V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

HenryIvan

Trvalo to síce 6 rokov (odhliadnuc od eskapád a cameo v iných projektoch), no dočkali sme sa zakončenia tejto trilógie. James Gunn nás obdaril touto skupinou vydedencov a čudákov a oni sa stali súčasťou nie len Marvel loru či hollywoodskej produkcie, no aj našich sŕdc. Nikdy som sa netajil tým, že ide o môj obľúbený kút MCU a tento záverečný návrat do ich sveta má naplnil opäť raz radosťou. Film mi dal všetko, čo som chcel a aj niečo navyše. Odsýpalo to ako každý príjemne strávený čas a ja som síce bol mierne smutný, že ide o dernieru pre väčšinu z týchto postáv, no bol som rád za krásnu cestu, ktorou nás previedol Gunn za týchto skoro 10 rokov. Koľko ľudí, toľko chutí, no ja som nemohol byť viac spokojný. ()

Vabr

Nikdy, nikdy bych se na tenhle film dobrovolně nepodíval, už ne ze své zášti vůči Marvelu a jejich lobotomních filmů, ale stalo se. To jsem šel takhle do kina na Smrtelné zlo: Probuzení s kámošem, zatímco brácha už v sále seděl se svou partou. Koupil jsem normálně lístky, kámoš šel mezitím na záchod, pak jsme šli k štípačům vstupenek a oni na nás Sál č.1. To jsem se tedy lehce podivil, jestli to náhodou nemá být sál č.4, ale tak jsme teda šli. V takové té mezichodbě jsem se za celou tu dobu až teď poprvé podíval na vstupenky a  spatřím: Strážci Galaxie: Volume 3😫. Tak to ne-e! Zastavuju kámoše, že jdem na špatnej film, že nám asi unavená, upracovaná slečna špatně vytiskla vstupenky. On se taky podívá na vstupenky a vidí to samý. Říkám mu, jestli se tedy nevrátíme, nevysvětlíme to nějak zkrátka štípačům vstupenek a nepůjdem na Smrtelný zlo, protože to stejně stojí stejně a je to jen takové malé nedorozumění. Kámoš na to ale, že ne, že když už máme Strážce Galaxie, tak zajdem na ně, protože je stejně chtěl někdy vidět, jestli to nějak hodně nevadí. Tak já na to, že tedy dobrá, a šli jsme se posadit. Řekl jsem si totiž, že náhoda je blbec, tak proč se jí nezkusit chytnout i přes mou nechuť k Marvelu, třeba bude prdel... No. Nebyla. Byl to úplně typický Marvel se vším všudy: nevtipné trapné vtipy, nesympatické dětinské postavy, neakční akční scény, vyumělkovaná dramata, přepálená stopáž s absolutně primitivním dějem (záchrana Rocketa, uuuh) a happy ending, kdy se sice celá parta rozdělí, ale aby diváci z kina neodcházeli v slzách v očích, hodí tam naprosto bezmozkovitý roztančený rozloučení, aby v paměti jako poslední zůstalo tohle usměvavé finále plné tance, smíchu, barev a podobných 3,14čovin! Za mě horší 2⭐, ale jen kvůli kvalitní řemeslné stránce snímku, kterou Marvel sice umí, ale vše ostatní neuvěřitelně voře. Příště na to se*u a jdu si normálně (klidně i sám) na svůj film, i když, uznávám, že byla pak docela p*del cestou z kina tuhle blbost hejtit. Vyhodnocení: Překvapivě dávám vyšší hodnocení než kámoš, kterej jinak Marvel má rád😬 ()

KOOHA

Neurazi, ale nicim me to neprekvapilo. Jede si to opet to svoje, humor na nesmyslnejch mistech, kde jde o zivot a linka s tyranim zvirat jaksi jako dobry, ale film mi to posouva do ranku tech, co uz nikdy vice videt nemusim. ()

ViktorS

Po dlhej dobre k nám prišla kvalitná Marvelovka čo sa príbehu a postáv týka. Strážcovia galaxie si zachovali svoje povahy a nestali sa z nich typické jednodimenzionálne postavy ako to teraz v Marveli býva vo zvyku. Quill, Nebula, Groot, Drax, Mantis a Rocket nám pekne zakončujú túto trilógiu o ich tíme, len bohužiaľ Gamora už nie je tá Gamora a tak nie je tou plnohodnotnou členkou tímu čo ma trochu mrzí, ale stále lepšie akoby sa mala behom jedného filmu ňou stať opäť. Avšak táto snímka nie je o Gamore a ani tak úplne o Quillovi. Rocket tentokrát, aj keď len pomyselne, prevzal hlavnú úlohu. Som veľmi rád, že tvorcovia nám konečne odhalili jeho minulosť a tým vysvetlili prečo je taký aký je. Od samotného začiatku filmu sa nám retrospektívne zobrazujú úlomky z jeho životného príbehu z obdobia jeho narodenia, až po okamih, ktorý ho nadobro zmenil. Vo filme ide vlastne o takú vyprovokovanú Rocketovu pomstu. Rocket bol milý Medvedík čistotný, zato jeho príbeh už taký milý nebol. Bol plný utrpenia, smútku, ale aj priateľstva. A práve preto ma tento príbeh tak chytil za srdce a v určitej scéne som mal už slzy na krajíčku. Film mal dobré tempo, už klasicky skvelý hudobný sprievod, len na môj vkus boli trochu často skoky medzi dramatickými scénami a komédiou, no nič čo by mi trhalo žili. Mierne ma ale sklamal Will Poulter ako Adam Warlock. Myslel som si, že bude mať trochu iný základ tá postava, viac rešpektu povedzme, ale nakoniec z neho spravili len takú figúrku, ktorá slúžila ako zdroj zábavy. No záporná postava  bola perfektná vo svojej šialenosti a presvedčení, že môže všetko. Takto by mala proste vyzerať Marvelovka. Silný príbeh, s komediálnymi vsuvkami, záporná postava, z ktorej ide rešpekt a samozrejme kladné postavy, ku ktorým mate vzťah, ktorý počas celého filmu dej len posilňuje. ()

geek.ondra

Gunnova poctivá rozlučka plná humoru, akce i uvěřitelných emocí. James Gunn do toho dal vše co bylo v jeho silách a potvrzuje že se v současnosti nachází na svém kariérním vrcholu a že jeho Strážci byli jedním z toho nejlepšího co mohlo MCU nabídnout. Takže i přes menší výtky k samotné zápletce skvělá práce a věřím že budoucnost DC je ve správných rukách a Marvel snad najde někoho kdo by dokázal dokázal esenci komiksového humoru a akce skloubit tak jako právě Gunn 7,5/10 ()

Rikky007

Příběhově vlastně slabé, pouhé tlačení emocí a minimum zábavy, která byla zvetsiny ohraná a dětinská. Soundtrack u předchozích dílů tak skvělý taky nenadchl až na opětovné recyklování již známého. Origin story Rocketa nebyl až tak špatný nápad asi, ale to provedení bylo prostě komické tím špatným způsobem. A zbytečně drastické scény a ujeté designy postav tomu taky moc nepřidaly. Spíš naopak. Na Strážce galaxie člověk nečekal, že se přijde vybrecet. Velký potenciál k rozvedení různých linek naznačených dříve splachli do záchodu ve prospěch násilného dojáku. ()

Mianelia2050

Tenhle díl se stal mým nejoblíbenějším dílem z těch tří. Obsahoval VŠE, co obsahovat měl. Bylo tam napětí, dojemné scény, minulost Rocketa (!na což jsem se těšila nejvíc!), komediální, sprosté i místy lehce horrorové části. Herecké výkony a obsazení jako vždy hvězdné a hudba byla fantastická. Jako vždy 80. a 90. léta velmi dobře zapůsobila. Film mě vážně bavil a myslím si, že jako zakončení trilogie Strážci galaxie naprosto stačí. Vřele doporučuji. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------SPOILERY!!!--------------------------------------------------------------------------------------------------------Co jsem myslela tím lehce horrorové části? No, v Rocketově minulosti byli zmíněni a následně i ukázáni jeho kamarádi. Při pohledu na ně mi naskočila husí kůže a upřímně - nebyl na ně hezký pohled po celý zbytek filmu. Spíš se mi z nich dělalo špatně. Líto mi jich bylo, ne že ne, ale to, čím si prošli, Rocket, Nazemi, Leila a Zuby, je neuvěřitelné. A co se týče dalších mutantů, které Vrchní Evolucionář stvořil, nemůžu tvrdit nic jiného (až na to, že jsem je už tolik nelitovala). A jako vždy jsem měla velké sympatie pro mé nejmilovanější postavy - Mantis, Rocket , Groot a nově i Cosma. ()

AloeB

Jakkoliv mohou někteří považovat třetí Strážce za nejslabší díl, tak za mě James Gunn uprchl upadajícímu kolosu Marvelu s noblesou a tento poslední příspěvek do omalovánkových Star Wars je toho tím nejupřímnějším důkazem. Oproti jiným filmům universa je znatelná, že režisér je zručný řemeslník a oproti poslednímu Thorovi je zřejmé, že má pan režisér cit a soudnost. Díky tomu mohl vystavět přehledný příběh, kde skoro nic není navíc a který neslouží jako zbytečná superhrdinská onanie, ale jako skutečný film. Je sice vidět, že Gunn postupně ztrácí cynismus a stává se vřelým normiem (ale ostatně si teď [už zase] našel ženu, tak se asi nelze divit, že se drží při zemi), takže něžné a milé scény o lásce a nezabíjení jsou na denním pořádku, ale upřímně než aby mě toto otravovalo, tak jsem to považoval za krásný fakáč trapné brutalitě jiných superhrdinských filmů, kde sice nesmí téct krev, ale škody na životech, které působí samozvaní hrdinové destrukcí prakticky všeho kolem sebe, jsou zcela očekávatelné. Strážci Galaxie se překvapivě nebojí ušpinit, ale zároveň si jsou podivným způsobem vědomi, že zabíjení není OK. Ostatně celé vážné téma snímku se točí kolem smrti nedokonalých tvorů, zabíjení zvířat a sem tam proběhne nějaká ta genocida celé planety. Toto ústřední téma mi upřímně nepřijde nijak objevné, ale motivace záporáka, který baží po dokonalosti, ne proto, aby jí dosáhl, ale because he just hates things the way they are, což v konečném důsledku jde ruku v ruce s ústředními tématy Gunnových snímků o jedincích nepochopených společností. Ačkoliv tedy závěr není nijak zajímavý, tak je v tomto kouzelný. A úplný konec, kdy Peter (asi konečně) dojde klidu, dává (když už nic jiného) krásný pocit zadostiučinění. Až je škoda oznámení na konci potitulkové scény o tom, že Legendary Star-lord will return. Dejte mu už klid, chudákovi. Plusové body za úvodní logo Marvelu se Strážci galaxie, za malé mývaly a za záchranu zvířecích vězňů. Též za to, že režisér neměl strach své postavy nechat žít. Mínus za přílišný idealismus (hlavně v poslední scéně s tancem, to bych radši sledoval, jak tam někde v postranní ulici prodávají kokeš), Draxe jako tátu a de facto absenci Rocketa jako ústřední postavy. ()

tomik99

Marvel Cinematic Universe prochází určitou krizí, kdy se aktuálně nedaří seriálům a ani filmům. Fanoušci se bouří, kritici vystřízlivěli z prvotního nadšení a tržby už nejsou tak oslnivé jako kdysi. Teď přichází do kin film Strážci Galaxie: Volume 3, který se pokusí tyto nešvary odstranit. A nutno říci, že díky skvělému Jamesi Gunnovi se to daří – starý Marvel je zpět, teď je jen otázka na jak dlouho. Hned z prvotních scén cítíte, že se režie chopil někdo zručný, kdo nad celým projektem přemýšlel. Nejedná se o nějakou uspěchanou rychlokvašku. Jednotlivé záběrování, přechody, hravé titulky či hudba skvěle do filmu pasují. Z celého počinu je tak cítit obrovská láska a respekt k danému dílu. Najednou máte pocit, že sledujete vizi určitého člověka a ne jen šablonovitý film vytvořený přes kopírák s horším scénářem než od umělé inteligence. Film má svůj vlastní účel a nechce vás jen seznámit s nějakou postavou, která bude důležitá v jiných projektech. Strážci Galaxie: Volume 3 fungují jako samostatné dílo. A fungují skvěle a to vlastně bohatě ke štěstí stačí. Nepropagují se jiné seriály, neodkazuje se na hromadu jiných postav z jiných filmů. Ten film stojí pevně na svých vlastních nohách a je konečně o postavách, na kterých vám záleží. James Gunn navíc postavy dále posouvá, což je další aspekt, který většině MCU projektům chybí – vývoj. Třešničkou na dortu je soundtrack a výběr píseň. James Gunn do svého filmu propašoval celou řadu známých i neznámých skladeb, které ale přesně sedí k daným scénám a nejsou ve filmu pro nic za nic. Akční scény jsou povedené, přesto ve většině případů nijak nevybočují z blockbusterového standardu, spíše se jedná o lehký nadprůměr. Akčních scén není nikterak moc, ale závěrečná bitka v chodbě má určitý nápad, povedenou choreografii a po dlouhé době lze z potyčky cítit, že se nad ní MCU tým skutečně zamyslel. Závěr trilogie přináší i celou řadu emocí, kdy vás film dokáže rozbrečet i třeba v polovině filmu. Na postavách vám totiž jednoduše záleží a máte k nim vztah, což je asi největší rozdíl od nových hrdinů, které nám Marvel v poslední době představuje. Říká se, že se má končit v nejlepším a to se vlastně Jamesi Gunnovi splnilo. Jedná se o nejlepší film se Strážci Galaxie. A i když je velice smutné, že už je nikdy neuvidíme spolu, možná je to tak dobře. Tohle je skvělý konec jedné trilogie. Z filmu je cítit zkušenost, láska a vize. A to odlišuje nadané tvůrce od běžných amatérů. ()

moviechecker

Po tomhle dílu musím již přiznat i já, že s Marvelem to jde opravdu dolu vodou. Třetí díl je nudný, chování postav nudné a záporací nudní... Po Tajné invazí je to jen další sklamání, které netáhne. Pokud bude takhle James pokračovat i u konkurence tak tam znovu můžeme očekávat další restart DC vesmíru :-D. ()

bararich8

Zábavná záležitost, která opět umně kombinuje akci s humorem a peckovním soundtrackem, ale jelikož jsem dal dvojce 4*, nemůžu zde jít na plný počet. Každopádně solidní rozloučení se starou partou, díky za to, 4,5* ()

Daiker

Strážci galaxie po třetí a dopadlo to dobře, na rozdíl od druhé dílů, který mě moc nebavil. Vše se točí kolem Rocketa a byl nám ukázan jeho původ. Ten byl smutný a týraná zvířata mi trochu způsobila zánět spojivek 😉. Akce byla skvělá, soundtrack povedený a hlavní záporak byl pořádný slizák, na rozdíl od Kanga... ()

NiaWolf

Přesnější název: Rocket Racoon & Doom Origin. První polovina není vůbec špatná, i když polovina týmu je tam zbytečně. Pak už se to ale změní v klišé, očekávané "zvraty" a recyklované vtipy. Prostě průměr a jestli je tohle to nejlepší, co dokáže Phase 4 nabídnout, tak to potěš koště. Spoiler: Chápu správně, že výbuch planety, na které zemřou miliardy obyvatel, včetně dětí a rodiny, co Strážcům nezjištně pomohla, Strážcům prakticky nevadí a nepokusí se zachránit ani jednoho z nich. Ale jakmile narazí na skupinku bílých děcek, tak se můžou přetrhnout, aby je zachránily do jednoho? Co na to média? Co Netflix? A co Jan Tleskač? ()

Anayka

Za mě lepší než 2. díl, ale taková ždímačka slz tady už teda dlouho nebyla. Měla jsem si ten kapesníček připravit dopředu. ()

Jajar

Trilogii se Strážci Galaxie zakončil Marvel ve velkém stylu návratem ke kořenům. James Gunn servíruje skvělý divácký zážitek kombinací dobré zábavy (Drax a Mantis nikdy nezklamou), povedené akce a ždímání emocí. Tragická zápletka okolo Rocketa dodává snímku závažnost, hloubku i přesah. Autorům lze odpustit několik motivů bez většího významu (hlavně vězněné děti a Adam Warlock). Po dlouhé době totiž vzniknul v rámci MCU film s vyspělým příběhem a spoustou nápadů (celé ústředí OrgoCorp), který dokáže pracovat s postavami. Dojemné a osudové finále už možná hraje až příliš na city, ale pořád je to nejlepší marvelovka od posledního Spidermana. ()

Hpatrik

Za mě na podobné úrovni jako předchozí díly. To znamená že je tu znovu nenáročná a zábavná podívaná, tentokrát s o něco většími ambicemi, solidně natočené, dobře napsané bez větších logických lapsů a sněkolika funkčními emotivními momenty. Soundtrack, tedy výběr písní, je za mě tentokrát o dost slabší, jinak celkem spokojenost. Lepší tři. ()

papaguy

GotG3 je jako obří otesánek, který do sebe schlamstne všechno z Marvel Universa, přitom si drží odstup a jede bomby (s*r* srandu). Zajímavé lore mývala odhaleno. Až na jednu dvě nechutné scény z pekla za mě vyvážená podívaná, na kterou se nemusíte stydět zajít do kina. A to se u Marvela posledních pár let počítá. ()

Torgal

Aspoň jednej komixovke sa podarila dôstojná rozlúčka bez výrazného kvalitatívneho prepadu. Gunn si túto partiu vypiplal a hlavne jeho osobitému štýlu Strážci vďačia za to, že ešte stále vedia byť sviežim vánkom v zatuchnutom rybníčku komiksových filmov. Nehovorím, že necítiť únavu materiálu - ostatne po jeden a pol dekáde s Marvelovkami ju cítim aj na sebe - ale Strážci stále vedia pobaviť aj dojať. Čo mi ale moc nesadlo, bol výrazný kontrast medzi rozjareným dobrodružstvom “v súčasnosti” a vážnymi scénami z Rocketových flashbackov. Samostatne v pohode, spolu to k sebe ale jednoducho veľmi nepasovalo. 7-/10 ()

Filmárik

Neviem prečo som si myslel že po strašnom vianočnom špeciáli bude trojka Strážcov lepšia. Pol filmu sledujeme v podstate Rocket Origins o ktorý niekto zrejme stál. Humor ako pre škôlkárov chvíľu fungoval v jednotke ale po troch filmoch sa akurát zamyslím že prečo to vlastne stále pozerám. Kapitolou samou o sebe je návrat Gamory. Načo preboha epicky zomierala keď sa tu vráti ako totálne nudná space vojanda navyše s trivialnym zdôvodnením?? Adam Warlock mal byť highlightom celého filmu no je iba pozlátené zavadzadlo a postavu Mantis by som už od dvojky najradšej zabalil do FedEx krabice a poslal nazad do regálu komiksov so zľavou. Celkovo je to stále pozerateľná "zábava" ale Marvel tu stanovuje priemer ako nový štandard a fakt mi hlava nebere tu chválu okolo. Spomeňte si prosím na prvých Avengerov alebo staršie Marvelovky. ()

AngelG

Tak zde máme finální zakončení skvělých Guardians, které za mě bohužel získává palec dolů. První polovina je téměř nesnesitelná se svým opravdu přiblblým humorem pro děti, kdy to celé působí jak parodie předchozích dvou filmů a kdy se do toho ještě mixují miliony nových postav, které jsou nejen zbytečné, ale hlavně nesympatické. Nevím jak si někdo může myslet, že odebrání kouzla původního malého týmu, bude vylepšeno tím, že se na ně naplácá dalších x postav, ke kterým si nejen nevytvoříte vztah, ale navíc vám jsou ukradené. Do toho je přimícháno 20 dějových linek, které jsou opět úplně zbytečné, když by přitom bohatě stačila pouze ta jediná hlavní, což je linka Rocketa a záporáka. Adam Warlock jakožto nová postava sice super a Will Poulter se na něj opravdu hodil, ovšem totálně nevyužité a dost divně rozehrané (i zakončené), tudíž zbytečné. Druhá polovina to dost zachraňuje, ale stejně to jako celek mělo takovou divnou vyčpělou pachuť. Jediné co můžu vyzdvihnout je vizuál, opravdu to vypadalo krásně (obzvlášť scéna letícího Warlocka vybuchující planetou). Je to vskutku škoda, protože oba dva předchozí díly byla za mě jedny z nej ze zlaté éry Marvelu. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna