Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

Mrkvič

Nejlepší parodie všech dob. Z každého vtipu je cítit vzdání úcty předloze. Žádné stupidní prznění, jaké je ted v každé paridii. Spousta vtipů je jentak lehce zmíněná, někde na pozadí se odehrává další vtip, který se odhalí až při dalším a dalším sledování. No a ve středu dění báječní Charlie Sheen s Lloydem Bridgesem. Budiž Sadámovi země leká. Bez něj by svět kinematografie neměl jednu z nejzábavnějších scén. ()

Dado

Jedno z mála pokračovaní, ktoré dokázalo prekonať prvý diel. Ešte pútavejšie, ešte vtipnejšie, s ešte väčším množstvom nezabudnuteľných scén (najmä scéna so sliepkou nahrádzajúcou šíp v luku je proste legendárna). Keby boli aj dnešné paródie aspoň z polovice také vtipné a trefné ako Horúce strely, nemusela by väčšina z nich byť odetá v čiernom. (90%) ()

Gothar

O trošku slabšie ako jednotka, ale aj tak dokonalé. Opäť je takmer každá scéna odkazom na nejaký parodovaný film a opäť som sa výborne bavil. Je veľká škoda, že takéto kvalitné paródie už nevznikajú. A opäť s prekvapivo kvalitným slovenským dabingom. 99 % ()

karlik4801

Charlie je prostě skvělej a Topper Harley je jedna z jeho nejlepších rolích. Ta role je hlavně hrozně ikonická a k Charliemu se naprosto hodí. Dvojka se snad ještě větší stupidita, hodněkrát jsem se zasmál a hlavně jsem se kochal debilními scénami. V poslední půl hodině je to poctivá parodie. ()

Mirokukii

Tento snímek jest král všech parodií. Neskutečná jízda fórků a scének. Neutichající zábava i po x-tém shlédnutí. Smál jsem, ikdyž jsem původní, zde parodované, obsahy neznal, a směji se stále. ()

lennyd

Topper Harley (Charlie Sheen) se po rozchodu s krásnou Ramadou uchyluje do buddhistického kláštera, tentokrát plně rozhodnut, vytrvat zde navždy. Ale po návštěvě krásné Michelle (Brenda Bakke) se opět vrací do služby - tentokráte aby se skupinou po zuby ozbrojených vojáků osvobodil americké zajatce, držené v Saddámově osobním vězení... Dvojka Žhavých výstřelů je podle mne ještě o chlup lepší než jednička. Hlavním parodovaným motivem je tentokrát samotný Rambo. Vtipných scén je zde určitě mnohem víc než v jedničce, a u některých jsem musel film na několik minut přerušit, abych mohl popadnout dech (celá úvodní scéna se Saddámem, nebo "nenápadné" kradení klíčů od vězení). Škoda, že už se takovéto filmy netočí :( ()

LadyDevil

Naprosto zničující!! Jednička byla perfektní, ale oproti dvojce v mých očích trošku pokulhává..obzvlášť scénky parodující Ramba nemají chybu..a obdivuhodný je, že si pan Crenna zparodoval sám sebe - zkrátka královská zábava, jeden gag za druhým:-) ()

pytlik... odpad!

Ač by se zdálo, že jedničku co do trapnosti jen tak něco nepřekoná, dvojka to dokázala. Víc jak půlhodinu jsem nevydržel a to nejsem zrovna máslo, leccos jsem už zažil, např. jsem kdysi shlédnul téměř celý hudební pořad "Pavel Liška in Vladivostok, live!". ()

Beky

Nezapomenutelná parodie, která předčila první díl atraktivnějším prostředím a vymakaným Sheenem!! Pecka, snadno koukatelná i poněkolikáté!! Kultovní záležitost!! ()

T-pack

Žhavé výstřely jsem miloval vždycky a to jsem většinu parodovaných snímků ani neviděl. Dneska jsem si film připomněl a našel obrovskou hromadu vtipů v angličtině, které jsem předtím neměl šanci postřehnout, takže jsem se těm pěti hvězdičkám tentokrát dlouho nevyhýbal. ()

noriaki

Nejlepší komedie devadesátých let? Možná. Nejlepší parodie všech dob? Naprosto určitě. Druhý díl Žhavých výstřelů je nacpaný vtipy od začátku až do konce. Kombinuje situační i konverzační komiku a dělá to v tak zběsilém tempu, že francouzské komedie blednou závistí. Jde o jeden z mála filmů, které dabingem neztrácí na kvalitě a pravděpodobně jediný, který je lepší než parodovaný předobraz. Tedy konkrétně Rambo II a III, ale obsahuje odkazy na tucty dalších. Charlieho Shenna si budu pamatovat hlavně odtud a Brendu Bakke pochopitelně taky. Leslie Nielsen, mistr absurdních replik pronášených s vážnou tváří zde našel svého přemožitele. ()

dANo

Jedna z najleších paródií, akú som videl... výborná zábava, kopec filmových narážok na viaceré filmové klasiky. ()

Všivák

Naprosto neuvěřitelná koncentrace různých gagů a vtípků mě nenechala ani na chvilku přestat se smát.. "Hlavou se mi honili dvě myšlenky. Dastaneme se k zajatcům včas? Proč jsem si vzal hélium místo kyslíku?" Naprosto nepřekonatelný Lloyd Bridges v roli prezidenta spojených států. Charlie Sheen na vrcholu. Ten jeho ksicht s jakým sype jednu hlášku za druhou je nepřekonatelný. Jeden z vrcholů žánru. Film, na který se rád podívám zas a znova. ()

JohnSmith

Další perfektní parodie od Abrahamse a spol. Tentokrát dostaly na frak akční klasiky. Škoda,že už se dneska takový filmy netočej,teda točej,ale kvalitativně jsou úplně někde jinde ()