Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

Cheeter

První série se mi líbila mnohem více, měla lepší spád, navíc byla založena na skutečných událostech a to se to lépe tvoří. Ta druhá už byla horší. Neměla tak dobrou úroveň. Navíc některé momenty byly prostě zvláštní, prostě tam nepatřili. ()

carlos 2010

Tak toto je úplná pecka, lepšie ako Vyšehrad aj ako Okresný prebor, lebo... Lebo je tam Jiří Langmajer. On to celé ťahá úplne sám. Výborne, len tak ďalej!!! ()

C0r0ner

Nebýt Langmajera, hodnotil bych průměrem, protože délka dílů na rozdíl od Vyšehradu rozhoduje o vtipnosti obsahu, který byl u fotbalu excelentní, zatímco tady je takový normální. Trenérovy kecy však jasně přidaly čtvrtou hvězdičku, takže na české poměry pořád ještě dobrá zábava. 80% ()

Pajky3

Lákat na seriál jako na dospělejší verzi Vyšehradu zní strašně nedůvěryhodně. Ale bylo třeba kout železo, dokud bylo žhavé, v tomhle případě spíš dokud ještě dozníval jásot, který Vyšehrad vyvolal. Takže to nejde jinak, než pustit se přímo do srovnávání s Vyšehradem. Celá série Lajny působí mnohem víc uceleně a je vidět, že tady Obbod udělal velký krok dopředu. Protože spíš než jako webseriál vypadá jako normální dvacetiminutový seriál. Tomu odpovídá i obsazení, kterému vévodí Langmajer. Ten si roli užívá a padá z něj jedna perla za druhou, i když v porovnání s Lavim je nechrlí v takové kadenci. Ostatní postavy jsou tam víceméně jen jako nahrávači, ale fungují dobře. V celkovém hodnocení to na mě působí mnohem líp než druhá polovina Vyšehradu, i když to asi nevyvolá takový ohlas. Nicméně za podívání to podle mě stojí a pobavit to dokáže. Po letech jsem se pustil i do pokračování a druhá řada zavede slavného trenéra Hrouzka zpátky do jeho milované Slavie. Hlášky jsou pořád solidní a vyměnily se postavy. Některé se povedly (Robin Guha a jeho angličtina) a některé nebyly nic moc (kustod Suchánek nebo Hrouzek senior). Celkově z toho pak byla slabší série než v Havířově. Třetí řada pak zavede Hrouzka dokonce na reprezentační střídačku, i když to má háček, neboť jde o tým Slovenska. Slovensko a Slováci (a taky Brno) dostávají řádně naloženo (držíš to jak Slovák hokejku) a je to zase zábavnější. Pomohlo i utlumení otravných postav z minulé řady a neublížil ani návrat Hrouzka juniora. Záběry ze zápasů nejsou nic moc, ale jsou pro příběh nezbytné. Zakončení dobré, funguje i jako rozloučení a další návrat už asi nebude třeba, do NHL Hrouzek snad trénovat nepůjde. ()

zette

Hokej mam moc rad, do Havirova dohodim kamenem, Lichy je muj oblibeny herec... Tak o to vice jsem se na novy serial tesil a musim rict, ze me to bavilo a zasmal jsem se. Samozrejme je tam i par slabsich ci dokonce trapnych mist, ale jako celek to pusobi moc dobre. Slusne herecke obsazeni. ()

MarekT

Jak se dalo v českém prostředí (a jeho sportovní větvi) očekávat, ze zeleného pažitu se přešlo na ledovou plochu. Samozřejmě v čerstvé paměti zůstávala ona fotbalová zkušenost, kdy vynikající první díly vystřídalo značné zklamání... Tohle však zůstalo na Vyšehradě a do Havířova se již nedostalo. Co tam však dorazilo, je širší spektrum životaschopných postav, dodávající této jinak vydařené taškařici hlubší rozměr. Za vše bych vypíchl čtvrtý díl, nádherně obohacující původně podivínsky působícího Norberta Lichého. A když už jsem naťukl téma postav, tak o té titulní je skoro zbytečné se bavit... Langmajerova životní role? Vypadá to tak, jakkoli ho pomyslná třetí třetina zápasu ještě čeká. Druhá série je sice více dramatická, taktéž přicházíme o exotický nádech nejmladšího města republiky, ale příběhu jako takovému vůbec ostudu nedělá, jakkoli ohlasy po premiérách jednotlivých epizod byly ať už zde, či na stránkách Seznamu kritičtější. Když se na to totiž dívám s odstupem, tak by bylo na škodu, kdyby takového Hrouzka seniora jsme nikdy nemohli spatřit... 90% ()

dr.fish

Škoda, že celé čtyři díly trvá, než se to rozjede. Není to žádné veledílo, ale herci tomu málu, co se dá hrát, dali maximum. Nejvíc mne dostal díl Talkshow. Za to je čtvrtá hvězda....75% ()

Gumi.30

Jestliže Vyšehrad gradoval hlavně ze začátku, tak Lajna nabírá vzestupnou kadenci hlavně v závěru. A je to pořádná gadence. "Langoš Hrouzek" je coby macho trenér ve svém živlu a zdárně mu sekunduje i rolbařská násoska s dobrým srdcem Norbert Lichý, který se podobně výraznou a vděčnou roli konečně taky zasloužil. ()

jedna_vrana

Uletený český seriál o hokeji, ktorému kraľuje Jiří Langmajer. Prvá séria pobavila, druhá nudila. V tretej som sa trochu zľakla, že si bratia Česi budú robiť v jednom kuse „prdel“ zo slovenského hokeja, ale nakoniec, na tejto sérii som sa najviac bavila.  Nakoniec som prijala na milosť aj zlatokopku Denisku. Niektoré diely spôsobili až smiech k slzám – a to som teda nečakala. Ak pôjdete do toho (neočakávate intelektuálnu zábavu), ste ochotní prijať aj trochu fekálny humor, máte vzťah k hokeju, milujete Járu Jágra... Dajte tomu šancu, výborná minutáž, môžete pobaviť aj návštevu. ()

Lachtaan

Šíleně ztřeštěná záležitost, kterou jsem si ale užil mnohem více, než ještě o chloupek kontroverznější Vyšehrad, který Lajně doslova nalajnoval cestu. Langmajera mám fakt rád a v roli non-stop nervního trenéra Hrouzka mi dokonale seděl. Samosebou nelze brát tenhle krátký výlet do končin internetového seriálu na velkou váhu, podařilo se mu ovšem dokázat, že se v Česku dá natočit poutavější záležitost v omezených rozpočtech experimentálních internetových televizí, než v pařátech velikánů Prima a Nova, kteří sypou jedno nové lejno za druhým. Nebo v tom častějším případě, rozmazávají to již zašlé stovkami a stovkami dalších nesmyslných dílů. Díky bohu za Obbod a jeho odvahu se do něčeho takového jako jsou Vyšehrad a Lajna pustit. ()

Mrkvič

Lajna má díky Bohu famózního Langmajera. Být tu v kůži Ruži někdo méně zdatný, byla by lajna mnohem slabší. První díly se trefují právě hlavně do eskapád slavného útočníka/trenéra a humor vyvolává právě to porovnání s realitou. Není to špatné. V dílech Pravda a Talkshow dojde ale na vážnější notu (i když stále hodně přisprostlou) a díly jsou skvělé. Odkaz na Ivana Hlinku je boží a talkshow s potopením povrchní moderátorky je úžasným zakončením debaty. Poslední díly jsou ale už hodně slabé. Langmajer je vyměněný, řeší se nevěra jeho kurvy a tak snad jen nahecování týmu na Kladno stojí za zapamatování. Druhá série se věnuje o něco méně hokeji. Jak už si každý stěžuje. Když ale jde o porod nebo vztahy mezi trenérem a jeho nadřízenou, tak to není vůbec na škodu. Velmi často čtu stížnosti na postavu Hrouzka staršího. Ano, dostal více prostoru na úkor skvělého Langmajera, ale nebudeme se přece pořád opakovat, ne? Ta postava je boží. Výchova po vzoru hokeje, drsné metody s vikingskou vestou atd atd. Celkově je pro mě tak druhá série srovnatelná s tou první, i když je každá jiná. Třetí "slovenská" řada je zatím nejlepší. A díky čemu? Díky slovákům. V prvních dílech trefování se do kvality slovenských hráčů. Poté vtipy spojené s působením na Slovensku. A na závěr zavzpomínání si na to krásné z dob společného státu. ()

filmmovier

Okresní přebor to sice není, ale i tak je to hit jako kráva. Langoš je naprosto geniální, postavy jsou zajímavé, Kolečkův rukopis se nezapře ani ve scénáři, ani v jednotlivých postavách, skvělí herci, zajímavé postavy, zajímavě gradující i směřující děj a po slabším rozjezdu opravdu nastupuje jedna z nejlepších českých komedií poslední doby, která je určená naprosto každému, tedy i takovým lidem, kteří se o hokej absolutně nezajímají (jako jsem třeba já). Po první sérii velmi sympatických 80%, jen je škoda, že druhá řada bude patrně něco docela jiného. ()

noriaki

Vůbec to není špatné. Lajna je, hlavně v prvních dílech, trochu nedotažená. O svém stylu ovšem nepochybuje. A věřím že i kdyby žádný neměla, tak by jí ho vtiskl Langmajer úplně sám. S tak skvěle napsanou postavou snad ani nemohl zklamat. Slušných herců se v seriálu sešlo povícero a to i v epizodních rolích. Dokonce bych si dokázal představit druhou sezónu, což mi u takového Vyšehradu, který většinu času přešlapoval na místě a kloudně nenaplnil ani čím dál kratší díly, zní jako úplná blbost. ()

Timak

Mně se to teda moc nelíbilo. Vyšehrad je někde úplně jinde. Je tam pár jakože dobrých fórů, asi tak 3 v celé sérii a nějaké dobré narážky na Vláďu Růžičku, ale jinak to nestojí za nic. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)