Jak si nepodělat život

• angličtina How Not to Screw Up Your Life (festivalový názov)
Dráma / Komédia / Psychologický
Česko, 2019, 5 h 20 min (Minutáž: 74–84 min)

Ondřej Vetchý, Eva Hacurová, Tereza Brodská, Miroslav Krobot, Eliška Křenková, Marika Šoposká, Vít Gajdoš, Jan Jankovský, Petr Motloch, Radek Bruna (viac)

Učitelka základní školy s mindrákem ze své nadváhy, bankovní úřednice, které se najednou objeví podivný ekzém kolem očí, stárnoucí majitel nonstop lahůdek v nešťastném manželství, osamělý muž žijící v lesích a cizích chatách… můžou přežívat dál se svým problémem, skrývat ho a neřešit. Anebo se s ním porvou a za cenu šrámů a ran si svůj život opraví k lepšímu. Autorka cyklu Tereza Kopáčová představí příběhy, se kterými se můžou diváci jednoduše ztotožnit. (Česká televize)

ostravak30

První díl bych řadil na první místo, poslední na druhé a zbytek podle toho, jak byly uvedeny za sebou. Nejslabší byl třetí, uplakaný díl, jinak se mi ale celá série líbila. Každý díl byl úplně jiný. Viděli jsme trochu psychologie, trochu dramatu, ale i humoru. S výbornými herci a příběhy, nad kterými se divák mohl zamyslet i s ohledem na svůj život, mě příběhy bavily a nenudil jsem se. A obě důležité poslání série naplnila. ()

javlapippi

Jednotka trošku menej uveriteľná, hlavne čo sa týka detských postáv, ale zábavná. Dvojka vynikajúca, niečím mi to evokovalo škandinávske a iné nezávislé filmy na ktoré som jeden a pol dekády dozadu chodil do filmových klubov. Veľké plus je typicky české prostredie "bufet na stojáka" a sympaticky navrčaný Krobot. Trojka trochu nuda, ale malo to svoje momenty. Štvorka skvelá, po troch viac-menej komediálnych častiach jedna mrazivo thrillerová, odmeraný Vetchý stretáva v lese pochybné existencie a komplikuje si život. Veľmi dobré, vôbec by mi nevadila prípadná druhá séria. ()

PamelaJJK

Po prvním dílu nadšení, po druhém lehké zklamání, ale třetí a čtvrtá epizoda to zase zachránily na hodně slušnou čtyřku. Každá epizoda byla jinak pojatá, ale všechny mělo jedno společné - skvělé obsazení. Hlavně Eva Hacurová, Tereza Brodská a Ondřej Vetchý. Ale i Eliška Křenková, Sabina Remundová a Miroslav Krobot. Příjemná stopáž, zajímavá témata, takže vlastně spokojenost. ()

fafejt001

Asi takhle . VŠECHNY čtyři díly výborné. Tak tohle se vydařilo. ŠKODA, že jich není více . Krobot byl dobrý týpek v té večerce. A Brodská rovněž nadprůměrný výkon . Prostě bravooo všichni čtyři hlavní aktéři z každého dílu. ()

rigby

Na tento cyklus jsem byl moc zvědavý, už vzhledem k autorům, kteří se na jeho vzniku podíleli. A také jsem se těšil na herce, protože tahle všehochuť slibovala mnohé. Výsledek ovšem silně zklamal. Ne že by se jednalo o vyložený průšvih, to snad ani s tímto týmem nejde. Ale přes veškerou snahu zůstalo u přímočarých výchovných příbězích, které snad neplatí ani u puberťáků, natož u dospělých diváků. Připomnělo mi to dobu dávnou, kdy jsem sedával večer u televizních pořadů na podobná témata a v té totalitní bedně skoro nic jiného nevysílali. Takže nakonec ten první příběh o létajících krávách byl ze všech nejlepší, protože alespoň pochytil trochu humorného nadhledu, což se o dalších už nedalo říct. Skvěle obsazené lahůdky vyzněly do ztracena, stejně tak jsem nepochopil nekonečná muka Terezy Brodské. Možná poslední bakalářský tramp by se ještě dal snést, ale jeho mravokárnost ho zcela zničila. Za mě ztracená šance, Česká televize umí lepší tvorbu. ()

Sa.sa

Super série a velice dobře natočené... Škoda jen, že to nemá pokračování... Příběhy mají smysl a lze se v nich poznat či ztotožnit... Což je hlavní... Opravdu se to povedlo.. 😃 😃 ()

hanca.uh

Docela příjemné 4 příběhy, bezva vtipné herecké obsazení a jo - na platformě české televize se na tohle dalo v pohodě koukat:-)) ()

pupidup

Děkuji,děkuji..Až budou krávy lítat... žádné násilné scény.... mnoho neokoukanych tváří, velmi milý film malych-velkych věcech... 🙂 ()

Aleksak

Krávy lítaj! ....První díl se opravdu vyvedl: nový námět, neokoukané tváře, nic násilného, skvěle zpracované...prostě bomba pro pohodový večer, u kterého nebude chybět pláč ani smích. Už teď jsem zvědavá na další díl. ()