Když sledujete Troma film, nejen že musíte potlačit pocit, že nevěříte vlastním očím, musíte ho zavřít do železné klece a podrobit mučení." Tak pravil jeden ze zakladatelů a spiritus agens produkční a distribuční společnosti Troma, režisér, producent, kameraman, střihač, scenárista a herec v jedné osobě Lloyd Kaufman, inspirující osobnost formátu Rogera Cormana. Společnost Troma založil s kolegou ze studií Michaelem Herzem v roce 1974 a od samého počátku ji orientovali na nízkorozpočtové nezávislé snímky. Jmenujme alespoň Bloodsucking Freaks (1976), který se stal trnem v oku organizaci Ženy proti pornografii, nebo proslulý Den matek (1980) Charlese Kaufmana. Zlomovým počinem firmy se stal kasovně velmi úspěšný snímek The Toxic Avenger (1985), kombinující žánr hororu s komedií. Tato kombinace dnes tvoří jakousi trademark společnosti. Lloyd Kaufman a Troma se od té doby stali ikonami béčkové produkce. Rukama společnosti prošlo přes tisíc filmů, každoročně pořádá svůj vlastní filmový festival Tromadance, disponuje vlastním filmařským i hereckým ansámblem, organizuje soutěže pro začínající filmaře, vydává vlastní fanzine. Ač zbytkem filmového průmyslu ignorována, Troma je zkrátka fenomén. Vlastní produkce společnosti je natolik osobitá, že bývá běžně označována za žánr sám o sobě, tzv. Troma film. Klíčovým slovem je exces. Nic není dost výstřední, ohavné, nevkusné, šokantní ani šílené, aby to nemohla být dobrá zábava. Důležité jsou nadšení a energie všech zúčastněných. A Terror Firmer je ideální vstupní branou do tohoto světa. Jde vlastně o svéráznou poctu dosavadní produkci společnosti, o Troma film v Troma filmu. Slepý režisér v podání samotného Lloyda Kaufmana je rozhodnut stůj co stůj dokončit svůj nový film (ano, tady si vypůjčil Woody Allen ústřední zápletku svého Hollywood Ending), bez ohledu na to, že jeho štáb postupně vybíjí neznámý zabiják. Do tohoto základního příběhu se vejdou utržené končetiny, potoky krve, vyhřezlé mozky, tělní tekutiny, nakládané okurky, velká ňadra, ještě větší ňadra, explodující ňadra, ale také chytré filmové narážky, duch čisté anarchie a notná dávka groteskní nadsázky a nadhledu. (Festival otrlého diváka)

Wade

Tak teť opravdu nevim jak zhodnotit Terror Firmer.Na chaos jsem byl připravenj,ale chaos a to 116 min to diváka začne postupem času nudit a už jsi ani nevšímá všech komediálních hlášek.Já u toho skoro usnul a proto nemůžu dát víc jak 3*. 48% ()

pfa

Tak to je neskutečná bejkárna :-) Prostě vypněte a nenechte se rušit - čeká vás hustá, kozatá, nechutná, dementní, sprostá, brutální a úchylácká zábava, ke které si ale rozhodně nepřipravujte nic k zakousnutí... [7/1O] (Terror Firmer, USA, komedie-horror) ()

jefff

Pozor: Tento film obsahuje nejvyšší koncentraci zvratků, krve, násilý, sexu a zvrhlostí. I přesto, že Terror Firmer je zvrhlostí, je tu určitý řád, díky kterému nemáte šanci se nudit. Většina scén je naprosto perfektní a vzpomínka na některé mě baví stále:-) A Kaufman by si za roli slepého režiséra zasloužil oscara:-) ()

sedm.1

Mé střetnutí s produkcí TROMA č.2.Opět naprostý odpad,který by si zasloužil i pět * :).Nemá cenu k této produkci cokoliv komentovat,to se musí vidět,protože by stejně nikdo jinak neuvěřil.Neuvěřitelné,co všechno se dá vytvořit. ()

bloodvomit

Jako celkem to ušlo, ale takový strašně kontraverzní. Něco fakt dobrý něco zas ubohá hovadina, Kaufman sám o sobě je pecka, rozesmívá mě, ale takovýhle samoúčelný gore věci sou občas už dost nudný. ()

Devilian

Dávám sice 3* jakožto zlatou střední cestu, ale ve své podstatě je film prakticky nehodnotitelný. To bylo místy moc i na mě. xD ()

wosho

Když táta Toxic Avenger napustil mámu Život v oblouznění a po 9 měsících se jim narodí malej zmrd, mohli by ho pojmenovat Terror Firmer. A ten je celej po fotrovi, jen chlast, děvky co ukáží i obsah vagíny kdekomu na potkání, násilí a nejtupější humor. Mamince se podobá jen trošku, má jen její oči :-) ()

kchaja

Takhle natočené explicitní nic se mi ještě nepovedlo vidět. Ale jinak mi to přišlo skoro jako každá jiná parodie, s tím, že má pan Kaufman trochu jinak posunuté hranice "přístupnosti". Ale nebýt sexuálních scén, Rko by to beztak dostalo (co se týká pojídání končetin - v Rambo 4 je žraly prasata, a vyndavání mozků? Podle MPAA, je můžete i jíst, viz hannibal). Takže sečteno a podtrženo: Co všichni lidi na tý řece umělý krve vidí? Jo a ať žije nezávislý film :) ()

TERRORDROME

Óda na sranie, zvracanie, prdenie a nakladané uhorky. Najfekálnejšia z fekálnych komédií. Tučný nahý chlap s malým vtákom pobehuje mestom, kým mu na hlavu nepadne auto, vodič ktorého nevidel na cestu lebo mal ogrcané predné sklo. Slepý režisér močí na súložiaci pár, humusácky chlap žerie hovná lyžicou posranej mŕtvole priamo zo zadku a konštatuje že to naozaj nie je čokoládový puding, tuberáckej babke furt tečú sople, do toho sa tu vraždí, vytrhávajú sa nenarodené plody z opalujúcej sa mamičky, všade samé nahotinky a všetko nakoniec vyrieši ritný plameňomet. Ku koncu už som mal tak trochu po krk všetkých tých jačiacich, krikľavo vystrojených exotov ktorých je tam väčšie než malé množstvo, ale kadencia šialených vtipov a brutálnych scén proste nedovolí vydýchnuť až do poučného záveru v ktorom nám Lemmy vysvetlí, že hermafroditi sú chudáčikovia ktorí nemôžu ani na pánske, ani na dámske záchody a musia srať do kýbla na chodbe. ()

Paldiny

Šialený film o tom ako šialený štáb nakrúca iný šialený film. Lloyd je kráľom subžánru ktorý sám vytvoril a Terror Firmer patrí zrejme k najúprimnejšej zhovadilosti akú nám jeho najdlhšie fungujúca nezávislá spoločnosť ponúkla. Má to všetky aspekty typické pre Kaufmanove filmy počnúc hordami exkrementov, extrémne veľkých kôz a extrémne zdeformovaných penisov. Samozrejme sa nešetrí na brutalite (víťazí scéna s pažravým eskalátorom vypľúvajúcim črevá, ešpézedky atď) či kokse, ktorý sa tentokrát šňupe aj cez otvorený mozog či análny otvor. Na veľké prekvapenie to má dokonca zápletku s pár zvratmi, ktorú je možné medzi všetkými tými zvratkami zaregistrovať. Vražedná je nanešťastie tiež minutáž, pri ktorej sa stretnete s pár vatovými vypchávkami. Ako platí pri všetkých Troma filmoch (možno s výnimkou rannej tvorby "normálnych hororov“) je aj tento určený pre vyhradenú skupinu fanúšikov a zvedavcov čo sa neboja v dnešnej kultivovanej dobe použiť zasmradenú latrínu * * * * * O tom že je film nevhodný pre kiná niet pochýb, ale prekvapujúco existuje verzia, ktorá príchuť biografu okúsila. Samozrejme početné hardcore scény z nej vypadli, tých zopár zachovaných Kaufman šikovne kamufluje. Využíva totiž taktiku, pri ktorej sa v správnom čase na správnom mieste buď objaví mačacia hlava, tabuľka s nápisom Censored, alebo Kaufmanova hlava, ktorá začne vtipne popisovať čo sa akurát na plátne deje. Je to taký Lloydov výsmech voči MPAA komisii a jej striktnému hodnotiacemu systému. Ako skeč funkčné, ale údernejšie by bolo natočiť päťminútovú ukážku, možno trailer. Vyčítať mu to ale nemôžem, veď kto by nechcel dopriať reklamu srdcu milému dietku a kedy už naplánovať lepšie načasovanie, než s filmom aký je poctou samotnej Tromy. ()

Klay

Hodně slušná tromácká zábava s kýblem moči, cisternou krve a tankerem zvratků. Kvalit posledního Toxieho nebo novinky Poultrygeist nedosahuje jenom kvůli přestřelenej stopáži. V praxi a Troma filmech to znamená hromadu hluchých míst a vtipů. Jinak je třeba Kaufmanovi a spol poděkovat za nadstanardní přísun prasečinek všeho druhu... blicí maraton v autě byl celkem humáč, a to já neříkam u každýho druhýho filmu. Takže poklona:-) ()

bobstock

U filmu se objeví občas dost divní lidé. Za tu filmovou, nezávislou neschopnost, za ty hektolitry krve, kozatý porno herečky, požírání vlastního masa a za hermafrodity. :) 60% ()

Mr.Mick

Troma to opäť dokázala a natočila fakt nechutný film čo sa týka splatter scénok aj hereckych výkonov ale na veci to nič nemení lebo som sa neskutočne bavil. To čo mi v niektorych filmoch chýbalo tu som našiel (zvrátený zmysel pre humor):D Za zdlhavu stopáž a zopar prazdnych miest davam 80% ()

wampire23

TROMA vo svojej najlepšej paráde. Béčkový mix sexu, krvi, telesných tekutín každého druhu a to všetko s veľkým odkazom. Bavilo ma to viac než Poultrygeist, preto 4*. ()

wollo

Zvratky, fekálie, vyhřezlé mozky, střeva, utržené končetiny, gejzíry krve, kozy, ... a hlavně nakládané okurky:-) Prostě prasečina jak má bejt! Pro milovníky GORE tématiky - nutnost! ()

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Již po třetí se ve dnech 13.-18. března na plátno pražského kina Aero vrací přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobě oblíbeného Festivalu… (viac)