Spider-Man: Ďaleko od domova

• Česko Spider-Man: Daleko od domova (viac)
USA, 2019, 130 min

Peter sa s priateľmi vyberie oddýchnuť si na prázdniny do Európy, no Nick Fury sa ho snaží presvedčiť, aby sa pridal k novému superhrdinovi menom Mysterio v boji proti záhadným Elementálom. To je však úplný opak toho, čo chce Spider-Man... (Itafilm)

Jandiczek

Áaaaa konečně zas nějakej komix for me !!Ačkoliv Homecomming mi přišel poněkud v dětském stylu, tady je všechno jinak.. Holland jakoby dospíval a při vzpomínce na Starka ukápla i slzička :-) Spolupráce s Jakeem byla skvělej tah, neboť je to, ať si říká kdo chce co chce, jeden z nejlepších herců v Halyvúdu !Akce a efektů tam bylo požehnáně(možná až moc 😀 ale při srovnání s tolik očekávaným Endgamem bych to posunul i o dvě laťky výš.. Ač mě to stálo hodně sil to vůbec napsat, neboť kompletní Avendžeři jsou pro mě prostě srdcovka.. 5hvězd ! ()

KcarlosK

Narozdíl od mnoha jiných lidí mi nikdy pavouk nepřišel jako zajímavá postava. A tady už kope docela mimo svojí ligu. Ale pořád je to Marvel, takže v pohodě. ()

floppy4

Zhodou okolností som sa 11-ročným synovcom ocitol v kine a snáď by som to zhrnul v podstate tak, že nie som cieľová kategória - tá je tak cca do 18 rokov. Je to podľa klasickej šablónky na filmy pre tínedžerov, klasická linka o tom ako chce Pítr spolužiačku, ale nedarí sa, úhlavný nepriateľ ktorého bude treba poraziť, pre okorenenie je tam aj taký nasilu zvrat, že vlastne celé to je inak, sem tam nejaká akcoška aby sme nepospali a tradične väčšinu rozpočtu vrazili do finále v rámci ktorého sa všetko skončí tak ako by sme očakávali. Nechápem ako na tomto môžu fičať dospelí ľudia. ()

Tomas129

Tak tohle byla paráda! Myslel jsem si, že po Endgame už to bude nuda, ale ty EFEKTY a AKCE!! Ahhhhh.. No prostě Marvel to umí! To je alespoň Spider-Man! Film jsem si opravdu užil. Perfektní podívaná a to jsem byl na 2D s titulky :-) A pozor!!! Je tam i Praha, takže jsem byl vlastenecky poctěn :-D Rozhodně si pak počkejte až úplně na konec všech titulků...hodně zajímavá scéna. Jinak mělo to humor, lásku, vážnost, zlobu, nostalgii...zkrátka všechno. Jediné co mohu malinko vytknout, tak si mohli tvůrci ještě pohrát, aby to bylo ještě trochu reálnější (vysvětlitelné), ale víc k tomu říct nemohu, jinak bych spoileroval :-) ()

goauld

Moc překombinovaný, moc nepřehledný, moc dětský... Tak by se dalo nazvat toto Spidermanovské pokračování, které se odehrávalo v různých koutech Evropy - dokonce i v našem hlavním městě. Co k tomu vedlo režiséra, asi bude navždy utajeno... (možná chtěl běžnému náctiletému amíkovi, který zná jen cestu ze školy k Mekáči a domů ukázat nějaké zajímavé místa "za humny") Svým způsobem první zbytečná iniciativa. Pak tu máme silně naroubovanou milostnou linku Spídáka s jeho lásku, co byla další "rušivá" aktivita a nakonec ta "překombinovanost" v podobě oněch holografických projektorů, (které v podstatě -kde se vzaly, tu se vzaly- ) kdy divák býval celkem na pochybách co vlastně je iluze a co zkutečnost. Svým způsobem mám pocit, že tento díl vlastně vznikl pro další "oživení" zkomírající 3D technologie, protože at to vezmu, jak to vezmu - boom 3D už je pryč a tak se tvůrci novinek snaží "nějak" tento zapadlý fenomén oživit. Co se týče záporáka - přišel mi jako malé dítko, kterému někdo ukradl bábovičku a tak se pomstilo rozupáním všech báboviček na dětském hřišti. Těžko říct o co mu šlo... převzetí moci pomocí holografických projekcí? Proč tak složitě? No nic... Uvidíme, co bude zase příště. Očekávám totiž, že co nevidět, tak se opět s pavoučím mužem brzy setkáme ;-) ()

Pcermis

Jako Liberečák jsem si tu Libereckou část filmu neuvěřitelně užil, Praha se tam jen tak mihla ale také dobrý zbytek byl takový Marvelovský průměr. ()

Newman98510

Nejvíce bavila celková atmosféra toho filmu, ten studentský život, ale musím říct že akční scény mě také bavily hlavně scéna v Berlíně při souboji s Mysteriem, která byla fantasticky zpracována a zábavná troufám si říct, že se jedná o nejlepší akční bojovou scénu ve Spidermanovi. Hudba mi u SpiderMana sedí dokonale a humor u Marvelu vždy pobaví. Nejvíce co mě dostalo, byly obě podtitulkove scény za mě nejlepší co jsem kdy u Marvelu viděl. Takže za mě naprostá spokojenost 9/10. A ani mi nevadilo že scénář hraje na jistotu, mě to prostě bavilo. Jediné co se dá vytknout je předvídatelnost Mysteria (což bylo jasné už od traileru, že se z něj stane záporná postava). Jako správný občan ČR oceňuji, že se natáčelo v Praze a Liberci. ()

mety6

Veľmi slabý priemer, ba až podpriemer. Tom Holland to všetko zachraňuje a čím ďalej, tým viac mi pasuje ako Spider-Man. Lenže čo zmôže jeden herec, keď zvyšok je ako kotva, ktorá ťahá celý film nadol? Celá ta skupinka 25-30 ročných "pubertiakov" je tak otravná, že nerozumiem, ako mohli dostať tak veľký screentime. Samozrejme tam boli vtipné scénky, kde sa dalo zasmiať, ale mal som pocit, že väčšina tam bola dotlačená nasilu. Tá čierna MJ ma tak vytáča, že sa to nedá opísať. Nedá sa na ňu pozerať a hlavne PREBOHA, MJ má byť ryšavá beloška tak ako v komiksoch!!! (iba žeby bola z iného multiverza?) SPOILERY: Mysterio odrbe Petra a celé kino, že WHAAAAAT??? Tu vidno, koľko ľudí, z aktuálnych tzv. "fanúšikov komiksov" kedykoľvek čítalo komiksy. Ďakujem, ale už mám Marveláckych filmov na tento rok dosť. ()

PachoSK

Klasický marvelovský kinohit, ktorý ani neohúril, no ani nesklamal. Po vizuálnej stránke už tradične na výbornú, veď vizuálne a technické spracovanie snímkov išlo posledné roky míľovými krokmi, čo je skvelé. Solídne vsunutie humorných scén, ktoré sa bok po boku preplietali s tými akčnými. Naozaj som sa pár krát schuti zasmial a pobavil. Miestami mi to pripomínalo film EuroTrip, kde partia mladíkov zažívala európske dobrodružstvo. Scény z Prahy boli na jednotku a aj keď som Slovák, prejavilo to vo mne akúsi národnú hrdosť. Som rád, že tvorcovia Prahu poňali tak, aká v skutočnosti je. Teda mesto zobrazili ako jedno z najkrajších miest na svete a nie ako jedno z miest tzv. východného postkomunistického bloku, tak ako to občas americká produkcia zvykla zobrazovať v minulosti. Na tento film som sa veľmi tešil, ale postupne počas sledovania moje nadšenie upadalo. Celú tú dobu som rozmýšľal, čím to asi bude. Nakoniec som na to prišiel a bolo to konkrétne 2 postavami. Frajerka Petera Parkera a jeho protivník Mysterio. Jake Gyllenhall je paradoxne jeden z mojich najobľúbenejších hercov, no akosi sa mi do tej role nehodil. Navyše celé tie jeho kostýmy boli dosť zlé a fakt nepodarené. Chodiť celú dobu s malým akvárkom na hlave v latexovom odeve a tváriť sa pri tom drsne, mi akosi nesedelo. Ďalší fail bol výber herečky Zendaya Coleman. No neviem, pre mňa škaredé a suchárske káčatko. Frajerka Spider Mana by mala byť aspoň trochu sexi a táto herečka je skôr anti-sexi. Ani vtipná, ani múdra, ani milá, proste nenašiel som v tejto postave nič pozitívne. Jedným slovom nesympatická. Akýsi veľký protiklad a nesúlad oproti Tomovi Hollandovi, ktorý podal naozaj super výkon. Hold, môj názor, ale celkový dojem z filmu mi to dosť pokazilo, keďže sa jednalo o jednu z main 4 postáv tohto filmu. Hodnotenie: 3/5 ()

Hall86

Možná jsem zvyklý na jiný typ filmu. Akce bylo požehnaně, ale jejich "broučí" a zamilovaný romantický konec. Nevím, osobně jsem byl trochu zklamaný kudy z jsem odcházel z kina. ()

MekyJ

No tak zatím to vypadá na posledního slušně zpracovaného Spider-mana jelikož jak už víme se Sony s Disney nepohodli a tak v dalších dílech nemůže odkazovat na Marvel postavy ani na to co se stalo. Každopádně tenhle film dá se říct je můj nejoblíbenější Spider-man. Skvěle jsem si ho užil a Mysterio je fakt svině! ()

Leira

Kdo nic nečeká, může být jen příjemně překvapen. SpiderMana nejsem fanoušek, v každém Avengerovském filmu mi přišel spíš jako postavička navíc. A ono to tak má být. Přerod nadšeného mladého puberťáka do uvědomělejšího... éé, staršího puberťáka proběhl skrze smrt IronMana přirozeným spádem a jeho neustálá přítomnost na všech lokacích udržuje pohromadě nejen ducha Avengers, ale i celého filmu. Skoro bych mu odpustila i tu neschopnost smysluplné konverzace, když má mluvit s občas též lehce připitomnělou MJ. Za tu otravnost, za niž by se nemusel stydět ani Mr.Bean, dávám pár procent dolů. Dalších pár za můj osobní názor na tu nejzajímavější scénu z celého filmu, a to průlet imaginárním vesmírem doktora Strenže Mysteria - jednoduše řečeno, byl moc dlouhý. Nerada bych příliš spoilovala, tak snad jen obecně - proti jiným iluzím delší, propracovanější, zajímavější a tímpádem méně uvěřitelný. Ale to k filmu asi taky patří. Celkový dojem během titulek - 89%. Ale kdo si počká, ten se dočká, jedno z mých malých mínusů bylo elegantně odstraněno v potitulkové scéně, a tedy celkové skóre: krásných odpočinkových 92% ()

Wiceman

Nevměšování se ze strany Tonyho Starka (tedy ne toho SPOILER: živého) tomuhle filmu určitě pomohlo a konečně se dočkáváme toho správnýho Spider-mana, který takhle měl vypadat už v prvním díle. Tom Holland zde válí mnohem víc ve spider-manovský lince, než v díle prvním. Pravděpodobně hlavně taky díky tomu, že na něj přichází puberta a události Avengers: Endgame na něj taky zanechalo pár šrámů na duši a tak si Peter řekl, že by měl ten život vézt jinak, než doposud. A právě tahle nejistota v sobě, v okolí, v lidech kterým může důvěřovat dělá Spider-mana Spider-manem v pravém slova smyslu. Změna v evropské prostředí je taky velice příjemná změna. Za Prahu jsem taky rád hlavně i díky tomu, že není vyobrazena nějak ultra přehnaně a relativně popravdě a ne jako v jiných filmech (jsem Varák a Calamary Vary z Posledních prázdnin se svými Alpami za Puppem je ultra výsměch :D ). ,,Dětští herci mi tu taky sedli víc než v díle prvním. Obvzlášť tedy MJ. Zendaya není ani ošklivá, ale ani hezká herečka. Spíš je zajímavá ale to je vedlejší :D Konečně už mezi MJ a Peterem k něčemu dochází a to jsme asi všichni fanoušci Spideyho chtěli vidět, no ne? Místo Tonyho Starka tu máme ,,Nicka Furyho" a ten mi prostě ke Spider-manovi sedí mnohem víc. No a pak tu máme novýho záporáka Mysteria a troufám si říct, že po Lokim tu máme dalšího charizmatického a pamětihodného záporáka Marvelu. Gyllenhaal do toho dává maximum a opravdu se mu povedlo vystihnout úchylky komiksového Quentina Becka. Celkovej film je určitě krok k lepšímu než byl první díl. Vzhledem k odchodu Spider frančízy z Marvelu zpět k Sony se můžeme jen dohadovat, co teda vlastně bude dál. Lepší 4 * PS: krátká vsuvka s J.J.Jem mi rozzářila den :D ()

DiableBlanc

Po dlouhé době je to sice snímek se Spider-Manem, který mě bavil a Spidey mi nepřišel nijak otravný - jako mi přijde v týmovkách s Avengers - ale i tak ...nějak mi nevoní věčné přirovnávání a dělání ze Petera Parka nového Tonyho Starka ...příběh je předvídatelný a Mysterio mi nakonec možná byl sympatičtější než kladní hrdinové ...3* jsou za výměnu lokací mezi něž se dostala i Praha a fakt, že i přes předvídatelnost se divák nenudil ()

Dalajlada

Pořád dokola to samé. Pár dobrých vtipů, pár stupidních věcí, nečekaný zvrat a láska až na půdu. Jen příběh se liší. Občas. ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (viac)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

08.12.2020

Po dřívějších zprávách, že ve třetím samostatném filmu o Spider-Manovi s tváří Toma Hollanda se má objevit herec Jamie Foxx znovu jako Electro, tedy postava, již ztvárnil už v roce 2014 ve snímku… (viac)