V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

blondboss

Na ukončenie "strážcovskej" série som sa na jednej strane veľmi tešil a na strane druhej aj trošku bál, či to tvorcovia nedomrvia a neprepália. Gunn ale opäť ukázal svoju výnimočnosť a svoj cit pre túto trilógiu a pre tieto postavy. Opäť raz vizuálne lahodné divadlo, ktoré hádam nikdy neomrzí, so zaujímavou dejovou linkou, ktorá miestami dokázala vyžmýkať emócie, miestami skvelo rozosmiať a miestami dokonca vybudovať namakanú až temnú atmosféru. Uvidíme, ako to s našimi hrdinami pôjde ďalej, ale s týmto snímkom som takmer maximálne spokojný. 85 % ()

Kebabkony

Trvalo to jenom 4 roky než nám Marvel, lépe řečeno James Gunn nadělil výborný film, protože podobné emoce jsem měl naposledy u Endgamu.  Po posledních Avengerech Marvelu došel dech a neměl vůbec co nabídnout a to, co vycházelo potom byly splácaný kupy sraček, které mířily na dětský publikum, protože děti se smějí všemu i blbým vtipům. Ale Třetí strážci jsou přesně to rozloučení, které jsme všichni chtěli. Plno emocí, osmdesátkové hudby a skvělých vtipů. Hlavní příběh je rozdělený na dvě linie. Zatímco jedna je ta klasická běž tam a seber tohle a pak to ještě dvakrát opakuj. Ta druhá sleduje minulost Rocketa a ta se mi hrozně líbila, protože byla fakt silná a emotivní jak prase. Co si budem Rocketovi je zde věnováno  více prostoru než v předešlých dílech a dozvíme o něm konečně něco víc.  Ve finále je to fakt poctivý zakončení Strážců Galaxie. Opravdu jsem měl malé očekávání, protože laťka posledních filmů byla strašně nízko, ale zároveň jsem věřil Gunnovi, že to neposere. Už pár let si říkám, že prostě nejsem cílovka a jde to vidět. Tohle bude společně s Deadpoolem 3 poslední film od MCU, který jsem chtěl vidět. 9/10 ()

Frca

Konečně! Vypadá to (i když to nechci zakřiknout) že se Marvel vrátil po dlouhé době k tomu, co mu jde nejlíp. Ke kvalitní zábavě (A u Strážců bych taky nic jiného nečekal.) Má to všechno- Akci, příběh i srdce. Je vidět, že si to James Gunn pohlídal a nakonec nám naservíroval srdcervoucí, ale i vtipné zakončení této cesty vesmírem. Normálně bych dal za 4, ale protože tohle je konec Strážců, jak je známe a po delší době je to opravdu kvalitní film, tak tam těch pět hvězd napálím. (A taky vzhledem k tomu, že dalším filmem bude nudná blbost, na kterou se buď vůbec nepodívám, nebo si ji zadarmo stáhnu, protože za to se mi vyhazovat prachy nechce.) ()

Kinofil

|| PG-13 || Disney/Marvel || Rozpočet: $250 mil. || USA: $358 952 092 - ČR: 82 380 957 Kč - Celkem: $845 292 299 || "Marvel je zpět!" Konečně to po bezmála 4 letech můžu zakřičet. Je však potřeba hned na úvod mírnit nadšení. Žádný zázrak se nekoná, Marvel se jen s kvalitou vrací zpět do 3. Fáze, kde filmy měly srdíčko, smysl, příběh a propracované postavy. Gunn potřetí potvrdil, že je/byl asi nejlepším (spolu s Russoovci) a nejodvážnějším režisérem v MCU, které mu to šlo od ruky a od Kevina dostal více tvůrčí svobody. Třetí Strážci proto opět vyčnívají oproti zbytku, nejvíce pak v porovnání s katastrofami jako Ant-Man 3, Thor 4, Dr. Strange 2...no bylo jich dost. V rámci trilogie je však musím zařadit "až" na třetí místo kousek pod o něco lepší dvojku a o míle lepší jedničku. GoG3 totiž trpí na zlý střih ve vícero ohledech. Mezi Strážci se vzhledem k množství postav, stříhá konzistentně, bohužel totéž neplatí o Rocketovi, jehož linka je středobodem filmu a jenž (ten současný) ve filmu téměř není a nahrazuje ho jeho mladší verze ve flashbacích. A byť přináší mnoho emocí a hloubky, včetně poselství proti množírnám atd., často se ve filmu objevují nahodile jako by si Gunn řekl: "Ty vole, Rocket vlastně..." a najednou na něj střihl i za cenu nevhodných, rychlých přechodů z vtipných pasáží do vážných či naopak. Podobným stylem se zapomíná i na méně důležité Strážce (Kraglin, fenka Cosmo) včetně záporáků High Evolutionary a především vlastně zbytečného Adama Warlocka. Sice fajn, že se díky němu navazuje na linku se Suvenýry ze dvojky, po těch letech na to ale kde kdo zapomněl a Warlock vlastně nikoho (v podstatě ani ve filmu) nezajímá. High Evolutionary aka Evil Zdeněk Srstka je vykreslen odlišněji od komiksů jen coby další zlý polobůh zdokonalující vesmírné rasy. Na to, že má být jednou z nejinteligentnějších bitostí MCU se ale kašle. Co se týče "marvel humoru" je to stejná písnička jako vždycky - jednou se to povede, jindy je to na silu. V minulých dílech se mu to dařilo líp, dobrých vtipů je tu pořád dost. No a pak je tu jeho soundtrack. Gunn má obrovský hudební vkus a umí ho perfektně zakomponovat do filmu. Těch písniček si tu ale nabral až moc, že často hrají jen pár sekund a opět ve scénách, které na sebe moc tématem nenavazují (jednou hraje orchestr, pak song, pak zase orchestr). Avšak minimálně úvodní Radiohead a závěrečná od Florence + The Machine vykouzlí emotivní chvilky a "that's why we love Marvel" momenty. Partička Strážců, i přes často moc dětinské popichování, kdo je debil, má mnoho vztahových momentů, které prohlubují a uzavírají jejich přátelství i dosti nečekaným způsobem, díky čemuž se z celé MCU mohou řadit mezi nejsympatičtější bandu, kterou byste chtěli ještě jednou vidět bok po boku. Mě osobně to však bohatě jako trilogie stačí už vzhledem, kam to u Marvelu vede s příliš mnoho díly (ehm Thor). Gunn nám bude v Marvelu bude chybět, ale přeji mu, ať se mu v DC daří ještě lépe. 75%. ()

Lukyys11

Tak tohle byla nádhera......Vzpomínám si, co jsem říkal, když měl vyjít trailer na třetí Strážce Galaxie. Po tom, co nám v poslední době Marvel servíroval, jsem už úplně ztratil ten ,,fanouškovský hype" a celkově chuť se vůbec ještě na nějakou novou Marvelovku podívat. Pak ale vyšel trailer na třetí Strážce a já jsem si říkal, že to vypadá hodně dobře a že tohle je asi poslední šance a poslední naděje Marvelu a díky bohu mě MARVEL nezklamal a dostali jsme něco úplně úžasného! Dle mého je to návrat ke starým dobrým Marvelovkám, které měly srdce a pořádně pečlivý a propracovaný příběh a v tomto snímku nechybělo podle mě vůbec nic z těchto věcí. Máme tu humor, skvělý vývoj postav, ale hlavně velikou emotivní linku, která vás fakt dostane. Také se mi moc líbilo, jak mezi naší oblíbenou partou funguje dokonalá chemie a všichni jsou tak skvěle sladění a každý z členů Strážců Galaxie svojí výjimečností přispívá  a přesně proto jsou takto oblíbení a v tomto filmu jsme to mohli krásně vidět, jak bez sebe prostě nemohou být=pravé přátelství. Třetí Strážci předvedli vynikající výkon a tohle bylo přesně takové zakončení, jaké má být. Na konci  filmu cítíte nostalgii a hřejivý pocit. Jsem rád, že po průměrných, možná podprůměrných filmech jsme dostali KONEČNĚ zase něco skvělého. Jsem moc rád, že se to takhle povedlo a udělalo mi to velkou radost. Prosím ať dostaneme od Marvelu více filmů jako jsou Strážci Galaxie 3, protože to je přesně to, co teď fanoušci chtějí. ()

LordArthas

Spojení všech GoTG do sebe a my se teda loučíme se sérii kdy měla prim láska, rodina, přátelství, čest apod. Nejlepší a nejdojemnější jízda na závěr, která vytahuje to nejsilnější právě z předchozích filmů. Je to dojemný a to tam nikdo zásadní neumře a i přesto vás to posílá do kolen po velkou část filmu. Gunn ukázal, že Disney udělal chybu když ho poslal do pryč. Pokud bude předvádět podobnou jízdu i u DC a i daleko lepší, tak to bude u DC vše v nejlepších rukách. Kapesníčky sebou! ()

petrsponar

Wow,takhle dojemnou a poctivou rozlučku jsem nečekal. Třetí strážci opět jedou v zaběhnutých a kvalitních kolejích Jamese Guna,jsem moc rád jak se jeden z mála Marvel filmů které jsem ještě vyhlížel dopadl tak dobře. Strážci vždy sázeli na humor práci s postavami, bože já ty charaktery miluju. Nejnovější díl je hodně emotivní,depresivní, smutný a zábavný,je to krásně zabalené dílo které sice Marvel nezachraňuje,ale o to nejde je to parádní završení trilogie a parádní rozlučka,jo nečekal jsem že mi to přivodí slzy,ale jo tenhle počin mě tak zahřál u srdíčka a vykouzlil úsměv, děkuju Strážci 9/10 ()

StefeMakovec

Strážci Galaxie: Volume 3 opravdu překvapili, protože už jsem měl pocit že se celý Marvel uchyluje do Netflix stereotypu po tom co jsem viděl strašlivou upoutávku na zženštělou " akční " sračko komedií Marvels, díky které jsou Strážci Galaxie naprostým kontrastem v tvorbě Marvelu. Co se týče akčnosti Strážci Galaxie nezklamali neboť jsou jejich akční scénky asi tak 100x akčnější a propracovanější než u filmů, které jsou na rozdíl od Strážců Galaxie založeny čistě na akčnosti. Tudíž se opět John Wick 4 může jít vysrat a to samé Avatar 2. Krásně zmáknuté bylo i prostředí, které prostě miluju. Scénky ve stísněném městečku uvnitř hlavy mrtvého boha ve futuristickém oranžovofialovém nádechu mě zkrátka nepřestanou bavit. Taktéž musím vypíchnout hudbu zpracovanou Johnem Murphym. Přechody mezi hlasitou a tlumenou hudbou ve sluchátkách napříč scénami s krásným výběrem který ke Strážcům Galaxie prostě sedne. Strážci si na příč celou trilogií zachovali výbornou kondici a to hlavně díky Jamesu Gunnovi. ()

The_soloist

James Gunn dokázal něco neuvěřitelného. Očekávalo se, že vytvoří doják, ale že bude schopen po 150 minut servírovat emoční hurikán, který musí každého zdravého jedince rozložit, to čekal asi málokdo. Zároveň navzdory tlakům z MCU dokázal GOTG podat výrazně dospělejším, vážnějším a drsnějším stylem, až jsem si říkal, jak mohl takový film vůbec získat rating 13. Některé momenty byly doslova hororové a psychicky náročné. Dále je třeba ocenit CGI a grafické tvůrce zvířat, kteří vytvořili obrovskou detailnost a dokázali postavám vdechnout život. GOTG jsou plní humoru, hudby apod., ale na rozdíl od dvou předešlých filmů předkládají divákům daleko silnější poselství. Co se týká záporáka, pravděpodobně to není nejzajímavější zlosyn MCU, ale s přehledem ho budete nejvíce nenávidět. Bez spoilerů můžu říci, že by s klidem strčil do kapsy například takového Ramsayho Boltona z Game of Thrones. Ve výsledku James Gunn naservíroval přesně takový film, jaký sliboval, a pokud budou takto vypadat pod jeho dohledem snímky v DCU, měl by se Marvel opravdu hodně bát. GOTG totiž ukázali obrovskou propast vůči ostatním filmům ze 4. fáze MCU. Film má tvůrčí svobodu, hudba a efekty jsou brilantní, herecké výkony jsou na maximální úrovni, záporák a poselství filmu vás absolutně psychicky rozpoloží a v závěru se film vytasil s dosti možná nejlepší akční sekvencí, točenou na jeden zátah z celého Marvelu. Pokud bych měl GOTG vol. 3 zařadit do žebříčku všech MCU filmů, měl by být minimálně v absolutní TOP 3. ()

blazma

Nikdy jsem nebyl fanoušek Strážců galaxie, takže i třetí díl mě zachoval klidným. Každopádně jsem byl možná i proto velice mile překvapen. Konečně dobrý a smysluplný příběh, který chytne za srdce a velice dobré a důstojné zakončení ságy strážců galaxie. Jsem rád, že strážci šli přesně v opačném duchu jako začali. První díl byl komediální blbůstka a trojka je opravdu zajímavý film. Jedinou vrásku na čele mi dělala postava Adama Warlocka, která by si zasloužila víc než jak nakonec dopadla. Snad se ještě dočkám rozvoje této postavy. ()

Marcas

Jestli něco Marvelu v současnosti jde, tak to jsou rozlučkové filmy. Endgame, No Way Home a teď i třetí Strážci. Bohužel se obávám, že to byl jeden z posledních fakt výborných filmů, který jsme od Marvelu na dlouhou dobu viděli. Co se týče samotného filmu, tak je z každé scény cítit, jak obrovskou lásku chová James Gunn k této trhlé partičce a jak moc si dal záležet, aby rozlučka s nimi byla nezapomenutelná. A povedlo se na 110%. Líbí se mi, že ačkoliv jsou tu naťuknuta poměrně těžká témata, tak i přesto se tu najdou neustálé vtípky, které ale naštěstí nepůsobí trapně jako v některých jiných filmech (viď Thore), ale naopak dokáží odlehčit danou situaci. Já jsem velmi spokojen a považuji trilogii za důstojně uzavřenou. Budete mi chybět, Strážci. ()

Daniel2003

Dechberoucí tečka za příběhem party outsiderů. Stejně jako druhý díl se i trojka rozjede velmi rychle a na nic se nečeká. Tentokrát ale scénář hned na začátku vyřadí ze hry Rocketa, což zavírá dveře rozmáchlosti příběhu, na druhou stranu ona komornost a sevřenost filmu vůbec neuškodila, spíš naopak. Příběh ždímá emoce co to dá a scénář chytře a uvědoměle napíná diváka s tím, že kdykoliv může některá z postav zemřít. Rocketův storyarc je Gunnovo režijní i scénáristické mistrovství, zbytek je trochu pozadu, ale ne nějak výrazně. Prostředek vnímám jako nejslabší část, protože se dal zpracovat mnohem poutavěji a lépe, jenže když přijde finále, je mi to stejně jedno. To je totiž bezchybné a v takovou rozlučku jsem ani nedoufal. Vynikající práce a Gunnův zdaleka nejsilnějšj režijní výkon. 9/10 ()

p.i.t.b.u.l

Asi nejslabší díl který už nemá takové kouzlo jako předchozí díly. Celkově to jde s Marvelem od desíti k pěti a tohle je další hřebíček do rakve. Asi si to pár fandů najde, ale u tohoro dílů už nikdy nikomu neřeknu, už jsi viděl strážce 3? Ne tak to si pusťte, je to pecka. Teď jen řeknu, nevadí, o nic si nepřišel. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna