Spider-Man: Ďaleko od domova

• Česko Spider-Man: Daleko od domova (viac)
USA, 2019, 130 min

Peter sa s priateľmi vyberie oddýchnuť si na prázdniny do Európy, no Nick Fury sa ho snaží presvedčiť, aby sa pridal k novému superhrdinovi menom Mysterio v boji proti záhadným Elementálom. To je však úplný opak toho, čo chce Spider-Man... (Itafilm)

kishi_SO

nemozem si pomoct, ale toto ma nebavilo. I ked je to svizne s minimom hluchych miest stale som pozeral na hodiny kedy uz pride koniec. Mozno je to zapletkou, mozno zloduchom, mozno uz som presyteny MCU digibordelom. ()

PTuranyi

Po návrate domov sa Spidy vydáva ďaleko od domova na školský výlet do Európy. Už to naznačuje, že pôjde o rovnaký tínedžerský príbeh naplnený trápeniami/trápnosťami dospievania, domaľovaný opulentnou akciou a podporenou extravagantnými digitálnymi efektami v rovnakom štýle ako v prvom filme reštartu a presne podľa šablóny Marvelovského univerza. Prvá polovica je presne v tomto duchu. Zmena prichádza s odhalením zákulisia Spidyho protivníka Mysteria, ktorého pracovnou metódou je ilúzia aj keď dosť deštruktívna. Spiderman sa totiž ocitne na pár minút v pasci jeho projekcie, čo je nová výzva nie len pre hlavného hrdinu ale aj pre diváka. Produkcia je výborná, ale odhliadnuc od tohto vau efektu zostáva príbeh plný logických dier a klišé. Hercom hádam niet čo vytknúť. 60% ()

Ironhead

Opravdu velmi dětinský a naivní film, který nefunguje na tak mnoha úrovních, že to ani nechci řešit. Jediné pozitivum je tu sympaťák Jake Gyllenhaal, ale on sám to nezachrání a neutáhne. ()

Djzub

Fantastická předpremiéra na MFFKV s famózní atmosférou!! A film byl taky vynikající. Rozhodně si počkejte po titulkach na dechberouci závěr. ()

Tomas182

Kdyz pominu sagu Avengers, tak za me nejlepsi Marvelovka. Bavil jsem se od prvni minuty az po posledni. Jak jsem Holanda nemusel, tak casem se mi dostaval pod kuzi vic a vic. Za me pecka ()

ForeverZiak

Až na pár scénaristických chýb a blbých očakávaných klišé (ktoré sú od Marvelu zvykom) mi to už tak nejak nevadí. Práve že to zachraňujú dva skvelé zvraty a priam parádna práca CGI s praktickými efektami v časti stretnutia Mysteria a Spidermana. 74 % ()

Camel91

Spoiler! Spiderman dobrej cca jako jednička, stejně kvalitní zaporak Mysterio, ten byl dobrej, takhle jsem si ho představoval, jeho iluze luxusní, jen byl lehce předvídatelný, líbilo se mi přenesení do Evropy kdy byly krásný efekty při bojích, ovšem bojová choreografie nikde (v tomhle skutečně stále vedou první filmy o Spidermanovi), v Praze to bylo cool, nečekal jsem bojové scény tam, nová MJ je moc kýčovitá, předvídatelná a mě osobně to čekání kdy nám zase něco řekne otravovalo, jako ta cool holka co má vždy odpověď jakože těžkej stěr, navíc ten konec jak sama jediná doběhne za Petrem na most aby si mohli vylít srdíčka a pak zase odběhne za ostatníma, kteří určitě do té doby čekali na stejném místě, to jsem ten film začal proklínat. Flash Thompson tohle jestli má být někdy možná Agent Venom, jako to bylo v komiksech, tak to potěš koště, podtitulkové scény zajímavé a tu druhou jsem nějak do hloubky nepochopil, i když jisté souvislosti bych si mohl spojit díky komiksům, ale co tím tvůrci doopravdy chtěli říct? fakt nevím..... film možná trochu recykluje to co už jsme viděli za poslední dobu a přijde mi že od Ragnaroku si sólovky drží stejnou kvalitu a formu jenom s jinýma lidma, trochu mi to přišlo už otravný, miluju Marvelovky,komiksy apod. ale bohužel se mi stala věc, které jsem se bál a myslel jsem si že se mi nestane a to že jsem asi už syt a potřebuji změnu, jinak zpracovaný příběh. Trochu mě nasrali pac jsem čekal vysvětlení hromady věci což jsem dostal, ale byl to Fake (zmínění Universa - země 616 a 833 bych jim klidně zbaštil, nevím proč v době kdy už máme potvrzený čaroděje, cestování časem a temný dimenze proč toho nevyužili a nenechali to být, však ty 3 lusknutí mohli způsobit ledacos, proč se to najednou snažili udělat víc realisticky, tuhle situaci řeší realisticky, ale to že Země byla 5 let bez lidí a pak se najednou všichni objevili a je vše v podstatě v pořádku úplně všude bez následků, to už nechají asi do jiné solovky).........No zkrátka tento film neotevírá bránu Xmenum apod. jak si mnozí mysleli.... Budou to muset udělat nejspíš trochu jinak a podle mě si nechali utéct slušnou šanci.... ()

Frank2

Zase zásah do černého! Moc povedené, vtipné a akční. Výlet po Evropě dává zase trochu nový nádech do marvelovek a Spider-man stejně jako u předchozího dílu skvěle baví a udrží pozornost celý film. Tom Holland se role zhostil parádně a připadá mi, že se čím dál víc se svoji postavou sžívá. A navíc jsou zde 2 potitulkové scény, takže se zase máme na co těšit, mně tedy celkem rozsekaly a celou cestu z kina jsem o nich musel přemýšlet. ()

Seedar

Dnes sem byl opět svědkem povedeného kousku z dílny MCU. Po endgame sem měl trochu obavy že kvalita filmů půjde dolů, ale nyní mám zase naději a těším se na další kousky. Ale k filmu... Jistě, bylo by co zlepšovat. Kdyby jste do kina dorazili tak půl hodiny po začátku asi by jste o nic moc nepřišli. Až příliš prostoru ve filmu dostali spolužáci, což by asi nebylo na škodu, kdyby jim scénáristé naložili nějaký smysluplný příběh což se nestalo. Ale to hlavní, Tom Holland, Zendaya a Gylenhall byli prostě skvělí. O překvapení u mě taky nouze nebyla, leccos sem vůbec nečekal. Více prostoru naopak mohl dostat dopad lusknuti. Tem byl víceméně jen zmíněn a občas připomenut (jak z hlediska spojleru nebudu říkat). Celkově 9/10, určitě stojí za zhlédnutí a klidně bych šel znova. ()

soukyd33

Excelentní! 👍 Akce, humor, napětí, strach a nečekaný zvrat. Super, a možná nejlepší film od Marvel vůbec. Doporučuji! Kino Flora IMAX 3D. Hvězdiček 5 ()

xi.xaO

Jedna z lepších Marvelovek, ktorá zakončuje jednu veľkú ságu, čo bude po nej? Nikdo nevie. Ako fanúšik som vlastne celý film zhltol ako jednohubku a bol koniec. Dej je dosť predvídaťelný, ale to čo sa vyklube z Mysteria a celkovo jeho dejový zvrat som teda absolútne nečakal a kto to čakal, tak klame. Inak je to klasická marvelkovka. Marvel vie čo nám sype a stále mu to vychdáza. Potešil easter egg na prvého Iron Mana s Back in Black a taktiež Cameo jedného nemenovaného reportéra. Určite spokojnosť, uvidíme kam nás Marvel zavedie ďalej. ()

DEJWIX114

Další super Marvelovka. Někteří by řekli že to je zdlouhavé a nudné ale já tyto věci od Marvelu prostě mám rád. SPOILER: Nečekal jsem že s kladného hrdiny se nám vyklube "záporák". Myslím si že to byl super krok který se nedal čekat. 🙂 A vůbec jsem nečekal po boku Nicka Furyho "Robin Scherbatskou" z mého oblíbeného seriálu HIMYM. Škoda jen že jsem se nedočkal nějaké menší role již zesnulého Stana Leeho. Byl to frajer. ()

LeemaCZ

Film byl super, ale nálepku jako Nejlepší hraný Spider-man si to určitě nezaslouží. Nemluvím tu skrze nostalgii, ale Raimiho Spider-man 2 zůstává nepokořen. Far From Home je skvělý z pohledu akce a humoru, ale zaostává podle mě v těch hlubších filosofických ohledech. Samozřejmě né každý film má být hluboký jako Batman v Superman, ale to je zrovna to, co bylo na Raimiho Spider-manech (vlastně i v TASM a v Homecomingu) lepší - byla tam nějaká ta zpráva. Tady pokud nějaká vůbec byla, tak mi přišla nevýrazná. Byla to spíše akční komediální pohodovka a nic extra na zamyšlení. Jako jo - je to pořád o Peterovi naivitě a důvěřivosti, o lžích a klamech, o lásce a tak - ale třeba Homecoming měl skvělou zprávu s tím, že pokud je Spidey bez obleku nikdo, tak by ho neměl mít a on se pak vykoupil tím, že to celé zmákl i s jeho domáckým kostýmem bez těch udělátek a tak. Na druhou stranu musím uznat, že MJ ve Far From Home je možná nejlepší hraný Spideyho love interest. Raimiho Mary Jane jsem nikdy moc nemusel a TASM's Gwen Stacyovou mám sice strašně rád, ale to středoškolství jim fakt tolik uvěřit nejde a navíc mohla dostat víc prostoru. Zendaya je tu skvělá. Jake jako záporák taky dobrý, ale mám pocit, že jsem cítil větší pochopení a sympatie i k Vulturovi. Jo a jinak jsem v tom filmu dělal komparz a v jedné scéně jsem se zahlédl na 2 sekundy. Heh. ()

66pepo66

Vo všetkom oveľa lepšie pokračovanie. Druhá časť má náboj, je svieža, plná vtipných scén, ktoré nepôsobia silene. Akčné scény vymakané a veľmi dobre premyslené. Holland nesklamal a potvrdil, že je výborný Parker aj Spider-Man. Hot teta May, dobrý Happy, pričom nezaostávali ani Parkerovi spolužiaci. Ned, MJ, ani Betty, ktorá dostala viac priestoru ako v jednotke. Fury overená klasika, Hill to isté. Gyllenhaal ako Mysterio vynikajúci. Zapôsobilo aj to, že dej sa neodohráva znova v NY, ale pozreli sme sa do Prahy, Berlína, Benátok, či Londýna. Niektoré scény naozaj ostanú v pamäti, predovšetkým jedna scéna Petra a Mysteria. Nemám prečo skrývať svoje nadšenie, pretože nechcem, ale ani nemôžem. Tento film si zaslúži všetku pozitívnu chválu. Potitulkové scény dôležité, prvá však nesmierne zaujímavá a prekvapivá zároveň. Čakanie na tretiu časť bude dlhé. Jon Watts natočil prvý diel dobre, ale aj napriek 5 hviezdičkám mi v ňom čosi predsa chýbalo. V druhej časti sa však dosť polepšil, takže snáď mu zverí Marvel a Sony aj tretiu časť. 5* ()

CheeseFigure

Lepšie ako Homecoming, to si povedzme hneď na začiatok. Spider-Man vyráža do Európy, kde sa pomláti s elementálnymi bytosťami a je tu aj Mysterio! Na vtipoch som sa zasmial, akcia celkom ušla, rovnako ako vzťah MJ a Petra a aj Jake Gyllenhaal ako Mysterio bol dobrou voľbou. Mohol by som vyzdvihnúť aj ďalšie veci, ktoré ma na tejto snímke potešili, zachádzal by som ale do spoilerov a to nechcem. Film je to dobrý, zaraďuje sa to medzi tie lepšie snímky s pavúčim hrdinom. ()

rime

Je to špatně. Film pro děti a teenagery, ale proč tolik chyb. Scénář vyloženě slabej, celý motiv příběhu s Mysteriem je nudný a skoro trapný. Akce velmi slabá, nenadchne vás snad jediná scéna. Režie - totální selhání, je to schematický film, postupně projíždíte jednotlivý lokace jak ve videohre, naposledy jsem to viděl ve Spectre - což je katastrofa. Jasný marvelacky becko. ()

Mrsina

"Je to jen šestnáctiletý kluk", zajímavé, že mu bylo šestnáct už v Občanské válce z roku 2016, plus ještě letošní Endgame, který nám ukázal, že roky vydaných jednotlivých filmů hrají roli a kde se čas posunul o pět let dopředu, takže je v tom jednoduše řečeno bordel. Nesedl mi vůbec hlavní záporák, který byl snad nejnudnější úplně ze všech, i když nápad s iluzemi byl výborný, když jsem se dneska probudil, nevěděl jsem, zda je to skutečnost nebo iluze, ale taky mi tam moc nešel Jake, kdyby tam byl někdo jiný, bylo by to snad lepší. O Praze ani nemluvě, byl to takový hrdý pocit. Ale stejně je tahle série zaměřena na ty mladší a zůstanu příznivcem původního Spider-mane, kde v druhém díle jsem naprosto žral scénu nesoucího se Spideho na rukou civilistů po záchraně vlaku. To bylo hrdinství. ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (viac)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

08.12.2020

Po dřívějších zprávách, že ve třetím samostatném filmu o Spider-Manovi s tváří Toma Hollanda se má objevit herec Jamie Foxx znovu jako Electro, tedy postava, již ztvárnil už v roce 2014 ve snímku… (viac)