route60

Karel Kachyňa vždy dovedl natáčet hluboké lidské příběhy a tady ve Zlatých Úhořích jen potvrdil že právem patří k nejlepším režisérum České hystorii, Rudolf Hrušínský a Vladimír Menšík předvádějí herecký koncert na který se nezapomína. 100% ()

JuniorSrky

Moje srdcovka už od dětství. Nezapomenutelný Rudolf Hrušínský a úžasný Vladimír Menšík. Ale hlavně jde o námět a ten chytne za srdíčko nejvíce rybáře, mezi které patřím i já.[90%] ()

moviepill

Genialita Oty Pavla prenesená na plátno s takýmto citom nemôže sklamať. Pán Menšík je kúzelník, malý Martin Mikuláš neodolateľný a repliky sa citujú ako verše za súmraku na rieke. Automatická lyrika! ()

zzzzzjjjjj

Na mě to zapůsobilo více než Smrt krásných srnců.Celý film jsem se kochal přírodou plnou ryb.Menšík zde ztvárnil roli fantasticky, avšak nechyběl ani Rudolf Hrušínský.Film ztvárněný po knize Oty Pavla, který má neuvěřitelnou formu.Martin Mikuláš mi připadá na styl herce Tomáše Holého.Škoda, že nemám rád úhoře.Film byl úžasný, když se obrátím na rok, proto se odvážím hodnotit 85%. ()

Nerajohn

Člověk nemůže nesrovnávat se Smrtí krásných srnců. Z toho mi ale lépe vycházejí srnci, které si pro sebe doslova ukradl skvostný K. Heřmánek, zatímco V. Menšík se mi zdál na roli otce méně vhodný. Zato Hrušínský koncertuje. Jedinou větší vadou je počáteční jízda v autě celé rodiny, kdy se v ateliéru houpe s autem na místě a herci předvádějí, že jedou. ()

paniColombova

Můj dvouletý chlapec se vydržel koukat na celý film téměř bez hnutí, protože ho šíleně zajímalo to chytání ryb a já si tak říkala jak vlastně tomu dítěti závidím, že bych sama někdy chtěla přestat vnímat svět takový jaký je nebo byl, protože se tím trápím a vlastně zbytečně, protože s tím nic neudělám. Být slepá a hluchá ke zvěrstvám, které se ve světě dějí. To bych si někdy přála. Ale bohužel už nejsem dítě, už jsem dospělá, už všechno chápu, vnímám a trápím se. Takže závidím svému chlapci, který zatim ještě nic netuší a z ničeho si nedělá hlavu. Jednou k tomu bohužel dojde, ale to je ještě čas. Takže já si tak říkala, když koukal na ten film a na ty ryby "Za dvacet let se na ten film budeš koukat úplně z jiného důvodu." Pane bože to je tak smutný film, většina filmů z válečného období je drsná, krutá, tragická, krvavá, ale tenhle ne, tenhle je jen šíleně smutnej a lítostivej. Asi i proto, že tam figurují děti. Chlapec chytající úhoře pro své brášky a tatínka, aby neměli v koncentráku hlad, jak sám chlapec říká, je nesmírně dojímavý. Ale i přesto je film na druhou stranu HEZKÝ. ()

Ivulla

Ten film má všechno, co má mít: typický režisérský rukopis pana Kachyni, výborný námět od pana Pavla, úžasná hudba pana Fišera, skvělé herecké výkony - nejvíc mě bavil Martin Mikuláš. A ještě něco navíc... ()

rigby

Výborné ztvárnění skvělé předlohy Oty Pavla. Bohužel musím konstatovat, že Smrt krásných srnců mě zasáhla více, tudíž dávám "jen" 4+. ()

jirkahorn

Jestli jsem tenhle film někdy viděl, bude to už dávno. Náhodně jsem si vybral "nějaký starší Menšíkův film", aniž bych si přečetl obsah. Ze začátku to vypadalo na komedii s klasickým Menšíkovským humorem. Místo toho jsem dostal syrový pohled malého kluka na předválečná léta a jeho předčasné dospívání a přebírání zodpovědnosti v době 2. Sv. války, zničení Lidic atp. Sic jsem měl chuť na lehkou komedii, dostal jsem celkem drsný drama. A rozhodně toho nelituju! ()

Kakofon

Překrásná kniha Oty Pavla. Překrásný film Karla Kachyni. Opět se v něm sešli dva géniové českého filmu: Rudolf Hrušínský a Vladimír Menšík. Není co dodat. Tento film rozhodně patří do Zlatého fondu české kinematografie. Je to moje srdeční záležitost. 100% ()

Kozlowski8

Krásně vyobrazené vyznání lásky k přírodě a k rybyření na pozadí těžkých válečných let. Tedy klasický námět děl Oty Pavla, kdy do životů obyčejných vesnických lidiček vstoupí válka. Laskavá a poetická první polovina příběhu, plná slunce, třpitivé řeky a ryb v ní, postupně přechází do polohy, kdy převládá strach, smutek a bolest. Podobná atmosféra a nálada jako v adaptaci jiné knihy Oty Pavla - Smrt krásných srnců, která mi přišla ještě silnější a i filmově o kousek lepší. 75%. ()

Dawe2

Oproti smrti krásných srnců se mi líbilo mnohem mnohem víc, nesrovnatelné. Klasika, která potěší. Až na to vážné téma. ()