Jackals

Bohatá rodina sa snaží získať späť syna, ktorý sa stal členom zákerného kultu. Pre mladého muža sa stal kult novou rodinou ato i napriek tomu, že má novorodené bábätko. Puto je tak silné, že si členovia preňho počas noci prídu a rodinu čakajú najbrutálnejšie hodiny ich života. (Marceloo)

Morholt

První polovina, ve které se rodina snaží vyhnat synkovi sektu z hlavy, je docela zábavná a konkrétně Dorffova postava mi docela seděla. Jakmile si sekta přijde pro svou ztracenou ovečku, začíná klasický home invasion odehrávající se podle zažitých pravidel. Bohužel režie se až příliš věnuje pošramoceným rodinným vztahům, což jí moc nejde a herci, především Unger, tomu také moc nedávají. Ale své klady to má, nějaké té krve se člověk také dočká a navíc se mi líbily záporácké masky. Neurážející průměr. 50% ()

AlistairMir

Celkem prima home invasion, akorát bylo zcela jasné jak to dopadne. Ono když je Vás pět (nepočítám mimino) a venku na Vás čeká tak třicet psychoušů v maskách s noži a sekerama, tak buď máte po boku Leonidase, který to vezme jako rozcvičku na perská vojska, nebo jste kolosálně v .... No a jelikož Leonidas po boku nebyl, hádejte jak to dopadlo. I tak ale povedený, napínavý snímek. ()

honajz2

Začátek docela slušný, ale pak z toho začne být nuda, která postupně přeroste v tuctové home invasion. Zase tu máme nějakou fanatickou sektu, tak jsem trošku doufal, že konečně zase narazím na horor, kde bude mít režisér tu sektu pořádně promyšlenou - a prd, tady byla nepromyšlená tolik, jako snad ještě nikde. Víme jen, že jejich členové nosí zvířecí masky, zabíjejí a asi jsou blbí, když se ve 20 nebo kolik jich bylo nedokážou dostat do domu, kde je 5 lidí. V co věří, proč nosí ty masky, co je jejich cíl, to se samozřejmě nedozvíme. Proč na tom pracovat, proč se nějak odlišovat, když je mnohem jednoduší natočit něco, co tady už tisíckrát bylo, lidi se na to stejně podívají. Ale já bych rád věděl, co byli zač. Tohle mě zklamalo nejvíc, ale nejen to. Sice ke konci tam je nějaké napětí, ale celkově z toho prostě je jenom horor typu "neurazí, nenadchne", na který i člověk poměrně rychle zapomene. Ani tu 3* nemohu dát, nevím za co. Sice je to dobře natočené a zahrané, sem tam napínavé, ale blbě vedené a nepromyšlené. Lepší 2* ()

bourec

Píčovina,a to velká.Jo,jasně chápu snahu tý famílie zachránit toho mamrda z osidel nějaký sekty,ale jako cynik bych mu rozpůlil hlavu,vykopnul bych ho z baráku,a děj se vůle boží.To by teprve byl horor.Třeba kdyby narazili ještě na větší zmrdy než sou oni sami.Ne,zase trapně natočená,bezduchá hovadina se spoustou scén,který jsme už viděli tisíckrát.A když začnou vejt jak na lesy,tak to vypadalo,že z tý parodický mlhy se objeví L.Nielsen,a začne nová bláznivá střela.A konec.To byla jízda.Ani dech sem nemohl popadnout.Kevine,děkuju,ale příště půjdu radši spinkat.20%. ()

PROCESOR

Tak kdyby tam bylo více psycha a méně řezničiny, tak by to šlo. Co víc si přát, tajemný fanatický kult. Obklíčená osamocená rodina s prokletým synkem na chatě uprostřed hlubokého lesa. A začíná zápas, kdo z koho, jenže… ()

Bobik9

Skvělé. Nečekaně příjemné překvapení, které je zde velmi podhodnoceno. Výborná atmosféra, nečekaně dobré herecké výkony, přesto, že jsem znal pouze Deborah, která s přibývajícím stářím začíná být velmi děsivá, a Stephena Dorffa, kterého si člověk příliš neužil. Kevin Dreutert udělal kus kvalitní práce. Hned na začátku filmu jsem věděl, že to bude super. Úvodní scéna byla napínavá a člověk čekal, kde co bafne, potom začal takový rodinný horor. Nečekal jsem, že by se mi to líbilo na 4*, ale dokonce jsem uvažoval o 5. Je skvělé, že za tak málo peněz se dokázalo udělat tolik muziky. Stačila jedna chata, skupina nijak zvláště známých herců a pár lidí, co si vezmou masku a jen budou stát a nemusí nic hrát. ()

oveckaoa

Začátek člověka naláká pak už je to bohužel slabší. Nejzajímavější postava ten mariňák je zlikvidována hned na začátku a ostatní postavy stojí za pendrek. Místo těch pokusů o psychologii se to radši mohlo věnovat tomu třeba proč se k tomu kultu dostal a o co jim jako šlo kde kromě několika citátů nezjistíme nic. Nějaké gore též výrazně nečekejte jedno podříznutí a spálené ruce hitparádu v hororech neudělají. ()

elanius

(144/2017) / Zbytočne prekecaná prvá polka filmu a slabý záver. Škoda, našlapnuté bolo, hlavne atmosférou a celkom zaujímavým prostredím. (4/10) ()

Tft

Jackals překvapivě nejlépe fungují ve své první části, kdy rozebírají téma "vymítání vymytého mozku kultem magorů". Druhá část, která rozjíždí hororovou home invasion zápletku je na tom o poznání hůř. Rodina, která ztratila svého syna, bratra, manžela a otce v jedné osobě rukou jakéhosi kultu šílenců, se rozhodne přizvat na pomoc odborníka na zachraňování podobě zmanipulovaných a zmagořených lidí. Největší moudro, které jsem si po následném googlování z filmu odnesl je, že tito "vymítači" opravdu existují a rozhodně se nejedná o žádnou legální činnost, jejíhož provozovatele by jste si mohli najít ve zlatých stránkách. Zápletka je tedy vcelku originální a ze začátku taky podle toho funguje, Kevin Greutert taky není žádný hororový beránek a budování atmosféry mu jde velmi slušně. Jenže film se pomalu a napínavě rozpíná do té doby, než narazí na své hranici a pak se zase hodně rychle začne stahovat zpět do ulity, nasadí klapky na oči a jediný směr je ten kupředu ke klišé kterých jsou spřízněné filmy plné. Je to škoda, protože rozehrané to bylo velmi slušně, nakonec z toho však vzešla další tuctová home invasion, která uvízne v paměti jen díky své první půlce. 60% ()

Corpsegrinder

Zdařilej home invasion pokus kde překvapivě i herci hrajou dobře, obzvlášt synek-kultista je fakt něco. Zklamalo mě snad jen to že se film hned na začátku akce zbaví tý nejzajímavější postavy/nejdražšího herce kterej by následující dění aspoň trochu ozvláštnil a tak to nakonec začne trochu klišovatět, i tak je ale fajn v dnešní době vidět zase slušný béčko. ()

Hernycztek

Tak pro jednou zase Home Invasion, který se drží svých desítek předchůdců a zakládá si na atmosféře. Má to pěkně tajemný úvod a nepochybně originální námět, chvilku mi trvalo, než jsem přišel na to, o co tu půjde. Herci mi sedli skvěle, od prvních chvil, co nás s nimi děj seznámil, mi byli sympatičtí a to je u HI jedna z nejdůležitějších vlastností. Jen mě mrzelo, že postava, která toho mohla nejvíc ukázat, se tu moc dlouho neohřála. Nejsilnější článek bych viděl ve Stephenovi Dorffovi, který věrného maniaka zahrál s přehledem. Určitě by tomu neuškodilo lehčí přitlačení v gore, nebo aby to málo co se dělo, nešlo většinou mimo záběr. Prostředí temného nočního lesa a opuštěné chaty je skvělé. Silnou stránkou je také napětí z bezmocnosti chudáků, kteří jsou obklíčeni obrovskou přesilou bezcitných šílenců. Tajně jsem doufal, že by mohl přijít nějaký zvrat, ale jak se dalo očekávat, skončí to přesně tak, jak logicky musí. V letošním roce to patří k tomu lepšímu, a v subžánru možná nejlepšímu. Takže bez větších výhrad a s čistým svědomím dávám 4 hvězdy. ()

Rathalos

Rodina sa silou mocou snazi zachranit svojho syna z pazurov kultu,ktory sa s nicim neserie,atmosfericka napinava jednohubka a vydareny home invasion,skoda,ze to nebolo viac krvave...:-) ()

Cinematrix

Sveřepí šakali zavile vyli na vilu v lese, v které nebohá rodinka strachy se třese. Po vinuté stezce beží dívka, jež čerstvě povinuté dítko v náruí svém třímá. Jak tohle asi dopadne? Děs mne z toho jímá!!! ()

ANTYCHRYST

Po shleenuti fotek k filmu jsem si říkal ..Hmm to bude jízda..kamosove v maskách..a že jich je.. :) ,Hmm.. zacatek naprosto zbytečný..a pak místo natriskanyho home invasion...jen takovej odvarek...dalo se z toho vytriskat mnohem vice..škoda.. každopádně zlouni v maskach si zaslouží 3 hvězdy.. 55% ()