James Gunn tímto filmem ukazuje, že autorská vize a láska k řemeslu mají při tvorbě filmů stěžejní význam, a ve finále může odejít s čistým štítem, protože celá trilogie Strážců je kvalitním počinem, na který všichni budeme ještě s láskou vzpomínat. ()

VOjtalapunIK

Velmi příjemné překvapení v době, kdy z dílky MCU leze jen neskutečný balast. Rozloučení s Jamesem Gunnem proběhlo více než důstojně. Neotřená zápletka, perfektní humor, společenský přesah, kamera s až uměleckým nádechem. Za mě opravdu skvěle odvedená práce, která si podle mého zaslouží 5/5! Vřele doporučuji všem! ()

matous20063

Skvělé rozloučení Jamese Gunna a této skvělé party. První díl strážců jsem viděl když mi bylo 8 let, a teď když mi je 17 tak vidím jak tato skvělá parta končí. Ano je to smutné ale nadruhou stranu mi tento film dokázál že MCU jestě není tak hrozné a vyplatí se mu furt věřit. Film je skvělý, nechybí mu nic, je to vtipné, emotivní, není to nudné, má to skvělé CGI a akční scény a herci jsou topka. Nemám asi nic co bych filmu vytknul, jen asi délku filmu, myslím si že kdyby se film trošku zkrátil, tak by byl lepší, protože některé scény byli trošku k ničemu, ale furt nebyli nudné, jen prostě bez nich by byl film svižnější a lepší. Co musím vyzdvihnout je výběr muziky a závěr, závěr byl krásný a emotivní, doplněn skvělou mizikou, takže ani moje oči nezůstaly suché. Jsem vděčný že jsem mohl tuto nezapometelnou cestu strážců sledovat. 80% ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna