V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Ydrosten

No nevím, těžko z hlavy vytáhnout informace o čem byly ty předchozí filmy - sem tam záblesk o lítání, hledání, barvách, Já jsem Groot .... - ale tohle bylo nějaký divný a ne úplně tak zábavné jako první díl. Druhý mám v mlhavém modu kdy nejsem schpný říct o co tam přesně šlo.  MCU není špatný projekt, jde vidět že to má někdo alespoň načrtnutý a má nějakou lajnu aby to šlapalo jak v rámci ostatních filmů/událostí (Gamora) tak i samostatně (parta jelimanů a jejich dobrodružství) Bohužel třetí strážci jsou "jen" třetí strážci. Na to jak moc byl propagovanej Will Poulter a jeho postava ADAMA, tak se tam v podstatě jen mihnul, on rozdal pár facek pak zase on dostal pár facek, pak se tam s někým objímal a to bylo celý. Citové vydírání v podobě zvířátek na mě nepůsobí, takže je mi fuk že brečelo třičtvrtě kina a půlka "kritiků" za tohle nastřelila 99% protož je to dojemný. Ke konci už mě to silně nebavilo a i to před tím nebylo nic moc. Nevím čím to přesně je ale čím více těch filmů z MCU vidím, tím méně mě baví a to jsem byl ze začátku velke fanda. Asi už mě to jako mnoho lidí unavuje. Nevím kam tohle chtějí ještě vést - myslím strážce - ale už Ironam, Spiderman, Antman a Thor, dokazují že pokračování nemusí znamenat lepší a kvalitnější "vesmír". Kdyby mi někdo řekl ať mu popíšu nějakou akci, nebyl bych asi schopný určit která byla v kterém filmu. A to se můžem klidně bavit jen o strážcích. Jak je toho moc tak je to prostě únavné a je pak těžké mít nějakou radost z toho že je to další dílek do skládačky. Dám 2 s poznámkou že ty 2 jsou za to že jsem se dokázal orientovat v ději a postavách, což je čím dál těžší (DODATEK / POZNÁMKA : moje nulové emoce vůči citovému vidírání v podobě roztomilých zvířátek, berte spíše tak že nejsem vyloženě uvnitř mrtvý ale berte to tak že nedokážu "brečet" když vím že 99% toho všeho je digitální) ()

helloween93

Guardians of the Galaxy Vol. 3 jsou určitě mezníkem v rámci MCU, proč? Za a) jde o konec Gunnovské trilogie a za b) to může být pro filmový svět Marvelu turning point, otázka je, jestli k lepšímu nebo k horšímu. Třetí Guardiani mají přesně to, co měly filmy do fáze 3, zajímavý příběh, vývoj postav a zajímavého záporáka. Gunn má cit pro namíchání emocí, kdy jeho scénář pečlivě mixuje vtipy a vzájemné roasty jednotlivých členů týmu s emocionálními scénami (komplet příběh Rocketa a jeho fellas). Je tu i jakási snaha o osudovost i když člověk ví, že je to Marvel, a tak se zase tolik bát o postavy nemusí. Spoiler, když nakonci Guardiani skončili v té klasické sestavě, tak jsem si říkal, že to byly pěkné 3 filmy, které vyvrcholily tímhle dílem. Alespoň pro mě tedy. Když porovnáte zakončení Ant-Mana a Guardianů, tak jsou to nebe a dudy, protože Ant.Man 3 nepřidává nic navíc, jede se na půl plynu, story je nesmyslné a pak je tu Gunn a jeho parta plná zajímavých postav, která každému fandovi komiksů přiroste k srdci. Navíc jsou Guardiani ukázka toho, že zájem o komiksového filmy až tolik nepolevil, jen to prostě chce nějaký nápad. Doby, kdy lidi přijdou do kina na cokoliv podle komiksové předlohy, jsou pryč (Ant-Man, Flash, Morbius, etc..). 5* ()

Trešlson

Ze čtyř návratů zajetých značek (Strange, Thor, Ant-Man, Guardians) je tenhle za mě druhý po Strangeovi, ale pořád se nekoná žádné nadšení. Přepálená stopáž, citové vydírání a často až trapný humor, který napotřetí zkrátka nefunguje. Pořád to má svoje momenty, ale ani ten soundtrack se tak netrefil, jako v předchozích dvou filmech (i ve Star Treku dokázali Beastie Boys využít mnoehm efektivněji, než Gunn tady). Každopádně po téhle rozlučce už opravdu nevím, na co bych se měl v následujících letech v MCU těšit. Maximálně tak na Florence Pugh a Hailee Steinfeld. Moje víra v další kvalitní příspěvek do MCU se propadá s každým dalším projektem níže a níže.. 65% ()

loki5

Strážci galaxie jsou v márvelovském univerzu moje srdcovka a tak to zůstalo i posledního dílu. Stále je to ta zábavná a nápaditá komedie jako předchozí díly. A zde mě překvapily velmi vážné sekvence, které jsou až překvapivě působivé. Kéž by se Marvel vykašlal na multiversa a radši nás nechal objevovat tenhle vesmír. 80% ()

AnanAss

Hvězdný Lord a jeho parta vesmírných vyvrhelů k nám přichází se svou rozlučkou a vydávají se na misi za záchranu mývalího Rakeťáka. Ten zde má nejvíce prostoru a dějová linka okolo jeho mládí, věznění a experimentech je správně temná a dokáže vyvolat nějaké ty hlubší emoce (rozhodně je ve snímku ta nejlepší). Povedené vtípky (balón, mrkvový tvor, Draxovy suché hlášky) se často střídají s těmi až dětinskými, čehož se začne později trochu přejídat. Ale stále nic, co by mě vyloženě nutilo se díky tomu cítit trapně. I když ten dizajn „živé“ základny byl docela mimo a při letu, v barevných skafandrech, jsem si vzpomněl na jiné vyvrhely, kteří kdysi dokonale ničili dětský vkus a jejich následný vývoj, a to Teletabís. Kyberpunkové kulisy zde nahrazuje prostředí à la Byl jednou jeden život a dostaneme se i na Ostrov doktora Moreaua. Další zbraní, která u Gunna klape, je docela přehledně nasnímaná akce s hudebním doprovodem. Jasně, občas se nějakému tomu neduhu nevyhne… ale oproti konkurenčním komiksovkám, je to poznat. Pokud jste si taktéž mysleli, že Beastie Boys jako audio podmaz jsou už docela profláklí, tak zde se přesvědčíte o pravém opaku. Jako rozloučení fungují Gunnovi Strážci hodně dobře (i když jsem čekal, že se odváže o něco více a bude to „ostřejší“), přesto mám však raději jejich první oťukávání. No, a o dokonalém Sedmeru špinavců ani nemluvím, ale to už je jiná písnička… na jiné kazetě. Slovy čtyř výše zmiňovaných klasiků: Je čas udělat Strážcům pápá… a posunout se dál. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

char_t

Nad průměrem díky Rocketovým flashbackům, zbytek je totální MEH. Rutina. Další nálož barviček, vtípků, CGI akce, pár nových barevných hrdinů a záporáků, ze kterých budou fajn hračky na prodej. Jen kdyby těch postav už nebylo tak moc, nebo aspoň nebyly (pro účely příběhu) tak naprosto zaměnitelné... Natočené je to jako vždy precizně, akce zábavná, muzika šlape, ale už by to chtělo něco nového. Nebo delší pauzu. ()

Anayka

Za mě lepší než 2. díl, ale taková ždímačka slz tady už teda dlouho nebyla. Měla jsem si ten kapesníček připravit dopředu. ()

Hapretor

šílenost bez logiky a ladu a skladu ... přesto překvapivě dojemné a zábavné ... ani nevím, jak je možné, že taková komiksová slátanina mě tak protichůdně emočně rozsekala ... jednou se směju ... pak zase slzim ... a naopak ... tentokrát si tvůrci šlehli sakra silnou "emoční" drogu ... stejně si ale myslím, že by nebylo od věci, kdyby už začali točit normální filmy ... a ne pořád jet tyhle nikam-nevedoucí a nic jinak neříkající ptákoviny ... P.S. pro mě těžko zvladatelně poslouchatelná hudba !!! ()

Eduardo

Dalo by sa vypichnúť zopár chybičiek, ale v porovnaní s chybami, ktorými je už len samotná existencia väčšiny marveloviek po Endgame, sa tie chybičky dajú ľahko tolerovať. Konečne kvalitná marvelovka ako kedysi, kde človeku aj záleží na postavách, príbeh má nejakú hĺbku, akčné scény aj naozaj bavia, záporák je zaujímavý a dobre zahraný, atď... Všetko to, čo moderným marvelovkám chýba. Odchádzať z kina s pocitom "už sa teším, keď si to znova zopakujem" miesto "uff... Aspoň, že to mám z krku" je naozaj príjemná zmena. ()

abcdcsfd

Na moderní pohádky pro dospělý moc nejsem, ale tohle je skvěle napsaný i udělaný. Tentokrát trochu vážnější, ale to vůbec nevadí. Soundtrack je opět totálně boží. Shrnutí: s hudbou je všechno lepší, kamarádi jsou všechno, 90ky byli skvělý, vážnější nota není vždycky špatně. Tady bylo skoro všechno dobře. Odporúčám viděť. ()

Razzor_82

"Nepřijdu o něj!" Gunn v závěru trilogie vsází na sílu pout celé Guardians rodinky. Všichni za jednoho neváhají obětovat svůj život. Nemít v partě chlupáče mývala, to prostě vadí! Tenhle výlet do vesmíru je dojemně sladkobolný. Místy až tak, že běhá mráz po zádech. Rocketovy vzpomínky z minulosti mají krutě temné prvky. Jeho zvířecí zmutovaní kamarádi působí hororově. Záporák High Evolutionary s jeho vizí dokonalé společnosti je ještě větší chladnokrevný parchant než samotný Thanos. Nechybí trefné vtípky, vzájemné škorpení a narážky (Quillovo vyznání lásky Gamoře ve skafandrech, které všichni nečekaně uslyší) Dvě a půl hodiny utečou jako voda. Osobně jsem Marvel po A-EG odpískal. Ve 4.fázi jsem se dočkal rozkvetlé růže mezi odpadem. Viděl v kině. 9/10 ()

dudunecek

Na rozlučku je to strašně obyčejný, vychtěný a prázdný. Až na Rocketa to prakticky není osobní, záporák je "jen" obyčejnej týpek, je tam moc postav, vtipy tolik nefungují a celé to působí na poměry Strážců jako "jen další dobrodružství". Nebýt finálních 12 minut nebo tak, by člověk ani nepoznal, že jde o poslední film. Kdyby tohle byla dvojka, tak je v pohodě. Zase to smrdí volumem, odehrává se to asi na 4 interiorových lokacích, kde jedna z nich je obrovská loď, která asi 40 minut jen vybuchuje a vybuchuje. Ano, postavy jsou furt dobré, ano soundtrack je opět skvělej, kamera a celkově akce se tu povedla asi nejvíc. NO SLEEP TILL BROOKLYN scéna mě zahřála. Jo, a taky tam byl Adam Warlock. Málem bych zapomněl. ()

Johny M.

Pamatuju, jak jsem si před lety říkal o prvních Strážcích: "to bude ale blbost". No, nebyla a stejně tak dvojka byla skvělá. Ale už ani nepamatuju, kdy mě nějakej film v kině takhle dostal (no snad ani Avengers). Emocionálně dost náročný, protože megavtipný scény střídaj momenty silně dojemný a to několikrát během filmu, akce je samozřejmě luxusní a nápaditá (a je jí rozhodně dost), celkově scénář mě přišel parádně propracovanej, kadence fórků a vulgarit tak akorát (ostatní by se mohli co se týče humoru učit). Samozřejmě astrofyzik by nechápavě kroutil hlavou, ale tohle prostě musí jít stranou. I ten retardovanej Poulter se nakonec dal překousnout (i když nikdy nepochopim, proč ho obsazujou), protože hrál totálního blba... takže vlastně ani moc nehrál :) Za mě jasnejch 100% ()

NorseSword24

Gunn sa mi už Suicide Squadom a Peacemakerom zapísal medzi obľúbených režisérov a každým ďalším filmom sa mi posúva vyššie a vyššie. Je tu veľa veci ktoré chcem vyzdvihnúť ale neviem kde začať. Gunn si každým filmom pridáva ďalšie prvky a tu sa ukazujú aj tie zo suicide squadu. Jednak špecifická kamera a snímanie, ktoré či už pri akčných scénach alebo len pri obyčajných rozhovoroch vyzerá strašne pútavo. Som rád že postavy tu vyzerajú naozaj zraniteľne a divák nevie kedy príde ich posledná chvíľa. Myslím tým že sa tu lámali kosti a podobne. A za toto som extrémne rád lebo keď vezmete napr. finálnu bitku v endgame kde vlastne žiadna hlavná, kladná postava nezomrela tak to je také no :) Menší SPOILER( čakal som trochu viac toho umierania ). Ďalej je tu Gunnov humor, ktorý vychádza či už z absurdných ale reálnych rozhovorov alebo z ešte viac absurdných scén ako napr. pretvorenie obrazu stvorenia človeka a následne deformovaný ksicht cez celé plátno XD. Ale Gunn vie chytiť aj za srdce a vo filme boli 2,5 scény pri ktorých som sa rozplakal. A okrem toho... ako dobrý režisér musí byť, keď vás prinúti, chcieť zachrániť z vybuchujúcej vesmírnej lodi aj najviac primitívne zvieratá. Ale oproti Vol. 2 sa mi zdá, že tu nie je až toľko úžasných vizuálnych scén. Áno sú tu tie vesmírne farby a efekty ako vo všetkých Strážcoch ale vyslovene "awesome shoty", tých tu nie je toľko. Ale dosť to vynahradzuje ta kamera, ktorá robí svoj dojem. A ešte tie akčné scény! Okrem tej kamery... sú tam skvelé choreografie a dynamika. Akčné scény s Adamom Warlockom som si užíval hlavne vďaka tomu, že mi dosť pripomínali Man of Steel. Záporák je taký klasickejší ale scény s ním a rocketom v tmavej miestnosti s klietkami boli hororové a intenzívne. Marvel za posledné roky robí predovšetkým pásovú výrobu, ktorá sa moc neodlišuje a je hlavne priemerná. Sú to filmy ako atrakcie plné klišé bez toho aby sa scenáristi viac zamýšľali do hĺbky. To sú tí scenáristi, ktorý stávkujú, lebo to majú ako ich prácu. Ale Gunn to ma ako život. Gunn to nerobí aby zarobil, aby urobil hajp tým že pridá milión ďalších postáv a svetov. Spravil osobný príbeh bez zbytočných rozšírení. Spravil to ako fanúšik, má vzťah k tým postavám a spravil to so srdcom. Úprimne sa nebojím povedať, že toto je pre mňa najlepšia marvelovka z MCU. 8,4/10 ()

NitroXcz

Třetí Strážci galaxie jsou přesně to, co od začátku slibovali. Nabombená emočně akční jízda, která využívá kontrastu smutku s humorem na vyvážené úrovni. Každá postava tady má svůj prostor, i když se hlavní dějová linka zabírá Rocketem, tak jde snad o nejlepší marvelovku, která pracuje na postavách a jejich problémech. Líbí se mi, jak se příběh posouvá a nevázne. Záporák „High Evolutionary“ je pro mě snad větší hrozba než Kang v Quantumaii. Gunn je jednoznačně jedním z nejlepších komiksových režisérů. ()

RoneXxXD

Funus MCU, kterého byste měli být svědci. Komiksový svět ztrácí pomalu a jistě svůj globální dech a pokud nezmění směr, máme tu stejný konec pro tento žánr co potkal dříve Western. Z undergroundovýho žánru, kterej pro mnohé začal s legendárním Spider-Manem, se postupem času stalo všemi známé MCU. Pro některé zájem začal Iron-Manem, pro mne osobně právě se Strážci Galaxie. A tohle je nejen po všech těch rychlokvašek co Marvel způsobil, kvalitní film, ale také v mnoha ohledech nejlepší díl z celé téhle trilogie. Je to poslední film Jamese Gunna před jeho nástupem do DC Comics a vložil do něj fakt vše, co mohl. Film má nehoráznej emoční, ale i řemeslnej spád a je to fakt dobře odvedená práce, akce je zase velice nápaditá a zábavná, tak by to mělo sakra být.  Charaktery má již v malíku a dialogy jsou opravdu na svém místě. Viděl jsem hodně v záporech, že vtipy ničí vážné scény. Za normálních okolností bych souhlasil, ale tady to je tak nějak definice Strážců Galaxie a kdo se přes to nepřenesl hnedka v prvním díle, bude s tím mít holt problém i zde. A záporák? No, tak ten High Evolutionary je snad to nejlepší, co nám MCU dalo... fialový šourek je proti němu jen vlastně něčí strejda co volí SPD. Příběh nic nepostrádá, je to sice McGuffin, ale jak je u Strážců zvykem, z jednoduché mise se stane hned několik linek, kde nakonec jsou hlavním předmětem filmu vztahy charakterů. Nemám k tomuhle filmu žádné výtky. Je to výborně napsán film, který nejen PG-13 ždímá na kost a dovoluje si víc, než nejnovější Doktor Divnej, ale emočně je to prostě slzárna. Jsem rád, že Gunn dokončil svojí práci na této sérii... a dost možná ji ukončil i definitivně nejlépe jak mohl, pokud herci nehodlají ve svých postavách bez něj nadále pokračovat. Moje jediná výtka: soundtrack. Je tu pár velice slušných písniček, ale není to nic extra výrazného a jak jsem se obával, nultej rok písniček, Strážcům prostě nesluší. Ale to už je věc preferencí... Konec je velice chytře napsán a vlastně lépe to ani za těchto podmínek nešlo vymyslet. Verdikt: Je to prostě vynikající Send-off, který možná má jisté věci, co nedávají moc smysl v rámci děje či nejsou ideální, ale to se snad najde u každého MCU projektu a zrovna u tohohle, je to v rámci novejch projektů nejméně nářků k nalezení. Důležitější je, že je zde cítit nějaká láska k postavám a to, že to je prostě dobrý. Třetí díl si bere to nejlepší z předchozích dvou snímků, ale Magnum Opus pro mě zůstává díl první. Bezesporu si tohle si v mém srdíčku vybojovalo druhé místo v mém žebříčku nejoblíbenějších Marvelovek a prakticky i malé a oficiální "goodbye" MCU. 85%, více se nakláním ke 4 hvězdám.  ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna